HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bucataria Proprie Sau Restaurant?
kristina
mesaj 11 Jan 2004, 12:01 AM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



Care va place mai mult? Mancarea gatita acasa, de voi, sau cea de la restaurant?

Imi place sa gatesc dar cateodata dureaza mult si dupa ce am stat atat deasupra aragazului mancarea nu mai are gust pentru mine. Sau nu mai imi este atat de foame dupa ce o termin de gatit. Si tot timpul am impresia ca mancarea facuta de altcineva este mai buna desi probabil este doar diferenta de gusturi. De aceea prefer mancarea de la restaurant, fast-food cu toate indigestille pe care le risc cheese1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 11 Jan 2004, 12:28 AM
Mesaj #2


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Imi place sa gatesc, si imi da satisfactie cand gatesc ceva care iese bun-bun. Imi place sa incerc retete noi si nu ma sfiesc sa le modific dupa cum imi suna mie mai bine, si imi place sa inventez chestii noi. (Un fel de "hai sa vedem ce e prin frigider si ce iese"). Totul e sa am timp sa gatesc, si din fericire, acum am.

Dar nu zic nu la restaurant - desi stiu cu siguranta ca mancarea e in mare parte semi-preparata si congelata, stiu ca cea mai mare parte a restaurantelor au probleme sanitare... dar incerc sa nu ma gandesc.
Daca imi place mai mult mancarea la restaurant decat cea de-acasa... Numai anumite lucruri, putine de altfel.

Cat despre fast-food, sunt vehement contra. Nu spun ca nu pun piciorul intr-un loc de fast-food (poate o data pe an) dar mananc in sila. Prefer sa mananc mezeluri sau paine proaspata cu unt decat sa mananc un burger facut din cine stie ce resturi.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 15 Jan 2004, 02:28 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu la fast-food... Are dreptate Misti, Dumnezeu stie ce pun aia pe acolo...Acasa stiu ce pun in oala, la unele restaurante mincarea e buna iar la altele... plingi dupa bani si mai si pleci cu burta goala...


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Jan 2004, 02:28 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
allexa
mesaj 15 Jan 2004, 05:51 AM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Am inceput sa ma lecuiesc de restaurante care se vroiau cu pretentii. mad.gif In ultima vreme am plecat cu niste indigestii de m-au facut sa ma gandesc serios la gatit. rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 15 Jan 2004, 11:18 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Unul dintre visele mele neimplinite este sa fiu bucatar, asa ca-mi place tare mult sa-mi gatesc cu fast (acele mancaruri pe care stiu sa le gatesc... si deocadata nu sunt multe tongue.gif) ba chiar sa ma auto-servesc mai ceva ca la restaurante cu pretenii...
Dar avand in vedere ca lenea este o boala de care nu mai scap, cred ca as prefera sa merg toata ziulica la un restaurant... biggrin.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
secunda
mesaj 15 Jan 2004, 11:07 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.034
Inscris: 22 September 03
Din: brasov
Forumist Nr.: 824



daca ar fi sa exclud banii din calcul....(ca tot banii aia sunt pana la urma, ori ca ii dai in casa ori la restaurant)
prefer acasa! da...si inca sa gatesc ceva special, sa ma amuz tragand cu ochiul la poza din cartea de bucate si la ce se intampla cu preparatul meu, sa incep sa imi pun eu imaginatia la lucru; a, si daca e sa ma pui la preparat deserturi, tine-te biggrin.gif , pai am facut de curand o salata de fructe.... care am ornat-o cu frisca si pe margine cu bucati de piersici, iar in frisca am infipt o bucatica de ciocolata Heidi. nu stiu ce va imaginati voi dar salata mea de fructe a avut succes -am servit un prieten cu ea wink.gif

deci, imi place sa fiu in bucatarie! am gatit si pui cu sos de vin, o delicatete!

si pana la urma nu e vorba de timp ca sa ajung sa fac lucrurile astea. ci de faptul ...sa am pentru cine sa le fac. ph34r.gif da, cand stiu ca trebuie sa vina cineva, ma gandesc cu ce sa-l servesc mai bun! si atunci stiu ca iubesc acel om, cand il vad ca se bucura cand gusta din mancarea mea si simt ca e tot ce imi doream de la el, un zambet de satisfactie, un multumesc, a fost bun.
a, mi-ati amintit de un prieten de la bucuresti care venise in vizita si am facut pizza, era prin mai anul trecut, a, da, de Inaltare; desigur ca aluatul a iesit cam tare tongue.gif dar acum de curand am vorbit una alta cu el si mi-a zis ca ii e dor de o pizza de casa, asa cum stiu eu sa fac .

vai, ce mi-ati facut?! m-ati facut sa realizez ca... in fin, e tarziu....

....sa ma iertati ca nu am putut sa scriu mai putin....


--------------------
iubeste timpul si mie lasa-mi dorul
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chatonel
mesaj 24 Jan 2004, 09:53 PM
Mesaj #7


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 382
Inscris: 14 May 03
Forumist Nr.: 298



imi plac amindoua bucatariile, cu conditia sa merg numai in restaurantele pe care le stiu ... si in care se maninca bine- nu semipreparate, nu congelate... si in nici un caz fast food.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 24 Jan 2004, 11:03 PM
Mesaj #8


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Prefer sa mananc acasa... Eu nu sunt cine stie ce talent, dar daca vreau pot plus ca daca vreau ceva deosebit il am la indemana pe tata care e un adevarat bucatar, sau sor-mea care stie ce-mi place si daca e in dispozitia necesara imi si gateste.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TCA
mesaj 27 Jan 2004, 12:49 PM
Mesaj #9


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 39
Inscris: 26 January 04
Forumist Nr.: 1.994



Imi place f. mult sa gatesc si sa incerc mincaruri noi, dar sint anumite specialitati aici in Ungaria pe care degeaba am incercat sa la fac acasa nu au acelasi gust ca si la restaurant. Asa ca ce gatesc mincam acasa si ce nu merge acasa mincam la restaurant.
Daca va intereseaza cu multa placere va pot da retzete de mincare ungureasca. Unele sint foarte "light". In schimb supa de peste care se maninca in 24 Decembrie seara este f. buna. ohyeah.gif


--------------------

Razbunarea omului nobil este iertarea si uitarea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 27 Jan 2004, 01:06 PM
Mesaj #10


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



Ne intereseaza retetela de mancare ungureasca, poti sa le postezi la Retete...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TCA
mesaj 27 Jan 2004, 01:31 PM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 39
Inscris: 26 January 04
Forumist Nr.: 1.994



Kristina,

As posta cu placere, daca-mi spui cam ce anume ai dori si unde gasesc "retetele" ??? dunno.gif whistling.gif


--------------------

Razbunarea omului nobil este iertarea si uitarea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 27 Jan 2004, 01:41 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Eu... mai si gatesc laugh.gif


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kristina
mesaj 27 Jan 2004, 05:41 PM
Mesaj #13


Vornic
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 428
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 759



TCA, in "Bucataria si barul hanului" pe pagina a doua parca, la retete diverse sau retete inventate.

Acest topic a fost editat de kristina: 27 Jan 2004, 06:21 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 27 Jan 2004, 06:06 PM
Mesaj #14


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Noi nu calcam in Fast-food-uri nici sa murim de foame. In primul rand pentru ca eu sunt vegetariana si cei din FF-uri gatesc pana si cartofii cu grasime animala, iar in al doilea rand datorita politicii pe care o au fata de angajati si fata de angajatii companiilor cu care lucreaza in direct. Exista si un al treilea rand, felul cum sunt crescute, tratate si omorate animalele...
Gatesc foarte putin pentru ca nu am timp si pentru ca noi preferam salatele in tot felul de combinatii. Dar imi place sa mananc la restaurant... Mmm, mai ales mancare indiana si pakistani, chinezeasca, japoneza si, noua mea descoperire, thai... drool.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 27 Jan 2004, 11:58 PM
Mesaj #15


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Bravo tie ca esti vegetariana si ca nici fast food nu consumi.... si mie mi-e mila de animale dar tot... pacatuiesc... ce sa fac, am un program idiot si mai calc si pe la Mc. Asta e adevarul... si-mi si place sorry.gif


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 28 Jan 2004, 12:19 AM
Mesaj #16


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Ryan,
Tu unde stai? La noi e un fel de fast-food vegetarian cu mancare indiana, poate gasesti ceva similar. Sau de ce nu incerci Subway, au mancare mult mai curata si sanatoasa...
Multumesc, sunt tare mandra ca ultima oara cand am mancat carne a fost acum opt ani si era si de Craciun. Stii ce fel miroase in Romania de Craciun, nu? biggrin.gif
Eu nu am mancat niciodata la Mc dar imi spunea sotul meu ca pun in burger tot felul de chestii ca sa il faca cat mai apetisant. blink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 30 Jan 2004, 12:53 AM
Mesaj #17


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Eu sunt in primul rand foaaaarte mofturoasa. Nu imi place nici mancarea indiana, nici chinezeasca... am stat si prin alte tari rolleyes.gif da acum stau in Romania blink.gif - sper ca nu pentru mult timp biggrin.gif


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Likurici
mesaj 14 Feb 2004, 11:10 AM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 215
Inscris: 16 January 04
Forumist Nr.: 1.849



Va admir sincer.
In materie de gatit, asa cum am mai spus, sunt o catastrofa, un antitalent declarat. Fara nici un fel de gluma, cand intru intr-o bucatarie, toata lumea se grabeste sa ma dea afara, sau capat sarcini usoare, gen curatat/taiat legume, ornat platouri sau sunt trimisa sa aranjez masa.
Am avut vointa, am avut si timp, dar talent ioc. Imaginati-va clatite gen lipie, omlete care se "destrama", sufleuri scofalcite, soteuri care au scazut prea mult pana s-au prajit de tot, supe foarte lungi, inghetate "aschii " etc.
Inchideam ochii si-mi ziceam in gand: "se spune ca dragostea unui barbat trece prin stomac". Degeaba....
Acum nu mai am nici timp si nici vointa. Ma rezum la gratarul cel de toate zilele, salate simple si cateodata la mancarurile delicioase ale mamei (care nu-si da seama nici acum cum de n-am putut sa-i mostenesc talentul).
M-am obisnuit sa cumpar sau apelez la serviciile unor firme de cattering in cazul in care sarbatorim ceva.
Frecventez anumite restaurante. De foarte multe ori m-au scos din incurcatura si, de ce sa nu recunosc, atmosfera poate fi deosebit de placuta.

Acest topic a fost editat de Likurici: 14 Feb 2004, 11:10 AM


--------------------
"De cele mai multe ori ceea ce numim noi fericire e ceea ce nu cunoastem."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 26 Feb 2004, 02:41 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



In mod clar prefer restaurantul. Asa nu ma plictisesc si am toate sansele sa-mi placa ceea ce mananc tongue.gif Si se face mult mai repede. Plus ca nu trebuie sa speli vasele... asta doar daca nu ti-ai uitat portofelul acasa.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 26 Feb 2004, 08:46 PM
Mesaj #20


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Prefer sa evit restaurantul...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 27 Feb 2004, 04:01 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Jasmine, cum stai cu B12? IL iei separat? rolleyes.gif

Likurici m-am indoit de ris la ce ai scris... rofl.gif rofl.gif Veeeeeeeeeery funny!

Eu subscriu la cele spuse de Mutulica...imi place sa gatesc...restaurantele le vizitez, dar nu des...

Acest topic a fost editat de LigiaB: 27 Feb 2004, 09:08 AM


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 27 Feb 2004, 04:33 AM
Mesaj #22


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Si eu "votez" pentru bucataria proprie spoton.gif
Imi place si sa merg la restaurant,dar doar la ocazii deosebite si la cele pe care le cunosc,adica unde stiu sigur ca se maninca bine si ca nu este f.f. costisitor wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BLANCA
mesaj 27 Feb 2004, 02:26 PM
Mesaj #23


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 282
Inscris: 21 January 04
Forumist Nr.: 1.914



cred ca le prefer in egala masura, desi in bucataria proprie fac minuni si ador cand ceilalti se ling pe degete dar la restaurant gasesc feluri pe care habar nu am sau voi avea vreodata sa le fac


--------------------
Tot ce se intampla are un scop.
Multumesc Dumnezeului meu ca exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Scarlett
mesaj 1 Mar 2004, 10:59 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.009
Inscris: 16 November 03
Forumist Nr.: 1.217



Si eu votez tot pentru bucataria proprie ..dar prefer sa nu fiu bucatarul .Daca totusi trebuie musai sa fiu eu " aleasa " , atunci aleg ceva simplu si gustos care sa satisfaca gusturile mesenilor .


--------------------
si MIINE e o zi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 5 Mar 2004, 09:21 AM
Mesaj #25


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Ma bag eu ca bucatar, dar cine spala vasele? E singurul lucru care ma omoara in cazul bucatariei proprii.


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pufuletz
mesaj 5 Mar 2004, 10:58 AM
Mesaj #26


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 72
Inscris: 4 March 04
Forumist Nr.: 2.456



Daca mancarea a fost suficient de buna ...ar putea sa spele ea vasele ...asa ca rasplata


--------------------
"Este mai bine sa fii pregatit pentru o ocazie pe care nu o vei avea decit sa ai o ocazie si sa nu fii pregatit"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PhutreGuy
mesaj 16 Mar 2004, 06:38 PM
Mesaj #27


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 17
Inscris: 9 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.516



Daca ar fi sa aleg, as alege mancarea facuta de mine. Daca am apuca damblalele intru in bucatarie si pana nu gatesc ce-mi vine in minte atunci nu ma las. Eventual mai trag cate o fuga si pe la magazinu din colt sa-mi iau cele trebuincioase. Nu ma bag la dulciuri ca acolo chiar sunt afon, in rest nu ma sperie nimic. Din cand in cand ma consult cu cartea de bucate, sau cu bucatarul on-line, adica mama. O sun si o intreb de fapt daca fac bine sau nu, si, eventual imi mai da si ea niste idei.
Si mancarurile ies chiar bestiale. Cred ca am mostenit-o pe mama...ca si ale ei sunt delicioase.


--------------------
My name is Nobody because Nobody is perfect!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
47462
mesaj 18 Apr 2004, 10:24 PM
Mesaj #28


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 4 January 04
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 1.689



Eu desi fac o mancare destul de buna...mai ales salata: yami!!, prefer restaurantul. Principalul motiv e ca nu am timp destul sa-mi fac de mancare, pentru mine. De obiciei ma apuc si fac mancare pentru altii cum ar fi ai mei parinti, si pana ajung la mancarea mea...imi trece de tot pofta de mancare.sad.gif


--------------------
E trist sa ajungi sa regreti lucuri pe care ti-ai fi dorit sa le faci, dar ai fost prea comod sau nu ai avut curaj!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
^Anne^
mesaj 28 Apr 2004, 11:22 AM
Mesaj #29


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 139
Inscris: 4 March 04
Forumist Nr.: 2.453



imi place mai mult sa mananc acasa. Chiar daca imi conand o pizza cu toate ca mi se pare mai buna cea facuta de mama imi place mai mult sa o savurez acasa enentual in fata televizorului.


--------------------
Remember that as a teenager you are in the last stage of your life when you will be happy to hear that the phone is for you.--Fran Lebowitz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 8 Jun 2005, 05:57 PM
Mesaj #30


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Nu ma dau in vant dupa mancatul la restaurant. Imposibil sa nu-mi vina in minte ca cineva a putut scuipa in farfuria mea sau alte grozavii.

Imi place mancarea facuta de mine si ador sa gatesc.

Imi place si la fast-food, dar nu preparate din carne tocata. Acum au inceput sa faca sandviciuri din piept de pui si parca e altceva. Si da, sunt mult mai gustoase decat cele facute acasa, asa ca odata la o saptamana-doua tot trec pe-acolo ohyeah.gif .


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 28 Jun 2005, 02:43 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Chiar ma gandeam ca daca pana la urma ma mut cu prietenul, cea mai buna solutie ar fi sa gatesc si sa folosim apoi vesela de unica folosinta biggrin.gif

E nasol totusi ca nu suport atata plastic tocmai pt ca nu e biodegradabil si la noi reciclarea...

Tot mai bine restaurantul daca ai bani.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 28 Jun 2005, 07:01 PM
Mesaj #32


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Mie imi place sa gatesc, iar daca am timp berechet si nu trebuie sa fac ceva fuga-fuga, chiar ma relaxeaza. Daca e musai, mananc si la restaurant, dar nu e acelasi lucru.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 20 Jul 2005, 07:44 PM
Mesaj #33


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



depinde de dispozitie, dar daca e vorba de o cina romantica... prefer s-o gatim in doi acasa


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 20 Jul 2005, 11:02 PM
Mesaj #34


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



La restaurantul lui tata daca isi va deschide, pana atunci ma multumesc cu performantele lui din bucataria proprie si personala. ohyeah.gif
Si totusi, daca ar fi sa aleg un restaurant, cred ca m-as opri la cel chinezesc smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 17 Sep 2005, 09:25 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Prefer mancarea gatita acasa, in primul rand pentru ca stiu ca e buna, iar in al doilea, pentru ca stiu ca pot manca atat cat vreau, oricat mi-ar fi de foame, nu depind de generozitatea/zgarcenia bucatarului. biggrin.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 07:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman