HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Paruieli, la propriu....:)
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 09:15 AM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Exact, cand, de ce si cu cine v-ati batut voi pe bune?

Eu m-am batut cu sora mea vreo 5 ani, nu ne slabeam o clipa laugh.gif
Batai intre baieti nu am prestat, am fost cumintel.


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dificilaold
mesaj 26 Sep 2003, 09:54 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 20 August 03
Forumist Nr.: 640



Da.M-am batut in plina strada pentru cainele meu.Rasa pitbull.Acum doi ani,Kita avea un an,o plimbam si vine un copil mic si gras cu o minge de piele.Ii spun frumos sa nu arunce obiectul inspre noi...el de-al naibi pleosc in caine.Asta facea ca toti necuratii cand vedea mingi.Asa ca ham...botul pe ea....fisssss ...gata cu mingea.
Doi grozavi au inceput sa zica ce nu pot reproduce aici.
Lume...lume...ca la circ.
Eu mai ceva ca pitbull-ul.Tipu mai scund ca mine ma inbrinceste (era adult) si zdrag-bang doua peste cap din partea mea....alte binecuvantari....cainele ne privea impasibil,cel mic si umflat lacrima deasupra mingii...de tot rasul. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 09:57 AM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Hai ca mi-a placut laugh.gif
Bine ai facut - viteaz-o sorry.gif

Altcineva...nimeni nu a mai violentat?


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Sep 2003, 09:57 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cameron
mesaj 26 Sep 2003, 10:09 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Sunt foarte calma si echibrata sub toata aparenta mea agitata.
Nici cu fratii mei nu prea m-am batut pentru ca erau mai mici decat mine..si nu se facea..
Prin liceu imi mai paruiam colegii.
Dar intr-o zi..am descoperit..ca pot lovi..ca pot riposta..
Si am facut-o cu sete..
Si m-am simtit foarte bine.. hh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 26 Sep 2003, 10:10 AM
Mesaj #5


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Oh, boy... am prea multe de zis...

Pai, m-am paruit cu o colega de clasa in liceu, in toaleta. Nu mai stiu de ce, dar mi-a intors spatele si am prins-o de par sa nu plece, si am un stil de tras de par, asa, prin rasucire - nu scapi din mana mea... Culmea e ca am devenit foarte bune prietene pe restul liceului.

Adolescenta, primul meu prieten serios, asa, a la longue... M-a enervat intr-o zi si i-am zis sa plece si n-a vrut. Lasase mama batul de mestecat in rufe langa usa de la balcon (ca mama era micuta si nu putea sa traga draperiile altfel) si l-am luat pe dragutul meu incapatanat cu batul spre usa.

M-am batut si cu un cretin in autobuz pentru el, dar am luat si eu un cap in gura. Daca imi pierdeam vre-un dinte (se clatina zdravan), cred ca-l castram.

Sa mai zic si de-alea din copilarie? ca tare rea si baietoasa am fost... era coada la usa maica-mii sa se planga copiii de mine laugh.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 10:26 AM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



HAAAAAAAAAAAA, am cazut de pe scaun laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Excelent, mai ce luptatori suntem devil.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 26 Sep 2003, 11:24 AM
Mesaj #7


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



laugh.gif Fara comentarii dificila... laugh.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 26 Sep 2003, 11:51 AM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386





Am si eu un cazier destul de gros, din fericire fara fapte prea grave. Sa vi'l rasfoiesc putin..


In clasa a 5-a ma alergam cu baetii din clasa care nu o lasau in pace pe colega meade banca (si eu eram tare fericita ca
aveam motiv sa'i alerg printre banci.) Chiar daca de obicei nu ajungeam la lupte prea fizice, odata tin minte
ca am ajuns pe sub o gramada de oameni care intentionau sa ma striveasca.

Cand eram mai mica, specialitatea mea erau palmele (cu toate ca nu mai tin minte sa fi dat una de mult timp). De'a lungul
gimnaziului si chiar si in primii ani de liceu am impartit cui credeam eu ca are nevoie... cum ar fi, cea mai
rea fata din clasa mea care, batausul clasei (care a zis ceva de mama mea argghhhh ), si un baiat frumusel (dar
parca am regretat apoi.) ... astia au fost in gimnaziu.

In liceu vreme de cativa ani am avut un conflict prelungit cu un baiat de la o clasa alaturata (ne'am impacat
cand ne'am intalnit la intrarea in facultate si ne'am urat succes).. daca in ultimii trei ani conflictul era ceva de
genul... nu ne puteam suporta si ne ignoram complet, eventual stramband din nas smile.gif... in clasa a noua totul era
foarte tensionat (de... se simtea gimnaziul din mine).. si la un moment dat a zis el ceva despre noi (eram cu
doua prietene) asa ca i'am tras una.

Tot pe holurile liceului, treceam pe langa un smcheras (care cred ca nici macar nu era in liceul noastru) si nu stiu
cum am reusit sa'l enervez si mi'a tras o palma... desigur ca i'am tras si eu una. La care el stupefiat mi'a mai tras
una... si aici m'au oprit.. smile.gif. Faza draguta e ca dupa cateva luni am auzit vorbe de genul "aia e tipa de i'a tras o
palma lui....." de parca .... era cine stie cine. pfff.

Aaaa si am uitat de bataile cu vecina smile.gif. Ea era singura la parinti... asa ca eu ma duceam pe la ea sa ne jucam. Singura
problema este ca nu ma lasa sa plec.. si ma tinea cu forta.

Cu fratele meu nu prea m'am batut... poate doar pe ici pe colo.

Mai sunt multe batai cu zapada sau nisip si apa (la plaja).. preferatele mele.
Se distinge totusi o bataie cu zapada unde am incasat'o rau de tot. Iarna clasei a noua. Cei de a zecea faceau pe grozavii
si se puneau cate 10 sa sapuneasca o biata fata de clasa a noua. S'au luat ei si de prietena mea... eu, desigur, nu
puteam lasa asta asa... asa ca m'am dus sa o salvez!!! Au lasat'o pe ea si m'au luat pe mine... doar ca pe mine nu m'a
mai salvat nimeni, nici macar ea.

aaa.. si mai e ceva... de cateva ori am turnat apa, bere, lichior in capul oamenilor... si asta pentru ca vazusem eu
intr'un film si mi'a placut. Eee.. m'am linistit si aici. pentru ca nu e frumos. Si oricum, in 2 din cele 3 cazuri
am fost total indreptatita, iar a treia oara nu a fost prea grav, era apa.. si putina.

Bere... eram cu prietenul meu la Sighisoara... si era deja tarziu in noapte, eram amandoi beti... si el zicea chestii
naspa de tot (si ne mai si auzeau toti din jurul nostru... caer erau niste necunoscuti). sincer, nu prea stiu ce zicea,
decat putin dar nu era a buna... imi mai aduc aminte ca ma uitam la berea mea si nu mai puteam sa beau... asa ca
i'am turnat'o in cap.. si eram tare fericita pentru ca'i sclipeau buclele tare fain. La un moment dat mi'am dat seama
ca s'a suparat ... .???? mda.. (asa ca ne'am certat si am plecat fiecare incotro. argghhh cu alte cuvinte m'a lasat
singura beata in Sighisoara)
versiunea lui e ca nu zicea nimic si deodata.. pac.. dar eu stiu prea bine ca a zis el ceva.. si de fapt toata
seara fusese cam magar... si era si ziua mea...
ma rog... atunci am fost cea mai beata din cele 3 betii din viata mea.. si sper sa nu mai ajung niciodata asa.

Lichior... eram intr'un biliard, prin clasa a zecea, si eu beam un lichior de visine... un coleg nu o lasa pe prietena mea sa joace, ii tot
misca tacul.. asa ca eu m'am pus intre el si tac. Deodata ma pomenesc cu mana lui printre piciorele mele... arghhh, reactia
a fost instanta...si el s'a trezit plin de visine. abia apoi mi'am dat eu seama de intentia lui nevinovata de a ajunge la tac si prin mine.

Cred ca e cel mai lung post al meu!!!




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 12:03 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



SI mai vreem!!!
Multumesc pentru post wink.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Sep 2003, 12:58 PM
Mesaj #10





Guests






Uhh, batai prea multe nu au fost la mine...In generala mai mult se luau altii de mine si eu fuga la mama si ea venea si-i casapea...Drept urmare toti aveau cate ceva cu mine, cum ma prindeau, cum ma sicanau...Dar tot molaie eram...
Intr-a noua am nimerit intr-o clasa de "nebune" si batause..Pe fetele alea le iubesc si acum...M-au luat sub aripa lor si tot umbland cu ele si vazand cum sunt de tupeiste, am prins si eu curaj...Era in iarna clasei a noua, aveam un prieten, primul meu prieten, o tipa din clasa era in limba dupa el si cei 2 prieteni ai lui...Si vazand ce mult ne iubeam noi tot baga strambe...Ca blegii nu ne-am prins decat foarte tarziu...Intr-o dimineata eram pe holul liceului, langa clasa mea, care era la mama dracu' si pana ajungeau profesorii treceau 15 minute din ora...Ea si el se bateau in gluma pe hol...Eu eram certata cu el...Pana cand ea ii da una lui in stomac de l-am vazut scurgandu-se pe langa perete...Am luat foc, am prins-o de par, am trantit-o la pamant si i-am carat picioare pana cand m-au scos baietii de pe ea...De atunci mi-a fost frica sa ma mai bat...Am descoperit violenta din mine si m-a speriat laugh.gif
Alta data eram intr-un parculet mic de la mine din oras...Il asteptam pe alt prieten al meu...Boul ala nu a mai venit si in parc eram doar eu si o gasca de 4 baieti...Zapada afara...Ei cu bulgari dupa mine...Nu i-am bagat in seama...Am dat sa ies din parc exact pe unde erau ei...Veneam de la scoala si poseta mea era ticsita cu carti, caiete, agende si tot felul de tampenii..Ziceai ca am caramizi in ea...Si unul din ei vine sa-mi dea cu zapada inghetata pe fata...Mi-e sila de cei care fac asta si fiind si nervoasa l-am imbrancit...El sa-mi dea cu pumnu' in fata...Nu stiu nici acum cum m-am intors si i-am prins un pumn in cap si iubita mea poseta s-a dus cu toata viteza exact in ceafa lui laugh.gif S-a dezechilibrat si eu am plecat mai departe , fara sa fug, tare mandra de mine.Norocul meu ca prietenii lui au ras in loc sa vina dupa mine sa ma casapeasca laugh.gif
Alta data ma duceam la scoala...Tot cu poseta minune...Aveam scoala langa gara...Si trece un taran cu ditamai sacu' in spinare si imi zice :"Ce te-as f*** de te-as prinde" si zambeste libidinos...Eu iarasi plina de nervi zbang!! cu poseta in cap...A cazut nebunu' pe jos...Acolo l-am lasat si am plecat iar tare mandra de mine-hihihi
Si a mai fost o tentativa de bataie cu un tip pe care-l iubeam mult...Mi-a vorbit tare urat intr-o seara si , de nervi, i-am dat cu tigaia fix deasupra capului, de mi-am crapat peretele de la camara...A tacut malc si a iesit imediat din casa.
Si cam asta ar fi cazierul meu de "fata cuminte"...Ca sa nu mai zic ce-i spurc pe astia de pe strada care se leaga de mine sau de cineva drag mie...Nu stiu de unde atata tupeu pe capul meu, dar, la nervi nu prea stau sa ma gandesc ca as putea sa mi-o iau grav laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 26 Sep 2003, 01:00 PM
Mesaj #11


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Cea mai frumoasa bataie pe care mi-o amintesc a fost in clasa a 7-a. Eu si cu cel mai bun prieten al meu la vremea aceea - iarna, frig, zapada, balti, mizerie. Ne-am "imbratisat" intai dragastos si ne-am trantit in zapada, prin noroaie, incat eram uzi leoarca, inghetati si murdari ca vai de noi. Apoi, intr-un moment de respiro, ne-am ridicat si eu am incercat sa aplic tactica cea mai buna - fugi cat vezi cu ochii. biggrin.gif Insa m-a prins, chiar langa zidul unei scoli generale. Si a inceput sa ma dea cu capul de zid (era de piartra!!!). Insa, cum acoperisul era foarte jos, atarna un tzurtzure cat toate zilele, pe care l-am luat si... cred ca era comica imaginea: el ma dadea cu capul de zid, eu ii dadeam cu turturele in cap. In cele din urma ne-a desaprtit un nenea politistu' biggrin.gif

Iar cea mai ciudata bataie pe care am primit-o a fost intr-a patra. Ne intorceam noi un grup destul de mare de la scoala si sunam pe la portile oamenilor. La unul am sunat si ne-am ascuns dupa colt. Eu aveam niste nevoi fiziologice urgente, asa ca am zis ca nu se supara tencuiala casei. sorry.gif Insa tipul care a raspuns la poarta i-a vazut dupa colt pe colegii mei, care scosesera capul sa se amuze. El se indrepta spre noi, si colegii mei au fugit. Eu nu intelegeam ce se intampla, ca nu imi zisesera nimic, asa ca mi-am vazut linistit de treaba. Am simtit o mana pe spate, batandu-ma prieteneste si o voce: "Ia intoarce-te, ma!". Mare greseala a facut. Pentru ca m-am intors si... inca nu terminasem. laugh.gif Norocul meu ca eram mic... nu am luat decat cateva suturi si multe, multe, palme pana am reusit sa fug.


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 01:02 PM
Mesaj #12


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Ia uite ce usor e sa ne cunoastem mai bine smile.gif
Ma intreb de ce nu scrie si Figaroo..... ph34r.gif



laugh.gif Geni..... 28.gif

Acest topic a fost editat de Hamleet: 26 Sep 2003, 01:04 PM


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 26 Sep 2003, 01:41 PM
Mesaj #13


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Daca ar fi sa povestim despre paruieli o sa povestesc si eu.
Eram in clasa a 7-a si se adusesera lucrarile de control ce au fost la limba germana!Eu stateam in banca cu un amic bun...Mai tin minte si acum cand doamna profesoara a spus: "Popescu(adica eu)...9"iar putin mai tarziu..."Constantinescu(colegul)...7.Venind in bancacolegul si amicul in loc sa-mi multumeasca ca l-am ajutat sa nu ia nota proasta imi zice:"Vlad...in pauza ne batem...tu de ce ai luat 9 si eu 7..de ce nu mi-ai spus sa iau si eu o nota la mare?"
In loc sa fie fericit ca l-am ajutat...el a sarit la bataie.
Da...si ne-am batut ca doi chiori pana ne-am murdarit pe haine si in plus de toate si pe halatele albe cu care mergeam la chimie laugh.gif
Ironia sortii a facut sa ne intalnim cativa ani mai tarziu si sa radeam de ce tampiti am fost amandoi laugh.gif laugh.gif
Acum e unul din bunii mei prieteni wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 26 Sep 2003, 01:48 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



QUOTE (Hamleet @ Sep 26 2003, 01:07 PM)
Ia uite ce usor e sa ne cunoastem mai bine smile.gif
Ma intreb de ce nu scrie si Figaroo..... ph34r.gif

Cu cine m-am paruit sorry.gif ? Pai... nu scriu pentru ca nu am spatiu... mi-ar trebui un forum suplimentar... cry.gif


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 26 Sep 2003, 02:05 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Eu una am paru destul de lung asa ca nu am curajul....ca daca degenereaza si iese prost poate raman fara peruca hh.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 26 Sep 2003, 03:29 PM
Mesaj #16


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Postul lui Geni mi'a adus aminte de ce am patit eu de 1 Mai in Vama Veche, anul asta...
Eram cu niste prietene la alimentara si bausem o gramada de sucuri. Pana la urma, firesc, am vrut sa mergem la toaleta.
Hmmm... alaturi era un restaurant, La Mariana (in capatul dinspre bulgari. poate unii il stiti) si o A. (fac si eu ca
Rose wink.gif ) ne'a explicat unde gasim toaleta. C. plecase deja intr'acolo si am urmat'o si eu cu Ap. Am urcat, am tot urcat,
o vedem pe C. iesind, intram... Ap prima.. eu astept. Era un nene pe acolo, ii dau buna ziua, ma intreaba daca sunt cazata acolo... ii spun ca am fost la terasa
Imi vine si mie randul...
Foarte frumos, foarte curat... mmm f bine.. la un moment dat aud tipete... apoi usa se deschide, cineva ma ia de par
(da Carmi, si eu am parul lung sad.gif ) si ma da afara... si nu, nu'mi terminasem misiunea... eram chiar pe tron.. auchhh..
si ma trezesc cu suturi in fund si facuta in toate felurile... Era chiar ea, Mariana.. si se pare ca nu am nimerit
toaleta publica ci pe a casei... si nenea pe care il salutasem era barbatul ei care statea si el in casa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 04:23 PM
Mesaj #17


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



ohmy.gif mama Atta....scuze dar nu pot sa ma abtin laugh.gif laugh.gif laugh.gif

MAI FIGARO, BAGA CEVA ACOLO - ce mama masii !!! cool.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 26 Sep 2003, 05:14 PM
Mesaj #18


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Pai as avea si eu ceva amintiri, dar parca mai frumoase sunt cele ale fetelor... Baietii sunt din fire niste "cocosi" !
Cred ca din clasa a opta as avea cateva amintiri de reprodus. Odata tin minte ca asteptam cu teama ora de anatomie, si incercam sa citesc pe coridor, fiindca acasa niciodata ...nu aveam timp! Profu' era un "nesarat" care ne si "altoia" si ne punea si note proaste! Tata era postas, iar acest lucru era cunoscut de toata scoala. In timp ce citeam, facand "carare" pe hol, doua dintre cele care probabil ca aveau vreo bucurie la mine cool.gif , s-au hotarat sa ma sicaneze. Una dintre ele, care-mi era vecina, si cu a carei "pasarica" ma tot jucasem in frageda pruncie, tongue.gif m-a intrebat daca nu cumva a primit vreo scrisoare , ca stia ea sigur ca trebuia sa fi primit... Am trimis-o la origine, si mi-am vazut de citit, dar ea a venit pe la spate, mi-a pus piedica si m-a impins. Firesc, m-am vazut intins pe jos, iar cartea rupta in doua! N-a prea apucat sa se departeze, ca am prins-o, i-am tras o palma si un sut in fund, iar ea a plecat plangand catre clasa, insotita de buna ei prietena. In acel moment a iesit si profu' de anatomie din laborator, si a surprins-o pe fata plangand. Evident ca a intrebat ce s-a intamplat, si desi ea nu intentiona sa spuna adevarul, fiindca eu stiam cat de mult tine la mine, cealalta a sarit cu gura: "A batut-o Roman!". A iesit balamuc, fiindca eu am recunoscut ca am batut-o, dar nu recunosteam ca as fi vinovat, si l-am suparat pe individ rau-rau, ca nu voiam sa tin palma sa ma altoiasca cu "metru", si nici la fatza nu-mi mai putea da, ca acum stiam sa ma feresc, nu ca altadata! L-a chemat pe tata, si in ciuda asteptarilor mele, tata i-a hotarat : "Il bateti daca nu stie carte! Daca se bate cu unul sau cu altul, daca sparge un geam sau alte minuni pe care le-am facut cu totii, sa nu va atingeti de copilul meu ca eu nu intentionez sa fac din el un om de mamaliga! Educatia de acest gen, lasati-o pe seama noastra, a parintilor!"
Bataie? Eram in Bucuresti, in Giulesti,mai exact, in zona pietei. Aveam doar 17 ani. Ma intorceam seara tarziu de la film si tocmai imi condusesem prietena acasa. M-am vazut incercuit de patru tigani plini de muschi si de prostie!!! Nu le-am zis nimic, nu mi-au zis nimic: m-au luat la trosnit din senin, iar daca nu aveam inspiratia s-o fac pe lesinatul, cred ca m-ar fi scos din circuit! Cand - ajuns acasa- m-am uitat in oglinda, nu m-am mai recunoscut; eram pocit rau!!! Cred ca de aceea am si plecat la Timisoara dupa cativa ani. Bucurestiul inca imi provoaca o mare teama!!!

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 26 Sep 2003, 05:17 PM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 26 Sep 2003, 05:25 PM
Mesaj #19


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Te inteleg perfect.
Am patit-o si eu cu tiganii...incercuit...veneam de la Unirea cu sora mea si mancam amandoi inghetate si ne-am trezit intre 4 tigani. M-au pus pe mine sa aleg intre bataie sau predarea cornetelor laugh.gif
Avand in vedere ca am ajuns amandoi acasa intregi va dati seama ce am ales!


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Sep 2003, 05:49 PM
Mesaj #20


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Pina acu doi ani ma paruiam de 3,4 ori pe saptamina...la antrenamente...Odata era sa-i rup mina pe strada unui cretin...In rest, nimic, ca nu sint un om violent smile.gif ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 26 Sep 2003, 06:17 PM
Mesaj #21


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Nici eu nu sunt violent... decat in situatiile de forta majora biggrin.gif
In Timisoara m-am apucat de multe: muzica(chitara) , teatru, karate... Dar de ultima indeletnicire nu stiau decat cei foarte apropiati. O data trebuia sa merg in oras cu un bun prieten , cam timid din fire. Locuia in acelasi camin cu mine. Cand am trecut sa-l iau, am gasit camera plina de niste betivani moldoveni. Acestia erau colegii de serviciu ai prietenului (si ai mei, dar lucram la sectii diferite) cumparasera bere si il cam sechestrasera pe bietul amic! De cum m-au vazut , s-au bucurat nevoie mare ca se mai adauga un "tampit" stilului lor zgomotos de distractie! Eu nu aveam chef nici de bere, si nici de balacareala, ba chiar l-am facut atent cat am putut de discret, pe prieten, ca o sa intarziem acolo unde ne propusesem sa ajungem. Gestul meu n-a trecut neobservat de unul care se tot dadea important ca luase nush'ce medalii la box... Ca atare, i-a sarit mustaru' si s-a apropiat de mine. Am prevazut ca intentioneaza sa loveasca cu capul, si am simtit numai varfurile parului lui, pe buzele mele, fiindca ma retrasesem la timp. Cert este ca eu nu am mai realizat ca tot acolo mai era si un individ din Vaslui, un imens pachet de muschi, care ma putea face taietei! Ca atare, in urmatoarea secunda, cel ce intentionase sa ma loveasca era acum pe jos, iar eu continuam sa-i trag picioare-n gura... Musculosu' m-a tras la o parte, dar totusi nu a schitat nici un gest ca vrea sa riposteze. Au iesit apoi cu totii din camera, iar "campionul de box " si-a adus cutitul si ma astepta la usa. In prima faza mi-a fost foarte frica, dar cand prietenul mi-a sugerat ca ar fi mai bine sa sar pe geam (eram la etajul I ) , s-a rasculat mandria in mine, si am deschis usa, si -am zis individului care se uita tamp la mine: Doar prostii dau cu cutitul! Tu alegi daca esti prost sau destept! " Ce-a urmat, m-a amuzat teribil, fiindca a aruncat cutitul si m-a rugat sa nu plecam pana nu bem impreuna o bere... Ei, se putea sa refuz placerea prostului???


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 26 Sep 2003, 06:20 PM
Mesaj #22


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



laugh.gif ....Super misto faza, Omule spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katia
mesaj 26 Sep 2003, 07:10 PM
Mesaj #23


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 7 September 03
Forumist Nr.: 720



Eu m-am batut numai de 2 ori si numai cu baieti care-mi placeau wub.gif Prima data intr-a IV-a, cand mi-am lasat urmele gherutelor in carnita frageda a unui coleg (chiar nu stiu de la ce a pornit afacerea...), iar a doua oara cu un alt coleg, pe care l-am fortat sa-si lase o parte din podoaba capilara in mana mea sorry.gif
Astea s-o intamplat in negurile vremii.. nu stiam cum sa-mi manifest sentimentele - bine ca am invatat, ca altfel cineva o patea rau tongue.gif


--------------------
The end is always near ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 26 Sep 2003, 09:25 PM
Mesaj #24


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Hm...eu am fost o persoana destul de pasnica...m-am batut o singura data in adevaratul sens al cuvantului. Eram in vacanta dintre a cincea si a sasea si jucam badmington cu o colega in curtea scolii...si au aparut asa, deodata, niste fete mai mari...ne-au cerut paletele sa joace si ele, noi: "sigur"...singura care nu juca era o fata care statea si se uita enervata la noi...cum stateam noi asa si radeam, ma intreaba ea pe mine: "auzi, da' tu de ce esti ma rog frumos asa de vesela si razi atat?"...nu mai stiu ce i-am raspuns, nu cred ca era ceva foarte agresiv, cert e ca in minutul urmator ne paruiam una pe alta hh.gif Partea mai proasta era ca ele erau cu vreo 2 capete mai inalte decat mine si colega mea, asa ca dupa vreo 5 minute de lupta vitejeasca...am luat-o la fuga sorry.gif
In rest...sapuneli prin curtea scolii...si batai "in gluma" cu colegii in generala...nimic violent...
Si...bravo attei ca stie sa se faca respectata biggrin.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 26 Sep 2003, 11:01 PM
Mesaj #25


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Paruieli putin spus. Batai in toata regula cand eram mica. Erau adevarate lupte intr mine si doua verisoare. Ne bateam pina ne rupeam hainele de pe noi (si in ziua de azi ma intreb cum de nu ne-am scos vre-un ochi ceva biggrin.gif ) Nu mai stia bunica ce sa ne faca. Ajunsesera sa ne faca program de mers la tara ca sa nu ne intalnim prea des. 28.gif
Ultima paruiala a fost in clasa 5-a cand ne-a venit un coleg nou si in loc de "buna ziua" ne-am luat la bataie. S-a facut pace abia dupa ce el m-a ciufulit, iar eu l-am dat de cateva ori cu capul de perete hh.gif Dupa acea bataie am ramas colegi de banca. Probabil sa ne fie mai usor sa ne supraveghem unul pe altul 28.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 27 Sep 2003, 01:43 AM
Mesaj #26


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Doamne.... citind mi'am mai adus aminte de o bataie... si eu care chiar ma credeam pasnica... dar pe
cuvant ca sunt!!!

Eram in clasa a 12-a la olimpiada de matematica, la nationala la Alba-Iulia. Eu si prietena mea cea mai buna, careia, in stilul
lui Rose, ii voi spune M. Trebuia sa stam o saptamana, iar concursul a fost in a doua zi. Restul timpului l'am petrecut
jucand volei cu echipa liceului militar in sala de sport (eram cazate in caminul lor smile.gif ). Ne'am imprietenit noi cu ei...
si ascultam muzica intr'o sala super dotata de romana parca. Eram noi doua si doi baieti. Am facut greseala sa spunem ca
nu am vazut niciodata rasaritul.. atat ne'a trebuit, ne'am pomenit inchise in sala si fara cheie, vroiau sa ne tine treze
pana a doua zi de dimineata cand urma sa vedem rasaritul. Cristi, era un tip inalt tare si bine facut.. pe mine nu m'a
impiedicat insa ca dupa ce am aflat ca are cheia asupra lui sa incerc sa i'o iau prin forta. Ce mi'a placut tare mult
e ca dupa ce ne'am harjonit o gramada a zis ca el nu mai poate... hehe l'am facut pe ditamai omul.

Si daca tot am inceput sa povetesc... va mai spun ca tot cu ei am intrat pe geamul de la baie in sala de festivitati smile.gif.
Eram mici infractori. Si ne'am dus sa vedem rasaritul... era un loc numai bun, la statuia lui Horea & co... doar ca ei
au trebuit sa plece pentru ca sa ajunga la inviorare. Asa ca am ramas eu si M sa asteptam Soarele... si era un frig..
pana la urma am renuntat si am pornit spre liceu (in 5 minute soarele era pe cer).
Aaa, desigur ca au fost singurii doi treji pentru inviorare smile.gif.
Si mai e o chestie faina... portarul ne tot vedea iesind din liceu si cred ca se tot mira... cand ne intorceam ne invatasera
baietii sa sarim gardul ca sa nu tot ocolim.

Incep sa cred ca as fi cam violenta... hmmm ... dar nu sunt!! Cel putin in ultimul timp m'am calmat. Oare?? Cine stie ce'mi aduc aminte maine.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 27 Sep 2003, 11:47 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Nu prea stiu ce fac pe aici, pe pagina caftangiilor laugh.gif ...de cand s-au inventat Karatele sant cel mai tare Karatist....cand miroase a bataie, ma kar imediat laugh.gif

A-ti vazut???? nu-s ca voi Batausilor blink.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 27 Sep 2003, 12:35 PM
Mesaj #28


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Sorin
QUOTE
A-ti vazut???? nu-s ca voi Batausilor

Ahaaa, va sa zica dintr-asta erai tu !... Ei lasa ca mai treci tu pe la poarta !... Am sa pun dulaii pe tine, ca poate nu stii sa fugi indeajuns de repede ! laugh.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 29 Sep 2003, 09:22 AM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



QUOTE (SORIN @ Sep 27 2003, 12:52 PM)
Nu prea stiu ce fac pe aici, pe pagina caftangiilor laugh.gif ...de cand s-au inventat Karatele sant cel mai tare Karatist....cand miroase a bataie, ma kar imediat laugh.gif

A-ti vazut???? nu-s ca voi Batausilor blink.gif

Sorin.

Nici eu nu m-am batut ca "astilaltzi" laugh.gif

Sorine propun sa incingem noi doi o bataie sa-i ajungem pe toti biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 29 Sep 2003, 01:33 PM
Mesaj #30


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Sa scriu si eu desi nu am experienta in domeniu tongue.gif ; chestia e ca prin clasa a sasea sau a saptea am paruit o colega de clasa si am dat-o cu capul de pereti, am fost cam violenta, ma enervase rau de tot si mi-a sarit si mie mustarul. In rest, cu baietii m-am impacat bine dintotdeauna, cu fetele aveam ce aveam laugh.gif


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 25 Jul 2004, 12:24 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Ia-uite pe unde am ajuns! rofl.gif La >Paruieli<. devil.gif
*Hmm... Eram in generala. Intr-o zi, nu mai stiu din ce motiv, m-am luat la bataie cu un coleg. Si-acum "vad" imaginea... In clasa, printre banci, spatiul era mic, noi batandu-ne. Colegii s-au impartit imediat in doua tabere: una striga "Hai Marius!", cealalta "Hai Mihaela!". Nu tin minte cum a incetat bataia. "Aud" doar galeriaaa!!!
*Aveam vreo 6-7 ani. Mama ma trimisese sa cumpar lapte. Pe strada, o tigancusa, mai mare decat mine, se apropie si-mi cere BANII. Eu nu am vrut sa-i dau. Atunci ea m-a apucat de coditele impletite si ma tragea. Tin minte ca eu vroiam s-o iau la fuga, insa ea nu dadea drumul cozilor. Am inceput sa plang de durere. In fine, m-a lasat in pace. De-atunci, cand vedeam vreun tigan pe strada, imi era frica... Cu timpul mi-am spus: "Toti oamenii au ceva bun in ei. Nu sunt toti RAI." si-asa mi-a incetat teama. Cu ce gresisem? Ca mergeam pe strada ATUNCI? Asta e! Cand am ajuns acasa, nu i-am spus mamei nimic... De ce?
*Apropo de bulgareli. Si eu in generala am primit un bulgare cu gheata in fata. Eram in curtea scolii. Se facuse un mic derdelus si ne dadeam in picioare pe el. Baietii trageau in fete cu bulgari... unul a ajuns drept in fata mea, de-am vazut stele verzi!! (ATENTIE! Faceti bulgari din zapada moale, pufoasa. E o splendoare sa te bulgaresti.) Si ce credeti... anotimpul meu preferat este... IARNA!!, pe bune. Mereu ma visez pe-un varf de munte...
*In liceu, imi aduc aminte de bataile cu stiuleti de porumb, cu struguri ori cartofi. Mergeam la practica agricola. Au fost colegi loviti rau din "joaca". Eu am scapat mai usor, poate de aceea nu prea ma atrage gradinaritul. rofl.gif
*M-am paruit cu jumatatea mea, chiar de la inceput. Chiar ne bateam, din joaca, din gluma ajungeam sa ne paruim in toata regula. Abia dupa cativa ani buni, ne-a venit mintea la cap. cloud9.gif

hh.gif Sunt batausa... Ei, dar nu i-am intrecut pe altii... rofl.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dea
mesaj 27 Jul 2004, 01:53 PM
Mesaj #32


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 306
Inscris: 25 June 04
Forumist Nr.: 3.933



chiar asa? batai cu jumatatea? cred ca erati tare amuzanti! eu zic ca si bataile astea.. au farmecul lor smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 27 Jul 2004, 02:57 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



rolleyes.gif Ai dreptate, au farmec daca sunt "paruieli" din dragoste, cu LIMITA, nimeni nu are de suferit... smile.gif

Mi-am adus aminte de ceva... Eram in liceu, aveam ora de educatie fizica... Clasa noastra fiind ocupata, ne-am lasat toate lucrurile pe hol, in cuiere. Eu fusesem, inainte de a veni la scoala, la posta si luasem banii, pe care mi-i trimisesera ai mei, pentru a plati gazda. Banii, i-am lasat in mapa pe hol si am plecat la ora in curtea scolii. Cand s-a terminat ora, nici nu-mi trecuse prin cap, ca ar fi putut sa-mi dispara banii... Cand am descoperit... degeaba, nu i-am putut recupera... Mama ce l-as fi PARUIT, pe cel care mi-a umblat in lucruri... devil.gif 50.gif ranting.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 16 Aug 2004, 11:22 PM
Mesaj #34


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Primele paruieli au fost la gradinita cand aveam o colega(?) preferata pe care o paruiam si o chinuiam de fiecare data cand aveam ocazia.. Nici acum nu ne suportam. In rest, pe frate-miu l-am lasat cu buza sparta si cate un ochi vanat de cateva ori.. evident, fara intentie si din vina lui innocent.gif Pe un coleg de clasa l-am "rezolvat" repede.. O singura lovitura si nu a putut sa se mai ridice yikes.gif Eh, acum nu ca as fi eu vreo agresiva sau fortoasa.. Era iarna, printr-a 7-a, si iesisem mai multi la o bataie cu zapada.. Tipu ma enervase ca ma trantea brutal si i-am explicat sa ia exemplu de la altul, care o facea mai cu blandete.. Evident ca imi bateam gura degeaba, peste putin timp tipu imi luxeaza piciorul.. Nu m-am putut eu ridica in picioare ce-i drept, dar nimeni nu m-a putut opri sa-i aplic o pedeapsa exact in punctul "sensibil" rofl.gif Saracul, jur ca n-am vrut sa dau asa tare.. unsure.gif ohyeah.gif
Cred ca au mai fost cativa ghinionisti in trecut, dar sincera sa fiu nu-mi mai aduc aminte.. s-au intamplat toate de mult. Acum doar in situatii extreme as mai apela la pumni, si nici nu mi-ar fi rusine.. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 20 Aug 2004, 12:42 AM
Mesaj #35


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Cand eram mai mica ma ocupam cu paruieli, la propriu...cam prin clasele primare. Ma antrenam cu sora-mea acasa...chiar tin minte ca parul era baza bataii, si la scoala paruiam baietii...mai bine zis stergeam cu ei pe jos devil.gif Acum m-am cumintit si nu ma mai bat


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 08:22 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman