HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> Vreti Sa Adoptati Un Pisoi?
Mistinguett
mesaj 3 Mar 2004, 02:57 AM
Mesaj #1


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Am stat si m-am gandit unde sa pun anuntul asta, si mi s-a parut cam nepotrivit pentru "Targul de vechituri". Daca mod-ul considera ca nu-i e locul aici, il rog sa mute subiectul. rolleyes.gif

O prietena din Bucuresti a cules de pe scara blocului ei o pisicuta gravida, si i-a fatat acum o saptamana (de Dragobete!) 5 pisoi. E devreme acum pentru adoptie, dar am zis sa va dau timp de gandire.

Avem un baiat alb cu o pata neagra pe nas, 2 pisoi tarcati gri-inchis (aproape negru) si 2 pisoi cu pete alb-gri. Cica la ultimii 4 nu stim inca sexul - posibil sa fie fete zic eu. Sunt frumosi cica, sanatosi si jucausi. Ar fi buni de adoptie pe la jumatatea lui aprilie. Daca sunteti interesati, dati-mi un pm cu un numar de telefon unde puteti fi contactati.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anthrax
mesaj 14 Mar 2004, 03:39 AM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 219
Inscris: 7 February 04
Forumist Nr.: 2.131



QUOTE
Am stat si m-am gandit unde sa pun anuntul asta, si mi s-a parut cam nepotrivit pentru "Targul de vechituri".
rofl.gif roflmao.gif roflmao.gif rofl.gif

Va rog sa ma scuzati toti cei care au inteles din asta o bataie de joc.Nu a fost asa .Pur si simplu nu mai pot de ras.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 14 Mar 2004, 03:47 AM
Mesaj #3


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Mai bine adopta un pisic. biggrin.gif
"targul de vechituri" este locul pentru oferte si cereri, nu neaparat de vechituri. tongue.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Mar 2004, 03:47 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
LigiaB
mesaj 15 Mar 2004, 01:50 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Misti eu vreau un catelus, serios, nu ai unu? rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 15 Mar 2004, 02:51 AM
Mesaj #5


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Incearca Humane Society, LigiaB, au si puiuti.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 16 Mar 2004, 02:10 AM
Mesaj #6


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Nu am catelus Ligia, am 2 pisici si nici una de dat tongue.gif
Pisoii de care spuneam sunt ai unei prietene din Bucuresti. Pentru catel sau pisica de adoptat, zic la fel ca Jasmine - orice shelter are si pui, chiar daca te duci o data si nu au atunci, fa vizite repetate si iti garantez ca-ti vei gasi un catelus adorabil.
"Fata mea" cea mica a fost adoptata de la Bide-a-wee, si imi pare tare rau ca nu am putut sa-l iau si pe fratele ei dar mai aveam o pisica acasa si 3 ar fi fost prea mult pentru mine. Cred ca daca as sta la casa si as avea curte as fi una din femeile alea nebune cu 'jde animale pe langa casa... caci de cate ori trec pe la un shelter as lua cateva cu mine.

Si te incurajez sa nu-ti cumperi catelus - comertul cu animale mi se pare o aberatie. Sunt atatea animale la shelter incat mi se pare un pacat sa nu fie salvate.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 16 Mar 2004, 07:30 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Mersi Jasmine si Misti. smile.gif

Sa stiti ca asa o sa fac, o sa merg la shelter. Initial ma gindeam sa cumpar unul de soi (imi scapa numele rasei acum), are vecina mea unul mic si scump ca mor dupa el, plus ca lasa pisica in pace rofl.gif o linge, si ea sta...si mitza fiind din aia cu blana lunga laugh.gif . Asa ceva nu am vazut...eu am o pisica care o am de 10 ani, am operat-o si nu face pui...stiu ca daca aduc un catel aici, va fi scandalul de pe lume... laugh.gif Eu stau la casa si tare as vrea... Voi merge la shelter, va voi spune cum am facut pina la urma. Mersi de sfaturi, inca o data. rolleyes.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 16 Mar 2004, 07:42 PM
Mesaj #8


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Ligia, daca ai pisica (fata) documenteaza-te online inainte sa alegi un catel - se pare ca exista o anumita animozitate intre sexe cand e vorba de pisici si caini. Cred ca si la shelter te pot sfatui in privinta asta.
Si sa stii ca si acolo gasesti catelusi de rasa de multe ori, chiar daca nu au pedigree perfect.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 12:32 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman