HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Daca Iubiti Animalele De Orice Fel..., Impreuna putem face ceva pentru ele!
andree
mesaj 19 Mar 2004, 12:38 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 9 February 04
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 2.158



Buna. Eu am mai scris despre ororile care se intampla in jurul nostru cu animalele de pe strazi, cele fara stapani. Speram ca cineva sa-mi dea o idee, cum am putea sa facem ceva.
Noi suntem puternici, superiori si sigur putem sa facem ceva.
Acest mesaj este doar pentru cei care sufera pentru cei in suferinta si simt ca nu au nici o putere de a-i ajuta.
V-am mai spus eu de niste fete pe care le-am cunoscut si care singure (2 fete), pe un teren de 4000 mp care apartine uneia dintre ele, au amenajat un adapost (asa cum au putut, din banii lor si cativa alti oameni de bine) pentru cainii si pisicile amarate de pe strada. Am fost si eu acolo. Am vazut cum 200 de caini, de toate felurile si de rasa abandonati si "comunitari" stateau impreuna si erau bine, destul de fericiti, jucausi. Ele le cumpara mancare, medicamente, ele ii trateaza pe cei bolnavi (le fac injectii chiar), ii vaccineaza si ii sterilizeaza (au gasit un medic care o data pe saptamana opereaza catei fara adapost). Cel mai mare ajutor pentru ele ar fi sa gaseasca stapani pentru cate un catel ca sa poata sa faca loc pentru altii de pe strada. Desigur ca au nevoie si de bani.
Nu stiu cat spatiu de scris mai am asa ca o sa trec direct la subiect.
Daca aveti relatii, sau lucrati la supermarket-uri (SELGROS, CORA, CARREFOUR...) sau la benzinarii si puteti sa aranjati sa punem cutii pentru donatii, asta ar fi foarte util si ar rezolva o parte din problema fondurilor. As vrea sa cunosc pe cineva care stie sau lucreaza sau stie pe cineva care stie.... sa faca pungi (sacose) de plastic cu un mesaj imprimat in ajutorul cateilor din adaposturi, pentru adoptie si pe care sa le vindem cu un mic "ceva" peste, de asemenea ca sa mai strangem fonduri si poate chiar sa gasim stapani. Poate cineva sa-mi spuna cum sa fac aceste pungi, unde sa merg... ?
Eu personal (daca nu mai gasesc pe altcineva) as investi pentru asa ceva dar nu stiu cum sa incep.
Orice alte idei daca aveti, sunt binevenite. Oricine, daca vrea poate sa mearga sa vada acest adapost si tot ce fac aceste doua fete. Nu cer bani, primesc chiar catei acolo daca cineva nu-i mai vrea... dar trebuie ajutate. Nr. meu de telefon este 0744311884. Va multumesc tuturor pentru ca mi-ati citit mesajul.


--------------------
The real measure of wealth is how much you'd be worth if you lost all of your money.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MOONWHISPER
mesaj 19 Mar 2004, 01:16 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 47
Inscris: 18 March 04
Forumist Nr.: 2.647



Mie imi plac foarte mult animalele. Prefer cateii, pentru ca sunt loiali si daca as avea bani, dar bani nu gluma, i-as lua pe toti la mine acasa. de-ocamdata am unul in casa si unul de care ma grija de la bloc
Sunt parte din familia noastra si in fiecare zi intrebam:i=ai dat sa mananca lui Albus? Dar lui Boxy? Inainte de a manca noi, chiar...
E oribila cruzimea fata de orice vietuitoare, dar ma enerveaza cel mai mult oamenii indiferenti!


--------------------
HEAR NO EVIL, SEE NO EVIL!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 19 Mar 2004, 11:10 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Bravo Andree, initiativa ta e demna de lauda! thumb_yello.gif
Din pacate eu nu sint in Bucuesti si tot ce pot sa fac in mometul de fata e sa am grija de animalutele de pe linga bloc. sad.gif
Pe aceasta cale iti zic si "Bine ai venit la Han! " .
smile.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 19 Mar 2004, 11:10 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mimi
mesaj 25 Mar 2004, 06:17 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



Din pacate si eu sunt departe de Buc. , la 1700-1800 de km.
Poti sa faci si niste afise la calculator si sa le lipesti pe stalpii de telegraf, in statii de autobuz...
Oricum eu , cand o sa mai aud ca pleaca vreo asociatie de protectia animalelor, de aici spre rom, o sa-i trimit si pe la voi.
Aproape toti cainii care au fost adusi din rom si-au gasit un camin aici.
Poti sa scri si pe la tv-uri , sa faca un reportaj ceva si asa se afla si gasiti si ajutoare.
BAFTA!
Si respectul meu ptr toti cei care va ocupati de acele animale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lizard
mesaj 26 Mar 2004, 06:09 PM
Mesaj #5


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 51
Inscris: 29 January 04
Forumist Nr.: 2.032



Mi ar face mare placere sa ne intilnim si poate as putea sa te ajut intr un fel pe tine si pe cei 200 de" prieteni ".Dar as vrea sa stiu unde este acest adapost daca se poate.

Acest topic a fost editat de Lizard: 26 Mar 2004, 06:10 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 05:42 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman