HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> 2004 - Privire Spre Viitor
Mihai
mesaj 1 Dec 2003, 06:15 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Anul 2003 este pe terminate.
Va invit sa discutati in cadrul acestui topic cum credeti ca va fi anul 2004 pentru voi. Mai bun decat 2003? Mai putin bun?
Va invit deasemenea sa realizati o promisiune pentru anul ce vine si sa va scrieti cea mai arzatoare dorinta pe care o asteptati sa se indelineasca in primul an bisect al mileniului. smile.gif

Cum se vede 2004 din decembrie 2003? rolleyes.gif

Mentionez ca ideea referitoare la promisiune si la dorinta nu imi apartine, fiind preluata din cadrul unui forum de BX.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 1 Dec 2003, 06:30 PM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



1. 2004 va fi mult mai bun...de-abia astept sa-nceapa...

2. Promisiune: sa pun in aplicare compromisul cu mine insumi in legatura cu cele 40 de ore de profesionalism/saptamana.

3. Cea mai arzatoare dorinta: deja o stiti...sa-mi gasesc barbat... mwah1.gif rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 1 Dec 2003, 06:41 PM
Mesaj #3





Guests






Uhhmm...Cum va fi 2004 pt mine? Un an foarte greu, cu multe necunoscute peste care va trebui sa trec cu bine.Sper sa fie un an mai bun, chiar daca voi avea mult mai multe greutati.
Promisiune? Sa ma mobilizez in asa fel incat sa reusesc tot ce-mi propun.
Dorinta arzatoare? Sa reusesc sa ma intretin singura in Bucuresti, sa reusesc sa-mi iau bacul si sa am un servici bun biggrin.gif (asta se cheama dorinta,nu dorinte, nu? blink.gif biggrin.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Dec 2003, 06:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
halcyon_lll
mesaj 1 Dec 2003, 07:18 PM
Mesaj #4


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



2004? Ca tot omu' sper si eu ca acest nou an fie cu mult mai bun decat asta si toate necazurile sa ma ocoleasca si toate dorintele sa mi se intample,bal bla bla. Oricum, anul 2004 va fi exact asa cum il vom face noi sa fie: mai bun sau mai rau.
Si promit ca in anul 2004 sa fiu mai optimist decat in 2003. smile.gif Iar dorinta arzatoare: sa ma vad inflorit, nu boboc....smile.gif adica sa ma vad in anul 2. smile.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 1 Dec 2003, 07:45 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Cred ca uneori nici nu vedem cat de fericiti suntem de fapt.
Reflectam asupra acestui fapt doar atunci cand vedem cat de nefericiti sunt altii . In rest , traim cu acest sentiment si nu-l pretuim destul.
Dorinta?! -sanatate , nu stiu daca se potriveste.


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 2 Dec 2003, 01:46 PM
Mesaj #6


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu stiu cum va fi 2004. Normal insa ca imi doresc sa fie unul mai bun. Mai bun pentru mine, mai bun pentru noi. Mai bun din toate punctele de vedere. Probabil ca varsta mea nu este una care sa exprime prea multe, si in special nu experienta de viata... insa cred ca este un fel de semnal de alarma daca eu, la varsta pe care o am, consider ca este prea greu... Sper sa reusim sa facem din 04 un an mai bun decat era "proiectat"

Promisiune - sa fiu cel putin 90% "pe cont propriu"

Dorinta (tine intr-un fel de promisiune...) - sa reusesc sa ma angajez... acolo unde doresc wink.gif

Si... desi e cam devreme... fac si o urare, ca asa sunt eu, mai grabit. smile.gif Sa vi se indeplineasca, oameni buni, toate dorintele, si sa va respectati promisiunilie! thumb_yello.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 2 Dec 2003, 02:39 PM
Mesaj #7





Guests






Sa dea Domnu' sa se indeplineasca Genicoane!! Si aceeasi urare si pt tine!! rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 19 Dec 2003, 06:11 PM
Mesaj #8


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



mad.gif ...dar restul forumistilor nu se gandesc la 2004??? Ca vineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 19 Dec 2003, 06:22 PM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Evident, 2004 va fi mai bun pentru unii, mai rau pentru altii; din punct de vedere al evenimentelor politice si religioase care se petrec in lume nu prea cred ca va fi mai bun... desi sigur ca oricine isi doreste asta.

promisiune: sa-mi iau licenta si sa ma angajez... in domeniul in care imi doresc...

dorinta arzatoare.... nu pot sa o spun deocamdata tongue.gif

Nicodim, o sa ti-o zic tie la ureche daca esti asa curios smile.gif


Acest topic a fost editat de Ryan: 19 Dec 2003, 11:30 PM


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 19 Dec 2003, 06:24 PM
Mesaj #10


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...pai zi-o ca nu te vede nimeni... wink.gif Curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 19 Dec 2003, 06:44 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Fac o plecaciune anului care tocmai pleaca..pentru ca a fost bun..si mai fac o plecaciune celui care soseste..pentru ca trebuie sa fie si mai bun.
Asta fac in fiecare an. Si asa se intampla! rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Dec 2003, 03:00 AM
Mesaj #12





Guests






Cameron iubita, invata-ma si pe mine plecaciunile alea, ca sa mearga si la mine chestia cu "si mai bun" in fiecare an....wink.gif mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 21 Dec 2003, 09:04 AM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



2004 o sa fie cel mai greu an din viata mea (pana acum... ca cine stie ce surprize ma mai asteapta). Iar faptul ca o sa fie cel mai greu tinde sa duca la concluzia ca o sa fie cel mai groaznic, cel mai prost si cel mai nasol... cry.gif
Si din nefericire asta nu-i pesimism in forma pura ci e mama realitatii si a obiectivitatii...
Asa ca sunt precum aia dintr-un avion care se prabuseste... Imi pun centura si sper sa mai aiba cei din jur ce sa stranga din mine cry.gif (scuzati comparatia xmas.gif )


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 21 Dec 2003, 09:07 AM
Mesaj #14





Guests






Haha si la tine?? Adik si anul tau 2004 va fi ca al meu?? Ma rog, probabil situatiile sunt diferite, dar concluzia e aceeasi: vom aveam un an groaznic!! Hai sa bem o bere sa ne mai veselim rofl.gif (acuma, pana nu racesc iar rofl.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 21 Dec 2003, 09:15 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



In anul 2003 (multumesc lui Dumnezeu) am avut parte aproape numai de realizari, desi nu a fost un an usor.
De la 2004 ce astept? Daca e asa dragut sa fie la fel de bun ca anul trecut. rofl.gif
Hmm, rid eu, dar nu e risul meu. Concret ce vreau in 2004 este sa ma apuc de scoala, sa imi gasesc un servici si sa trag o fuga in Romania. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 21 Dec 2003, 10:04 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Eu pot spune ca anul 2003 nu a fost prea "rau",deci,sint multumita,mai ales cum se termina.De la noul an,2004,vreau sa-mi aduca "vacanta" pe care nu am avut-o in 2003 si bineinteles,si eu sper din toata inima sa ajung si in Romania.Vreau sa fiu sanatoasa si sa ma bucur de ceea ce am realizat pina acum...........clapping.gif clapping.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 22 Dec 2003, 09:39 PM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



@afro - păi poate bem o bere caldă dacă răceşti biggrin.gif (că tot mi-a povestit cineva de aşa ceva)...
Revenind la subiect... Mă uitam la ce aţi scris voi şi ca să rezum nesuferenia de 2004 pe care-l "aştept"... Ei bine... eu in 2004 vreau sa-mi găsesc drumul că acum stau la o răscruce şi nu vreau să o apuc īn nici o direcţie...

PS. S-ar putea să fie prea devreme īn topicul ăsta, sper să aveţi parte fiecare de ce aşteptaţi de la anu' următor (iar eu pentru că nu sunt cuminte şi aştept nenorociri, atunci īnseamnă că le "merit" rofl.gif )

Acest topic a fost editat de Ares: 22 Dec 2003, 09:41 PM


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 22 Dec 2003, 09:44 PM
Mesaj #18


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



QUOTE
vreau sa-mi găsesc drumul că acum stau la o răscruce şi nu vreau să o apuc īn nici o direcţie...


...citeste si tu romanu' La rascruce de vanturi...poate-ti mai lamuresti poftele si idealurile... mwah1.gif rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 22 Dec 2003, 10:46 PM
Mesaj #19


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



bihh, e trist sa nu am ce scrie... de fapt, sint prea realista, deci ceea ce vreau cu adevarat se va intimpla, chiar daca nu va fi anul viitor, iar ce as putea sa imi doresc... e prea departat de realitate ca sa cred intr-un fel ca s-ar putea implini.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Dec 2003, 11:09 PM
Mesaj #20





Guests






Aoleu Chato, ce alambicata esti in seara asta pt creierii mei obositi si atrofiati de atata ras rofl.gif
Ares, pai hai maine la bere ca vaz ca nu ma mai scoate nimeni rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 27 Dec 2003, 04:46 PM
Mesaj #21


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



hiii smile.gif alambicata spui? loool!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxana
mesaj 28 Dec 2003, 01:14 PM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 304
Inscris: 18 July 03
Din: USA-PA state
Forumist Nr.: 478



Anul viitor...pe 24 ianuarie incepe anul Maimutei.
Aduceti-va aminte cum v-a fost acum 12 ani si veti sti cum va va fi anul asta......istoria se repeta, chiar daca nu exact cu aceleasi evenimente.......dar cu stari de spirit..realizari sau esecuri.
Maimuta e buna si saritoare pt unii si rea si parsiva pt altii...depinde de ceea ce sintei fiecare.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 28 Dec 2003, 10:06 PM
Mesaj #23


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Buna "veste" Roxana,caci EU sint "maimuta" thumb_yello.gif clapping.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 29 Dec 2003, 12:33 AM
Mesaj #24


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Şi cum a fost acum 12 ani? Ia să vedem... 1991? Īn anii aia o duceam foarte bine... Cred că descoperisem Lego biggrin.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 12:31 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman