HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vise, Ce-ai visat aseara?
Hamleet
mesaj 5 Sep 2003, 02:31 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Am cautat prin forum un topic despre vise si nu am gasit dar daca este imi cer scuze.
***

Ok, nu am copiat pe nimeni,
Deci ce ati visat voi ultima oara?

Acest topic a fost editat de Hamleet: 5 Sep 2003, 04:48 PM


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 5 Sep 2003, 09:49 PM
Mesaj #2


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



de obicei nu-mi aduc aminte ce visez noaptea....ultimul vis pe care l-am avut si pe care sa mi-l amintesc l-am descris pe jurnal....iar acela a fost acum aproape un an...


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decât o zi fadă, mai bine obscuritatea decât o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 5 Sep 2003, 10:38 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Vise..
De obicei..fug de vise,..as vrea sa nu visez pentru ca ma trezesc aiurea,..confuza.
Asta inseamna ca nu visez prea pink..
Cu multa vreme in urma aveam niste vise ciudate,..cutremure,..accidente aviatice, corpuri cazand in flacari, razboaie, tancuri, cimitire imense ca niste orase,..orase pustii,..case vechi si nemiscate,..tuneluri-case,..ciudatenii
Visez aceleasi locuri de obicei,..locuri pe care nu le stiu si nu le-am vazut vreodata..
Visez marea zbuciumata,..dar niciodata nu este soare in visele mele,..dar nici nor,..este o lume stranie,..si muta.
Asa ca.. respir usurata cand ma trezsc dupa un somn fara vise


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Sep 2003, 10:38 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Rose
mesaj 5 Sep 2003, 10:43 PM
Mesaj #4


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



De multe ori, visez chestii care n-au nici un sens...adica, e o poveste, dar fundalul este...neclar, absurd. Si mai visez si eu precum Cameron dezastre sau calamitati. Dar, din pacate, de cele mai multe sunt vise frumoase, din care n-as mai vrea sa ma trezesc.


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 5 Sep 2003, 11:44 PM
Mesaj #5


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



N-am sa inteleg niciodata, cum pot altii sa aiba somnul fara vise, cand eu si trei minute daca adorm in metrou -sa zicem!- trebuie sa visez ceva. Nu este dimineata sa nu fac o analiza scurta la ceea ce am visat. De obicei ultimul vis este edificator pentru ziua care incepe, iar cel din jurul orei trei -care este mai rar - ma trezeste marcat si incerc sa-i dau interpretari pt. ca ma avertizeaza despre o perioada ce va sa vina.
Nu cred ca as putea sa interpretez visele altora. Fiecare are anumite simboluri, are un trecut pe care si-l cunoaste mai bine ca oricine, si-si face singur asocierile. La inceput e mai greu fiindca visezi ceva si nu prea stii ce inseamna. Cu timpul, cand, simbol dupa simbol, au inceput sa se contureze precum un joc de puzle, visele nu mai sunt asa de enigmatice precum erau o data, decat in cazuri rare. Dar mi s-a intamplat cu vreo patru ani in urma sa apelez la un profesionist, fiindca visul era asa de lung si de plin de simboluri noi, incat ma depasea in proportie de peste 50% , iar raspunsul primit a fost publicat in doua parti in editiile consecutive ale unui magazin. Raspunsul m-a uluit, intrucat am realizat dupa aceea ca nu puteam nega absolut nimic din ceea ce persoana respectiva imi descifra pe intelesul meu, de parca mi-ar fi cunoscut intreaga familie cu multe zeci de ani inainte.
Nu stiu cum e mai bine: sa visezi sau sa nu visezi ?! Cateodata, sunt constient in vis de simbolul respectiv, si incerc "sa fug", sa nu fac ceea ce stiu ca-mi aduce necaz in ziua ce urmeaza. Dar eu stiu ca este in zadar, si nu ma prea inteleg de ce ma mai incapatanez sa nu las bietul vis sa se desfasoare in voia lui...
Oricum, daca nu as visa, cred ca m-as trezi foarte obosit, ca si cum n-as fi dormit deloc, sau as fi facut-o sub efectul somniferelor. Uneori visez teribil de frumos, iar visul ma urmareste luni in sir... (Ma refer la visele in care il visez pe Mantuitor, iar de cand sunt in Londra, mi s-a intamplat de trei ori ) Dar visez si ... prostii. Cel putin o data la doua saptamani, visez ca fac dragoste cu cineva, care nu este neaparat nevasta-mea, iar dimineata trebuie sa bag pijamaua in masina de spalat blush.gif
Ei, cam asta ar fi. Eu nu cred ca m-as numara printre...paranormali sad.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Sep 2003, 10:37 AM
Mesaj #6


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Hehehe... parca a stiu t Hamleet cand a deschis subiectul asta. biggrin.gif Sper sa nu fie un "moment critic" din viata mea insa... azi-noapte am avut un vis cum de f f f mult timp nu mai visasem: am visat o fata. Nu faceam nimic cu ea (din pacate) insa... e genul de fata pe care o vezi si te indragostesti de ea biggrin.gif Asta era cel mai important... detalii nu dau, ca nici nu le mai stiu exact. Cu ea m-am trezit insa in cap, si tot imi umbla prin minte... Cine este? Ce vrea? Probabil nimeni si nimic... probabil doar imaginatia mea... probabil, insa, un semn ca... tre' sa caut biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 6 Sep 2003, 10:45 AM
Mesaj #7


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Eu am visat ceva cu elicoptere (2) si un soldat (ofiter probabil) si 2 flori... Firesc, aiurea visul.

Omu'Bun, toti visam dar nu intotdeauna ni le amintim la trezire. E o superstitie din batrani care zice ca daca atunci cand te trezesti te uiti pe fereastra, uiti visul. Nu cred in ea, dar imi place simbolismul.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Sep 2003, 03:25 PM
Mesaj #8





Guests






Hamleet, bravo pt idee, ai fost genial!!
Cameron, daca-mi permiti sa-ti zic ceva: ai ceva pe suflet, despre care nu vrei sa stii, ti-e frica sa afli...Cand vei definitiva ce-i in sufletul tau, vei scapa de cosmaruri...Sper sa nu fie cu suparare ca am incercat o minima si rapida explicatie...
Omule bun, e normal sa ai vise erotice, si al meu are si sigur nu cu mine...Chiar zilele trecute cand m-am trezit mi-am dat seama ca visa asa ceva ca prea "m-am socat" la atingere laugh.gif
Geni...Eu cred ca ea exista, trebuie doar sa fii un pic mai atent in jurul tau si o vei gasi wink.gif Ce vrea? Vrea sa o vezi wink.gif
Misti si mie-mi place simbolismul, insa eu totusi evit sa ma uit pe fereastra, imi place sa stiu ce-am visat, pt ca, asa cum spunea Omul bun, mereu visele imi zic cate ceva...De cateva saptamani visez niste chestii tare ciudate: ba ma striga cineva sa vin la el, e un baiat, tinerel, dragut foc , seamana cu cineva cunoscut, in vis il stiu cine e, dar cand ma trezesc nu-mi mai amintesc decat ochii lui, caprui, frumosi, expresivi si totusi reci...Alta data am visat ca eram intr-o multime de oameni, foarte mare si cineva, de undeva , ma urmarea atent, imi urmarea orice miscare...Iarasi nu mai tin minte fetele, insa ii stiu okii:albastri, reci, de sticla, cum e cerul senin iarna...Si stiu cine avea okii aia...Ochi parsivi, mincinosi, pofticiosi..
Azi noapte iarasi l-am visat pe baiat...Imi spunea ca ma iubeste...Acum nu stiu sigur ce sa cred insa stiu atat: cineva imi vrea raul si cineva ma vrea laugh.gif
Daca vreti va pot spune aproape zilnic ce am visat si cum se adeveresc visele mele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 7 Sep 2003, 01:57 PM
Mesaj #9


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Se adeveresc? blink.gif Norocoaso! tongue.gif laugh.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 7 Sep 2003, 02:52 PM
Mesaj #10





Guests






Ba nu sunt norocoasa deloc, pt ca, de cele mai multe ori, cosmarurile se adeveresc, nu visele frumoase....Si chiar si visele frumoase pot insemna un cosmar in viata reala....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lilith
mesaj 8 Sep 2003, 03:09 AM
Mesaj #11


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 316
Inscris: 6 May 03
Forumist Nr.: 263



Da , si eu visez continuu , povesti intregi , filme intregi . Pline de simboluri . Acum nu-mi amintesc nici unul , stiu ca i-am spus unul Afroditei zilele trecute , l-am uitat...Si eu visez in tren ,in 3 minute , desi adorm greeeu , foarte greu .Am avut si eu perioadele de care povesteste Camerun , a fost un an greu .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 8 Sep 2003, 08:49 AM
Mesaj #12


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Am avut aseara un vis cretiiiiin biggrin.gif
Se facea ca eram in fata unei vile mari. Deodata apare sora mea si imi spune sa intram. Inauntru masa mare - un fel de restaurant - la care stateau 3 oameni.
Ma pun eu la masa lor si vine chelnerul sa ma intrebe ce doresc. Ii spun ca vreau o cafea. Vine ala cu o farfurie mare pe care era ceasca mea de cafea si o cescuta mai mica cu bors blink.gif Ma uit eu la ce a adus ala si o intreb pe sor'mea care e faza, iar ea imi explica:
"- Stii, oamenii din inalta societate asa servesc cafeaua!"
biggrin.gif
Beau eu cafeaua (fara bors) si intreb pe cineva a cui este vila si aflu ca proprietarul este cel care sta in capatul mesei. In secunda urmatoare ma aflu catarat pe un zid imens...ma tineam cu degetele de niste gaurele mici de tot si chiar ma intrebam cum de nu cad ?!!!
In fine, reusesc eu sa ajung la o scara mica si urc pe o platforma. De sus se vedea o panorama cum se vede la Vidrarul.
M-am trezit brusc cu un sentiment foarte ciudat amestecat cu groaza de a nu cadea de pe zidul acela.
In viata mea nu am mai avut un asemenea vis blink.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Sep 2003, 08:56 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Cu greu mi-am amintit ce am visat,..pentru mi-am impus sa il uit chiar atunci..in palel cu visul.
De fapt este o stare de semiconstienta,..undeva stii ca visul e o dublare a ceva,..ca nu este real..
Ei bine,..ma foiam si nu puteam sa dorm intr-un sicriu..
Scabros..
Ii retin si culoarea,..si textura lemnului..
Bey,..daca nu mai apar pe aici..va zic pa de-acum..
Ca cine stie..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 8 Sep 2003, 08:59 AM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Doamne fereasca !!!
Eu am auzit ca atunci cand visezi urat: cazi intr-o groapa, mori intr-un accident etc.. e de bine!


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Sep 2003, 09:04 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Eu sper ca nu semnifica nimic.. tongue.gif Mai bine-l uitam..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motzart
mesaj 8 Sep 2003, 09:19 AM
Mesaj #16


Cel Mai Romantic Forumist
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 304
Inscris: 9 August 03
Forumist Nr.: 570



...macar voi sunteti normali...
...eu visez fffffffffffffffff rar....si atunci numa lucruri idioate....si uneori imi modific visele dupa bunu meu plac...
...alteori sunt un 'ghost'...adica doar observ totu...
...iar alteori ma intreb daca-s sanatos la cap cand ma gandesc la ce visez...
...spre exemplu...stiti ce plicticos e sa fi un lucru neinsufletit o noapte intreaga...cum ar fi un pod...si toata noaptea sa vezi masinile trecand iar si iar si iar si iar...peste tine?
...dimineata m-am trezit de plictiseala...pe la 4...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Sep 2003, 09:37 AM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Misto faza cu podul..
Apropos de un pod..
Eram pe un tren..si calatoaream sus..in picioare..gen gangster..doar pistoalele imi lipseau..
Si..la un pod,..cad de pe tren.. > Am avut o vanataie pe picior cand m-am trezit,..de nu a trecut o saptamana si ma mai si durea teribil.
Nici acum ..dupa multi ani nu-mi explic ce naiba s-a intamplat.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 8 Sep 2003, 10:57 AM
Mesaj #18


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



QUOTE (Hamleet @ Sep 8 2003, 02:49 AM)

In fine, reusesc eu sa ajung la o scara mica si urc pe o platforma. De sus se vedea o panorama cum se vede la Vidrarul.
M-am trezit brusc cu un sentiment foarte ciudat amestecat cu groaza de a nu cadea de pe zidul acela.

E de bine. S-ar traduce cam asa: o sa reusesti ceva de care esti intimidat acum, si de care ti-e teama ca nu iti iese.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 8 Sep 2003, 12:10 PM
Mesaj #19





Guests






Aham, cam asta voiam sa zic si eu, ca Misti, cu o completare insa: ti se iveste o ocazie fantastica sa faci ceva sau sa ai ceva ce doresti (de obicei mesele indestulate, vilele frumoase, vacile grase sau mancare multa si buna se traduce in ocazii bune, bunastare)..Si tu, te cam codesti ca nu stii ce sa faci, daca sa accepti provocarea, ocazia sau nu...Si apoi te vei descurca tu pana la urma...
Lilith, in visul tau voiai prajituri si nici mama ta nu avea cum sa-ti dea, sotul tau nu voia sa iti cumpere, la cofetarie se inchisese...Si apoi, brusc, erai jos la metrou, unde o calamitate naturala sau provocata ii adusese pe oameni la disperare, dar tu erai cu o punguta in mana si furai prajituri biggrin.gif Vezi ce memorie am eu ,mai ales cand e vorba de vise? wink.gif Abia astept sa-mi spui ce mai e nou in viata ta, sunt curioasa daca ti-am "tradus" visul bine...
Cameron, sicriul nu inseamna neaparat moarte, cat inseamna constrangeri, de ordin social sau moral...
Motzart, podul de obicei inseamna cale de trecere dinspre un loc in altul, dinspre o situatie inspre alta...E posibil ca sa ajuti pe cineva sa treaca dintr-un punct al vietii intr-altul...
Cameron, vanataia e posibil sa o fi avut pt ca in somn, in momentul in care ai visat ca ai cazut, tu sa te fi zbatut si sa fi dat cu piciorul de pat sau cine stie ce ai tu pe langa pat....
Vreti vise ciudate? Haideti sa va zic eu unul: intr-o seara, acum vreo 3 ani, sau poate chiar 4, nu mai stiu exact, eram prietena cu un tip...Acel baietas era "vanat" de vreo 2 ani de alta fata...Ea stia ca sunt cu el...Intr-o noaptea ma visez pe strada, era bezna totala...La un moment dat apare ea din spatele meu, zambitoare, desi in viata reala nici o data nu mi-a zambit, si ma invita la ea la o cafea...Ma duc...Ma vad pe un bloc extrem de inalt, exact pe acoperis...Avea acolo un fel de cort si numai gaini si cocosi negrii, matze negre....In loc de cafea imi da sa beau altceva...Nu mai stiu ce...totul era negru in jurul meu...La un moment dat ii sticlesc ochii , exact cand am dus la gura ceasca de "cafea"..Inghitisem deja o gurita din chestia aia si de-odata o vad pe ea deasupra mea, strangandu-ma cu amandoua mainile de gat...Ma sufoc, simt ca nu mai am aer si o aud zicand:"Chiar daca visezi stii ca-ti pot face rau si-n vis...Si aici nimeni nu va sti ca eu am fost...N e al meu, si al meu va fi , chiar de-ar trebui sa te omor!!!"...Simteam in continuare ca ma sufoc, nu mai puteam respira, ii simteam mana in gatul meu..Constientizam ca e vis, dar in afara de minte nimic altceva nu mi se mai misca...Gandeam, atat...Mi-am dat seama ca eram intinsa pe spate in pat, cu plapuma pana la burta , cu mainile intinse pe langa mine si cu mainile cuiva in gat....Am inceput sa zic in gand tot felul de rugaciuni care le stiam, nici macar limba nu mi-o puteam misca si, dupa cateva secunde am reusit sa ma smulg din pat , de sub plapuma, am aprins lumina in casa si m-am dus la oglinda...M-am uitat la ceas, era 12.10 noaptea, iar la oglinda am ramas socata: aveam urme de degete pe gat...Nu erau ale mele...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 8 Sep 2003, 04:20 PM
Mesaj #20


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



QUOTE (afrodita @ Sep 8 2003, 01:10 PM)
...am aprins lumina in casa si m-am dus la oglinda...M-am uitat la ceas, era 12.10 noaptea, iar la oglinda am ramas socata: aveam urme de degete pe gat...Nu erau ale mele...

Mai, o dam pe Povestiri din cripta?
biggrin.gif fara suparare wink.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 8 Sep 2003, 05:15 PM
Mesaj #21





Guests






Nu o dam in povestiri din cripta, am povestit doar un vis real...Sau ce dracu' o fi fost, ca si acuma ma infiorez cand imi aduc aminte...Daca vrei iti povestesc si un vis frumos care a devenit realitate exact asa cum l-am visat si exact in ziua aia!! biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 8 Sep 2003, 05:26 PM
Mesaj #22


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



ohmy.gif
Chiar te rog:


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motzart
mesaj 8 Sep 2003, 05:48 PM
Mesaj #23


Cel Mai Romantic Forumist
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 304
Inscris: 9 August 03
Forumist Nr.: 570



coooool afrodita
vreau si eu!
mie nu mi s-a-ntamplat o data in viata ceva ce sa nu pot explica... sad.gif
si vreau si eu....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 19 Sep 2003, 10:33 AM
Mesaj #24


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Afrodita te rog frumos sa ne mai povestesti ceea ce visezi! tongue.gif
In ultimul timp nu prea mai visez ca sunt foarte obosit din diferite motive.
Am auzit ca ceea ce visezi spre dimineatza se adevereste. ohmy.gif O fi adevara?Ofi minciuna? Deocamdata ce am visat spre dimineatza s-a intamplat...si a fost ok pana acum!


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 19 Sep 2003, 10:48 AM
Mesaj #25


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



SUPER, atunci iti doresc sa visezi maine dimineata ca esti cel mai bogat om din lume...da' sa nu ma uiti laugh.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 19 Sep 2003, 11:01 AM
Mesaj #26





Guests






Mie mi se adeveresc si visele de la miezul noptii, nu neaparat cele de dimineata..
Motzart nu ai vrea sa ti se intample ceva creepy, crede-ma, nu e prea placut...
Cat despre visul ala frumos e prea mult de povestit si nu am starea necesara acum sad.gif Dar o sa vi-l zic candva wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 19 Sep 2003, 11:03 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Daca va spun ca i-am visat pe cativa dintre voi nu ma credeti! Am visat cum ma certam cu Marky!!!! A fost un cosmar!


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marky
mesaj 19 Sep 2003, 11:10 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.146
Inscris: 13 May 03
Din: Bukale
Forumist Nr.: 287



Figaro chiar daca n-am mai postat pe la tine.. tot te mai bantui biggrin.gif
Probabil ai visat desenul facut de tine.. eu eram cu pusca la ochi si tu erai pe cruce laugh.gif


--------------------
Life is a sexually transmitted disease.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 19 Sep 2003, 11:17 AM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Eh, acum nu, ca esti baiat de treaba. Probabil ca e un "rest" psihologic... biggrin.gif


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 19 Sep 2003, 08:58 PM
Mesaj #30


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Daca ar fi sa mi se intampla sa visez ca sunt cel mai bogat om si sa am bani apoi cred ca toti banii i-as da la saraci...oameni sarmani...as da in stanga sin dreapta si decat 1/4 mi-as opri mie!
Nu ma intereseaza banii caci ei nu aduc deloc fericirea!


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Brotacul
mesaj 19 Sep 2003, 09:52 PM
Mesaj #31


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 22
Inscris: 18 September 03
Din: Momentan-Mönchengladbach
Forumist Nr.: 795



Nu aduc fericirea......o intretin!!!


--------------------
IN VINO VERITAS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 19 Sep 2003, 11:42 PM
Mesaj #32


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Referitor la faptul ca ce visezi spre dimineata se adevereste...Brrrr.... Pai spre dimineata visez cel mai urit. ohmy.gif Ultimul vis de acest gen a fost acum cateva zile. Era noapte, eram cu niste persoane necunoscute mie si ne urmarea o creatura. Iar singura posibilitate de a scapa de ea era sa ne ascundem sub pamant. blink.gif
Imaginati-va cat de infiorator este (chiar si in vis) sa iti sapi singur groapa, sa te bagi in ea si sa o astupi cu pamant. wacko.gif Nu am rezistat mult si m-am trezit ca altfel cedam nervos, acolo in groapa. laugh.gif
Iar acum vre-o 3-4 ani aveam un vis care se repeta de cateva ori pe saptamana. Tot noaptea, ma alerga cineva si fugeam. Hmm... mult spus fuga, deoarece aveam senzatia ca alerg pe loc, ca de-abia imi misc picioarele... macar de acest vis am scapat. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:36 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman