HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Despre Doamne Si Domni, Care vra sa zică, tipul e deja bătrīn
ben_gal
mesaj 1 Feb 2010, 10:18 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994




@


"Īncercare" de Eseu - pleonasm conştient.

Care vra sa zică, tipul e deja bătrīn. Douăzeci de anişori īl despart de frageda fecioară şi ea i-a şi spus-o.
- Uite, dragă. Io-s femeie măritată. Drept e că soţul meu, C, e mai mult pe la curve decīt acasă, dar, totuşi am inel de la el.
Nimic nou. Douăzeci de anişori īi despărteau şi īn urmă cu cinci ani. Pe atunci frageda fecioară era şi mai fragedă , insă bărbatul era mai bătrīn practic vorbind. De atunci a iesit la pensie, l-a părăsit nevasta şi a intinerit.
Ştim că doamnele şi chiar fecioarele trăiesc mai mult decīt noi, bărbatii. Pe la 60 de anişori sīnii le ajung la genunchi, zbiciturile se tot adună şi oasele au mare lipsă de oase, de calciu, adică, iar memoria nu mai este cum a fost.
Bărbatii, pe de alta parte, au chelie. Ăia care nu au mor tineri căci homonii, mama lor, le mor devreme.
Zbīrcituri nu prea au, oasele au oase, dar totusi mor. Mor sănătoşi şi frumoşi şi doamnele, chiar şi alea care-s fecioare, rămīn văduve fericite şi caută alt fraier. Dar...
Dar nu găsesc. Motivul este simplu. Concurenţa ucrainiencelor. Ele-s suple, cu fund mic şi sīni tari, blonde si, īn special, īnfometate, căci Ucraina este săracă. Īnfometate fiind, ele sunt binevoitoare şi un bătrīn de 68 plus de ani li se par numai bun pentru o relaţie care le va aduce mīncare.
Deci doamnele şi chiar fecioarele trăiesc mai mult decīt noi, bărbaţii. Dacă baba are, sa zicem, 85 de anişori şi soţul ei cu 20 de ani mai mult, atunci el adună anii dupa ce a dat ortul rabinului de vreo 25 de ani. Deci fecioara este văduvă de la 60 de anişori. Ucrainencele, deh, asa cum am spus....., asa că respectiva este singură. Se tot dă ea cu pomezi, īşi ridică sīnii de la genunchi īn sus cu o macara ascunsă bine īn sutien, dar nimic nu ajută.
Dar hai să spunem că fecioara are sot cam de vīrsta ei. La 60 de ani ea e babă, dar el nu este "bab", ci bărbat potent. Asta dacă are chelie. Ăia cu podoabă capilară capătă prostată şi dau ortul...
Şi potentul ăsta ce sa faca el cu o babă cu pretenţii? Ucrainiencele īl aşteaptă.

Gata. A plecat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Feb 2010, 06:04 AM
Mesaj #2


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(ben_gal @ 1 Feb 2010, 09:18 PM) *
Care vra sa zică, tipul e deja bătrīn. Douăzeci de anişori īl despart de frageda fecioară şi ea i-a şi spus-o.

Si ea a pus-o foarte bine.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 14 Feb 2010, 05:35 AM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Cla @ 12 Feb 2010, 06:04 AM) *
Si ea a pus-o foarte bine.



Douăzeci de anişori īl despart de frageda fecioară

Ecuatia e cam asta:

{[Batrīn] - [Douăzeci de anişori]} nu prea se potriveste cu [frageda fecioară].

Concluzia mea e ca [frageda fecioară] e o baba hīda si ar trebiu sa aibe pretentii doar dupa reincarnare a nouvelle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 02:02 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman