HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Info Forum

Acest forum se adreseaza tuturor iubitorilor de animale. Sunteti liberi sa va exprimati parerile de orice fel atat timp cat se incadreaza in limitele bunului simt.
Scopul forumului... e simplu. Sa aflam mai multe lucruri din lumea necuvāntatoarelor si sa ne ajutam reciproc in diversele probleme cu care ne-am putea confrunta la acest capitol. Orice sugestii sunt binevenite. Enjoy!

 
Reply to this topicStart new topic
> O Nesfarsita Durere...
andree
mesaj 11 Feb 2004, 03:00 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 3
Inscris: 9 February 04
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 2.158



Undeva, departe de linistea caminelor noastre, astazi si in fiecare zi, in Bucuresti, caini luati de pe strada
si dusi la ecarisaj sunt ucisi cu sange rece, cu bestialitate
omorati prin lovituri cu batele (la propriu). Asta o fac oameni ca noi, asta o facem chiar noi, cu indiferenta noastra.
Asta am aflat ieri ca inca se mai intampla asta si nu reusesc sa-mi revin... si nu pot sa fac nimic...
Spunem ca suntem oameni, superiori necuvantatoarelor, stapanii lor; ne place sa le avem in jurul nostru mai ales
daca sunt de rasa ca sa ne putem lauda cu ele, sigur, daca sunt ale noastre le iubim si facem orice pentru ele...
Vrem sa traim cat mai frumos, pentru ca viata-i scurta si trebuie sa ne bucuram de ea dar cum as putea sa ignor,
sa pot sa trec peste ceea ce am aflat ca se intampla... spuneti-mi voi, va rog. Am nevoie de ajutor...
N-am putea totusi sa facem ceva? Va multumesc.
QUOTE
The true measure of a man is how he treats someone who can do nothing for him


Acest topic a fost editat de andree: 11 Feb 2004, 03:28 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 11 Feb 2004, 03:07 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Gandhi spunea ca nivelul de civilizatie al unei tari se masoara prin grija pe care poporul sau o are fata de animale.

Mai mult , no comment .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 11 Feb 2004, 04:11 PM
Mesaj #3


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, andree! welcome.gif

Este jalnic ce se intampla, zilele trecute a fost difuzat un reportaj la televizor potrivit caruia intr-o comuna din Romania cainii erau impuscati... cry.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 11 Feb 2004, 04:11 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Diana-Maria
mesaj 11 Feb 2004, 04:20 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Da,Mihai, era vorba despre o comuna din Gorj.
Primarul se "scuza" ca fusese o actiune de "curatare" a terenurilor de vinatoare.
Ce as mai "curata" eu in acelasi mod bestiile care isi spun oameni si care dau cu bita!
Acelasi lucru se intimpla in Iasi, acum 4 ani si inca se mai intimpla la Craiova.
Totul se rezuma la fonduri-alta scuza puerila ! Pentru ca nu exista nici una logica si umana care sa justifice cruzimea de care dau dovada unii semeni de-ai nostri, doar pentru ca POT. sad.gif

Bine ai venit,Andree!

Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Feb 2004, 04:26 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 11 Feb 2004, 05:41 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE
Ce as mai "curata" eu in acelasi mod bestiile care isi spun oameni si care dau cu bita!


Egoistooooooooooooo!!!!!!!!!!! Ce am mai "curata"....

sad.gif Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ryan
mesaj 11 Feb 2004, 06:54 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 361
Inscris: 14 December 03
Forumist Nr.: 1.487



Daca este adevarat e intr-adevar oribil, insa nu ma pot opri sa nu ma gandesc ca, daca pentru niste copii care mor de foame, care sunt declarati morti in maternitati (desi traiau) sau sunt abandonati nu se face aproape NIMIC, atunci pretentia de a se face ceva pentru animale e si mai mica.... De-aia mi se face sila uneori de lumea asta.... cry.gif


--------------------
Be civil to all; sociable to many; familiar with few; friend to one; enemy to none.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 11 Feb 2004, 10:09 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu se poate pune semnul egalitatii intre o fiinta umana si un ciine. De multe ori este jignit ciinele.
Sorine, de la "inaltimea" celor 1,65 centimetri ai mei... smile.gif
Hai sa facem o echipa de "curatare". Fa abstractie, Sorin, de mai mica forta fizica .
smile.gif Vointa insa ...


Acest topic a fost editat de Diana-Maria: 11 Feb 2004, 10:13 PM


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 11 Feb 2004, 11:56 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Cu mare placere Diana!! smile.gif

Stii care e diferenta dintre oameni si animale pt. mine?? Oameni am mai pocnit cateodata dar animale never!!

QUOTE
Fa abstractie, Sorin, de mai mica forta fizica .


Adica sa ma abtin?? Am sa incerc dar in fata unei situatie reala nu promit nimic 50.gif

Sorin.

Acest topic a fost editat de SORIN: 12 Feb 2004, 12:00 AM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 12 Feb 2004, 03:33 PM
Mesaj #9


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



E de nedescris ce se intampla cu bietele animale,nu pot sa-mi dau seama cum poate exista atata nenorocire si atatia oameni fara mila ,eu personal cand le vad pe strada pe bietele animale ma doare inima si de atatea ori cat pot le ajut,dar ce te faci daca ai un nenorocit de om daca il pot numi asa care nu-i suporta si le face la toti de petrecanie eu m-am certat cu el chiar am vrut sa-l iau la bataie da ce pot sa fac fara nici un ajutor din partea nimanui,oricand daca o sa pot face ceva spre binele acestor suflete nevinovate o sa ajut cu tot ce se poate cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 12 Feb 2004, 06:06 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Tomy!! Nu vreau sa-ti spun ce as face eu daca as da ochii cu " amicul " tau in timp ce le face petrecanie bietelor animale sad.gif

Dar nu prea inteleg unde-i presa, unde sunt cei de protectia animalelor, unde-s cei ce dau mai mult din gura fara sa ia nici o atitudine. mad.gif

As zice Tomy sa incerci sa-l fotografiezi cand face asa ceva, fara sa stie desigur, si cu pozele sa te duci la redactia celui mai mare ziar sau post de TV. din apropriere. Sigur ei au sa stie ce sa faca ca si asa duc lipsa de scupuri!!

Un asemenea om e violent din fire asa ca poate fii provocat usor la o mica faza de violenta asupra ta. Iar aici zic ca poti sa-i gasesti leacul definitiv...ai grija doar sa fie martori de fata si imediat cum se " umfla ", dai lectia lectia cat mai tare, scurt si elegant.

Cred ca n-o sa uite pe veci....nu uita sa ai martori atat la petrecanie cat si la inceputul lectiei!!!

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 13 Feb 2004, 03:12 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Rele tratamente aplicate animalelor am inteles zilele trecute ca sunt pedepsite de lege. Adica si in Romania exista legi care recunosc dreptul animalelor la un tratament....(nu stiu cum sa zic pt ca uman nu merge, este vorba de animale)...la un tratament prin care sa le fie respectat dreptul la viata si sanatate. Deci cei care gresesc in acest sens ar trebui sa suporte masuri punitive.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 6 Mar 2004, 01:22 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Nu pedepseste nimeni oameni cu bani care omoara lumea pe trecerea de pietoni, care fura si closca de pe oua... nici nu se gindesc sa pedepseasca un nenorocit care da cu piciorul intr-un ciine!
sad.gif


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Diana-Maria
mesaj 27 Apr 2004, 12:20 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.796
Inscris: 22 August 03
Forumist Nr.: 654



Astazi ,in Galati, ciinii si oamenii au avut de suferit.
Comunitari sau nu, o serie de catei au cazut victime unor miini criminale care au imprastiat bucati de carne otravita in oras. 50.gif
Primaria municipiului nu are nici o legatura cu acest fapt.
Politia ii cauta pe faptasi.


--------------------

NIHIL SINE DEO!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomy
mesaj 27 Apr 2004, 04:38 PM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 159
Inscris: 12 January 04
Forumist Nr.: 1.798



La cei ce au facut o asemenea marsavie sad.gif nu le doresc decat sa pateasca si ei la fel mad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
punctt
mesaj 29 Apr 2004, 04:35 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.499
Inscris: 18 April 04
Din: Romania, Tulcea. (Dar, oare cine sunt si unde ma aflu?)
Forumist Nr.: 3.133



Mi-e mila de acei oameni, care nu au privit niciodata in ochi un caine.
Ei nu au trait niciodata bucuria revederii unui animalut drag si scump, care da bucuros din coada, cand te vede.
Omoara cainii, pentru ca nu le-au cerut nimic? De ce ii omoara? ranting.gif

Sa se dea legea, cu pedeapsa cu moartea?! Sau macar cea, cu taierea unui deget!!

Mihaela.smile.gif


--------------------
"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci." (La Bruyere)
Voi gasi pestisorul de aur ... Pietre mari, pietricele si nisip ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 09:44 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman