HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Obiceiuri In Han, cum va plimbati pe aici?
atta
mesaj 26 Sep 2003, 12:37 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Va astept sa scrieti cum va plimbati voi prin han..

Eu... primul lucru pe care'l fac este sa "Vizualizez mesajele noi" ... le deschid pe cele care ma intereseaza.... si aici depinde,
daca e zi, atunci le las sa se incarce si ma deconectez, daca e noapte le citesc in liniste. Apoi daca am eu ceva de zis pe undeva zic, daca nu, nu... asta e cam pe zile, ba am tot felul de chestii de zis ba nu am nimic..


Din cand in cand imi mai vine o idee de topic.. si atunci intru special pentru asta.

Din cand in cand mai rasfoiesc la intamplare paginile hanului.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 12:40 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



In primul rand imi arunc ochii la cutiuta cu mesaje.
Apoi mesajele noi pe care le deschid si raspund pe rand unde pot.
Imi place mult sa rasfoiesc Poiana smile.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 26 Sep 2003, 01:04 PM
Mesaj #3


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



La mine e obiceiul "de jos in sus". Cobor pana la ultimul forum din josul paginii si incep sa le iau la rand - Sugestiile, Poiana (unde petrec cel mai mult timp), La gura sobei unde sunt incluse Povestile forumistilor si Bucataria, Dragostea si sexul, Natura si turismul, unde imi place f mult sa citesc ce scrie Sorin la Supravietuitorul, si apoi Muzica. La fel fac si cand raspund la mesaje - incep cu cele din josul paginii. wink.gif Iar daca am timp, mai trec pe la Mass-media,Vedete si anti-vedete, Bancuri, Invatamant si... cam atat! wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Sep 2003, 01:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
OMU'BUN
mesaj 26 Sep 2003, 01:19 PM
Mesaj #4


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Primul lucru ar fi acela de a vizualiza ultimile mesaje. Citesc noutatile, iar daca am ceva de spus, o fac instantaneu! Apoi ma focalizez pe Poiana, si Peripetii... Citesc si uneori intervin. Din pacate am renuntat de mult sa ma mai implic la Religie, iar la Filozofie sau Politica ma abat destul de rar! Presupun ca e mai bine pentru toti biggrin.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 26 Sep 2003, 01:24 PM
Mesaj #5


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Mai innainte de toate ma uit sa vad mesajele noi de la ultima mea logare...apoi daca am mesaje in cotiuta raspund...in cele din urma "poposesc"in Poiana unde imi place sa stau cel mai mult! wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Sep 2003, 01:51 PM
Mesaj #6





Guests






Pai inainte si eu intram pe han si cautam subiectele noi...Mai nou sunt abonata la subiectele la care am raspuns...Si le primesc prin mail...Deci, dau drumu la net, apoi la messenger, de acolo ma arunca direct in mail si de acolo dau click pe linkurile unde am primit raspuns...In felul asta raspund mai repede la subiectele care ma intereseaza...Dupa ce termin cu mailurile, incep sa browsaresc hanu'...Incep cu subiectele active azi...Si daca e vre-un subiect nou pe care nu l-am vazut il citesc si, eventual postez...Daca nu, tot de jos in sus il iau laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 26 Sep 2003, 01:55 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



eu intru direct la "Peripetii la gura sobei" ....si ma uit pe acolo sa vad ce s-a scris...pe la mancaruri, pe la jurnale...etc. Dupa o vreme arunc un ochi la turism si dupa aia pe muzica.


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 26 Sep 2003, 01:58 PM
Mesaj #8


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Dimineata ma opresc si-mi beau cafeaua la Gura sobei si fumez prin Poiana...apoi repede (ca vine sefu) la carti si filme.Ma poticnesc la filozofie si religie,ma sperii de (in)cultura mea si "mata blinda"stau in expectativa ...si iar de la capat.Si tare ma bucur cand ma intalnesc cu voi prin mesaje. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 26 Sep 2003, 02:32 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



pai eu fiind bobocel pe aici ...incerc sa aflu cat mai multe, asa ca rasfoiesc cam peste tot, aleatoriu rolleyes.gif
inca tot nu am aflat cum e cu gradele astea...musteriu, vataf, cronicar...mai caut, mai caut spoton.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 26 Sep 2003, 03:18 PM
Mesaj #10


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



secunda
QUOTE
inca tot nu am aflat cum e cu gradele astea...musteriu, vataf, cronicar...mai caut, mai caut

Treptele se obtin dupa numarul de postari, cu exceptia "titlului" de cronicar Aici ti-as sugera sa nu incerci sa gasesti o logica, sa nu ajungi la balamuc!!! wink.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 26 Sep 2003, 03:51 PM
Mesaj #11


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



De sus in jos...oriunde e scris ceva nou, daca am rabdare, citesc smile.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
milimetru
mesaj 12 Aug 2004, 03:26 PM
Mesaj #12


ex-caa
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 26 April 04
Forumist Nr.: 3.261



QUOTE (secunda @ 26 Sep 2003, 03:45 PM)
pai eu fiind bobocel pe aici

Oh, cum trece timpul! cry.gif Bobocelul a devenit floare în toată puterea cuvîntului (s-o fi... scuturat?!)! wink.gif Sînt încăperi ale hanului care mă intereseză şi în care intru mai des, altele pe unde îmi arunc ochii şi altele... Mă uit după posturi noi dar şi după ce-au mai scris "cunoscuţii". Hanul ăsta s-a dezvoltat în aşa măsură încît sînt multe încăperi pe care n-ajung să le văd. De asemenea multă lume de aici mi-e necunoscută. Asta e...

ps: tot de sus în jos! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 12 Aug 2004, 05:15 PM
Mesaj #13


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



eu o fac ahotic...
fara nici o regula, desi de cele mai multe ori vizualizez mesajele noi...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
colectionara
mesaj 12 Oct 2004, 08:57 AM
Mesaj #14


open minded
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 1.049
Inscris: 25 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 840



01. Pagina de start -> Lista online.
02. Daca apare un titlu interesant in l.o. goto titlu interesant.
03. Pagina de start -> privire de ansamblu.
04. Daca apare un titlu interesant in p.d.s. goto titlu interesant.
05. Peripetii: Jurnale, Culturalia sau vreun titlu interesant.
06. Filosofie.
07. Dezbateri.
08. Bancuri, mai ales Perle ohyeah.gif.
09. Altele... sau tot cele de mai sus.
10. Lista online si goto 09 sau break smile.gif.


--------------------
Simplitatea se invata greu.
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 12 Oct 2004, 09:14 AM
Mesaj #15


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



1. Eu, prima data cand intru pe pagina principala, o "scanez" cu privirea de sus pana jos. Apoi ma uit care sunt forumistii on-line..
2. Aproape intotdeauna primul subforum pe care intru este cel de Sport, incluzand si Sahul. Vad ce s-a mai scris nou, apoi urmeaza Peripetii la gura Sobei, unde petrec cam multisor sorry.gif , apoi Poiana lui Iocan si Sugestii, reclamatii si anunturi.
3. Urmeaza subforumurile mai "delicate": citesc cam tot ce se scrie la "Dezbateri, cultura si civilizatie", dar o fac mai mult pentru informare, decat ca sa imi spun parerea.
4. In ultima instanta, intru destul de rar in celelalte sectiuni ale forumului, dar INTRU!
Si ca sa fiu sigur ca nu am "scapat" nimic, click pe "Subiecte active de azi", unde, de cele mai multe ori, constat ca am vizualizat deja tot ce ma interesa. wink.gif

Si gata! biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Marcus: 12 Oct 2004, 01:55 PM


--------------------
* * * Nu lãsa visele sã piarã, pentru cã dacã visele mor, viaþa nu este decât o pasãre cu aripi rupte care nu mai poate sã zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 12 Oct 2004, 09:56 AM
Mesaj #16


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



1. cutiuta cu mesaje
2. peripetii la gura sobei, cu toate sub-topicurile
3. poiana
4. Arta vizuala
5. Sugestii, reclamatii
6. Vizualizeaza mesajele noi, si de aici ma orientez "dupa ureche"


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dark Angel
mesaj 12 Oct 2004, 11:06 AM
Mesaj #17


Debates Partner
*****

Grup: Membri
Mesaje: 835
Inscris: 14 May 04
Forumist Nr.: 3.492



1. view new posts
2. Povestea mea (si ale altora)
3. Bancuri(si aici urmaresc cu mare interes postarile lui Hampu the Great)
4. who's on line...si de-aici la intamplare...
5. Jocuri( neglijate cam de multisor)
6. Poiana Lui Iocan
7. Filosofie, Politica, Stirile zilei(pt. informare, aleatoriu in functie de cine posteaza wink.gif )
8. Experiente personale( pt. distractie...si este, credeti-ma pe cuvant!)



--------------------
Prostia este infinit mai fascinanta decit inteligenta. Inteligenta are limitele ei, prostia nu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 6 Dec 2004, 12:34 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



1. Jurnale- rasfoiesc jurnalele pe care le citesc de obicei
2. Peripetii la gura sobei in ansamblu
3. Bucataria si barul
4. Daca stau mai mult pe Han, intru intr un jurnal pe care nu l am deschis niciodata si il citesc cap-coada.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 13 Jan 2005, 06:04 PM
Mesaj #19


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Intru inceput verific mesajele private primite. Si raspund, acolo unde este cazul.
Dupa care verific aparitia unor mesaje noi in cadrul subforumurilor "Sugestii, reclamatii si anunturi", "Forum de Ajutor" si subforumului dedicat moderatorilor (da, exista tongue.gif).
Se cuvine a da binete forumistilor, motiv pentru care ma indrept spre Poiana.
Dupa care urmeaza etapa tehnica, pe parcursul careia validez noi conturi si eventual editez conturile unor forumisti.
In continuare o activitate ocazionala, anume lansarea de jurnale in cadrul subforumului "Povestea Mea" si validarea materialelor de la "Editoriale".
Tot o activitate ocazionala, neplacuta pentru unii, anume... atentionarile, avertizarile si banarile. jamie.gif
Urmaresc activitatea nou-venitilor si, in masura timpului disponibil, le dau binete la Han. han.gif
Urmeaza periplul prin Han, vizitarea subforumurilor, citirea subiectelor de discutie -vechi sau noi-, raspunsuri in cadrul acestora, eventual lansarea unor topicuri noi. In functie de timpul ce-l am la dispozitie.
Spre sfarsitul vizitei posibil sa vizualizez lista online, dupa care sper ca totul sa fie bine in lipsa mea si ies, inchizand cu grija usa Hanului, indreptandu-ma spre alte activitati. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 13 Jan 2005, 07:05 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Primul lucru pe care il fac este sa vad mesajele noi, eventual mai postez cate ceva pe forumurile care imi atrag atentia. Apoi intru pe lista online sa vad pe unde mai umbla ceilalti membri.
Cel mai mult stau in Poiana lui Iocan si la Gura sobei...si bineinteles mai merg pe la o bere cu membrii FC Bachus. spoton.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 14 Feb 2005, 11:27 AM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Pe cand eram simplu oaspete ...
... dupa ce intram pe usa Hanului, deschideam mai intai Subiectele active ale zilei, apoi, dupa caz, vreunul dintre subiectele din lista respectiva, sau din forumuri ori subforumuri unde incepusem discutii, ori unde vazusem discutii interesante cu ocazia vizitelor anterioare. Subiectul "Zi-ne ce ai in cap" era poate primul pe care il citeam. smile.gif

De cand am fost desemnat moderator pot spune ca ...
... de multe ori deschid mai intai "Moderator CP" (Panoul de control al moderatorului), si de acolo incerc sa vad noile evolutii din subiectele forumurilor la care sunt comoderator, si eventual intervin ...
... dar sunt si zile in care nu fac asta, cred ca e bine sa am si momente in care ma comport ca simplu membru, iar forumurile au si ele nevoie pe scurta durata de vant de libertate ...
... de multe ori cand vad ca a aparut ceva nou in forumul moderatorilor citesc noile postari ...
... dar nu mai exista o ordine anume in care ma pun la curent cu subiectele ...
... iar uneori verific care au fost ultimele mesaje ale lui Mihai, pentru a-mi da seama daca au mai fost turbulente majore si in caz ca au fost a ma pune la curent cu contextul lor. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 14 Feb 2005, 12:00 PM
Mesaj #22


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



It goes like this:

1. Intru pe pagina principala si ma reped sa vizualizez mesajele noi.
2. Imi amintesc ca nu m-am uitat cine e on-line si ma intorc pe pagina principala.
3. Merg din nou la mesajele noi si frunzaresc pe-acolo.. intru pe topicurile care ma intereseaza si vad ce s-a mai scris.
4. Apoi merg in poiana, salut musterimea, mai scriu doua-trei vorbe si ma indrept spre..
5. Gura sobei (Jurnale, Forumisti, Bucatarie si Bar)
De aici totul decurge haotic: plec intr-o parte, ma intorc din drum, ma invart in cerc, merg pe unde am mai fost si asa mai departe.. tongue.gif Dar de obicei vizitez urmatoarele sub-forumuri: Arta Vizuala; Muzica; De la om la om; Teatru, Film si Carte; Jocuri si uneori mai trec pe la Animalele De Companie si Bancuri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 14 Feb 2005, 12:11 PM
Mesaj #23


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Pagina principala, survolare peste subforumuri, cautare posturi noi, gasit posturi noi, citit, citit, citit, scris post, citit, citit, scris inca un post...


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 15 May 2005, 07:53 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Haotic... Cum se nimereste.
N-am un "ritual" anume. Uneori, stau pe front page si dau refreshuri, sa vad ce subiect are postari noi.


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 16 May 2005, 01:59 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Interesant topic. Daca am dat peste el abia acum va puteti da seama cam cum navigez eu pe acest forum.
1. Primul lucru pe care il fac vizualizez rapid pagina de start in cautarea de subiecte noi sau interesante.
2. Primul subiect accesat este cel care mi-a trezit cel mai tare interesul, de obicei o discutie inceputa anterior
3. Caut celelalte discutii incepute anterior
4. In lipsa de interlocutori caut alte subiecte interesante.
5. Daca ma plictisesc teribil scornesc eu un subiect.
6. Poiana sau Peripetii la Gura Sobei sunt forumuri pe care le citesc mai rar si cel mai adesea daca este ceva care sa imi capteze atentia acolo.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dascalita
mesaj 12 Jul 2005, 10:51 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.373
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Eu incerc sa vizualizez mesajele noi...citesc,ma mai bag in discutii apoi ma retag in poiana sau la gura sobei!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 12 Jul 2005, 05:42 PM
Mesaj #27


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



eu primul lucru pe care-l fac e sa apas Vizualizeaza Mesajele Noi.
apoi caut subiectele active de azi, eventual de cateva zile, daca a fost we.
Api iar mesajele noi.

Cand ma plicti rau, aleg un subforum si incep sa sap, sa caut subiecte vechi sau interesante.
Alte ori caut un jurnal pe care nu l-am citit. Ultima data am citit jurnalul Alexei biggrin.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 24 Nov 2005, 10:44 PM
Mesaj #28


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Mai intai verific daca am mesaje. Asta e simplu, pentru ca la mine se aude un fel de beep care imi place mult, nu stiu de ce biggrin.gif Apoi trebuie sa vad ce s-a mai scris, trec neaparat pe la Povestea mea si ma mai uit pe ici pe colo sa vad ce subiecte m-ar mai putea interesa. Chiar si cand nu am chef sa citesc tot trec pe aici, fie doar sa ma uit putin. Ma simt asa legata de lumea asta virtuala a Hanului incat mereu incerc sa aflu ce se mai intampla cu el si locuitorii lui, chiar daca nu ma implic foarte mult smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 24 Nov 2005, 10:46 PM
Mesaj #29


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



mwah1.gif flowers.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edittha
mesaj 25 Nov 2005, 01:00 PM
Mesaj #30


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 316
Inscris: 19 June 05
Forumist Nr.: 6.479



Eu nu am o ordine in momentul in care intru pe Han.Citesc tot ce este nou de la o zi la alta in limita timpului .Imi place ceea ce gasesc postat pe acest site .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jude
mesaj 6 May 2006, 12:39 AM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.044
Inscris: 8 May 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 6.257



De obicei, trec prin Poiana, "Povestea mea", pe la carti si muzica. In ordinea asta. biggrin.gif Dupa care caut "subiectele active de astazi". Cand am prea mult timp la dispozitie, citesc jurnale mai vechi sau subiecte prafuite (ca asta). rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iniya
mesaj 6 May 2006, 11:26 AM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.100
Inscris: 15 December 04
Din: Romania- Arad
Forumist Nr.: 5.203



Nu citesc jurnale.
Ma interseaza mesajele scrise la filosofie (mai ales) si la celelate la care am postat, dupa care accesez topicul cu Stirea zilei care imi place foarte mult. Iar inainte sa ies citesc bancuri.
Nu deschis topicuri cu imagini.


--------------------
Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. [Samuel Beckett]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 May 2006, 11:48 AM
Mesaj #33


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Intotdeauna ma uit la 'subiecte active azi' sau cum ii zice, si vad daca e ceva ce ma intereseaza pe acolo...
Rar de tot intru la filosofie, tre' sa fiu ultra-megaplictisita rofl.gif, candva ma relaxam la 'dincolo de ratiune', dar de cand nu prea mai intra thunder... cry.gif

Constat ca intru tot mai rar la politica sau daca intru si citesc nu prea mai scriu mare lucru.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 6 May 2006, 11:05 PM
Mesaj #34


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



nefertiti:
QUOTE
Rar de tot intru la filosofie, tre' sa fiu ultra-megaplictisita


filosofia e singurul remediu impotriva ultra-megaplictiselii? wow! wub.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 May 2006, 11:43 PM
Mesaj #35


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Unde am spus eu ca e remediu?? Nici vorba... tongue.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 01:16 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman