HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Berea Si Internetul, sau viitorul intre realitate si virtual
calfa
mesaj 15 Dec 2003, 11:51 AM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Ma gandeam unde sa lansez acest nou subiect "Berea si Internetul". La "Filozofie si dezbateri" ? Ca filozofie si dezbateri as vrea wink.gif
La "Internet", ca e vorba si de el ...
Dar am decis sa fie in "Bucataria si Barul Hanului" pentru ca subiectul propus de mine incepe cu "Berea ...".

Ce anume m-ar interesa pe mine este o dezbatere a relatiei dintre Bere si Internet, vazuta ca un caz reprezentativ al relatiei dintre Realitate si Virtual.
Pasim din ce in ce mai mult in lumea Virtualului, iar acest Han e cea mai buna dovada.
"Bucataria si Barul Hanului" nu pot fi decat virtuale.

Si totusi, unii dintre cei ce trec pe aici extind legaturile virtuale din Han cu legaturi in viata reala. In primul rand ... iesind la "o bere".

Berea pare cea mai scurta solutie de iesire din virtual. Cititi arhiva (in special a "Intalnirilor") daca nu credeti.

Asadar, care va fi rolul berii in viitor, si care va fi relatia ei cu Internetului.

O tema pe care o puteti trata fie cu seriozitate cat si cu umor. Orice gen de raspuns m-ar interesa.

Oricine e binevenit in discutie,

calfa


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 15 Dec 2003, 12:38 PM
Mesaj #2


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



...interesant ca atunci cand suntem la Han, o tot tinem cu "canile de vin fiert"...iar atunci cand treaba cu bautu' devine reala, se trece la bere...motive: e mai ieftina si e mai multa... spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 15 Dec 2003, 02:56 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Bleah, nu-mi place berea....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Dec 2003, 02:56 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cain
mesaj 15 Dec 2003, 05:50 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Calfa, "netul" a ajuns cea mai ieftina si rapida cale de comunicare; drept urmare am fi tampiti sa nu profitam de ea, nu ? wink.gif iar faptul ca pe internet gasesti oameni carora ajungi sa le admiri ... personalitatea (sau ceea ce isi arata, ceea ce e cam totuna), ai apoi te intalnesti cu ei.. este firesc. ma rog, sper sa nu apara si un inlocuitor virtual pentru bere si sex, si care sa fie suficient de satisfacator, ca atunci o sa ramanem naibii lipiti de monitoare... rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 15 Dec 2003, 06:05 PM
Mesaj #5


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



Berea provoaca burta!!! Nu am nevoie de asa ceva!!!! (cu toate ca sunt semne de inceput sorry.gif ) Si pe deasupra deranjeaza stomacul! D'aia eu nu prea consum bere! Mai bine iau un baccardi!!! tongue.gif


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 15 Dec 2003, 06:08 PM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Ai dreptate Cain.

Oameni carora ajungi sa le apreciezi ... personalitatea as spune eu (banuiesc ca si tu ai folosit "admiri" in lipsa de ... rima).

Iar Hanul asta e un loc unde poti gasi astfel de oameni. Si asta o spune chiar ... concurenta spoton.gif

Citez din memorie (http://www.out.ro/viewtopic.php?t=16):

"[Hanul Ancutei e] un forum ingrijit, ca aspect. M-a impresionat placut. O groaza de oameni interesanti."


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cain
mesaj 15 Dec 2003, 06:18 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



ca chiar e cul faza cu concurenta ohyeah.gif

halcyon , da , si rasul ingrasa, nu te obliga nimeni sa fii vesel si sa te simti bine... blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
halcyon_lll
mesaj 15 Dec 2003, 06:43 PM
Mesaj #8


Hypnotic
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.145
Inscris: 21 November 03
Forumist Nr.: 1.263



@Nicodim: Asta e culmea! Baccardi=bautura pt femei? De unde iti dai seama care bauturi is pentru femei? Daca nu-mi place berea ce-mi recomanzi?

@Cain: Te superi daca iti cer mai multe dovezi? Nu esti foarte convingator!!!


--------------------
When we are forgotten, we cease to exist.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman