HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Turul 2 Al Alegerilor Locale
Mihai
mesaj 12 Jun 2004, 11:24 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



In Bucuresti si in mai multe orase si sate din Romania se va organiza turul 2 al algerilor locale.
Dedic acest topic discutiilor referitoare la aliantele si sustinatorii diverselor partide in turul 2 al alegerilor.

Florin Calinescu il sustine pe Darabont, candidatul PSD la Primaria Sectorului 6

Celebrul realizator TV Florin Calinescu se implica direct in campania electorala a unui candidat PSD. Este vorba despre Dan Darabont, competitor pentru postul de primar al sectorului 6. Cei doi au fost vazuti joi dupa-amiaza prin pietele din sector, stind de vorba cu oamenii, bind cite o bere la terasa si impartind autografe pe calendarele candidatului PSD. Un amplu reportaj de la fata locului a putut fi citit in editia de ieri a cotidianului "Stirea zilei", unde Florin Calinescu este director. A fost aproape imposibil sa obtinem ieri o reactie de la Florin Calinescu pe tema sustinerii candidatului Darabont. "Pe Dan Darabont il cunosc de mai multi ani, sintem prieteni si cred ca poate sa faca aceasta meserie", ne-a spus el, nu inainte de a ne lua la rost de ce ne permitem sa-i punem astfel de intrebari. "Eu ma plimb prin tara mea pe unde vreau, cu cine vreau, la ce ora vreau. Nu sint salariatul dumitale, nu ma plateste "Evenimentul zilei'", a spus Calinescu. In opinia sa, campania electorala a inceput abia ieri, deci cu o zi inainte ca BEC sa dea startul competitiei politice pentru turul doi. Nu este insa pentru prima data cind Florin Calinescu isi intersecteaza actiunile cu cele ale partidului de guvernamint. La inceputul lunii martie, ziarul nostru consemna intentia realizatorului TV de a intra in cursa electorala drept candidat PSD pentru Primaria Voluntari. "Am avut aseara discutii cu Calinescu. El s-a aratat foarte interesat sa candideze din partea noastra la Primaria Voluntari", declara, pe data de 3 martie, liderul PSD Ilfov de atunci, Constantin Bebe Ivanovici.

Sursa: Evenimentul Zilei. Detalii si pe site-ul ziarului Stirea Zilei.



Intalnire Vadim-Basescu: PRM il va sustine pe Boc

CV Tudor a afirmat ca, la Cluj, PRM va merge "cu romanii. Vom merge cu Emil Boc, dar nu mai e relevant". Tudor a opinat ca la Cluj a fost "un macel", dar PRM il va sprijini sigur pe Boc.
CV Tudor a atentionat: "Aceia care fac intelegeri locale fara acordul meu zboara din PRM. Ori ies eu din politica, ori desfiintez partidul si fac altul cu o mana de idealisti".
Liderul PRM s-a intalnit cu Octav Cozmanca si a dat de inteles ca ar respinge o intelegere cu PSD.
Pe de alta parte, Vadim a avut o intrevedere, joi seara, cu Traian Basescu, si a afirmat ca PRM ar putea sustine, in turul al doilea, Alianta PNL-PD.

Sursa: Gardianul


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 13 Jun 2004, 12:36 PM
Mesaj #2


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Ministrul Ioan Rus si-a dat demisia din fruntea Internelor, pe motiv ca vrea sa se poata ocupa asa cum trebuie de campania electorala.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cipri
mesaj 14 Jun 2004, 07:20 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 707
Inscris: 25 April 04
Forumist Nr.: 3.248



Sper ca Boc sa fie noul primar al Clujului.

Rezultatele bune ale DA(PNL/PD) pot sa indice un posibilil succes electoral in toamna?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 Jun 2004, 07:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
caesar
mesaj 14 Jun 2004, 10:43 PM
Mesaj #4


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Ce rezultate bune PSD detine 70% din primari (la nivel national ma refer) ? Te imbeti cu apa rece.

//Editat. Te rog nu mai cita mesajul imediat precedent.

Acest topic a fost editat de Mihai: 15 Jun 2004, 12:48 AM


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fluturas37
mesaj 15 Jun 2004, 12:10 AM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 28
Inscris: 4 June 04
Din: Iasi
Forumist Nr.: 3.734



In Iasi au ramas in cursa Nechita cu geniala lozinca "Un oras mare,un primar puternic" si Carlan,care nu e tocmai fotogenic si nu a avut o campanie electorala prea inspirata in primul tur(nu ca acum ar avea). L-am votat pe Carlan si nu stiu de ce. Poate pentru ca imi aduce aminte de vecinul meu prin allianta,fostul primar al Iasului,Simirad. Oricum,ideea e ca am fost la vot doar pentru a nu regreta mai traziu ca am ratat prima mea ocazie de a vota...



--------------------
Sa fii sub stapanirea unui singur lucru, a unui singur sens. Sa faci toate celelalte gesturi ale vietii, dar ele sa nu fie altceva... Asa trebuie sa fie cand esti indragostit.(Noica)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 15 Jun 2004, 12:49 AM
Mesaj #6


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, Fluturas! han.gif

@caesar: Sa ne pronuntam asupra procentelor fiecarui partid abia dupa turul 2 pentru a prezenta o situatie realista. wink.gif
(te rog sa nu mai citezi mesajul imediat precedent)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jun 2004, 09:35 AM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE (caesar @ 14 Jun 2004, 11:45 PM)
PSD detine 70% din primari

Daca PSD are zece primari de comune si Alianta DA are Bucurestiul, se cheama ca PSD-ul are de zece ori mai multi primari. Desi cele zece comune nu fac, ca populatie, cat Bucurestiul...
Rezultatele bune ale Aliantei DA sunt date de votul pentru consilii, unde Alianta a depasit PSD-ul. Este un rezultat bun, mai ales daca il raportezi la sondajele de opinie care anuntau in jur de 50% pentru PSD. Si este un rezultat bun pentru ca pe el se poate construi pentru a indeparta PSD-ul de la guvernare.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 15 Jun 2004, 04:11 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Un alt punct de vedere: "in 2004 PSD a depasit cu 6 procente rezultatele obtinute in 2000"- purtatorul de cuvant al PSD Gl

La Gl, candidatul din partea PUR (Durbaca) a fost pe la toate partidele. Cand a plecat de la PD cei de acolo l-au dat in judecata ptr ca ar fi plecat cu tot felul de date secrete. A iesit un scandal monstru, de fapt presedintele PD vroia in aceeasi masura ca si actualul presedinte PUR GL sa ajunga primar asa ca neputand candida amandoi din partea unui singur partid, unul a plecat.
Acum dupa ce a pierdut cu brio, presedintele PD de la GL, domnul deputat Mircea Toader a facut alianta cu Victor Paul Dobre (PNL) si cu Eugen Durbaca (PUR) in ideea de a-l sustine pe acesta din urma deoarece a ramas in cursa alaturi de candidatul PSD, Dumitru Nicolae-actualul primar.
Deci daca acum un an Mircea Toader aparea la televizor ptr a spune ce mare hot si mincinos e Durbaca, acum "recomanda" electoratului sa-l voteze pe HOT !
Mai mult in ziarul local apare poza lui Basescu alaturi de Durbaca, care la randul sau il recomanda pe fostul primar, pe care-l vroiau inchis in urma cu putin timp, ptr a fi reales dupa ce in 8 ani si-a construit 2 benzinarii, un magazin in centrul GL detine 7 locuri de veci cu acte, desi a fost director 14 ani a iesit cu pensie de grad II ("ptr ca a lucrat in conditii extreme") iar in 1996 multimiliardarul a cerut o marire a acesteia la 6 milioane/luna, mai detine o fabrica de bere si nu se stie cam cate apartamente, masini straine...
Care sa fie mai credibil in ochii mei Reprezentantul PNL care recomanda cetatenilor sa voteze cu acest hot, reprezentantul PD sau Presedintele PD si Primar al Capitalei? Sau poate chiar sa-l votez pe Durbaca care in cardasie cu Basescu (pe vremea cand era ministrul transp.) au reusit sa vanda un vas care facea parte din patrimoniul statului (nu putea fi evaluat sau vandut); in schimbul spagii au aparut mii de dughene si garaje pe spatiile verzi, a scos cu firma baiatului sau toate bordurile de granit din oras le-a vandut si le-a inlocuit cu altele de cea mai proasta calitate, Ce treaba are Basescu de-i tine palma lui Durbaca, Presedinte PUR, partid concurent ?


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 16 Jun 2004, 11:45 PM
Mesaj #9


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Consiliul National al Audiovizualului a intrat īn posesia proiectului de lege privind alegerile parlamentare.
Art. 56 (3) al proiectului prevede ca "orarul pentru campania electorala si repartizarea timpilor de antena se stabilesc de o comisie parlamentara speciala, īmpreuna cu reprezentanti ai serviciilor publice de radio si televiziune. Comisia parlamentara speciala se constituie cu cel putin 5 zile īnainte de data īnceperii campaniei electorale si functioneaza pāna la īncheierea acesteia".
CNA considera ca o astfel de dispozitie contravine Legii audiovizualului, care garanteaza independenta editoriala a radiodifuzorilor publici si privati si care consfinteste, pe de alta parte, rolul CNA de unica autoritate de reglementare īn domeniul audiovizualului.
Un model de felul celui propus prin articolul mentionat nu se regaseste nicaieri īn Europa. Potrivit unui principiu care tine de bunul simt, nu poti avea īn acelasi timp calitatea de arbitru si pe aceea de jucator.
CNA īsi exprima speranta ca proiectul va fi corectat astfel īncāt sa corespunda standardelor europene īn materie de campanie electorala īn audiovizual.

Foarte bine, domnilor! Un clip de tot rahatul, doar la asta se pricepe cel mai bine PSD-ul. mad.gif


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minutul
mesaj 17 Jun 2004, 12:01 AM
Mesaj #10


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 65
Inscris: 15 April 04
Forumist Nr.: 3.079



Cei ii duce capul pe PSD-isti 50.gif

Primul tur al alegerilor locale a zdruncinat serios increderea PSD in sine. Atat de serios incat "strategii" partidului de guvernamant, incercand sa mai dreaga cat de cat busuiocul pentru turul doi, au considerat de cuviinta sa desfasoare o campanie de atacuri la persoana in cele doua saptamani dintre tururi. Asa se face ca a rezultat o campanie jegoasa, inadmisibila pentru momentul 2004. Un exemplu: in cutiile postale ale locuitorilor din sectorul 4 al Capitalei au fost raspanditi fluturasi care anunta ca Adrian Inimaroiu, candidatul Aliantei D.A., ar fi homosexual. O fi, n-o fi asa, e numai treaba lui Inimaroiu. Ce-are a face sula cu prefectura?! Ce-are a face administrarea unui sector cu orientarea sexuala a primarului? intre un edil care se culca cu patru-cinci femei pe noapte - "barbat adevarat" in viziunea PSD - dar ziua isi indeasa banii publici in buzunare si altul care e homosexual, dar ziua, la Primarie, face treaba, pe cine ati alege? Probabil ca "genialii" strategi ai unui asemenea tip de campanie n-au aflat ca suntem in Europa. Probabil ca ei habar n-au ca primarul ales al Parisului, Bertrand Delanoe, e... homosexual declarat. Face, oare, acest lucru din Paris o metropola prost administrata? Nicidecum! Ba chiar Geoana, ex-candidatul PSD la Capitala, se referea tot timpul la capitala Frantei ca la principalul exemplu de administrare pentru Bucuresti. Urat! Foarte urata campanie! si daca de obicei jurnalistii nu-si exprima optiunile politice, de data asta voi spune raspicat: imi pare extrem de rau ca nu locuiesc in sectorul 4. M-as fi dus sa-l votez pe Inimaroiu fara ca macar sa-i cunosc programul. Doar asa, din sila fata de modul in care adversarii sai au inteles sa desfasoare campania electorala. Rusine!

mad.gif


--------------------
Voiesti sa cunosti lucrurile? Priveste-le de aproape. Vrei sa-ti placa? Priveste-le de departe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radus
mesaj 18 Jun 2004, 12:19 PM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.542



Azi dimineata in ziarul " Adevarul de Cluj " primarul Funar a indemnat alegatorii sai sa-l voteze pe RUS !!!!!!!!!!!!!!!!

Daca cititi intregul topic, veti vedea ca Vadim a spus ca in nici un caz nu-l va sprijini pe Rus in turul 2 , asta saptamina trecuta !
Va dati seama ce s-a intamplat in decurs de o saptamina ? Baletul electoral al PRM in frunte cu conducatorul sau iubit va avea consecinte tragice pentru prm-isti, incet-incet isi vor pierde electoratul ! "Astia nu-s normali !" ca sa parafrazez revista tribunului ....smile.gif

Se pare ca la Cluj se da intr-adevar o mare lupta ! Evenimentele se succed cu o viteza ametitoare. Miercuri a fost Adrian Nastase sa inaugureze, vezi Doamne, autostrada cu 3 saptamini inainte de termen, numai ca sa prinda campania electorala pentru Rus. Ieri au fost Stolojan si Basescu aici ca sa-l sustina pe Boc si au dat o adevarata lovitura de imagine in cartierul Manastur (un cartier in care Funar a obtinut un numar important de voturi) prin organizarea unui miting electoral intr-un parc , urmat de un concert de muzica populara cu Nicolae Furdui Iancu (Consilier local PNL la Alba Iulia). Lumea a fost entuziasmata si cred ca au dat o lovitura de imagine cu-adevarat !
Apoi astazi, vestea cu sprijinul lui Funar pentru Rus si inca un eveniment: liderii sindicali locali ai Blocului National Sindical su declarat ca nu-l mai sprijina pe Rus ca la turul 1 ci ca il sprijina pe Boc !
Surprizele se tin lant si astept cu emotie rezultatele de duminica, mai ales ca nu a aparut nici un sondaj, Dar parca, simt eu ceva dureros pentru PSD si la Cluj !! Sunt sigur ca Metro Media Transilvania a facut sondaj dar rezultatele nu sunt favorabile lui Rus , de aceea nu au dat publicitatii nimic !
Oricat s-a straduit Rus sa se delimiteze de PSD in ultimul timp tot nu va reusi sa castige !

S-auzim de bine !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zar
mesaj 18 Jun 2004, 05:50 PM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 362
Inscris: 8 April 04
Forumist Nr.: 2.977



@ caesar

omule nu te mai chinui sa bati tastatura, copiaza direct declaratiile lui nastase si a celorlati psd-isti pe Han, oricum sunt aceleasi minciuni!



--------------------
trece lebedele'n zare...
eu ma uit ele dispare...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Jun 2004, 06:14 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (Minutul @ 17 Jun 2004, 02:03 AM)
...ca Adrian Inimaroiu, candidatul Aliantei D.A., ar fi homosexual. O fi, n-o fi asa, e numai treaba lui Inimaroiu. Ce-are a face sula cu prefectura?! Ce-are a face administrarea unui sector cu orientarea sexuala a primarului? intre un edil care se culca cu patru-cinci femei pe noapte - "barbat adevarat" in viziunea PSD - dar ziua isi indeasa banii publici in buzunare si altul care e homosexual, dar ziua, la Primarie, face treaba, pe cine ati alege? Probabil ca "genialii" strategi ai unui asemenea tip de campanie n-au aflat ca suntem in Europa. Probabil ca ei habar n-au ca primarul ales al Parisului, Bertrand Delanoe, e... homosexual declarat.

Pesedeii ar trebuie sa fie foarte atenti cand introduc acest subiect in campania electorala. Odata deschisa "Cutia" aia poate da la iveala un mare " faggot" in mijlocul lor .Mai ales la alegerile generale. Nu da cu pietre cand stii ca peretii casei tale sunt de sticla....


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 19 Jun 2004, 07:34 PM
Mesaj #14


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Cred ca PSD-ul a mers chitit la fiecare sector, pentru ca eu, in sectorul 3 fiind, am primit tot asa o instiintare la cutia postala cum ca liviu Negoita, candidatul D.A., ar fi primit nush' ce facilitati/credite ilicite la achizitionarea unei locuinte, chiar de la mr. Basescu ...

Sa vedem insa si rezultatul ... wink.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Praetor
mesaj 19 Jun 2004, 07:53 PM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 37
Inscris: 7 April 04
Forumist Nr.: 2.961



A psus NEogita de multa ori ca a primit aprtamentul de la Lis. dar pdseii sunt disperati, iar 1 an diferenta nu mai conteaza.


--------------------
Eu insumi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 20 Jun 2004, 12:18 PM
Mesaj #16


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



Unde nu poate cenzura PSD-ul cumpara tot tirajul ziarelor pentru a impiedica adevarul sa ajunga la alegatori.

http://www.expres.ro/editorial/?news_id=158125

caesar, ce zici de isprava asta frate? Banuiesc ca tie ti se pare normal...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 08:41 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman