HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Am Nevoie De Aer! Am Nevoie De Tine!, In perioada sarbatorilor toti ajutam...
Virtual
mesaj 23 Dec 2006, 01:36 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 22
Inscris: 2 January 04
Forumist Nr.: 1.678



Cazul acestui baietel a aparut si la Daruiesti si Castigi pe ProTV, eu am donat cat am putut si am decis sa va spun si voua daca puteti dona, urmatorul text este copiat de pe site-ul baietelului:

"Iti multumesc ca te afli aici!

Eu sunt Nicolas, am 6 ani, traiesc in Alba-Iulia si sunt bolnav. Foarte bolnav.

Am fibroza pulmonara. Plamanii mei cedeaza. Plamanii mei nu reusesc sa duca destul oxigen in sangele meu. De 2 ani de zile sunt dependent de oxigen livrat artificial si traiesc conectat in permanenta la un aparat.

Copilaria inseamna o libertate nemasurata. Libertatea mea, insa, se masoara foarte exact: are 9 metri. Atat cat are si furtunul ce ma leaga de generatorul de oxigen. Acesta doar ma ajuta sa respir. Nu ma poate si vindeca. De fapt, boala mea nu are vreun leac cunoscut. Singura mea sansa de supravietuire este un transplant cord-pulmon.

Transplantul se poate face doar in strainatate si costa enorm de mult: in jurul sumei de 150.000 de euro. Daca nu obtin aceasta suma, nu pot fi pus pe o lista de asteptare pentru organe. Am nevoie de bunavointa ta. Am nevoie de donatia ta.

Am nevoie de aer. Nevoie de tine!

N-as sti cum sa-ti multumesc. Dar fac o promisiune: daca ma ajuti si supravietuiesc, voi pastra aceasta pagina - www.nicolas.ro - pentru totdeauna. Astfel, incat tu sa poti reveni si sa vezi ce-a devenit viata mea."

Deci intra si tu pe www.nicolas.ro si ajuta si tu, in pragul craciunului inimile tuturor sunt mai mari.


--------------------
Vreti un joc competitiv si totodata simplu, atunci jucati LOST online!

Viata e ca un drum de tara, plin de gropi si ocolisuri !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nicolas
mesaj 3 Jan 2007, 01:19 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 29 December 06
Din: Alba Iulia
Forumist Nr.: 9.137



user posted image

Cei din jurul lui Nicolas inca mai spera ca in oameni exista mai mult bine, decat rau. Mai multa iubire, decat indiferenta. Tu pe care taler al balantei vei pune o greutate?

Da, din clipa in care ai citit aceste cuvinte - indiferent de cei vei alege sa faci pe mai departe - vei inclina balanta. Intr-o parte sau alta. Imi cer iertare ca te-am pus in situatia asta.

Dar nici pe Nicolas nu l-a intrebat nimeni daca doreste sa lupte cu fibroza pulmonara. Poate ar fi preferat ca www.nicolas.ro sa fie doar o pagina in care se posteaza fotografii vesele din excursii. Si nu una care sa trebuiasca sa contina rubrica donatii.

Noapte buna.


--------------------
Am nevoie de aer. Nevoie de tine!
Te astept la www.nicolas.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:14 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman