HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Capuse..., Cum se poate scapa de ele?
Lord
mesaj 21 May 2004, 01:14 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 21 May 04
Forumist Nr.: 3.600



Am fost la padure si bracul meu a luat cateva capushe... Va rog, daca stiti, sa imi spuneti cum se procedeaza ca sa il scap de ele.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi
mesaj 21 May 2004, 02:01 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



Eu folosesc frontline, este eficient si pentru un ciobanesc german care are parul mai lung decat un brac , deci la un brac ar trebui sa fie perfect.
Intraba doctorul!
Stiu ca sunt si niste prafuri care sunt bune , eu personal nu le-am incercat pe cainii mei , dar am prieteni care numai p'astea le folosesc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Predatoru
mesaj 21 Jun 2004, 05:41 AM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 890
Inscris: 5 May 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.372



exista nishe chestii nu foarte scumpe pe la veterinari...Am inteles ca se desprind mai usor prin tamponare cu o vata imbibata cu nishte gaz...nu suna foarte bine si mai ales nu miroase bine, dar cred ca s-ar putea sa funktioneze...Nu garantez.


--------------------
[ Cad in notiunea de genunchi
si ma rog de voi
nu ma lasati singur si prada ...]

My DeviantArt Gallery
My ElfWood Gallery
My Hi5 Profile
My 360 Blog
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Jun 2004, 05:41 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Leon
mesaj 21 Jun 2004, 08:11 AM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 14 March 04
Forumist Nr.: 2.584



Recomand cu caldura Kiltix produsa de Bayer! Face fata toata vara, nimic nu se lipeste de animale, cu singura conditie sa nu fie udata!!

Succes!!


--------------------
Greu la deal cu boii mici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mememe
mesaj 30 Jun 2004, 11:50 AM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 588
Inscris: 8 June 04
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 3.777



In privinta preveniri recomand produsele FRONTLINE si BAYER excelente ambele.Dar de moment ce cutu tau deja le are uite ce potzi face ( eu am un cocker si un amstaff si ambii la intoarcerea din drumetii mai prind cate ceva )dar daca nu ai rabdare sa le omoare frontline sau zgardita (care o fi ) atunci fa asa : aprinzi un chibrit il lasi sa arda pana obtii varful de jaratec ( incins se subintelege) si cu varful rosu atingi capusa .. vei constata ca isi da singura drumu.Daca nu o penseta si putina atentie sunt deajuns ... daca ramane capul in piele ... asteapta o saptamana si daca nu o elimina singur atunci dute pana la veterinar ..o va scoate gratis smile.gif ( sper )


--------------------
Mai bine ma duc in padure
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 16 Jul 2004, 05:30 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Folosesc Frontline. Previne.
Daca totusi se nimereste cate o capusa, nu o trage direct din pielea animalului- exista riscul ca acei clestisori sa ramana in piele si sa provoace o infectie.
Intr adevar, vata imbibata in gaz este o solutie. Si mai la indemana este acetona: vata imbibata in acetona si tinuta ceva timp (cateva minute) pe capusa. Insecta ameteste si de la acetona sau gaz si isi desprinde coltii. Astfel nu mai e atat de mare pericolul infectiei.

Acest topic a fost editat de Tyra: 16 Jul 2004, 05:31 AM


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 04:49 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman