HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Flash, noutati in domeniu
flu
mesaj 29 Apr 2004, 11:50 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Cind voi avea timp am sa incerc sa va tin la curent cu ce se mai intampla prin lumea Flash-ului. smile.gif

Incep cu o statistica referitoare la numarul de utilizatori care au plug-inul de flash instalat (detaliata pe versiuni) - luata de la Macromedia.

Ce ne spune statistica asta? De exemplu ca:

in SUA 93.5% dintre utilizatori pot vedea filmele de Flash 6 si 96.4% cele de Flash 5.
in Canada 95.1% dintre utilizatori pot vedea filmele de Flash 6 si 98.4% cele de Flash 5. (asta spune despre canadieni ca le place sa tina pasul cu ultimele noutati in domeniu)
in Europa 93.5% dintre utilizatori pot vedea filmele de Flash 6 si 97.3% cele de Flash 5.
iar in Asia 88.1% dintre utilizatori pot vedea filmele de Flash 6 si 93.8% cele de Flash 5.

Asta inseamna ca cei care lucreaza in Flash pot sa exporte swf-urile in versiunea 6 (tot mai multi folosesc versiunea 7, oricum). Insa daca vor ca aproximativ 3% dintre utlizatori sa poata vedea creatia lor fara un update de plug-in, ar fi mai bine sa le exporte in versiunea 5.

Pentru cei care nu stiau, a aparut si Flash 7 odata cu Flash MX 2004...

Si inca un detaliu: comparativ cu luna Iunie a anului 2003 (statisticile sunt din Martie 2004), procentajul celor care au player-ul de Flash instalat a crescut cu 7-8%, ceea ce inseamna ca Flash-ul e in continuare in accesiune.

Acest topic a fost editat de flu: 29 Apr 2004, 11:54 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pgpdesign
mesaj 11 May 2004, 04:37 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 7 May 04
Forumist Nr.: 3.408



Intr-adevar e o veste buna.

Din pacate multi folosesc flashul doar de dragul flashului.

Astepti si astepti iar dupa ce se incarca se roteste logoul de vre-o doua - trei ori si atat.



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sharky
mesaj 15 May 2004, 02:28 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 15 May 04
Forumist Nr.: 3.500



SUNT DESTUL DE NOU PE SITE-UL ASTA. MOTIVUL PENTRU CARE AM INTRAT PE ACEST FORUM ESTE PENTRU CA AM INCEPUT SA INVAT PROGRAMUL FLASH PENTRU A MA ANGAJA GRAFICIAN LA O FIRMA DE WEBDESIGN, PROGRAMARE ETC.MI S-A SPUS DE ASEMENEA SA INVAT PHOTOSHOP SI ILLUSTRATOR.V-A RUGA SA-MI SCRIET DACA AVETI SUGESTII DE ORICE FEL REFERITOR LA MANUALELE PE CARE AR TREBUI SA LE FOLOSESC SI ORICE ALTCEVA CARE M-AR PUTEA AJUTA. TIMPUL MEU ESTE DESTUL DE LIMITAT.CAM IN 2 LUNI AR TREBUI SA INVAT SA FOLOSESC PROGRAMELE ASTEA CAT DE CAT BINE.VA MULTUMESC ANTICIPAT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 May 2004, 02:28 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
pgpdesign
mesaj 17 May 2004, 01:46 PM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 10
Inscris: 7 May 04
Forumist Nr.: 3.408



O sursa buna de invatat Flash este Flashkit

Tot de pe net poti incata si celelalte. Incearca la Netdiver. Au o intreaga pagina cu linkuri spre situri cu tutoriale. Vezi Toolbox area.

Paul


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 05:04 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman