HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Fimoza La Baieti
Oiski-Poiski
mesaj 26 Oct 2005, 09:46 AM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Mai oameni buni.Stiu ca cei mai multi dintre vizitatorii de pe aici nu au inca copii insa poate ca vor avea.De aceea consider ca trebe de musai sa va povestesc ca altfel explodez.
Daca nu va pricepeti intrebati, cititi, informati-va insa nu actionati ca niste barbari.
Un copil se naste fie fetita fie baietel.Din fericire la fetite e clar .Cel putin in tarile civilizate nu se apuca nimeni sa le mutileze din dorinte de o mai buna igiena sau stie pusca mea de ce.
Ei, cu baieteii e altfel.Nu stiu de ce parintii nu sunt multumiti cu ce le atarna odraslelor intre picioare si vor sa-i ajute sa devina si mai curati si mai virili si mai si mai si mai.
Pielea aceea care acopera penisul se va decalota de una singura cu timpul, cel mai tarziu cand copilul isi va descoperi podoaba si se va juca cu ea.
Nu va apucati sa trageti de nebuni de ea ca asa cum voua barbatilor maturi nimeni nu se apuca cu intentie sa va striveasca ouale ca se stie ce dureros este exact asa unui om normal nu-i va trece prin cap ca locul acela nu e dureros si ca oricum un bebe uita durerea.
Nu va luati dupa medicii care dupa parerea mea nu i-as lasa nici macar sa taie o gaina dar mai sa puna mana pe copilul meu.

Nu stiu daca sunteti constienti cu cata viteza am scris ce am scris.Asa sunt de indignata.
Exista pagini intregi in internet despre fimoza si cand e necesar CU ADEVARAT sa se intervina chirurgical .
CITITI ca de aia v-a daruit natura ochi ca sa vedeti.
Si minte ca sa intelegeti.Iar cei care nu inteleg sau nu vor sa inteleaga sfatul meu :Nu faceti copii , cumparati-va un caine mai bine.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 26 Oct 2005, 10:13 AM
Mesaj #2


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



@Oiski,
indignarea ta nu face decat sa imi aduca alte argumente impotriva unei idei - tampite la prima vedere - care ma macina de mult timp: in alea 9 luni pana la nasterea unui copil parintii sa fie OBLIGATI sa participe la cursuri despre "meseria" de parinte, cursuri care sa se termine printr-un examen. Adica, sa iei un permis auto faci atatea cursuri, si treci prin 2 examinari, iar ca sa ai un copil, nu trebuie decat sa dai din fund si gata! Plus ca ar trebui sa dea si un test psiho - nu il trec, copilul ramane in custodia statului pana la gasirea unei familii adoptive (ideea asta mi-a venit dupa ce am auzit-o pe una(invatatoare, de altfel) ca atunci cand ii plange copilul - de 6 luni - ii da vre-o doua la fund si tace - cat de idiot poti fi sa dai in mana aceea de carne?!).


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 26 Oct 2005, 10:17 AM
Mesaj #3


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Dupa cati tampiti umbla in lumea asta cu statul de parinte o scoala din asta ar fi afacerea secolului.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Oct 2005, 10:17 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
SORIN
mesaj 26 Oct 2005, 07:37 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Oiski smile.gif Ce s-a intamplat de de esti asa de ambalata???

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 26 Oct 2005, 07:53 PM
Mesaj #5


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



Lasa Oiskinella ca si la fetitele bebei li se trag gauri in urechi sa aiba unde anina cerceii mad.gif cel putin asta se practica nu demult, sper ca s-au mai schimbat modele in ultima vreme... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 26 Oct 2005, 08:43 PM
Mesaj #6


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Oiski, eu sunt la fel de indignata ca tine. Am o prietena care a nascut 2 baieti (la interval de 3 ani) si ambii au fost ciopartiti inainte sa iasa din spital. Nu-mi pot scoate din cap "aratarea" (am fost martora la schimbari de pampersi) si nedumerirea mea fata de decizia ei (candida a spus ca doctorul a propus asta ca sa nu aibe baietii complicatii si ea a fost de acord).

Carmelita, dar nu le da gauri la clitoris, aia e mica mare diferenta.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 26 Oct 2005, 09:06 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



In legatura cu acest topic...cititi pe aici:

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&t=2554&

Sorin.

ps. nu va mirati de cat de andicapati pot fii unii!!


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Oct 2005, 09:57 PM
Mesaj #8


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE (Carmelita @ 26 Oct 2005, 08:53 PM)
Lasa Oiskinella ca si la fetitele bebei li se trag gauri in urechi sa aiba unde anina cerceii mad.gif cel putin asta se practica nu demult, sper ca s-au mai schimbat modele in ultima vreme... rolleyes.gif

Poate n-ai mai fost la parinti-inteligenti.com in ultima vreme... se lauda o gagica ce a cerut dupa ce si-a revenit din nastere: sa ii faca gauri in urechi la nou nascuta si inca ceva ce nu-mi amintesc acum... ohmy.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Artanis
mesaj 26 Oct 2005, 10:09 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.774
Inscris: 28 March 05
Forumist Nr.: 6.013



Si care ar fi problema ca le face gaura pt. cercei la nastere, cand nu simt mare lucru nevand terminatiile nervoase dezvoltate, si nu mai tarziu ?
Citeam pe undeva ca la nemti sunt clinici unde ai "optiunea" de a opera bebelusul pt. eliminarea apendicului, imediat dupa nastere, pt. a nu avea probleme pe viitor... cry.gif

Acest topic a fost editat de Artanis: 26 Oct 2005, 10:10 PM


--------------------
"The great danger for the most of us is not that our aim is too high and we miss it, but is too low and we reach it." Michelangelo Buonarroti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 26 Oct 2005, 10:18 PM
Mesaj #10


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Problema ar fi ca poate persoana care se dezvolta din proaspatul bebelus 'gaurit' sa considere ca nu are nevoie de gauri in urechi. Dar nu mai poate da inapoi. O persoana care vrea cercei in urechi are posibilitatea sa aleaga sa si le gaureasca. E simplu. smile.gif


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sushi
mesaj 26 Oct 2005, 10:41 PM
Mesaj #11


Ex-Carmelita
******

Grup:
Mesaje: 5.556
Inscris: 17 January 05
Forumist Nr.: 5.466



QUOTE (Artanis @ 26 Oct 2005, 11:09 PM)
nu simt mare lucru nevand terminatiile nervoase dezvoltate

probabil pling din hobby....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 27 Oct 2005, 07:02 AM
Mesaj #12


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Artanis @ 26 Oct 2005, 11:09 PM)
Citeam pe undeva ca la nemti sunt clinici unde ai "optiunea" de a opera bebelusul pt. eliminarea apendicului, imediat dupa nastere, pt. a nu avea probleme pe viitor... cry.gif

Ei, uite ca prostia asta nu am auzit-o pana acuma.Si locuiesc aici de zece ani si crede-ma ca daca cuiva i-ar fi trecut prin cap sa ceara asa ceva i-ar fi luat Judendamt-ul copilul din leagan.Jugendamt se ocupa cu drepturile copiilor.Daca iti pocnesti copilul si te vede vecinul si te paraste la astia ai toate sansele sa ajungi la tribunal .
Prin urmare haide sa nu aberam inainte sa stim.
Si ca venii vorba de gauri in urechi , aveam vreo trei ani cred cand bunica-mea a fugit dupa mine cu acu , eu nu am stat si una din gauri mi-a facut-o stramb.Copilul a crescut, gaura se vede urat daca atarna un cercel de ea asa ca nu mai port cercei.

Cat despre subiectul de care ma plangeam ma intreb daca noi romanii suntem un popor de tembeli pentru ca asa ne-au crescut comunistii insa mai avem sanse de salvare sau suntem din mosi stramosi asa si cu salvarea nu iese nimica.
Cum poate sa zica o mama ca ce sa facem daca noi mamicile nu ne putem impotrivi hotararilor medicilor ? Eu nu stiu daca sa plang sau sa rad.Adica de ce sa nu ne putem impotrivi ? A coborat Dumnezeu pe pamant si s-a impartit cu bucatica la fiecare medic iar acuma noi fumeile ne punem o carpa pe cap si facem matanii in fata lor ?
POATE SA-MI EXPLICE CAREVA DE CE O MAMA NU SE POATE IMPOTRIVI IN FATA UNUI MEDIC CAND ACESTA VREA SA-I NENOROCEASCA COPILUL ??????
Nu avem limba ca sa vorbim ? Nu avem minte ca sa gandim ?
Si dupa aia se intreaba ca ce-o fi ca dupa ce medicul i-a decalotat copilul de noua luni acuma ala mic a facut un edem la putzulica .
Adica mamele in Romania au respect mai mult de un halat alb decat de iubirea pentru proprii copii ?
Refuz sa cred cu incapatanare ca prostia s-a revarsat acolo.Am sa tot spun pana cand li se va schimba mentalitatea.Cu riscul sa fiu pusa la colt de nebuna.

Acest topic a fost editat de Oiski-Poiski: 27 Oct 2005, 07:03 AM


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Artanis
mesaj 27 Oct 2005, 08:36 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.774
Inscris: 28 March 05
Forumist Nr.: 6.013



Stimata doamna Oiski-Poiski, extirpatul apendicelui la nou nascuti nu il aprob in vreun fel, si nici nu bag mana in foc pt. credibilitatea sursei. Voiam sa arat ca pot fi si "practici" mai dure. Imi cer scuze pt. offtopic oricum.

In orice caz, cu gaurile in urechi la bebelusii fete nu vad nici o problema. Acestea se fac in conditii de maxima sterilitate, in clinica, nu cu acul, stramb, de catre bunici smile.gif Si inca nu am cunoscut nici o fata care sa nu aiba (sau sa nu isi doreasca sa aiba).


--------------------
"The great danger for the most of us is not that our aim is too high and we miss it, but is too low and we reach it." Michelangelo Buonarroti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oiski-Poiski
mesaj 27 Oct 2005, 08:44 AM
Mesaj #14


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Artanis @ 27 Oct 2005, 09:36 AM)
nici nu bag mana in foc pt. credibilitatea sursei. Voiam sa arat ca pot fi si "practici" mai dure. Imi cer scuze pt. offtopic oricum.


Stimate domnule Artanis , spui singur ca ai citit despre aceasta practica insa credibilitatea sursei este indoielnica .In acelasi timp insa personal esti convins ca sursa este serioasa pentru ca sustii ca vroiai sa arati ca pot fi si "practici" mai dure .
Pentru offtopic esti scuzat.

Revenind insa la subiect vreau sa intreb daca stie cineva de ce se practica decalotarea asta fortata in Romania ?


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 27 Oct 2005, 09:45 AM
Mesaj #15


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Din prostie, Oiski! Ai sa te miri, dar sunt o multime de doctori prosti, si o multime si mai mare de parinti mult mai prosti decat doctorii. Eu, cand o sa am o fetita, nu o sa ii fac gauri de cercei pe motiv ca e mica si nu simte. De unde stiu eu ca nu simte? Daca nu simte de ce plange? Sa isi faca ea cand va fi destul de mare sa ia o decizie! Cat despre apendice sau decalotarea la baietei, sa vad eu doctorul care are curajul sa imi propuna asa ceva!!!

Acest topic a fost editat de mariusc2: 27 Oct 2005, 09:52 AM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Artanis
mesaj 29 Oct 2005, 04:33 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.774
Inscris: 28 March 05
Forumist Nr.: 6.013



Probabil o sa fii surprins si de faptul ca un copil mic (bebelus) plange mult, mult mai mult decat un adult si fara sa-i faci gauri in urechi...smile.gif


--------------------
"The great danger for the most of us is not that our aim is too high and we miss it, but is too low and we reach it." Michelangelo Buonarroti
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 29 Oct 2005, 06:30 PM
Mesaj #17


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Tz, tz, tz... laugh.gif
Din cate stiu eu , chiar daca plange mai mult decat un adult, nu plange degeaba. Plange pentru ca il doare ceva, cel putin pana pe la 3 ani, pentru ca apoi folosesc plansul si ca santaj.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 6 May 2024 - 11:04 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman