HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Lista Bancilor

Top 10 Banci: BCR - Banca Comerciala Romana | BRD - Groupe Societe Generale | Raiffeisen Bank | ING Bank | HVB Tiriac Bank | Bancpost | CEC - Casa de Economii si Consemnatiuni | Banca Transilvania | Alpha Bank | ABN Amro
Banci 11-36: Citibank | Banca Romaneasca | Eximbank | UniCredit | Volksbank | Banca Italo-Romena | Finansbank | Piraeus Bank | Romexterra | Banca Comerciala Carpatica | OTP Bank | SanPaolo IMI | Anglo-Romanian Bank | GarantiBank | ProCredit | Bank Leumi (Eurom Bank) | Egnatia Bank | Libra Bank | Mindbank | Romanian International Bank RIB | Emporiki Bank (Daewoo Bank) | Bloom Bank | Banca di Roma | Raiffeisen Banca Pentru Locuinte | Porsche Bank | HVB - Banca Pentru Locuinte

 
Reply to this topicStart new topic
> Biroul De Credit...si Cariera Intr-o Banca..., Intrebare
Pavel Mihaela
mesaj 26 Jun 2007, 07:43 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 4 July 06
Forumist Nr.: 8.411



Ma intereseaza in ce masura poate cineva care a fost inscris in Biroul de Credit ca restantier(care si-a achitata,totusi,restantele) sa isi construiasca o cariera intr-o banca(alta decat cea la care a avut credit ).
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 26 Jun 2007, 09:26 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



In primul rand, han.gif

In al doilea rand, nu e nicio legatura. Sau nu ar trebui sa fie. Cunosc oameni care au dat teapa unei retele de telefonie (nu au platit vreo doua facturi), iar acum lucreaza acolo.
Deci ar trebui sa fie ok.
Succes ! thumb_yello.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 27 Jun 2007, 06:39 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Biroul de credit are treaba cu nivelul de incredere pe care il are un eventual creditor in tine (cel creditat), mai ales in privinta unor credite nesecurizate (adica fara garantii).

In SUA exista totusi companii care se uita ce zice acolo cand angajeaza oamenii, pentru ca se pare ca exista o corelatie intre increderea care merita acordata profesional unei persoane si calitatea dpdv credit a persoanei respective (masurata numeric prin asa-numitul Credit Score, bazat pe informatii care se gasesc in asa-numitul Credit History). Probabil ca are legatura cu neglijenta si nivelul de responsabilitate in general al persoanei in cauza...
Banui ca nu ai de ce sa-ti faci probleme... nu cred ca in Romania ar fi vreo astfel de chestie...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Jun 2007, 06:39 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ilie
mesaj 6 Jul 2007, 10:44 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



raspuns la intrebarea initiala: se poate, dupa 6 luni de la achitare se sterge istoria respectiva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 10:52 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman