HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Salvati Leii, animale chinuite
Ciarli
mesaj 25 Mar 2004, 12:35 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.132



Primarul Bacaului, Sechelariu, in grandomania lui, a adus cine stie de pe unde, un leu si l-a inchis intr-o cusca de 2/2. Saracul animal sta pe ciment, a stat asa toata iarna in frig, are o cusca ca vai de ea, spatiu de miscare ioc. E slab, neingrijit, are un echilibru cam dubios; e apatic. Cusca lui e amplasata linga sediul spatiilor verzi din Bacau, in parcul mare, asa ca are parte toata ziua de fluieraturi, este "trezit" din somnolenta lui de pietrele aruncate de multi "destepti" care sint deranjati de faptul ca leul nu reactioneaza la urletele lor. Si pentru ca nu era destul, maria sa Sechelariu a zis ca mai lipseste ceva si a adus inca un (pui) de leu, in aceeasi cusca enorma dotata cu facilitati pentru "usurarea" vietilor animalelor slabatice. Ma intreb, chiar nu se poate face nimic? Nu este nici o organizatie care sa faca ceva in problema asta? Dati-mi va rog o sugestie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mimi
mesaj 25 Mar 2004, 12:59 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



Ciarli, daca stai in Bacau , adu' niste fotografii si mai multe inf., o sa le punem pe mai multe site-uri, in mai multe limbi...
Mi se pare singura sansa...
Trebuie atrasa atentia asociatiilor de protectie a animalelor (si in mod special celor din afara ptr. ca trebuie sa fiu sincera si sa zic ca nu am deloc incredere in cele din rom...din pacate).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 4 Apr 2004, 09:02 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Am fost sambata la Gradina Zoologica din Bucuresti. Am ramas placut impresionata: custile curate, animalele frumoase, noi amenajari.

Leul statea intr-adevar intr-o cusca prea mica si nu arata tocmai bine. In Bucuresti situatia se va remedia. Deja tigrul are un spatiu considerabil, curat, apa si nu se gasesc oameni rai sa arunce cu pietre. Plus ca au fost montate camere de filmat astfel incat sa nu poti hrani animalele sau sa le ranesti in vreun fel.

Chiar am ramas placut impresionata.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Apr 2004, 09:02 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Jazz
mesaj 4 Apr 2004, 09:24 PM
Mesaj #4


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Ciarli,
Incearca sa le scrii celor de la Friends of Animals si cere-le o sugestie. Spune-le toata povestea si daca ai trimite si niste fotografii. Am vazut la tv ce conditii le ofera nemernicul ala la animale... cry.gif
ii gasesti aici

Sau incearca People for the Ethical Treatment of Animals.
Pe ei ii gasesti aici



Acest topic a fost editat de Jasmine: 4 Apr 2004, 09:27 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 09:27 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman