HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Noua Generatie De Razboinici De Imagine/comunicare
Ovidiu Bufnila
mesaj 25 Nov 2004, 04:29 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Am intrat val-vartej in lung si-n lat prin/pe oceanul digital in speranta ca voi descoperi o Noua Generatie de Razboinici de Comunicare si Imagine. Sigur ca mi-am asumat riscul de a deveni ridicol sau de a parea desuet dar merita sa platesc pretul acesta pentru incercarea asta frumoasa, perversa, draceasca si ingereasca. Cred ca i-am descoperit. SUNT PRETUTINDENI! Un Razboinic de Imagine si Comunicare nu este agentul PR, nu este consultantul de managemnt politic, este super-consilierul-de-imagine imbracat din cap si pana-n picioare in Strategii Secrete de Imagine. Inaintand in experienta noastra istorica ne apropiem de punctul critic in care Marile Razboaie de Imagine vor face harcea-parcea naivii, inocentii, marile imperii comerciale cladite pe alte principii si valori decat cele tari, de profunzime, vor faca praf acele echipe de imagine neinspirate pentru ca Marile Razboaie de Imagine vor tinti nu CLIENTII cum tot vorbesc unii augusti analisti romani ci DIRECT si fara mila FIRMELE, COMPANIILE, ORGANIZATIILE de toate felurile. Un nasemenea Atac de Imagine vizeaza structurile de comanda ale firmelor si rolul profesionistilor de Comunicare si Imagine si INFORMATII va creste vertiginos. Asta nu e profetie ci o deschidere conflictuale. Nu ma intereseaza opiniile titratilor de toate felurile. Sunt vulnerabili. Ei vor fi atacati primii pentru ca punand in imposibilitate o echipa de imagine, razboiul e ca si castigat. Din aceasta perspectiva, Conceptul de Echipa de Imagine se va schimba rapid. Am intrat in Era Complexitatii! Iar in 2010 se va petrece un fapt care va da peste cap toate teoriile noastre.
Ceea ce e teribil este ca pretutindeni in Romania apar razboinici de imagine. Poate ca nu toti vor apuca pe acest drum atat de cainos si de plin de pericole si de provocari. Eu insa as incerca in locul lor.

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 3 Dec 2005, 09:16 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 25 Nov 2004, 05:29 PM)
Am intrat val-vartej in lung si-n lat prin/pe oceanul digital in speranta ca voi descoperi o Noua Generatie de Razboinici de Comunicare si Imagine. Sigur ca mi-am asumat riscul de a deveni ridicol sau de a parea desuet dar merita sa platesc pretul acesta pentru incercarea asta frumoasa, perversa, draceasca si ingereasca. Cred ca i-am descoperit. SUNT PRETUTINDENI! Un Razboinic de Imagine si Comunicare nu este agentul PR, nu este consultantul de managemnt politic, este super-consilierul-de-imagine imbracat din cap si pana-n picioare in Strategii Secrete de Imagine. Inaintand in experienta noastra istorica ne apropiem de punctul critic in care Marile Razboaie de Imagine vor face harcea-parcea naivii, inocentii, marile imperii comerciale cladite pe alte principii si valori decat cele tari, de profunzime, vor faca praf acele echipe de imagine neinspirate pentru ca Marile Razboaie de Imagine vor tinti nu CLIENTII cum tot vorbesc unii augusti analisti romani ci DIRECT si fara mila FIRMELE, COMPANIILE, ORGANIZATIILE de toate felurile. Un nasemenea Atac de Imagine vizeaza structurile de comanda ale firmelor si rolul profesionistilor de Comunicare si Imagine si INFORMATII va creste vertiginos. Asta nu e profetie ci o deschidere conflictuale. Nu ma intereseaza opiniile titratilor de toate felurile. Sunt vulnerabili. Ei vor fi atacati primii pentru ca punand in imposibilitate o echipa de imagine, razboiul e ca si castigat. Din aceasta perspectiva, Conceptul de Echipa de Imagine se va schimba rapid. Am intrat in Era Complexitatii! Iar in 2010 se va petrece un fapt care va da peste cap toate teoriile noastre.
Ceea ce e teribil este ca pretutindeni in Romania apar razboinici de imagine. Poate ca nu toti vor apuca pe acest drum atat de cainos si de plin de pericole si de provocari. Eu insa as incerca in locul lor.

Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

Loooool!
Bufnila, iar vorbesti singur singureeeel?
Nu e bine, tigruleeee!
rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alfa
mesaj 3 Dec 2005, 09:59 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.281
Inscris: 22 August 05
Forumist Nr.: 6.816



Sa ne decidem sa facem marele pas. Razboi total firmelor, companiilor, organizatiilor si marilor manipulatori ai informatiilor. Ei ne-au prins in aceasta panza de paianjen, in care traim infasurati si surprinsi de propria zbatere neputincioasa. Incatusati de reguli si de marii manipulatori ai informatiei , de profesionistii intunericului care trimit in permanenta mesaje cu sens, informatii cu rezonante adanci capabile sa sfredeleasca teasta si sa patrunda in imperiul subconstientului nostru. Dar astazi a sosit vremea trezirii, ne ridicam din neintelegerea noastra sa dezvalurim labirintul care se produce in jururl nostru. Suntem pregatiti sa luptam contra tuturor regulilor, contra firmelor si mecanismelor care ne invaluie in veninul de care uitam surprinsi de realitate.
Haideti fratilor sa luptam, sa facem MARELE SALT!

23.gif 23.gif 23.gif 23.gif 23.gif 23.gif

Acest topic a fost editat de alfa: 3 Dec 2005, 10:01 PM


--------------------
omega
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 04:38 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman