HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

 
Closed TopicStart new topic
> Fecioara Maria A Fost Fecioara?
(yronick)
mesaj 15 Feb 2008, 05:43 PM
Mesaj #1





Guests






In Biblia ortodoxa, in Noul Testament, scrie cum ca Iisus ar fi avut frati, ceea ce inseamna ca Fecioara Maria nu a fost chiar fecioara.

In Matei 13:55 scrie:
Oare nu este el fiul tamplarului?Nu este Maria mama lui?Si Iacov, Iosif, Simon si Iuda, nu sunt ei fratii Lui?
Luca 8:19 :
Mama si fratii lui Isus au venit la El:; dar nu puteau sa-I vorbeasca din pricina norodului.
Ioan 7:3 :
Fratii Lui i-au zis: "Pleaca de aici si du-Te in Iudeea, ca sa vada si ucenicii tai lucrarile pe cari le faci".
Ioan 7:5 :
Caci nici fratii Lui nu credeau in el

Acest topic a fost editat de yronick: 15 Feb 2008, 05:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Clopotel
mesaj 16 Feb 2008, 06:00 PM
Mesaj #2


Umil servitor la Han
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.051
Inscris: 2 December 03
Forumist Nr.: 1.345



Pentru cele ce s-au scris pe acest topic, voi ruga pe Mihai sa cerceteze, si va decide el daca acei useri ce au scris asemenea batjocoriri au respectat regulamentul acestui topic...

Draga Yronik,
Problema a mai fost de nenumarate ori dezbatuta, asa ca o poti gasi si pe alte topicuri deja deschise...

Am mai precizat ce fel de frati erau: rude veri etc...
Tot Biblia lamureste ce se intelege prin frati:
8 Atunci a zis Avram către Lot: "Să nu fie sfadă între mine şi tine, între păstorii mei şi păstorii tăi, căci suntem fraţi. (Facerea 13)
Pai Avram si cu Lot erau frati sau Lot era nepotul lui Avram?
Şi a luat Avram pe Sarai, femeia sa, pe Lot, fiul fratelui său
(Facerea 12:5)

Deci iata , ca si nepotul era numit frate, si mai sunt destule astfel de cazuri...


--------------------
Gandurile Mele nu sunt ca gandurile voastre si caile Mele ca ale voastre, zice Domnul.
Si cat de departe sunt cerurile de la pamant, asa de departe sunt judecatile Mele de judecatile voastre si cugetele Mele de cugetele voastre.

(Isaia 55:8.9)


Ortodoxia - Calea intru Hristos - pe pagina 1 indexarea tematica a subiectelor pt. o usoara urmarire...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 08:37 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman