HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Cum Se Obtine Dom'le O Sponsorizare?, exact ce zice mai sus...
Mickydutza
mesaj 7 Jun 2005, 06:21 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



Acusica urmeaza sa plec in India pentru un an in traineeship si inca nu am reusit sa il gasesc pe ala care ma ajute cu o sponsorizare. acuma intrebarea mea ar fi cam pe unde ar trebui sa umbli ca sa ai mai multe sanse?
daca va intrebati de ce am pus acest topic aici e pentru ca este despre forumisti, si anume despre un Mickydutz..
dupa ce am umblat si am intreba in dreapta si in stanga m-am gandit ca de multe ori am gasit raspunsul la intrebarile mele pe han...so here I am again... biggrin.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simonsays
mesaj 7 Jun 2005, 06:34 PM
Mesaj #2


Batranel oPsedat
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.074
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.836



cum se obtine o sponsorizare ca persoana fizica ? hmm.. esti in toate mintile ?

..ai o sansa daca te angajeaza cineva imediat cum vii, si semnezi un pre-contract de exclusivitate (adica te vinzi pt 3 sau 5 ani); sau, daca, cumva ai o pila la stat, iar activitatea care urmeaza sa o desfasori este una de viitor pt bugetari, mai ai o posibilitate; in caz contrar... la munca ! si acolo se spala vase...

.. sau vorbeste cu karinna... pt. un "traineeship" s-ar putea sa te ajute... spoton.gif


--------------------
-- de aceea pentru mine muntele - munte, se zice, de aceea pentru mine iarba - iarba, se spune, de aceea pentru mine izvorul - izvoreste, de aceea pentru mine, viata - se traieste --
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mickydutza
mesaj 7 Jun 2005, 08:53 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 337
Inscris: 11 December 04
Din: Targul Iesilor
Forumist Nr.: 5.149



faza e ca pe timpul cat stau acolo am asigurata cazare, masa si bani de buzunar. problema e cu drumul...departe tare si tara asta....smile.gif


--------------------
user posted imageDaca o pasarica ti-a soptit ceva ... atunci inseamna ca ai inebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

"The limits of my language are the limits of my world." (Ludwig Wittgenstein)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:26 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman