HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Un Inger Chinuit De Multe Boli,are Nevoie De Voi.
mihaelas
mesaj 12 Feb 2012, 11:58 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 14 January 12
Forumist Nr.: 33.249



.Fiti alaturi de noi!

Ionela s-a nascut pe data de 15 iulie 2005 la maternitatea din Ploiesti, orasul in care si locuim. Eram foarte bucurosi cand ea a venit pe lume, dar din pacate bucuria ni s-a umbrit imediat, cand dupa cateva ore de la nastere, doctorii ne-au spus ca ea sufera de o boala grava.
Dupa mai multe investigatii doctorii ne-au spus ca ea sufera de o boala foarte rara numita cutis marmorat congenital (o boala a pielii).
Atunci ei ne-au mai spus ca boala aceasta nu o sa afecteze si alte organe, dar nu a fost sa fie asa.
Pe la varsta de 8 luni am vazut ca fetita nu sta in fundulet si nu facea unele lucruri pe care le facea majoritatea copiilor de varsta ei.
Am plecat cu fetita la Bucuresti pentru investigatii si doctorii de acolo ne-au spus ca ea sufera de o boala grava a sistemului nervos-tetrapareza spastica.
Cand am auzit ca fetita mai sufera si de o alta boala grava am zis ca pica cerul pe noi, nu vroiam sa acceptam ca fetita noastra este atat de bolnava.
Am fost la multe centre de recuperare aici in tara dar rezultatele au fost mici.
Acum 4 ani am auzit de o clinica din Ucraina unde am fost si noi cu fetita pentru tratament.
Dupa acele cure de tratament, incepusera sa se vada progrese vizibile, Ionela statea mult mai bine in fundulet si intelegea mult mai multe lucruri.
Dupa ce am venit cu ea din Ucraina am fost cu ea la un control oftalmologic la Bucuresti si doctorii ne-au dat o alta veste proasta, Ionela mai suferea de inca o boala grava : glaucom congenital la ambii ochi.
Noi am vazut ca fetita nu vede prea bine, dar nu ma gandeam sa sufere de o boala atat de grava a ochilor.
Am operat-o de urgenta , iar acum doi ani a mai suferit inca doua operatii la ambii ochi si anul trecut inca doua.La ultimul control ,doctorul oftalmolog ne-a spus ca e posibil ca fetita sa mai sufere si alte operatii.
Si parca nu era de ajuns asa, ca in ianuarie acum 3 ani , dupa o pneumonie foarte puternica, fetita noastra a intrat in coma de gradul 3 din cauza sistemului imunitar foarte slabit.
Atunci doctorii nu i-au mai dat nici o sansa, dar Ionela s-a luptat cu boala si dupa 3 zile ea a iesit din coma.
Din cauza acestei suferinte ea pierdut toate progresele pe care ea le-a facut pana atunci.
De curand am mai fost internate la Bucuresti,pentru ca fetita se simtea f rau ,era aproape gata sa intre iar in coma . Acolo dupa mai multe investigatii am aflat ca Ionela mai sufera de inca 2 boli: limfangiomatoza retroperitoneala(chisturi renale) si sangerari digestive pentru care v-a trebuia sa ia tratament zilnic .

Tratamentele de care Ionela are nevoie permanent sunt:

vitamine si minerale ,colostrum si cod liver oil ,toate de la Childlife(toate acestea costa 350 lunar)
10 cutii de lapte lunar,Nutren Junior de la Nestle (o cutie costa 50 ron)
Tarosin,Maalox si Nexium ptr problemele digestive.

Terapiile-600 lei lunar.



Acum de curand am aflat de o terapie care ajuta f mult copiii cu probleme ca ale Ionelei.Am inteles ca unii s-au recuperat spectaculos dupa aceasta terapie.Aceasta terapie se face in Belgia si Macedonia si am trimis si noi email si ne-au spus ca ne vor primi cu fetita dupa data de 18 aprilie 2012 in Macedonia ,dar tratamentul costa 1500 de euro.Imi doresc f mult sa ajung cu fetita acolo,de aceea fac un apel la toti cei care ne pot ajuta sa strangem suma necesara tratamentului..


Ptr mai multe detalii ma puteti apela la nr de telefon.0764479833
Avem si 2 conturi deschise la BRD.

CONTURI:

Lei: RO35BRDE300SV37931003000
Euro:RO26BRDE300SV37931183000


COD SWIFT -BRDE ROBU

CONTURILE SUNT DESCHISE LA BRD ,SUCURSALA MALU ROSU,PLOIESTI PE NUMELE SAMAREANU MIHAELA-MARIANA.


Va multumim tuturor care sunteti alaturi de noi!


Va rog daca imi puteti spune cum pot trimite actele fetitei si programarea din Macedonia.

Acest topic a fost editat de mihaelas: 12 Feb 2012, 12:01 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaelas
mesaj 13 Feb 2012, 07:56 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 14 January 12
Forumist Nr.: 33.249



Buna seara!
Am atasat cateva acte ale fetitei aici- http://www.flickr.com/photos/76575529@N06/...in/photostream/
Va rugam din suflet ajutati-ne sa ajungem cu fetita la terapie in Macedonia!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaelas
mesaj 14 Feb 2012, 08:28 AM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 14 January 12
Forumist Nr.: 33.249



Va rugam din suflet sa nu ramaneti indiferenti, Ionela are mare nevoie de dvs.Viata ei pana acum a fost numai chin si durere,cu ajutotul dvs putem schimba soarta fetitei.
Va vom tine la curent cu tot ce se intampla cu fetita
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:36 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman