HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ajut-o Pe Alexandra Sa Traiasca!
Mihai
mesaj 23 Jul 2003, 09:43 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Tu ai incercat sa-ti tii respiratia 30 de zile?

Alexandra Vladu a implinit 30 de zile. De 30 de zile, Alexandra impreuna cu parintii ei incearca sa stranga 50.000 de euro pentru a cumpara o inima sanatoasa.

Diagnosticul ei este malformatie congenitala cianogena de cord complexa, necesitand urgent mai multe interventii chirurgicale in Germania. Pentru multi dintre noi, acest diagnostic suna greu de inteles.

Este ca si cum tragi aer in piept si simti ca te sufoci.
Sau ca si cum ai incerca sa-ti tii respiratia 30 de zile.
Nimeni nu va incepe sa doneze daca nu incepi chiar TU.

Iata rugaminte unui parinte catre tine, stimate cititorule!

QUOTE

Stimate doamne, Stimati domni,

Numele meu este Vladu Florin Petru, sunt tatal unei fetite in varsta de 22 de zile, nascuta pe data de 19.06.2003, la Maternitatea Spitalului Judetean Sibiu. Numele ei este Alexandra Ioana Vladu.

Alexandra - fiica mea - a fost diagnosticata imediat dupa nastere cu malformatie congenitala cianogena de cord complexa, necesitand mai multe interventii chirurgicale de corectie in centrul de chirurgie cardiovasculara cu competenta neonatala HERZCENTRUM - Munchen.

Alexandra are nevoie de suma de aproximativ 50.000 de euro necesara pentru mai multe interventii chirurgicale pe cord, din care prima este urgenta, urmarind corectia arterei pulmonare. Din momentul nasterii, Alexandra se afla la sectia de Terapie Intensiva a Spitalului Judetean Sibiu.

Am intreprins toate demersurile necesare catre autoritatile statului pentru a obtine fonduri necesare efectuarii interventiilor chirurgicale, insa asa cum stiti si dumneavoastra, rezolvarea unui astfel de dosar dureaza cateva luni, perioada in care fetita mea este posibil sa nu supravietuiasca.

Apelez la dumneavoastra avand convingerea ca viata copilului meu poate fi salvata si prin sprijinul dumneavoastra.

Probabil ca in fiecare zi zeci de persoane va solicita ajutorul, insa un copil de 3 saptamani nu poate sa vorbeasca, sa planga, sa vada si nici sa ceara ajutorul. De aceea, am incredere ca Alexandra, cu ajutorul dumneavoastra, va putea sa va multumeasca intr-o zi pentru acest gest.

Cu stima,
Vladu Florin Petru


Iti multumesc in numele Alexandrei pentru ajutorul tau, oricat de mic ar fi acesta!

Topicul acesta este inchis. Daca doresti sa discuti despre aceasta tema, click aici.

user posted image


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 31 Jul 2003, 11:07 PM
Mesaj #2


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



O veste de ultima ora

Dragi prieteni,

Acum patru saptamani un post central de televiziune relata despre situatia unei fetite din Sibiu – Alexandra Vladu.

Aceasta fetita ne-a unit pe toti, indiferent ca ne aflam in concediu, la birou, la Toronto, in Statele Unite ale Americii, in Irlanda sau in Munchen.

Indiferent de limba pe care o vorbim.

Indiferent de cartile pe care le-am citit si de filmele la care ne uitam.

Indiferent de faptul ca suntem sau nu parinti.

Aceasta fetita a reusit sa ne invete din nou ca nu suntem nici putini si nici neinsemnati, asa cum ne-am obisnuit sa spunem adesea.

Ca suntem foarte multi, risipiti prin toate colturile lumii, adanciti in sarcini de serviciu si deadline-uri ucigatoare, dar ca putem impreuna sa facem ceea ce fac si altii pentru copiii lor.

Alexandra va pleca luni la Munchen.

Pana astazi, 31 iulie 2003, ora 16.00, romanii au reusit sa stranga pentru acest pui de om suma de 1.474.121.199 lei, 1.937 eur si 1.598 USD. Adica aproximativ 42.000 euro.

Astazi am primit confirmarea din partea Clinicii Grosshadern ca fundatia Kind im Schatten va achita diferenta de costuri intre tratamentul Alexandrei si fondurile stranse de parinti pana in acest moment.

Mai ramane doar sa-i tinem pumnii Alexandrei sa ajunga cu bine la Munchen si sa se intoarca sanatoasa.

Asadar, campania de strangere de fonduri pentru Alexandra a luat sfarsit.

Insa lupta continua…


Mai este nevoie de voi toti. Si de inca multi altii.


Si de acelasi entuziasm!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 07:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman