HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Terapia Cu Laser, Buna sau nu a scapa de pilozitate?
muffin
mesaj 10 Oct 2004, 10:46 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 14
Inscris: 27 September 04
Forumist Nr.: 4.572



Am auzit pareri pro si contra despre terapia cu laser pt indepartarea pilozitatii. Voi ce parere aveti? Am auzit fel si fel de chestii, cum ca dupa ceva timp creste par si mai mult sau in alte locuri (?!?). Ati incercat? Sau cunoasteti pe cineva care a incercat? As fi tentata sa incerc...insa nu vreau sa ma transform in ceva monstrulet plin de par dupa aceea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 11 Oct 2004, 04:06 PM
Mesaj #2


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Am o colega care a incercat, sa elimine vergeturile si dupa interventie a ramas cu cicatrici, ba chiar s-a si judecat.

Mai am o cunostinta care si-a scos parul din anumite regiuni ale fetei, dar nu a fost multumita pe deplin de interventie.

Nu stiu cum s-au solutionat interventiile cu laser de reducere a dioptriilor....


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
muffin
mesaj 11 Oct 2004, 04:20 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 14
Inscris: 27 September 04
Forumist Nr.: 4.572



Tatal meu si-a facut o operatie cu laser pt corectarea dioptriilor acum jumatete de an. Rezultatele au fost si sunt miraculoase, acum citeste si scrie fara ochelari (inainte nu vedea sa citeasca fara ochelari decat titlurile articolelor din ziar). Sa vedem ce-o fi de acum incolo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Oct 2004, 04:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Zed
mesaj 11 Oct 2004, 05:14 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



@Muffin
Este absolut imposibil ca un tatament cu laser impotriva pilozitatii , sa te transforme intr-un "monstrulet" smile.gif . In acest sens nu trebuie sa-ti faci nici un fel de probleme . Rasul cu lama faciliteaza cel mai mult cresterea parului .
Trebuie inainte sa te interesezi foarte bine la ce doctor si in ce clinica ai de gand sa-ti faci acest tratament . Se folosesc mai multe feluri de laser , de exemplu rubin ( acela se foloseste mai mult la indepartarea petelor rosiatice de pe fata -couperose) .
Riscul in schimb consta in faptul ca poti sa ramai cu cicatrici sau arsuri ( grad I sau chiar si II ) .
Informeaza-te bine pe mana cui te lasi inainte de a face-o .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MonicaV
mesaj 18 Dec 2004, 04:21 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 518
Inscris: 13 December 03
Forumist Nr.: 1.472



Si eu m-am operat la ochi si a functionat bine. Totusi, la inceput aveam niste simptome ca de exemplu o oboseala vizuala excesiva si spasme oculare. Simptomele s-au ameliorat cu timpul pina cind au disparut, dar in primele doua saptamini erau groaznice. Am luat o singura saptamina de concediu (desi de vazut bine, am vazut imediat), iar pe urma, desi aveam program scurt (acum nu mai am), cind ma intorceam de la servici, ma duceam imediat la culcare. Desi simptomele nu disparusera complet, dupa doua saptamini ameliorarea a inceput sa fie evidenta si destul de brusca (desi cred ca de fapt in fiecare zi, se mai ameliorasera putin pina am observat eu o diferenta enorma).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 04:17 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman