HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

 
Reply to this topicStart new topic
> “marturisiri Publice Ale Crestinismului”
March
mesaj 10 Jan 2007, 09:39 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Un amic marturisea pe Net ca, avand posibilitatea sa calatoreasca prin tari anglo-saxone, a avut ocazia sa intalneasca diverse “marturisiri publice ale crestinismului” cum le numesc unii sectanti.
Acesti “marturisitori”, ajunsi la o familiaritate speciala cu Dumnezeu, Il numesc “The guy upstairs” (Tipu’ de deasupra). Familiaritatea continua cu mesaje puse pe masini: “My Boss is a Jewish carpenter” (Seful meu e dulgher evreu), “God exists, I spoke with him last night” (Dumnezeu exista, am vorbit cu el aseara), “Body piercing saved my life” (Body piercing-ul mi-a salvat viata) alaturi de imaginea lui Hristos rastignit pe Cruce .
Ca urmare a “tragerii de sireturi cu Dumnezeu”, cum se exprima cineva foarte corect, acesti rataciti nu pot sa inteleaga de ce iti trebuie Sfanta Biserica, Sfintele Slujbe, clerul, “daca vorbesti direct cu Sefu’”! Iar smerenia e deja un cuvant prea greu si prea strain lumii de azi, ca si pronuntia in romaneste a lui body piercing pentru bunica mea…



No comment din partea mea la aceste aiureli "crestine" ale unor sectanti din avansata lumea macdonalizata ! tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 10 Jan 2007, 09:40 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 May 2024 - 05:54 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman