HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Lista Bancilor

Top 10 Banci: BCR - Banca Comerciala Romana | BRD - Groupe Societe Generale | Raiffeisen Bank | ING Bank | HVB Tiriac Bank | Bancpost | CEC - Casa de Economii si Consemnatiuni | Banca Transilvania | Alpha Bank | ABN Amro
Banci 11-36: Citibank | Banca Romaneasca | Eximbank | UniCredit | Volksbank | Banca Italo-Romena | Finansbank | Piraeus Bank | Romexterra | Banca Comerciala Carpatica | OTP Bank | SanPaolo IMI | Anglo-Romanian Bank | GarantiBank | ProCredit | Bank Leumi (Eurom Bank) | Egnatia Bank | Libra Bank | Mindbank | Romanian International Bank RIB | Emporiki Bank (Daewoo Bank) | Bloom Bank | Banca di Roma | Raiffeisen Banca Pentru Locuinte | Porsche Bank | HVB - Banca Pentru Locuinte

 
Reply to this topicStart new topic
> Promptitudinea Bancilor Referitoare La Servicii
Mihai
mesaj 3 Nov 2006, 10:34 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Topic dedicat discutiilor referitoare la cat de rapid (sau incet) se realizeaza anumite servici de bancile din Romania.

In cat timp iti poti deschide un cont, in cat timp poti efectua un transfer, etc...

Va invit sa discutati aici, specificand banca si serviciul utilizat.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 3 Nov 2006, 10:39 AM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Inaugurez eu topicul asta cu o intrebare: care este banca la care se poate incasa cel mai rapid un cec comercial venit din US?
Din experienta stiu ca la BRD dureaza 60 de zile, la Banca Transilvania 45, iar la BCR 30 sau 35 de zile. In cazul in care s-au schimbat aceste date sau in cazul in care cunoasteti o banca mai prompta de atat, va rog sa scrieti aici.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 06:29 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman