HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Forum Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lia Roberts - O Solutie ?, Parerea voastra despre Lia Roberts
Tear
mesaj 17 Feb 2004, 08:08 AM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Ce parere aveti despre candidatura Liei Roberts la presedintia Romaniei ? Ati surprins momentul in care si-a anuntat efectiv candidatura ? Ce parere v-a facut ? Personal, n-am simtit decat falsitate, in mimica, in gesturi si vorbe. Si de cand am auzit ca Adrian Nastase a dat o lege conform carei oamenii cu dubla cetatenie pot candida la presedintie, m-am lamurit.
Voi ce credeti ?


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 17 Feb 2004, 09:22 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Cum am mai scris pe la Han, eu o vad pe Lia Roberts ca pe un "iepure"... Americanca va lua voturi de la candidatii care au un electorat un pic mai deschis, ceea ce inseamna ca PSD-ul nu prea va pierde voturi... Este un fel de asigurare a actualilor guvernanti ca nu au surprize... Sa nu uitam ca tovarashu Nastase nu a mai candidat niciodata...
Daca ar fi fost alta situatia, o asemenea aparitie m-ar fi incantat... Ba chiar mi-ar fi placut si sa castige... Dar nu e situatia aia.


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 17 Feb 2004, 02:43 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



"Este un fel de asigurare a actualilor guvernanti ca nu au surprize"

Corect !


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 17 Feb 2004, 02:43 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
gio19ro
mesaj 18 Feb 2004, 11:54 AM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Am vazut-o aseara la "Nasul". M-a convins insa doar pe jumatate. Lansarea ei de acum 2 zile, lansare gandita de nea Dick a fost insa o catastrofa. Tanti Lia are ceva ce poate fi exploatat de catre romani. A uitat sa gandeasca in romaneste. Se vede asta dupa modul in care se exprima.
Daca a uitat sa gandeasca in romaneste inseamna ca nu prea mai stie sa se ascunda in spatele cuvintelor. Acest avantaj poate fi insa de moment pt omul de rand.
Poate ca Lia Roberts o sa-si readuca aminte repede cum e la romani si atunci nu se va mai diferentia de ceilalti politicieni romani.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 18 Feb 2004, 12:01 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Eu unul i-as da o sansa...am fi primii cu o femeie presedinte; na! sa vada UE ca suntem mai moderni ca ei. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 18 Feb 2004, 12:46 PM
Mesaj #6


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Ha ! Nu trebuie sa dovedim nimanui nimic. Se vede de la o posta ca este o abila strategie a actualilor guvernanti, cum bine a spus Ares. Chiar nu realizati ?
"...nu prea mai stie sa se ascunda in spatele cuvintelor" Si nu te-a izbit falsitatea crasa cu care vorbea ?


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 18 Feb 2004, 12:55 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Daca te referi doar la lansare, atunci da! Insa lansarea a fost gandita de altcineva si ea a folosit genul de clisee inspre care a fost sfatuita. Se vedea clar ca nu-i sunt proprii astfel de atitudini.
Insa ieri cand a vorbit liber mi-a placut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zET
mesaj 18 Feb 2004, 01:34 PM
Mesaj #8


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 11 February 04
Forumist Nr.: 2.182



Gāndim: Nastase si Lia ajung in al doilea tur de scrutin --> CASTIGATOR NASTASE (vii aplauze!)
Nastase si Stolojan ajung in al doilea tur de scrutin ---> ?????????????


--------------------
viatza... acest labirint al eternitatii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 18 Feb 2004, 01:42 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



De ce Stolojan ar putea castiga turul doi iar Lia Roberts nu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Feb 2004, 02:07 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pentru ca nu va exista nici un tur doi pentru dumneaei ! Toti analistii seriosi din Romania nu-i dau mai mult de 3-5 % din voturi.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 18 Feb 2004, 02:30 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



O fi dand ei 3-5% eu ii dau insa 10% daca va avea o campanie buna, desigur insuficienti pt turul II dar eu ma refeream la prezumtia lui zET de mai sus.

Edit: Hai sa recunoastem ca Lia e amuzanta prin felul in care mai vorbeste romaneste insa si Vadim a facut circ in 2000 si a fost amuzant.... A ajuns in turul II cu treaba asta.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 18 Feb 2004, 02:33 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zET
mesaj 18 Feb 2004, 02:56 PM
Mesaj #12


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 11 February 04
Forumist Nr.: 2.182



Gandim: pentru ca majoritatea romanilor nu considera ca o femeie, si mai ales, "care nu a mancat salam cu soia", vine si poate sa faca ceva pentru Romania (sa nu uitam experienta candidaturii lui Ratiu - Dumnezeu sa-L ierte si sa-L odihneasca). Asa gandeste romanul si in 2004. Din pacate realitatea cotidiana este sumbra, nu cum vrem noi sa o vedem! Eu sunt convins ca Stolojan, are, in comparatie cu Lia, mai multe sanse in turul 2.
QUOTE
Edit: Hai sa recunoastem ca Lia e amuzanta prin felul in care mai vorbeste romaneste insa si Vadim a facut circ in 2000 si a fost amuzant.... A ajuns in turul II cu treaba asta.

Si care a fost rezultatul alegerilor? Si la ce diferenta? Q.E.D.

Acest topic a fost editat de zET: 18 Feb 2004, 02:58 PM


--------------------
viatza... acest labirint al eternitatii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Feb 2004, 05:17 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Cit ar fi Vadim de hulit, necunoasterea limbii romane nu i se poate pune in circa. Astfel ca limba + charisma +populismul = vreo 15-20 % ,la momentul actual. Cind avea si nationalismul, se ridica la cca 25-27 %.

Majoritatea romanilor se asteapta ca Nastase si Stolojan sa ajunga in turul doi. Insa Nastase va cistiga, pentru ca votantii PRM,PUR, si ai altor citeva partidulete de buzunar, nu se vor duce spre dreapta. Si , cred ca vor vota la fel si cei care vor fi ramas "nehotariti" din turul 1. Desigur, exista posibiliatea ca sa apara vreo "bomba" la adresa lui " Bombonel" , dar este foarte putin probabil atita timp cit serviciile speciale sunt in mina PSD.
Intreresant de vazut , cui va da votul etnia maghiara ( 7-8 %) avind in vedere ca UDMR n-a " dansat numai o vara " cu PSD !

Eu vad situatia sumbra, nu roz-bombon. Cred totusi ca ,datorita UE, Romania nu se poate indrepta spre o democratie " a la mexicana" unde un partid-stat(PRI) a domnit 71 de ani , timp in care si-a facut de cap , fara sa aiba nici o " sula " in coaste in toti acesti ani !

Acest topic a fost editat de March: 18 Feb 2004, 05:21 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
TriRegnum
mesaj 18 Feb 2004, 09:29 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.851
Inscris: 14 October 03
Forumist Nr.: 985



Decat Vadim mai bine Nastase.
Eu unul nu mai am incredere in conducatorii actuali...sunt tare nehotarat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zET
mesaj 19 Feb 2004, 09:51 AM
Mesaj #15


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 96
Inscris: 11 February 04
Forumist Nr.: 2.182



Da, Nastase reprezinta certitudinea mersului inainte pe calea democratiei! Cei care au afaceri pot avea incredere ca, daca acest personaj va fi ales, totul va fi bine! Schimbarile necesare trecerii spre aderarea la U.E. vor respecta cliseele caragialiene: "Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc ! dar să nu se schimbe nimica ; ori să nu se revizuiască, primesc ! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume īn punctele... esenţiale... Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!"
Deh, om trai (speram cu totii) si om vedea ("care are ochi sa vada!")...


--------------------
viatza... acest labirint al eternitatii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 20 Feb 2004, 08:02 AM
Mesaj #16


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



Mie mi-a placut de Lia. Mai ales faza cu "o sa iesim cu picioarele inainte"
Are stofa de presedinte, saraca cu duhul, dar cinstita


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tear
mesaj 20 Feb 2004, 08:11 AM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 571
Inscris: 12 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 1.791



Cinstita ?! yikes.gif


--------------------
Nimic nu e intamplator
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ares
mesaj 20 Feb 2004, 08:57 AM
Mesaj #18


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Mutulica, cred ca subestimezi ce poate sa "faca" un politician profesionist... Daca nu este un actor desavarsit, nu are ce cauta pe scena (nu vorbesc de baronii nostrii care nici nu mai joaca teatru... care ne fura pe fata sad.gif )... Eu cred ca a o considera pe Lia Roberts o candidata "simpla" si fara nici un fel de "agenda ascunsa", este o eroare... Si chiar mi-ar place sa nu am dreptate...


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fargakos
mesaj 20 Feb 2004, 09:19 AM
Mesaj #19


Autorul celui mai interesant Editorial din 2004
*****

Grup: Membri
Mesaje: 740
Inscris: 19 February 04
Din: in centrul salii
Forumist Nr.: 2.276



Eu prefer pe oricine decat pe Nastase. Si dac-a fi sa ma dau dupa aia cu capul de pereti prefer sa o fac cu constiinta impacata.
P.S. Lia mi-e simpatica, dar prea "slaba" pentru a cuceri in totalitate opinia electoratului.


--------------------
"Daruind vei dobandi!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 20 Feb 2004, 03:00 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Mie nu imi place deloc! Nu si nu! Mi se pare falsa si mi de cate ori o aud vorbind mi se pare ca a facut un curs de "Candidatura la presedintia unui stat" in America inainte de a veni. Vorbeste in sabloane si asta e f enervant. Are declaratii preformulate si asta SE VEDE!!!
Am vazut-o la emisiunea "Profesionistii" de pe TVR1 si m-a enervat f tare cu campania ei de $1,5 mil si de businessul ei in care cea mai mica cifra a unei tranzactii a fost de $300.000. Ce mama dreq vrea? Sa poata scrie in CV peste 5 ani la "Alte activitati" ca intre 2004-2008 am fost presedintele Romaniei? ohyeah.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 20 Feb 2004, 03:11 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Eu cred ca Nastase nu se vroia Presedinte, el se vroia tot premier ca aici e ciolanul mai gros.
Nici lu' Geoana nu-i surade o astfel de functie. Se simte prea bine in solda Usa. De aia PSD nu s-a hotarat inca cine sa candideze la Presedentie si daca e cazul sa castige sau nu.

In cazul in care se hotarasc ca nu vor la Presedentie ci dor in Guvern, o vor sprijini din umbra pe tanti Lia. Dar acu' s-au schimbat lucrurile. De cand UE a zis "La revedere" Romaniei s-au complicat lucrurile si se regandesc strategiile.

Acest topic a fost editat de gio19ro: 20 Feb 2004, 03:12 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 20 Feb 2004, 03:13 PM
Mesaj #22


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



LIA A PLECAT SUPARATA (Ziarul)
Lia Roberts a parasit Romania pentru cateva zile. A plecat suparata pe staff-ul ei, pentru ca nu a reusit sa-i ofere o lansare de succes – fiindca evenimentul a avut ecouri negative in presa.

Simpatia de care s-a bucurat Lia Roberts la inceputurile aparitiei ei in Romania s-a cam estompat in sufletele admiratorilor ei politici. Vinovati de acest lucru sunt si consilierii ei. Una dintre greseli, poate cea mai grava, a fost modalitatea aleasa pentru a-si anunta oficial candidatura.
Prezenta in aceeasi sala a reprezentantilor mass-media si a publicului – la inceputul conferintei de presa - nu a fost o idee fericita, sustinatorii Liei perturbandu-i pe cei care venisera sa-si faca doar meseria.


PROBLEME CU LIMBA
De asemenea, discursul liber al Liei a scos in evidenta faptul ca aceasta nu mai stapaneste bine limba romana, lucru care a dat rau la public. Afirmatia ca vom merge catre Europa cu „picioarele inainte“ a fost cireasa de pe tortul gafelor lexicale comise de Roberts. Poate, daca ar fi existat un discurs scris, greseala ar fi putut fi evitata. Din pacate pentru ea, candidata la fotoliul de la Cotroceni nu a stat prea bine nici la capitolul mesaj. In cartea sa „Noul Principe“, Dick Morris mentiona ca un politician de succes trebuie sa cunoasca agenda de probleme prioritare ale cetatenilor si sa vina cu solutii concrete pentru acestea.
Lia nu pare ca a citit lucrarea respectiva si astfel, in aparitiile sale publice, emite numai generalitati sau expresii de genul „eu va rezolv problemele“, „eu aduc investitorii“ sau „eu sunt schimbare“, care nu-i mai pot impresiona pe romanii satui de promisiuni. Nu in ultimul rand, o grava problema in ceea ce priveste imaginea candidatei Lia Roberts este modul in care ea colaboreaza cu presa.
Proverbul „pana la Dumnezeu te mananca sfintii“ este cel mai bine aplicat atunci cand vine vorba despre ea.
Si cel mai grav este ca „sfintii“ Liei au interesele deja directionate.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gio19ro
mesaj 20 Feb 2004, 09:03 PM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.656
Inscris: 6 March 03
Forumist Nr.: 21



Nefertiti, ai uitat ce era mai important.

GAETAN, „OAIA NEAGRA“
Primul care a trebuit sa suporte consecintele organizarii nefericite a lansarii candidaturii Liei Roberts a fost Victor Gaetan. Acestuia i s-a reprosat insuccesul lansarii si a faptului ca a indus, prin comportamentul sau, o stare de tensiune intre reprezentantii presei, nevoiti sa-i faca plecaciuni pentru a putea intra in contact cu Roberts.
Surse din anturajul celor doi au spus ca s-a pus chiar problema indepartarii lui Gaetan din cadrul echipei de consilieri, insa, in cele din urma, s-a ajuns la o intelegere.
Victor Gaetan, sustin unele surse, este persoana care face legatura dintre Roberts si personaje importante din politica romaneasca, numele cel mai vehiculat, in acest sens, fiind cel al fostului director al SRI, Virgil Magureanu.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 25 Feb 2004, 11:49 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Acest post este inprimul rand pt sustinatorii Liei Roberts. Azi cei de la Catavencu au publicat un articol foarte interesant despre tanti Nevada biggrin.gif pe care il puteti citi aici: http://www.revistapresei.ro/RO/articol.cfm...ential&ID=62930.
Uuufff - sper ca i-am dat lovitura de gratie cu articolul asta. Nu imi place de ea deloc deloc.
Cititi si voi si dati-va cu parerea pe mai departe.


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oaspetele
mesaj 7 Mar 2004, 08:46 AM
Mesaj #25


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 266
Inscris: 12 May 03
Din: Bistrita
Forumist Nr.: 284



hai mai, oameni buni, chiar asa de usor sinteti de pacalit ??
tanti are ochi albastri, asta e clar .........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti
mesaj 11 Mar 2004, 09:41 AM
Mesaj #26


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 13 February 04
Forumist Nr.: 2.218



E clar ca Lia e adusa sa "fure" voturile lui Stolojan si sa-i scada astfel din putere. Ma enerveaza ingrozitor strategia PSD. Cred ca si Vadim este tot o marioneta ghidata de PSD iar scopul este sa ajunga contracandidatul la presedentie, fiind mult mai usor sa lupti impotriva unui nebun extremist.
Ar trebui sa fie doua partide in Romania, asa cum se intampla in SUA si Anglia, nu 100 ca la noi: opozitia sa-si imparta voturile intre 10 candidati, in loc de unul. Ce putere avem?!
Ma gandesc serios ca daca iese Nastase sa emigrez. Doamne fereste!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 11 Mar 2004, 11:04 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



welcome.gif Arti
Nu ai fi primul care s-a gandit la asta.
Nici mie nu mi-a venit sa cred ca pot fi atata de bolnavi astia care ne conduc.... sa te gandesti la asemenea strategii.... Asta inseamna ca e mare disperare pe capul lor. Dar ii cred in stare sa recurga si la asemenea tertipuri! sad.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti
mesaj 11 Mar 2004, 11:21 PM
Mesaj #28


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 13 February 04
Forumist Nr.: 2.218



Sunt fata smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 11 Mar 2004, 11:51 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Scuze sorry.gif
N-am stiut - asta e singura chestie care nu-mi place la nickuri blink.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 12 Mar 2004, 12:13 AM
Mesaj #30


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Bine ai venit la Han, arti! welcome.gif

Se pare ca muzica pentru campania electorala a Liei Roberts va fi asigurata de inegalabilul... Costi Ionita. spoton.gif
Asta dupa ce nu s-a ajuns la o intelegere cu Nicola. smile.gif

Se pare ca vom avea o campanie... manelista. ohyeah.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 12 Mar 2004, 01:19 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



Seriossss???? yikes.gif
Oaiiii - eu ma bucur! O sa fie super. O sa se rada cu lacrimi!
Va dati seama ce iese cand asociezi imaginea Liei Roberts cu cea a lui Costita?
rofl.gif rofl.gif rofl.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arti
mesaj 12 Mar 2004, 01:46 PM
Mesaj #32


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 21
Inscris: 13 February 04
Forumist Nr.: 2.218



Uau Costi Ionita? Hmm cred ca sunt tentata sa o aleg acum pe Lia, daca e sustinuta de un om atat de cult, care uraste toate "agramaticalitatile". In plus canta asa de "cool". Sigur o votez. Change my mind. spoton.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Camus
mesaj 23 Apr 2004, 04:00 AM
Mesaj #33


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 19
Inscris: 17 April 04
Forumist Nr.: 3.121



Lia Roberts presedinte ? O diversiune.

Exista o lege in fiecare tara civilizata care spune ca nu putem avea functii publice alese (deputat, senator, presedinte etc.) intr-un stat daca avem cetatenia unui alt stat, chair daca avem cetatenie dubla. E normal, in cazul unui conflict de interese, nu putem avea doi stapini pe care sa-i servim echitabil.

In momentul in care Lia Roberts ar fi aleasa presedinte al Romaniei, USA i-ar ridica in mod automat cetatenia americana. Nu cred ca i-ar conveni sa-si piarda pasaportul american, ce face dupa aia, depune o noua cerere de emigrare, cu fotocopii dupa diploma si foaie matricola, sau joaca la loteria vizelor...?

Pur si simplu o alta mirsavie pentru a diviza opozitia, amintiti-va de ridicola candidatura a lui Ilie Nastase la primaria Bucurestiului. Si el are cetatenia franceza...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 23 Apr 2004, 11:56 AM
Mesaj #34


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Voiculescu si al sau PUR au anuntat ca nu o mai sprijina pe madam Roberts.


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calfa
mesaj 23 Apr 2004, 01:01 PM
Mesaj #35


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.894
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.410



O solutie ? Sau o incercare de ... disolutie ? smile.gif


--------------------
... incertitude in certitude ... independence in dependence ... insight in sight ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 11:11 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman