HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ceva De Ras
Figaro
mesaj 14 Aug 2003, 04:09 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Desi pare incredibil nu m-am luat pana acum permisul de conducere. blush.gif Sotia are carnet de 5 ani si conduce excelent blush.gif Acum ma duc la scoala, ca un scolar cuminte ce sunt. Dar nu prea reusesc sa invat. N-am directie cu volanul... cu greu retin legislatia...

Ce parere aveti?


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Antont
mesaj 14 Aug 2003, 04:37 PM
Mesaj #2


© Care este
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.113
Inscris: 4 March 03
Din: Nici o Informatie
Forumist Nr.: 17



Condusul e usor. Dupa ce-i prinzi shpilul iti va fi foarte usor si sint convins ca iti va place.Iti trebuie doar un pic de exercitiu si experienta. Referitor la legislatie, nu stiu ce sa-ti zic, si eu o urasc. Bine ca am scapat de ea smile.gif . Fa cit mai multe chestionare, bafta la examen si foarte mare atentie la cretinii din trafic , e plin de ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 14 Aug 2003, 07:52 PM
Mesaj #3


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Figaro, asta e doar o chestiune de "teama", mai ales la practica... (Cu teoria, nu te cred ! Tocmai tu sa-ti faci complexe ? Pai rade sotia de tine... ) Totul este sa nu te gandesti ca poti oricand sa faci un accident, ci dimpotriva, ca tu esti pe deplin stapanul volanului, al franei si acceleratiei (in chestiuni "minore" mai conteaza si frana de mana... biggrin.gif )
Poate si varsta iti creaza o responsabilitate suplimentara, intrucat vezi riscurile cu mult mai potentate. Dar oricum, incearca sa te eliberezi de orice complex, si vei observa singur, ce progrese vei avea de la o zi la alta. Bafta multa, si asteptam sa bem berea aia, macar dupa ce vei lua permisul... (Tu nu esti obligat sa bei ! Ne sacrificam noi, cu multa placere laugh.gif )


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Aug 2003, 07:52 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
GExGE
mesaj 14 Aug 2003, 09:00 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Intamplator in perioada asta fac si eu scoala de soferi ... azi am facut a 6`a ora ... si pot spune ca merge bine ... desi nu mai pusesem in viata mea mana pe un volan inainte. Primele 2-3 ore au fost mai grele. Acum deja imi spune instructorul sa merg mai incet .. ca depasesc viteza legala ;p. O sa te obisnuiesti ... o sa fie bine !!!!


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 14 Aug 2003, 09:33 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (Figaro @ Aug 14 2003, 04:09 PM)
Desi pare incredibil nu m-am luat pana acum permisul de conducere. blush.gif Sotia are carnet de 5 ani si conduce excelent blush.gif Acum ma duc la scoala, ca un scolar cuminte ce sunt. Dar nu prea reusesc sa invat. N-am directie cu volanul... cu greu retin legislatia...

Ce parere aveti?


Ca nu e incredibil de loc tongue.gif si eu tot incerc, dar dar testele ma inspaimanta si tot apas pe acceleratie in loc de breaks blink.gif

Am dat 4 teste si cred ca mai am de dat sad.gif

Sorin.

ps. cum se spune...primii sase ani sant grei, pana ajungi in clasa trei!!


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 15 Aug 2003, 05:31 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Mda, tocmai am luat examenul... ma rog examenELE, sala si traseul... Banale. Daca citesti atent regulamentul, si faci chestionarele - pentru a invata si a te obisnui cu mentalitatea politistului, care este diferita de a noastra, cu 180 grade - sala o iei din prima. Iar pt traseu... trebuie sa te gandesti la treaba urmatoare: Doar nu mi-o da o gaura in fund, ca am mai dinainte una ! (citat din Beruriere, cine stie, cunoaste). Surprinzator, cand i-am spus instructorului cu cine am traseul, mi-a spus ca e cam naspa.. si cred ca s-a exprimat foarte foarte retinut, sa nu ma demoralizeze. Insa eu am mers rupt in .. fund ! Dupa ritmul meu, care stiam ca este ok, am intrat in trafic cand mi s-a parut mie potrivit, desi gaboru' ma apostrofase ca am ratat multe ocazii, am franat usor inainte de a lua orice curba, am dat semnal chiar si cand drumul normal urma cursul firesc la stanga, iar in dreapta se facea o ulita, am mers prudent in dreptul trecerii de pietoni.. si SURPRIZA !!! dupa DOUA minute, m-a pus sa merg cu spatele 5 metri, si mi-a zis ca .. "admis" ! Nu tu parcari cu spatele, opriri in rampa, chestii de genul asta... Insa, inainte de fiecare gest, ma asiguram in oglinzi! Esential! Cam asta este smile.gif Suna-ma, sa-ti dau niste chestionare extrem de utile, si materialul dupa care am invatat; eu unul nu mai am ce face cu el. smile.gif


PS. Instructorul mi-a zis ca nenea militianu, fiind de scoala .. veche, ca sa zic asa, nu ma va agreea cu parul lung, chiar si strans in coada, asa cum il aveam... 'tui pe masa... m-am tuns... asta a fost al doilea motiv, dar a atarnat cam la fel de greu ca si gura femeii !!

-Later edit - PPS. Cand zic "tocmai", inseamna acum 5 ore wink.gif !!! De atunci ma tot stradui sa ma imbat la servici - ca tot am liber azi, si ... doar am ramas fara bere 28.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 15 Oct 2003, 05:55 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



ei, figaro, ai luat carnetul?!

eu la scoala de soferi rofl.gif
sa va povestesc.... eu la volan, imaginati-va doar o zapacita sa fie atenta ohyeah.gif
din dialogul cu instructorul
1. "bag 1, bag a 2-a , bag a 3-a ", "baga, dra, baga, dar se schimba nu se baga" hh.gif
2. depasirea. " ia-o mai pe diagonala sa revii pe banda nu taia chiar calea celui din spate", ok...."dar intra odata pe banda!"
3. "doar 40 la ora, dra, atat aveti dreptul" , ok...." acum cat aveti iar? " ....80?! cand o fi crescut?!

deci am zis nu e de mine. clar. plus ca am si ochelari si ametesc sa ma invart in oglinzile alea. am si rau de masina pe distante mari.

cand a auzit directorul ca renunt a zis ca nu se poate, imi schimba masina, instructorul, programul...


in fine... ironia sortii ar fi sa mor intr-un accident de masina rofl.gif




--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 15 Oct 2003, 06:35 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Figaro, uite ca sa-ti mai treaca din emotii, si daca te consoleaza intr-un fel marturisesc ca mor de frica la gandul ca de luni va trebui sa conduc zi de zi pe partea stanga a drumului, sa schimb vitezele cu stanga si sa tin volanul cu dreapta fiindca asa se conduce in tara asta nenorocita. Ma tem ca atunci cand o sa schimb directia sa nu ma trezesc pe contrasens din obisnuita. Concluzia e ca si cei care au luat carnetul pot sa aiba... alte probleme. Si daca-ti sti cate de enervante sunt acele round about din Anglia si humps-urile....of, of...
Mult succes, iti tin pumnii.


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 15 Oct 2003, 06:45 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Eu n-am trecut nici examenul pe trotineta laugh.gif

Dapai pe masina si inca acolo la sucitii aia unde e Iarina...fereasca Domnu rofl.gif

Draga Iarina....fac pariu ca dupa cateva ore te obisniesti si nu uita ca se poate si mai rau.

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 15 Oct 2003, 06:49 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Pai asta-i ca nu fac ore de condus, intru direct in.... paine, mai bine folosesc expresia asta decat sa fi spus in copaci. E foarte aiurea, mai ales ca-mi vine sa semnalizez stanga cand plec de pe loc. E jale, dar sper si eu sa ma descurc. laugh.gif


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:42 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman