HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ia-ti România Inapoi Daca Esti Român Adevarat (1)
Ovidiu Bufnila
mesaj 25 Nov 2009, 08:35 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Ia-ti România înapoi dacă eşti Român Adevărat! Dacă vrei să fii European Adevărat, ia-ţi România inapoi. Daca vrei ca rusii, francezii, americanii, zulusii, martienii sa te respecte cu adevarat, arata-le ca ai coloana vertebrala. Mai in gluma, mai in serios, asta e ce cred eu, un roman oarecare caruia nu-i este rusine de numele lui. Ovidiu Bufnila ma cheama. Bla, bla, bla. Lasă bla, bla, blaurile! Bla, bla-uri despre România, Istoria României, Transilvania, Moldova, Dobrogea, Muntenia am auzit o viaţă, m-am săturat de ele. Vreau să le iubesc natural, firesc. M-am săturat de patriotarzi, de intelectuali împăciuitori care habar n-au cu ce ne confruntăm, care habar n-au de Istorie, de înţelepţii lu peşte prăjit care ne ţin pe loc ucigând adevărata Mândrie a Poporului Român, m-am săturat de politicianismul de paradă care tot invocă trei propoziţii din Constituţie dar lasă Românismul baltă.

Şi nu lua în seamă felul aiuritor, filozofic sau ştrengăresc sau anecdotic in care iti vorbesc caci nu eu sunt important ci TU esti acum Important. Eu nici nu exist. Sunt doar asa niste vorbe, niste ganduri, niste idei, niste note grave sau, dimpotriva, saltarete care circula aiurea prin lume.

Ia-ti România înapoi dacă eşti Român Adevărat! Dacă vrei să fii European Adevărat, ia-ţi România inapoi. Daca vrei ca rusii, francezii, americanii, zulusii, martienii sa te respecte cu adevarat, arata-le ca ai coloana vertebrala. M-am plictisit de rahaturile serviciilor secrete străine, de skemele ocultelor şi conspiraţiilor internaţionaliste adevărate sau nu! de implicaţiile lor în Istoria României, m-am săturat de intrigile cancelariilor orientale sau occidentale sau martiene, m-am săturat de oculte metafore, m-am săturat de profeţii mincinoşi care ba ne prevestesc un sfârşit groaznic, ba ne amăgesc că am fi nu ştiu care popor ales.

Ia-ti România înapoi dacă eşti Român Adevărat! Dacă vrei să fii European Adevărat, ia-ţi România inapoi. Daca vrei ca rusii, francezii, americanii, zulusii, martienii sa te respecte cu adevarat, arata-le ca ai coloana vertebrala. Cred că suntem un Popor Normal. Noi, săracii de noi, îngroşăm diverse aspecte sau aparenţe ale noastre crezându-ne ba răii pământului, ba deştepţii pământului. Suntem un Popor Normal dar TIMID. Ne-am obişnuit să supravieţuim şi ăsta e un Pericol Mortal pentru un popor. Ne-am obişnuit să ne descurcăm oricum şi asta înseamnă să renunţăm la Principii, să nu mai reuşim să clădim un Spirit Românesc. Ia-ti România înapoi dacă eşti Român Adevărat!

Ia-ti România înapoi dacă eşti Român Adevărat! Dacă vrei să fii European Adevărat, ia-ţi România inapoi. Daca vrei ca rusii, francezii, americanii, zulusii, martienii sa te respecte cu adevarat, arata-le ca ai coloana vertebrala. M-am plictisit de simpozioane leşinate despre Marea Noastră Figură Istorică. Vreau Acţiune Istorică. M-am plictisit să-i aşteptăm pe americani şi să-i pupăm în fund pe ruşi şi invers. M-am plictisit de înţelepciunea idioată potrivit căreia trebuie să lăsăm chipurile să se aşeze lucrurile în ce ar trebui să se aşeze.


rofl.gif drool.gif jamie.gif blink.gif ohyeah.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Ovidiu Bufnila: 25 Nov 2009, 08:36 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 01:20 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman