HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Candidatii La Presedintie
nefertiti-old
mesaj 26 Mar 2004, 11:58 AM
Mesaj #1


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Dacă PSD-ul conduce īn topul partidelor politice, ultimul sondaj arata ca Adrian Năstase este liderul clasamentului candidaţilor la preşedinţie. Aproape jumătate dintre romāni ar vota cu preşedintele Partidului Social Democrat, dacă alegerile prezidenţiale ar avea loc săptămīna viitoare.
Rezultatele sondajului institutului de studii sociale arata astfel:
Adrian Năstase 40,1
Theodor Stolojan 30,2 la suta
Corneliu Vadim Tudor 16,9 la suta
Lia roberts 4 a sută
Marko Bela 2,1 la suta
Gigi Becali 1,9 la sută


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Achernar
mesaj 26 Mar 2004, 12:10 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.907
Inscris: 11 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.553



Deci, probabil vom avea o confruntare Nastase - Stolojan in turul 2. Iar acolo, orice este posibil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 26 Mar 2004, 12:20 PM
Mesaj #3


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



asta este dupa mine topicul saptamanii sau chiar al lunii.
Am vazut la tv definitia data de Becali partidului politic:
" sunt 5 definitii ale partidului politic, eu stiu 3 din care una e data de mine, intelegi? (asta ii spunea reporterului)
Aceste definitii au fost date de inteleptii vremii care au fost multi,intelegi? Asculta aici definitia mea :" partidul este o adunare de oameni stransi ca sa castige alegerile, intelegi?. Nu-s eu ca toti inteleptii aia dar stiu politica, intelegi?"
Da Gigele, inteleg ca nu-ntelegi nimic.

Citat din Becali :"... nu tremura ca nu te bat!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Mar 2004, 12:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
carpatic
mesaj 26 Mar 2004, 01:58 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 650
Inscris: 4 November 03
Forumist Nr.: 1.128



Eu as fi pentru formula Gigi Becali presedinte si Mitica Dragomir prim-ministru. Si pe Vanghelie l-as pune ministru al Culturii, chiar daca e el deja colorat. Colorat politic, normal. Ar fi o echipa de aur, si Romania merita astfel de oameni. laugh.gif

Ati prins "declaratia de avere" pe care Vanghelie a dat-o in fata presei zilele trecute ? Reptroduc din memorie: "am asa v'un milion jumate... da, de de-astia, dolari, in actiuni la niste societati... nu va spun la care, si mai am vo 150 de mii in... gablontzuri si vo 200 de mii in ... tablouri, prostii de-astea". Se prea poate sa nu fi repodus corect toate cuvintele si nuantele limbajului elevat al domniei sale. tongue.gif

Acest topic a fost editat de carpatic: 26 Mar 2004, 02:02 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jet li
mesaj 26 Mar 2004, 02:43 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Vornicum pai aia este un partid, "o adunare de oameni stransi ca sa castige alegerile" . Sau crezi ca e o adunare de oameni stransi ca sa castige alegerile si sa faca dupa aia ce au promis, care se intelege ca au promis numai lucruri bune, si cu ideologia lor inteleapta sa ajute tara. Eu spun ca a nimerit-o Becali.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petru
mesaj 27 Mar 2004, 02:46 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.480
Inscris: 24 March 03
Din: Husi
Forumist Nr.: 120



QUOTE (stupidpeople @ 26 Mar 2004, 12:10 PM)
Deci, probabil vom avea o confruntare Nastase - Stolojan in turul 2. Iar acolo, orice este posibil.

Asta in caz ca pana in toamna lucrurile nu vor lua o intorsatura neasteptata(neplacuta)... Nici nu a inceput campania electorala si nu se stie la ce sa ne asteptam din partea unor lideri de partide... Acum nu stiu daca pentru cei care au urmarit cat de cat viata politica interna va fi vreo surpriza din partea unuia sau altuia dintre candidati!


--------------------
"noi suntem simboluri si traim simboluri!" - Ralph Waldo Emerson
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Mar 2004, 06:32 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Astazi tam-tam mare la PRM. C.V. Tudor, care a inceput sa poarte papion a la Ratiu , si-a anuntat candidatura la presedintia Romaniei. "Tribunul" a promis ca ,daca va ajunge presedinte, in 48 de ore ii va baga la puscarie pe toti corupti. wink.gif rolleyes.gif
Partidul a introdus in statut o prevedere ce interzice membrilor negarea Holocaustului sau adoptarea de atitudini antisemite. Insusi Vadim a declarat ca daca va fi necesar " se va taia imprejur dar ca ii trebuie o drujba pentru aceasta operatie " tongue.gif
***
Si PNTCD si-a lansat astazi candidatul pentru cursa spre Cotroceni . Acesta este romano-americanul Constantin Timoc
un bussinesman de succes, proprietar al firmei Spaceborne Inc., care are contracte cu NASA - celebra agentie spatiala americana. Taranistii il prezinta drept consultant NASA si spun ca el nu a renuntat niciodata la cetatenia romana, chiar daca a emigrat in 1968.

Acest topic a fost editat de March: 27 Mar 2004, 08:11 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 28 Mar 2004, 04:04 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din ciclul " democratia originala damboviteana " :

" Lichidez mafia, prin arestarea imediata a celor vinovati si blocarea conturilor bancare , iar aprobarile legale le voi lua ulterior " ohmy.gif

Corneliu Vadim Tudor, la lansarea candidaturii la presedintie.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 12 Apr 2004, 12:13 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



(...) Nastase ar primi 41% din voturi in alegerile pentru Cotroceni, iar Stolojan 30%. Intrebarea cheie este ce s-ar intampla in turul doi in decembrie, daca cei doi vor fi fata in fata? Pentru Nastase si PSD e un vis urat. Preferabil ar fi la Palatul Victoria un duel cu Corneliu Vadim Tudor. Situatia ar asigura lui Nastase presedintia. Scenariul din 2000 s-ar relua cu Nastase in rolul lui Iliescu. El ar putea juca astfel rolul liderului democrat, modern, care se opune extremismului si nationalismului. Ar trece drept singurul lider capabil sa conduca tranzitia, si sa duca tara in Uniunea Europeana. Imagine pozitiva suta la suta, un mit politic care ar putea fi sustinut fara multe dificultati. Dar, cu Stolojan in turul doi, lucrurile se schimba total. In comparatie cu Stolojan, Nastase nu mai este din start personajul pozitiv. Nu va putea juca frumoasa comedie a unui lider european, in lupta cu stafiile trecutului, cum ar aparea in raport cu Corneliu Vadim Tudor. In plus, Stolojan are prima sansa, pentru ca poate colecta voturile risipite in primul tur pe alti candidati. Nastase are probleme intai de toate cu electoratul PSD. Doar 65-70% din alegatorii lui Iliescu voteaza cu el. Pentru Nastase, pierderea cursei pentru Cotroceni ar fi si inceputul sfarsitului carierei lui politice. Or, sondajul arata un scor strans. Stolojan il taloneaza indeaproape pe Nastase, si are prima sansa dintre toti candidatii sa intre in turul doi.(...)

Cititi analiza sondajului CURS din 05/04, aici :

http://www.ziua.net/display.php?id=10068&d...200b51db6386268

Acest topic a fost editat de March: 12 Apr 2004, 12:16 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
supersurfer
mesaj 16 Apr 2004, 12:00 PM
Mesaj #10


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 56
Inscris: 9 January 04
Forumist Nr.: 1.755



Din ultimele sondaje reiese ca in turul doi al alegeriilor pentru presedentie ar intra Premierul si Stolojan.

Cine credeti ca are cele mai mari sanse sa castige in al 2-lea tur de scrutin.

Eu unul sper ca va fii stolojan, deoarece cred ca este mult mai bine vazut in afara tarii decat Nastase, si totodata cred ca ar reprezenta mult mai bine Romania decat Nastase.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Apr 2004, 02:13 PM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cred ca Nastase are prima sansa intr-o confruntare cu Stolojan, pentru ca voturile lui Vadim mai degraba spre el vor merge decat spre PNL. Or, daca are asigurate 41%, pana la 50%+1 vot nu-i mai trebuie chiar atat de mult.
Dar jocurile inca nu sunt facute, Stolojan poate recupera. O conditie ar fi ca acei lideri ai PNL care vorbesc ocazional despre o posibila intrare la guvernare impreuna cu PSD sa-si revizuiasca atitudinea: electoratul-tinta al PNL nu pate fi decat bulversat si dezamagit de o asemenea perspectiva, si poate deveni apatic la urnele de vot, iar nehotaratii vor opta instinctiv pentru partenerul puternic al "coalitiei" PSD-PNL.
PNL trebuie sa arate clar ca nu va avea nici un fel de colaborare cu PSD-ul, ca va prefera mai bine sa ramana inca 4 ani in opozitie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 30 Apr 2004, 12:56 PM
Mesaj #12


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Rezultatele ultimului sondaj IMAS:

Adrian Năstase 51,2
Theodor Stolojan 23
Corneliu Vadim Tudor 14,9
Lia Roberts 4,8
Emil Constantinescu 2,4
Alt candidat 3,6


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vornicum
mesaj 30 Apr 2004, 01:16 PM
Mesaj #13


Provocat la Conversatie
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.117
Inscris: 11 March 04
Din: China
Forumist Nr.: 2.548



Ce noroc cu nefe ca ne tine in curent, pardon la curent!

Ma uit asa peste sondaj si suna bine dar ...

UNDE E GIGI BECALI dom'le ca tot timpul il vad pe micul ecran, si in sondaje ioc?
Nu este bine sondajele, nene. E conspiratia celor de la Rapid si Dinamo, va zic eu.

Lasand gluma la o parte , mi se pare logic ca Nastase urmasul babutei patriotice sa fie urmatorul inscaunat.
Mi se pare logic dar nu normal...

(nu ma stergeti ca am dreptate)

Acest topic a fost editat de Vornicum: 30 Apr 2004, 01:17 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 30 Apr 2004, 01:51 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Le lucreaza bine IMAS-ul asta al fostului director Alin Teodorescu ( acum e numai actionar wink.gif ) si actualul sef al cancelariei lui Bombonel !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dunross
mesaj 5 May 2004, 10:32 AM
Mesaj #15


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 7
Inscris: 4 May 04
Forumist Nr.: 3.363



Oricum sondajele de opinie nu au mai aratat de mult adevarul pe la noi prin tara , asa ca nu prea cred ca Stolojan sau Nastase au ait de multa simpatie printre alegatori. Cu alegerile din capitala , Basescu era condus bine si a recuperat cam 30 si ceva la% si a devenit primar . Asa ca nu poti sti ce surpize vom mai avea in alegeri . Oricum , am mai spus si mai afirm faptul ca nu avem candidati onorabili la presedentie ci numai paiate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 May 2004, 04:52 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Simulantul Vadim, teologul Satanei

Dupa 40 de zile si 40 de nopti de post in pustie, cand Isus era slabit trupeste pana la limita dintre viata si moarte, a fost atacat de ispitirea Satanei. In mod cu totul stupefiant, Diavolul a incercat sa-l incolteasca pe Isus cu citate din Biblie: Ispititorul este simulantul perfect, el stia pe de rost Vechiul Testament si vroia sa-l castige pe Isus cu propriile mijloace. Intalnim si in lumea noastra de azi demoni cu infatisare si comportament ingeresc. In timpurile din urma, spune Biblia, lumea va fi invadata de profeti mincinosi. Pe acesti cei mai periculosi inselatori ai lumii, Parintele Cleopa ii numea "teologii Iadului", iar Sfantul Macarie le spunea "demonii teologi". Un astfel de rol diabolic a jucat Vadim intr-o lunga emisiune tv de mare audienta, intre orele 22 si 1 noaptea, cand citatele biblice si invocarea numelul lui Cristos ii curgeau de pe spuracatele-i buze ca mierea, incat iti venea sa-ti lasi mama si tata, copii si nevasta, frati si surori si sa-l urmezi pana la capatul lumii. Amarnic mai poate insela Ispititorul! (....)


cititi restul aici :
http://www.romanialibera.ro/editie/index.p...15052004&idx=81

Acest topic a fost editat de March: 15 May 2004, 04:53 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 5 Jul 2004, 09:53 AM
Mesaj #17


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Conducerea PUR si-a anuntat candidatul la sefia statului, in persoana secretarului general al partidului, Codrut Seres.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jul 2004, 11:28 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Candidatura lui Codrut a fost lansata cu "Caravana Dragostei" si " Ciao Darwin" rofl.gif

http://www.adevarulonline.ro/index.jsp?pag...rticle_id=88452


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 Jul 2004, 12:27 PM
Mesaj #19


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Nu stiu de ce te mai miri. Parca localele au fost altfel. Stai sa se mai apropie generalele, sa vezi circoteca.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 6 Jul 2004, 02:29 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



Totusi, sunteti siguri ca Nastase mai candideaza ? biggrin.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 6 Jul 2004, 02:51 PM
Mesaj #21


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Cred ca nici el nu mai e sigur de asta. Nici de altele. laugh.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jul 2004, 06:29 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (inorog @ 6 Jul 2004, 04:31 PM)
Totusi, sunteti siguri ca Nastase mai candideaza ? biggrin.gif

Asta-i intrebare pentru Nea' Nelu Cotrocelu biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 6 Jul 2004, 07:53 PM
Mesaj #23


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



QUOTE
Cred ca nici el nu mai e sigur de asta. Nici de altele.


Stai tu linistita. Iliescu si Nastase nu sunt deloc prosti. Iliescu o sa faca putin pe justitiarul prin partid, o sa ia niste capete si apoi o sa spuna ca partidul e curat, numai bun de alegeri. Iar Aditza o sa candideze in continuare. In ciuda aparentelor neintelegeri intre Nastase si Iliescu, cred ca baietasii joaca teatru si au un plan deja facut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MIA
mesaj 6 Jul 2004, 08:49 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.320
Inscris: 21 April 04
Din: Timisoara, Romania
Forumist Nr.: 3.188



Ei poate. unsure.gif
Dar ... oamenii din spatele lor ? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Jul 2004, 04:48 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



I-auziti-o si p'asta ,

din ciclul " Barfe, smenuri, susanele "

Apare acelasi actor-iepure de sfarsit de mandat al tuturor regimurilor : Mugur Isarescu. Guvernatorul BNR este intens curtata de catre Ion Iliescu si, in consecinta, de catre viitoarea conducere PSD. Ba mai mult, in urma cu cateva saptamani, presedintele l-a invitat la masa impreuna cu sotia la Scrovistea pentru a discuta chestiunea candidaturii guvernatorului la presedintia Romaniei. Cu aceasta ocazie a putut sa-si dea acceptul si doamna Isarescu pentru postul de Prima Doamna. Fostul contra-candidat al lui Stoloja din 2000 ar putea sa-l mai concureze inca o data, astfel incat premierul Nastase sa mai fie odata prim-ministru, in caz ca PSD-ul va castiga la toamna, iar Isarescu va intra cu Vadim in turul II la prezidentiale, scenariu ideal pentru social-cleptocratia romaneasca ( "A.C.",nr.27,2004)

Informatia cu iz de barfa (?) de mai sus ne sugereaza faptul ca faimoasa Cooperativa " Ochiul si Timpanul" , de pe vremuri, s-a privatizat si isi desfasoara activitatea in continuare bine-mersi , servind materiale dupa interese, sau cui plateste mai bine...


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 7 Jul 2004, 09:21 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435




Totul este foarte plauzibil, cu exceptia ultimei parti. In turul doi vor ramane Isarescu si Stolojan. cool.gif


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 8 Jul 2004, 06:02 PM
Mesaj #27


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Se vede clar ca cei doi se incapatineaza sa puna umarul la caruta PSD-ista. Oricum dupa ultima "gluma" lui Nastase ia crescut capitalul electoral.


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Jul 2004, 08:00 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (caesar @ 8 Jul 2004, 08:04 PM)
Oricum dupa ultima "gluma" lui Nastase ia crescut capitalul electoral.

De unde stii ? Ai avut acces la vreun sondaj secret a lu' Dancu ,de ultima ora ,care indica asa ceva 43.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
caesar
mesaj 10 Jul 2004, 01:21 PM
Mesaj #29


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 292
Inscris: 10 May 04
Din: Galati
Forumist Nr.: 3.442



Nu, e de ajuns sa-ti folosesti creierasul. Se pare ca unii il folosesc la chestii serioase iar altii la ironii de doi lei wink.gif
E o chestie care nu le face cinste dar da bine printre mascarici si clovni, a, am uitat si la spectatori tampi.

Care va sa zica inorogii nu prea vad bine ("
QUOTE
Totul este foarte plauzibil, cu exceptia ultimei parti. In turul doi vor ramane Isarescu si Stolojan.
" )

Acest topic a fost editat de caesar: 10 Jul 2004, 01:24 PM


--------------------
Nu dormiti prea mult ca ramaneti in urma cu viata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Jul 2004, 03:24 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Mai Cezarache,

Raspunde la intrebarea pe care ti-am pus-o . Adica, de unde stii ca lui Nastase i-au crescut procentele dupa balacareala asta nationala cu Iliescu ( abia tinuta in friu, in spatele usilor pedesiste ) si care continua ? Sau ti-ai insusit recentul raspuns cotrocenist adresat ziaristilor : "Nu va priveste " 43.gif
( off-topic : veninul pedesist varsati-l printr-un p.m. si nu aici in public).


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Inorog
mesaj 11 Jul 2004, 03:19 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.182
Inscris: 9 May 04
Forumist Nr.: 3.435



@caesar:

Sunt in deplinatatea facultatilor mintale, s-a mai racorit afara asa ca nu am insolatie, nici bere nu am (prea) baut astazi. wink.gif In aceste conditii afirm cu toata convingerea : Vadim nu va ajunge anul acesta (2004) la prezidentiale in turul doi.
HOUGH !


--------------------

A mai venit si-un inorog straveziu foarte speriat, foarte livid. Locuia intr-un viitor aramiu cu vedere la vid.
Nichita Stanescu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Jul 2004, 05:21 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din colectia de "perle" unui candidat la presedintie :

Stean cel Mare ar fi trebuit sa fie imparatul Europei pentru ceea ce a facut

( Doamna Lia Roberts, luni ,05/07, la " Dan Diaconescu in direct" OTV)


Si colectia e destul de mare .... tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Sep 2004, 05:26 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Rumani alegatori. I-auziti-o p-asta !

Avocatul bucurestean Gheorghe Dinu, care si-a declarat intentia de a candida ca independent la alegerile prezidentiale din acest an, este urmarit penal de procurorii anticoruptie, transmite Mediafax, citind Parchetul National Anticoruptie. Procurorii il ancheteaza pe Dinu pentru complicitate la abuz in serviciu in scopul obtinerii de foloase materiale necuvenite si evaziune fiscala. In acelasi dosar mai este cercetat si fostul director general al CMN Petromin Constanta. ( sursa : "Ev.Z.",11 sept.,2004)

Daca nu-i vreo confuzie, cred ca domnul Gheorghe Dinu este una si aceasi persoana cu aceea de la " Invitatii Hanului - dialog "

Acest topic a fost editat de March: 11 Sep 2004, 08:59 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 12 Sep 2004, 04:06 AM
Mesaj #34





Guests






In turul doi vor merge Stolojan si Nastase.

Nastase va castiga si va fi presedintele Romaniei timp de.....5 ani, dupa cum "a decis populatia" in urma referendului din toamna anului trecut. Primu-ministru va fi Mircea Geoana.
Asta spusa asa, dincolo de articolele din presa ce misuna prin acest subforum.
Ma scuipati daca nu va fi asa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cactus
mesaj 12 Sep 2004, 08:43 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.126
Inscris: 10 August 04
Din: nu spui; s-a schimbat
Forumist Nr.: 4.232



Chiar ca esti yronick...sorry, pal, da“ ceva imi spune ca tocmai asa o sa fie - si concluzia logica de desprinse este ca hotia si toate celelalte vor continua pana cand or sa plezneasca buzunarele unora de bani, a altora de datorii - si tot asa pana cand ne primesc aia in UE si dupa ce ne primesc si vine comisaru“ ala european pe post de zbir, o sa vina altii la guvern si cel putin juma“ de secol de atunci PSD NU va mai fi ales asa de mare o sa fie ura poporului contra lor. Cretinii - cu un Geoana prim-ministru chiar ca ne-am dus cu pluta; prostu“daca avea ceva intre urechi, isi alegea o ambasada faina de tot - ca avea de unde sa aleaga-si statea bine merci si facea ceea ce stie sa faca si avea si siguranta postului macar cinci ani. Asta e...


--------------------
- "Help us, or else..!"
- "Or else what?"
- "Exactly!"

Nu e nimic mai trist decāt tristeţea unui om vesel. (Armando Palacio Valdes)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 01:43 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman