HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Scoala Razboinicilor De Imagine
Ovidiu Bufnila
mesaj 12 Dec 2005, 02:47 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Deschid aici prima Scoala de Razboinici de Imagine din Romania.
Sa dea Dumnezeu sa rezistati si sa treceti macar o miiime din primul trimestru.

Asa: Care sunt fundamentele de Imagine ale lui Traian Basescu?

Fiti creativi si curajosi. ALTFEL n-o veti scoate la capat la scoala asta.
O sa dezvoltam pe parcursu schemele de joc.

Va astept.
Veniti aici in fundul gol pentru ca bruma de scoala pe care o aveti e degeaba.


Un bun razboinic de imagine se construieste in 10 - 15 ani. OK, nu disperati. Incepeti de astazi.
Va doresc sa fiti mai buni decat Ovidiu Bufnila.
Nu Ovidiu Bufnila e important ci VOI.
sa va vad.
Miscati-va repede, ganditi repede, invatati sa construiti si sa rezolvati scenarii de imagine in MARE VITEZA.


rofl.gif


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Dec 2005, 12:21 AM
Mesaj #2


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE
Care sunt fundamentele de Imagine ale lui Traian Basescu?

Portret - "Io sunt ca voi, ba, fire-ati ai devil.gif . Ma enerveaza camasili astea albe si ma strange de gat cravata. Ha-ha-ha. Daca va supara chiaburii aia de la guvern sau parlament, care va dau cu girofarili in ochi si va fura banii, sa imi spuneti mie, ca le fac eu scandal."
Este imaginea stilizata a unui Toma Alimos. A intuit corect ca plebea uraste omul cult si bogat, asa ca el, prin tot ceea ce face si ce spune creeaza un Basescu anti-cultura si anti-bogatie, un presedinte care este egalul celor mai amarati romani, desi averea lui nu este tocmai de lepadat. Respect consilierilor lui de imagine, care ii exploateaza charisma naturala la maxim.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 13 Dec 2005, 12:08 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Sal' Marius.
Interesanta dezvoltare. Si credibila. Are oare Basescu si alte chei de imagine?
E interesant e ca au fost rasi toti "aia de uscat" si ca a fost ales un navigator in aceste vremuri numai bune pentru navigatie. Am putea dezvolta directia asta?
Multumesc.

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 13 Dec 2005, 12:08 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
calfa
mesaj 13 Dec 2005, 01:26 PM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE
E interesant e ca au fost rasi toti "aia de uscat" si ca a fost ales un navigator in aceste vremuri numai bune pentru navigatie. Am putea dezvolta directia asta?


Pai da. Are imaginea unuia care a stat destul in bataia vanturilor, si le stie cum actioneaza, ce efecte au ...

Are si imaginea unuia care a navigat pe ape. Stii momentul in care pleci, nu stii exact cand ajungi, poate chiar nici unde exact. Esti impacat cu asta.

Are si imaginea unui om de echipaj, desi e posibil sa fi facut ceva eforturi pentru asta, pare sa aiba anumite scapari ...

E om umblat prin lume, trebuie sa fi vazut multe, sa fi trait multe. Are competenta emotionala, felul lui de a-si gestiona emotiile, poate chiar, de ce nu, de a si le produce "la comanda" ...

Cat despre latura ... marinar ... prin urmare in fiecare port cate o iubita ... cred ca s-a batut deja destula moneda. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 20 Dec 2005, 08:49 PM
Mesaj #5


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Traian Basescu un om care ascunde o lunga experienta de viata , comandant de nava stie cand echipajul e la greu . La Cotroceni are un echipaj format din intelectuali dibaci , care stiu sa se retraga atunci cand nava e la anaghie .
Traian Basescu un om care vrea sa se lege de orice sansa care-i vine in cale, nu da inapoi si stie mai bine ca oricine dedesupturile coruptiei .
Rezista cu brio atacurilor survenite din partea piratilor , PSD . A stiut sa ia carma in mana cand situatia destul de neagra , cand Stolojan nu putea sa atraga masa de oamenii a venit din spate Traian Basescu si a condus cu bine vasul PD .
E atras in diferite capcane privind diferite scandaluri, dar aceste mici gauri negre vor duce la eliminarea de pe scena politica.

Plutarh.Cetatean al Cosmosului

Acest topic a fost editat de Plutarh: 20 Dec 2005, 08:50 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surzi
mesaj 21 Dec 2005, 12:08 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



just off-topic

rofl.gif .....ma amuza teribil limbajul tau de breasla, Ovidiu....dinamic, schematic, la obiect, propozitii-logo.....tot reductionismul asta ridicol, cu scopul de a motiva armata de 'puppets' sa se sfasie intre ei, asa, si mai ales cuvantul tau preferat 'valurire' .... eu zic sa mai lucrezi la imaginea asta rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Dec 2005, 09:55 AM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (surzi @ 21 Dec 2005, 01:08 PM)
just off-topic

rofl.gif .....ma amuza teribil limbajul tau de breasla, Ovidiu....dinamic, schematic, la obiect, propozitii-logo.....tot reductionismul asta ridicol, cu scopul de a motiva armata de 'puppets' sa se sfasie intre ei, asa, si mai ales cuvantul tau preferat 'valurire' .... eu zic sa mai lucrezi la imaginea asta rofl.gif

Loool!
spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
surzi
mesaj 22 Dec 2005, 11:11 AM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 286
Inscris: 29 January 05
Forumist Nr.: 5.580



girlchat.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2005, 11:11 AM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



rofl.gif Eu zic ca ai lucrat prea mult la imaginea asta, Ovidiu ! ohyeah.gif

Probabil ca de asta o si tratezi atat de relaxat, acum. wink.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Dec 2005, 12:07 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (calfa @ 22 Dec 2005, 12:11 PM)
rofl.gif Eu zic ca ai lucrat prea mult la imaginea asta, Ovidiu ! ohyeah.gif

Probabil ca de asta o si tratezi atat de relaxat, acum. wink.gif

Imi place Surzi. Ar putea fi o tigroaica, un bun razboinic de imagine si comunicare. Are o idee interesanta. Ma bazez pe asta. Sunt curios cum va evolua. Avem nevoie URGENT in Romania de razboinici de imagine TINERI, eliberati de chingile trecutului, avem nevoie de un mediu fertil din care sa se nasca o GENERATIE DE PROFESIONISTI de Imagine si Comunicare ambitioasa, profesionista, curajoasa, insurgenta. E nevoie URGENT de Oameni de Actiune.

Surzi ar putea fi unul dintre miile de tineri daruiti, talentati si ambitiosi care ar putea schimba ceva rapid, rapid. Lucrurile se misca extrem de rapid.


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2005, 12:14 PM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



Eu nu la surzi ma refeream, desi daca ar fi sa ma refer la ea as spune ca si mie imi place ce a scris. smile.gif

Despre "valurire" am spus "probabil ca de asta o si tratezi atat de relaxat, acum".

Acest topic a fost editat de calfa: 22 Dec 2005, 12:14 PM


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Dec 2005, 12:33 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (calfa @ 22 Dec 2005, 01:14 PM)
Eu nu la surzi ma refeream, desi daca ar fi sa ma refer la ea as spune ca si mie imi place ce a scris. smile.gif

Despre "valurire" am spus "probabil ca de asta o si tratezi atat de relaxat, acum".

Sal' Calfa. Pentru un bun razboinic de imagine RELAXAREA nu are nici o relevanta. Un adevarat razboinic de imagine nu e incrancenat si prin urmare nu are nici sau nu intra nici in ipostaza opusa de relaxare. relaxarea vine din Autocontrol. Pentru un adevarat profesionist Autocontrolul este un pericol de moarte. O multime de luptatori din trupele de comando au murit pentru ca au excelat in Autocontrol. O adevarata pregatire, un adevarat program de antrenament pentru un razboinic de imagine EXCLUDE autocontrolul. Pregatirea unui bun razboinic de imagine dureaza ANI DE ZILE. Cand am spus chestia asta pe Net unii au dat bir cu fugitii, altii s-au stricat de ras. OK. Treaba lor. Un bun razboinic de imagine TREBUIE sa se VALUREASCA Instantaneu in ORICE realitate este ipostaziat. Era sa zic parasutat dar asta e alta poveste. Merge si parasutat uneori. Autocontrolul, incarncenarea si relaxarea si alte ipostaze constituie un mare defect.

In alta ordine de idei, PREGATIREA unui razboinic de imagine adevarat, ambitios, insurgent, inteligent nu se rezuma la aceste schimburi de replici. Schimburile de replici de pe Net sunt haioase. Un neprofesionist le priveste ca schimburi de replici. Astept ziua in care un tanar razboinic de imagine o sa-mi spuna ce a descoperit ca sunt de fapt schimburile de replici.

SDR-urile au diverse fucntii. Astept un razboinic talentat, creativ care sa spuna aici, in acest topic, macar trei functii ale SDR-urilor. Si sa vedem dupa aia.


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

PS: Draga Calfa, dupa un stagiu in SDR-uri, un adevarat aspirant la gloria eterna a razboinicilor de imagine trebuie sa urmeze un stadiu de pregatire ULTRASECRET, intr-o maniera care este necunoscut marelui public. Tocmai de aceea ma amuza de multe ori cand intalnesc pe Net agenti de influenta sau alti carctoasi care se inchipuie profesionisti in Comunicare si Imagine. Sunt cu miile. Dar nu-i punem la socoteala. EI SUNT UN ASPECT TAINIC AL VALURIRII.

PS: Draga Calfa, nu e doar TEXT. Este ACTIUNE. Adica VALURIREA se desfasoara dincolo de NET. Si NIMENI nu o poate opri. Asta e hazul nebun.

PS: In curand, Razboaiele de Imagine si Comunicare vor sfarma si vor macina o multime de firme, de organizatii, de partide politice, de sisteme, de asa-zise structuri imuabile. Cei care nu vor avea alaturi profesionisti de imagine si comunicare rupti de tehinicile de manipulare invechite si desuete din secolul trecut VOR PIERDE JOCUL. De fapt l-au si pierdut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 22 Dec 2005, 02:57 PM
Mesaj #13


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



QUOTE
Autocontrolul, incarncenarea si relaxarea si alte ipostaze constituie un mare defect.


Nici nu stii tu cat de mult sunt de acord cu tine. Mergand pe interpretarea data de tine. Tot in acea interpretare, neluand in calcul relaxarea, nu ai cum sa tratezi relaxat "valurirea".

In interpretarea mea insa, vad o forma de "ceva" pe care eu il numesc tot relaxare. Defect de "numire", poate. smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 22 Dec 2005, 03:51 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Ovidiu

QUOTE
Autocontrolul este un pericol de moarte

...pentru cei care nu-l au cool.gif !!!

QUOTE
Schimburile de replici de pe Net sunt haioase.

...pentru ca la umbra anonimatului multi se pot exprima mult mai liber decit in fata camerelor de filmat ! rofl.gif

QUOTE
Un bun razboinic de imagine TREBUIE sa se VALUREASCA Instantaneu in ORICE realitate este ipostaziat.


Mai mult decit atit , el trebuie sa fie cu cel putin un pas in fata realitatii pentru ca un bun razboinic de imagine "pune capcane" pentru alti razboinici de imagine. cool.gif

De ce sa nu vorbim si de lupta fratricida intre consilierii de imagine ?
exergy33




--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Dec 2005, 05:02 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Hai sa vorbim.
Am o experienta bestiala si in directia asta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 22 Dec 2005, 05:08 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Ovidiu

Pai de ce nu incepi tu ?!
Te asigur ca o sa trec pe receptie . tongue.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 Dec 2005, 05:21 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



OK. Incep eu cu o intrebare: vrei sa alegi tu personajele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 22 Dec 2005, 06:05 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Echipa de consilieri de imagine angajata de democrati respectiv republicani care se lupta sa convinga electoratul american sa aleaga "un produs de consum " pentru urmatorii 4 ani .

Acest topic a fost editat de exergy33: 22 Dec 2005, 06:07 PM


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 23 Dec 2005, 09:32 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (exergy33 @ 22 Dec 2005, 07:05 PM)
Echipa de consilieri de imagine angajata de democrati respectiv republicani care se lupta sa convinga electoratul american sa aleaga "un produs de consum " pentru urmatorii 4 ani .

Poate echipele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 23 Dec 2005, 09:49 AM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



echipele...totusi trebuie spus ca multi consilieri de imagine trec dintr-o echipa in alta (in functie de $$$ care li se ofera sau din anumite motive personale !) .

Si ca sa nu uit :

CRACIUN VALURIT ! .....user posted image.....
LA MULTI ANI !


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 22 May 2007, 07:10 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (calfa @ 22 Dec 2005, 04:57 PM)
QUOTE
Autocontrolul, incarncenarea si relaxarea si alte ipostaze constituie un mare defect.


Nici nu stii tu cat de mult sunt de acord cu tine. Mergand pe interpretarea data de tine. Tot in acea interpretare, neluand in calcul relaxarea, nu ai cum sa tratezi relaxat "valurirea".

In interpretarea mea insa, vad o forma de "ceva" pe care eu il numesc tot relaxare. Defect de "numire", poate. smile.gif

Va fi atacat Iranul?
hh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 03:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman