HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Principiile De Viata Ale Forumistilor
Nana Floare
mesaj 2 Dec 2003, 01:09 AM
Mesaj #1


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Dragilor,
Aveti principii sau nu? Care e rostul lor? Le respectati? Cum ati ajuns sa aveti aceste principii? Ce parere aveti despre oamenii fara principii? Care e relatia dintre un principiu de viata si o atitudine fata de viata? CE PRINCIPII AVETI?

Io unul principii n-am...dar am atitudini fata de viata...de exemplu sa trec intotdeauna pe langa ferestre deschise. Sau sa experimentez cat mai multe chestii...Sau sa fac ce simt cu adevarat ca vreau sa fac...Poate ca si astea-s un fel de principii, dar cunosc indivizi care chiar invoca des chestii de genul "eu sunt de principiul ca..." sau "eu nu ma abat de la principiile mele"...
...e timpul sa raspundeti... mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 2 Dec 2003, 01:37 AM
Mesaj #2


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Am, cateva coincid cu cele 10 porunci. Sa nu furi, sa nu minti, sa nu comiti adulter, sa nu ravnesti la bunurile altuia (asta o am de la natura cred), sa-ti iubesti aproapele.
Rostul lor... Banuiesc ca sunt reguli auto-impuse, reguli care ma ajuta sa ma plac pe mine insami, reguli care ma apara de suferinte si ridicol. Ori asa cred eu.

Le-am capatat pe nestiute. Doar experienta de viata cred, si un pic de discernamant propriu.
Le respect? Cred ca da, uneori sunt pusa in situatii unde am de ales si cred ca aleg sa-mi respect principiile. Gasesc ca de multe ori adevarul e mai bun decat o minciunica alba - chiar daca vine greu de spus. Gasesc ca sunt mai impacata cu mine daca rezist tentatiilor.

Ce parere am despre oamenii fara principii? Ca ii priveste. Daca ei pot sa traiasca impacati cu cine sunt, e ok cu mine. Eu nu pot decat sa aleg sa traiesc impacata cu ei sau nu. laugh.gif

La asta cu relatia intre principiu si atitudine vreau sa ma mai gandesc. La o prima vedere as fi zis ca-s 2 chestii diferite, dar nu cred ca sunt.

Si-am avut asa, o chestie de deja vu in momentul asta... Trebuie sa analizez de unde vine. Ma duc sa iau un pic de aer, imi mai fac o cafea si mai vorbim. wink.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 2 Dec 2003, 06:11 PM
Mesaj #3


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Am, cateva coincid cu cele 10 porunci. Sa nu furi, sa nu minti, sa nu comiti adulter, sa nu ravnesti la bunurile altuia (asta o am de la natura cred), sa-ti iubesti aproapele.
Rostul lor... Banuiesc ca sunt reguli auto-impuse, reguli care ma ajuta sa ma plac pe mine insami, reguli care ma apara de suferinte si ridicol. Ori asa cred eu.


Io pe astea nu le-am pus la socoteala ca m-am gandit ca mai toti tind sa le respecte...(sau macar se simt vinovati daca nu le respecta)
+++ si deci nu-mi par suficient de specifice ca sa te individualizeze pe tine de restul lumii... blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Dec 2003, 06:11 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Mistinguett
mesaj 2 Dec 2003, 10:41 PM
Mesaj #4


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Ei, n-ai specificat nimic ca "principii care numai tu le ai". Ma rog.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 2 Dec 2003, 10:54 PM
Mesaj #5


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Pai uite specific amu': care sunt principiile de viata care credeti ca va individualizeaza/separa de "multime" (cat de cat)??? Sau care ati vrea sa fie???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 4 Dec 2003, 09:43 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



Nicodime, ce imi faci tu?!
am ezitat sa deschid acest topic; pentru ca e greu sa spui ce principii de viata ai cand vezi ca rand pe rand unul cate unul se mai indoaie.
au fost lucruri pe care am zis ca nu le fac si le-am facut; altele pe care am zis ca nu le spun, si le-am strigat; sau cele pe care am zis ca nu le ating si le-am ravnit apoi.
de aceea acum cred ca e momentul sa lasa deoparte ideea de principiu. sau sa o las celor care au nevoie sau celor care cred inca in asa ceva.

eu doar traiesc. si incerc sa traiesc cat mai bine. cat mai frumos. atat.

ce gust amar precum cafeaua!
mwah1.gif

Acest topic a fost editat de secunda: 4 Dec 2003, 09:45 AM


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 4 Dec 2003, 05:45 PM
Mesaj #7


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
eu doar traiesc. si incerc sa traiesc cat mai bine. cat mai frumos. atat.


stiam io c-avem ceva in comun...(pe langa esecurile amoroase tongue.gif )

Da chiar nu sunt forumisti cu principii? Unde sunteti dragilor? De ce stati in umbra?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 4 Dec 2003, 06:12 PM
Mesaj #8


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Mda... ce sa spun? Cred ca fiecare are principii si cei care afirma ca nu au nu isi dau seama ca le au. Asa cred eu!
Hmm...Ce principii am? (Tre ' sa recunosc ca acest topic m-a cam pus pe ganduri!) Principiul meu este sa te zbati si sa dai din coate pana obtii ceea ce iti doresti, atata timp cat nu deranjezi foarte mult persoanele din jurul tau! Adica sa nu te lasi doborat de altii dar sa nici nu dobori pe altii in calea ta! Suna a cerc vicios dar asta e unul din principiile mele si incerc sa il respect. Binenteles sunt si eu om si mai gresesc, in sensu' ca am mai calcat pe altii "in picioare" pentru a-mi indeplini scopurile si regret (nu atat de mult cat ar trebui!!!), si m-am lasat calcat in picioare de altii si iar regret pt asta. Cam atat!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 4 Dec 2003, 06:16 PM
Mesaj #9


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Principiul meu este sa te zbati si sa dai din coate pana obtii ceea ce iti doresti, atata timp cat nu deranjezi foarte mult persoanele din jurul tau! Adica sa nu te lasi doborat de altii dar sa nici nu dobori pe altii in calea ta!


...dar ce te faci cu lucrurile care nu depind de tine...ce atitudine sau principiu ai fata de ele? mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 4 Dec 2003, 06:21 PM
Mesaj #10


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Ma mai gandesc si iti spun!!! tongue.gif


Off-topic: Na ca mi-am schimbat semnatura!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 4 Dec 2003, 06:24 PM
Mesaj #11


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Halcyon is only available by prescription.


...ma duc la doctor sa mi te prescrie si mie... rofl.gif

QUOTE
Ma mai gandesc si iti spun!!! 


...astept raspunsul...mai ales ca poate fi legat si de discutia de pe threadul celalalt... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 4 Dec 2003, 06:27 PM
Mesaj #12


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Trebuie sa fii bolnav ca sa iti prescrie medicamentul!!! rofl.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 4 Dec 2003, 06:33 PM
Mesaj #13


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...pai s-asa astia straight zic uneori despre homosexualitate ca e un fel de boala... smile.gif dar sa revenim on-topic, la principiile de viata... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 4 Dec 2003, 08:56 PM
Mesaj #14


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Am evitat subiectul asta...tocmai pentru ca in ultima vreme am simtit ca mi-am cam pierdut toate principiile sorry.gif Pana acum nu mult timp, faceam totul pentru cei din jur, gandindu-ma in primul rand la ei...acum, merg pe varianta sa mai egoista: ceilalti sunt in continuare cei mai importanti, dar fac ceva doar daca asta vreau cu adevarat si simt ca e bine...un fel de 'no regrets'... rolleyes.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 4 Dec 2003, 11:00 PM
Mesaj #15


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Rose: parca Robbie Williams are un cantec cu refrenul asta NO REGRETS...
Anyway, cred ca esti pe drumul cel bun... mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mesaj 5 Dec 2003, 01:23 AM
Mesaj #16





Grup:
Mesaje: 0
Inscris: --
Forumist Nr.: 0



Nu stiu daca sa le spun chiar principii (prea a devenit aiurea folosit cuvantul asta), dar astea sunt regulile mele de viata:
- sa ma pot uita la mine in oglinda fara sa-mi fie rusine
- sa nu spun niciodata "niciodata" ca nu se stie sau sa dau sfaturi ref. la situatii prin care nu am trecut, deci imi sunt straine!
- sa nu am nici o jena din a-mi cere scuze cand am realizat ca am dat-o in bara! Chiar fata de cei care stiu ca nu se pot abtine sa spuna "vezi, beey, pai ce ti-am zis io"! biggrin.gif Din pacate (sau nu tongue.gif ) nu ma dezamagesc - reactia asta nu intarzie sa apara!


Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 8 Dec 2003, 02:21 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



QUOTE (Nicodim @ Dec 4 2003, 11:10 PM)
Anyway, cred ca esti pe drumul cel bun...

de ce spui asta?! e ca si cum ai spune ca nu e buna calea celor care nu sunt egoisti! si nu cred ca e cazul sa incepem sa catalogam care cum are o cale mai buna sau nu!


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 8 Dec 2003, 03:23 PM
Mesaj #18


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Draga mea, de-aia am pus in propozitie CRED - ca sa atrag atentia ca e parerea mea personala si nu vreun rationament academic despre ce e bine si ce e rau...ma numar printre aceia care cred ca generozitatea autentica presupune o anumita forma de egoism...o sa dezvolt cand o-i avea timp - deci nu saptamana asta... mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fericita
mesaj 8 Dec 2003, 04:49 PM
Mesaj #19


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 114
Inscris: 3 December 03
Forumist Nr.: 1.360



Mi-am pus si eu problema asta chiar de curand in legatura cu un prieten foarte apropiat.
Ce-s cu principiile astea? Oare nu te folosesti de ele si te ascunzi in spatele lor pentru a scapa de un efort in plus, cel prin care uneori aceesi problema trebuie s-o privesti altfel? Nu zic ca nu e bine sa ai principii dar si acestea ar trebuie sa se muleze in functie de circumstante. Nu putem respecta tot timpul acelasi tipar al eticii pentru ca vom ajunge sa traim ca niste mici robotei. Probabil izvorasc dintr-o anumita nesiguranta de sine si incapacitate de a lua singur decizii. Ati observat ca principialii au cam toti aceleasi principii, adica nu e fiecare cu principiu' lui. Poate am o parere prea radicala... as vrea sa ma corecteze cineva daca gresesc.
Cum zicea Nicodim... mai degraba atitudini fata de viata. clapping.gif
Eu zic ca singurul (cred) principiu constructiv ar fi cel referitor la ... "ce tie nu-ti place, altuia nu-i face". flowers.gif

QUOTE
...pai s-asa astia straight zic uneori despre homosexualitate ca e un fel de boala...  dar sa revenim on-topic, la principiile de viata...

Ete na! M-am trezit eu sa zic cum e bine si cum nu! Bai baeti, daca-i boala aveti grije la puradeii vostri sa fie sanatosi si lasati-i pe altii in pace ca destul e greu cu atatia bolnavi de prostie! 42.gif 42.gif 42.gif

Un principiu bun de viata ar fi acela de a avea curaj in orice-ti doresti. Si asta e principiul pe care ma chinui sa-l respect.


--------------------
"Zambeste mereu...caci nu stii niciodata cine se va indragosti de zambetul tau." Garcia Marquez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 14 Dec 2003, 12:07 PM
Mesaj #20


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Am anumite principii. Insa nu cred ca asta face vreo diferenta, daca atunci cand ai avea anumite avantaje, le-ai calca in picioare (principiile adica). Asa ca seara, inainte de a a adormi, fac o trecere in revista a comportamentului meu din ziua respectiva. Sunt lucruri care nu imi plac la mine si incerc sa le elimin, sa devin o persoana mai buna. Cred ca asta face diferenta.

Acest topic a fost editat de Ryan: 14 Dec 2003, 12:09 PM


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 14 Dec 2003, 02:10 PM
Mesaj #21


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



@Fericita
QUOTE
Un principiu bun de viata ar fi acela de a avea curaj in orice-ti doresti.

...asta-mi place... mwah1.gif

@@Ryan
QUOTE
Am anumite principii.


Pai spune-ne si noua care-s alea...nu ne lasa in ceata...Poate ma convingi sa devin si eu om cu principii... tongue.gif
Pana una alta, bine ai venit la HA, Ryan welcome.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 15 Dec 2003, 01:49 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Pai sa nu mor de ciuda cand trimit principiile si cand imi da sublimul mesaj, page cannot be displayed? O sa mai incerc o data...


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 15 Dec 2003, 01:53 PM
Mesaj #23


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



io cand scriu mesaje lungi - la jurnal de exemplu, inainte de a clica pe post, selectez totul si bag un copy...nu de-alta dar m-am fript si io cu niste mesaje lungi si greu de scris...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 15 Dec 2003, 01:59 PM
Mesaj #24


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Nicodim, hai sa nu te las in ceata si sa iti scriu unele dintre principiile mele smile.gif
desi nu cu scopul de a te convinge sa devii om cu principii smile.gif

Don't stay in bed, unless you can make money in bed. laugh.gif
I shall not waste my days in trying to prolong them.
Obstacles are those frightful things you see when you take your eyes off your goal.
First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
In any contest between power and patience, bet on patience.
Be nice to people on your way up because you meet them on your way down.

Cat de cat multumit?


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 15 Dec 2003, 02:10 PM
Mesaj #25


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...daca te tii de ele, o s-ajungi departe... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 15 Dec 2003, 02:16 PM
Mesaj #26


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Stii cand e greu? atunci cand parca ti se ofera ceva gratis, pentru care nu va trebui niciodata sa dai nimic in schimb. Cred insa ca pentru aproape orice lucru primit vine vremea cand esti obligat sa dai ceva inapoi. Atunci, daca ai luat, trebuie sa renunti la ceva. Dar daca ai puterea de a renunta la ceva de la bun inceput, stiind ca mai devreme sau mai tarziu o sa-ti calci principiile ca o consecinta a unui Da de moment, atunci spun eu ca am reusit. Sunt cam haotica in exprimare, sper ca s-a inteles ideea.


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 15 Dec 2003, 02:21 PM
Mesaj #27


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
Dar daca ai puterea de a renunta la ceva de la bun inceput, stiind ca mai devreme sau mai tarziu o sa-ti calci principiile ca o consecinta a unui Da de moment, atunci spun eu ca am reusit.


...asta tre' s-o reformulezi... bop.gif sa evitam echivocu'...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcus
mesaj 27 Mar 2004, 05:55 PM
Mesaj #28


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995




Principii? Poate ma exprim prematur, dar mi-am format deja cateva principii si sunt sigur ca, o data ce capat mai multa experienta, vor mai fi si altele. Unul din principii este sa cercetez intotdeauna optiunile pe care le am si sa le valorific la potential maxim. In acelasi timp pun mare pret pe capacitatea de adaptare si flexibilitate in gandire. Nu vreau sa incetez niciodata sa invat lucruri noi. Un alt principiu: fac orice pt a ma debarasa de rivali (daca asta nu inseamna sa imi calc celelalte principii). Urasc vulgaritatea si ii desconsider pe risipitori.


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 27 Mar 2004, 09:53 PM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Poate parea ciudat, dar nu detest minciuna... Adica poate ca uneori adevarul e prea dur si se merita sa incerci sa-l "cosmetizezi" un pic... Ceea ce urasc este tradarea, nu o accept sub nici o forma. Alte principii de viata? Incerc mereu sa intorc situatia in favoarea mea, nu imi pasa de cei din jur cu exceptia prietenilor si a familiei pe care i-as apara si ajuta cu orice pret.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 27 Mar 2004, 10:55 PM
Mesaj #30


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



N-am citit decat cateva posturi si m-am intrerupt pentru a nu deveni influentat de principiile altora. Poate unele dintre principiile mele vor parea identice cu ale altora. Poate altele imi scapa, iar citind in intregime as realiza ca lista mai poate fi prelungita... Imi asum riscul si voi spune doar ce cred in acest moment ca ma caracterizeaza. Maine , peste un an, peste zece, s-ar putea ca lista sa se dubleze sau sa dispara sub Piatra filozofala!... Mai stii? wink.gif
Principii in viata mea?
- Sa nu fiu ipocrit!
- Sa nu urasc!
- Sa nu judec!
- Sa accept o nenorocire ca pe un moment firesc in viata, consolandu-ma cu gandul ca exista un echilibru care nu tine de mine, ci de destin, iar cu cat m-as zbate sa "pacalesc" destinul, cu atat mi-as prelungi propria suferinta si in acelasi timp mi-as amana marea bucurie care neaparat trebuie sa apara in urma esecului.
- Sa incerc sa inteleg scopul meu pe lume (care nu pare sa fie cel material!!) si sa-i ajut pe altii sa...
nu fie ipocriti,
sa nu urasca,
sa nu judece
si sa-si inteleaga menirea!...


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 31 Mar 2004, 01:27 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Se pare ca am nimerit topicul asta dupa Omu' Bun sad.gif . Si cum principiile lui coincid cu ale mele... eu ce sa mai scriu?! A, inca unul: sa nu fac rau cu buna stiinta nimanui, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, toate lucrurile pe lumea asta se platesc.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nea' Caisa
mesaj 31 Mar 2004, 06:11 PM
Mesaj #32


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 170
Inscris: 20 February 04
Forumist Nr.: 2.296



cat faci, fa cat de bine poti.
nu exista lucruri facute semi-bine.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 20 Apr 2004, 10:01 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



da, asa o fi Nea` Caisa insa binele e relativ biggrin.gif


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nico
mesaj 20 Apr 2004, 10:40 PM
Mesaj #34


Fairy
*****

Grup: Membri
Mesaje: 733
Inscris: 17 March 04
Forumist Nr.: 2.633



Mi-am propus sa incerc sa nu-i mai judec pe ceilalti dupa aparente. M-am convins ca nu poti intelege intotdeauna ce se afla in spatele actiunii si deciziilor lor.
Ceea ce mie nu-mi place, evit sa le fac altora, pentru ca as stii prin ce vor trece ei.
Mi-as dori sa nu uit niciodata ca mereu mai am ceva de invatat.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Crisse
mesaj 20 Apr 2004, 10:43 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.008
Inscris: 15 January 04
Forumist Nr.: 1.834



Principii. Bun subiect Nicodim. Nu cred ca este om care sa nu aiba principii, insa cred ca sunt oameni care nu le respecta sau care nu pot sa le respecte.
In primul rand sunt cele zece porunci.

Apoi urmeaza actiunile care imi plac sau nu-mi plac sa le fac.
Imi place sa ajut simplu si asta se refera in special la batrani (urcat in autobuz, pus cumparaturi in plase etc). Cand se ivesc, le fac cu placere.

Nu-mi place barfa si o ocolesc pe cat posibil. Stiu ravagiile pe care le poate face...si ma feresc cand incepe.




--------------------
din nou o zi minunata;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 05:02 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman