HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Revelionfaraion: Campanie Electorala
Mihai
mesaj 20 May 2004, 01:34 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Topic destinat campaniei electorale a candidatului Revelionfaraion.

Intrebari, discutii alaturi de electorat, promisiuni si dezbateri.

Il invit pentru pentru inceput pe Revelionfaraion sa prezinte pe scurt motivele pentru care trebuie sa fie ales ca primar al Hanopolis-ului, oferta electorala.

Mult succes! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revelionfaraion
mesaj 20 May 2004, 05:41 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 5
Inscris: 20 May 04
Forumist Nr.: 3.581



Ma prezint in fata voastra, dragii mei prieteni din Hanopolis cu multe idei, multe vise si cu multe multe dorinte.

Vreau sa fac Hanopolis sa fie unul dintre cele mai frumoase orase electronice care exista pe tot Webglobul si sunt sigur ca voi reusi pentru ca am alaturi de mine oameni de incredere si prieteni adevarati!

Vreau sa fac ca orasul nostru sa fie un loc extraordinar, un loc unde dupa ce ai venit odata sa nu mai poti pleca sa vrei sa iti iei si tu loc acolo, un loc de unde sa izvorasca intelepriune si care sa fie o desfatare pentru simturi!

Eu sunt cel care crede in adevar, eu sunt cel care crede in idealuri umane si in democratie si in intelegerea dintre oameni!

Voi propune si voi perfecta impreuna cu cetatenii Hanopolisului un sistem de legi unic pe Webglob care se va aplica tuturor oraselor asemeni Hanopiolisului. Ca sa dau un exemplu: vreau sa fiu initiatorul unei Legi care sa oblige un participant la Sfat ca in momentul in care are o idee diametral opusa fata de majoritate, acestuia sa i se ceara explicatii de catre ceilalti sfatuitori si in cele din urma cel care reuseste sa impace toata lumea sa fie rasplatit, sa dobandeasca o functie superioara si apoi sa intre automat sau prin sufragii la o functie in primarie.

Toti cei care decid ca vor sa locuiasca sau sa se mute in Hanopolis vor beneficia de “serviciile mele” si eu ma voi pune la dispozitia fiecaruia in parte pentru rezolvarea oricaror probleme care pot sa apara.
Vreau sa propun dezbateri pe anumite probleme in timp real si vreau sa ne gandim la un sistem de puncte rosii si nu numai puncte negre laugh.gif

Nu promit nimic pentru ca experienta imi spune ca singur nu pot face nimic! Stiu ca numai impreuna putem face din Hanopolis un oras minunat.

Astept intrebarile si mai ales propunerile voastre!
thumb_yello.gif


--------------------
Viata e frumoasa! :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 21 May 2004, 10:09 AM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



QUOTE
Vreau sa fac ca orasul nostru sa fie un loc extraordinar, un loc unde dupa ce ai venit odata sa nu mai poti pleca

Aoleoooo, la locul ala i se spune de regula "loc cu verdeata"...bre, matale vrei sa fii Primar la cimitir...vrei sa murim toti??????Sau ai preferinte?!?!? blink.gif
QUOTE
Toti cei care decid ca vor sa locuiasca sau sa se mute in Hanopolis vor beneficia de “serviciile mele”


He, he...mie din afirmatia asta mi-au placut ghilimelele... edificatoare... devil.gif
Apropos: contra-cost sau for free?????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 May 2004, 10:09 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Revelionfaraion
mesaj 21 May 2004, 11:26 AM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 5
Inscris: 20 May 04
Forumist Nr.: 3.581



Loc cu verdeata e in mintea ta candidatuleeee biggrin.gif Glumesc! Si tu, ma gandesc smile.gif

Serviciile vor fi for free si intru propasirea neamului hanopolisesc laugh.gif
Vrea intrebari serioase si probleme care trebuie rezolvate macar in teorie smile.gif


--------------------
Viata e frumoasa! :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 21 May 2004, 11:33 AM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



QUOTE
Vrea intrebari serioase si probleme care trebuie rezolvate macar in teorie

he, he, daca matale vrea, e musai...

Ce parere aveti despre relatiile gay? Cum vor fi privite astfel de cupluri in Hanopolis, li se vor da copii spre adoptie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revelionfaraion
mesaj 22 May 2004, 09:13 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 5
Inscris: 20 May 04
Forumist Nr.: 3.581



Asemenea probleme vor fi supuse la vot pentru ca nu se va ajunge niciodata la consens in ceea ce le priveste. Cred ca numai asa se poate lua o decizie potrivita.

In cealalta problema, ce parere am eu despre relatiile gay? Nu am o parere foarte buna dar nu am nimic impotriva lor. Fiecare isi face viata cum il priveste si fiecare se afla intr-o cursa spre gasirea fericirii si a implinirii personale. Daca asta il face fericit e ok din partea mea si oricum parerea mea personala nu prea conteaza pentru ca trebuie sa reprezint niste oameni care imi vor acorda votul smile.gif


--------------------
Viata e frumoasa! :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catindatu'
mesaj 24 May 2004, 08:27 AM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 31
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.550



Domnule candidat, tin sa va informez prin prezenta ca nu numai revelionul va fi fara Ion, ci si Primaria Hanopolis-ului, nu vezi ca nu ti s-a cerut parerea personala?
Ai fost intrebat alte lucruri, la care nu ai dat nici un raspuns...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 May 2004, 08:50 AM
Mesaj #8


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



e adevarat ca vrei sa bagi tramvai?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 24 May 2004, 09:36 AM
Mesaj #9


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Si eu am auzit ceva de tramvaie, dar din alea cu cai... Care e varinata adevarata, domnule candidat?


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revelionfaraion
mesaj 24 May 2004, 09:50 AM
Mesaj #10


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 5
Inscris: 20 May 04
Forumist Nr.: 3.581



@Candidatu'
Nu am evitat sa raspund la intrebari.
Daca ar fi dupa mine nu li s-ar da copii spre adoptie! Parerea mea este ca nu e ok sa se faca asa ceva!
Si inca odata: se supun la vot problemele astea ce e asa greu de inteles domnule Candidatu' smile.gif

@mutulica, aramis
Vrem sa introducem un tramvai cu cai care sa circule prin toate colturile hanopolisului si care va avea numarul HAN01MDRTR biggrin.gif
Acest tramvai va purta de grija noilor locuitori ai Hanopolisului si va fi oricand pregatit sa le dea instructiuni si sa-i ajute sa-si gaseasca locul potrivit in Hanopolis wink.gif

thumb_yello.gif


--------------------
Viata e frumoasa! :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Revelionfaraion
mesaj 24 May 2004, 10:07 AM
Mesaj #11


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 5
Inscris: 20 May 04
Forumist Nr.: 3.581



In ceea ce priveste Catedrala Pentru Reintregirea Neamului

Eu cred ca e o falsa dilema!
Cred ca acel monument nu spune nimic si ca ar trebui daramat! O catedrala e o catedrala si nu trei bucati de marmura improptite una de alta cum e acel monument.... Mi se pare ca nu ar trebui facut atat tamtam. Ar trebui sa fie construita acolo daca s-a ajuns la concluzia ca e cel mai potrivit loc.

Cred ca adevarata problema e intrebarea daca e nevoie de o asemenea investitie acum cand Guvernatorul Bancii Nationale a anuntat ca nu vom primi, din nou, statutul de Economie de piata functionala. Nu vom primi acest statut pentru ca cele mai mari societati comerciale din sectorul privat, dar si de stat, nu isi platesc de ani de zile datoriile la stat. Cred ca aceasta este adevarata problema acum si cred ca ar trebui sa se intreprinda mai multe in aceasta directie.


Intrebare pentru toti candidatii:
Cum credeti ca se poate rezolva o asemenea problema a lipsei autoritatii in stat? Care sunt masurile radicale care ar trebui luate pentru a se remedia aceasta situatie catastrofala?


--------------------
Viata e frumoasa! :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 May 2004, 05:11 PM
Mesaj #12


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si cum o sa se aleaga vatmanu la tramvai?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 24 May 2004, 05:22 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



Ca locuitor al Bucurestiului as prefera ca sa se construiasca catedrala in Hanopolis si sa fie lasat Parcul Carol intact.

Ce planuri de dezvoltare a zonelor verzi din Hanopolis aveti? (in afara zonei de liniste si verdeata deja discutata).
Cum veti trata teatrele, Opera si celelalte institutii culturale din Hanopolis?
Ce puncte de atractie turistica aveti in vedere?


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Girneata Flatule...
mesaj 24 May 2004, 10:38 PM
Mesaj #14


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 11
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.547



Rebelionule, mai,
Mie imi placede ....hic....tine, mai, ca de reveilon mama ce betii se trag....
La chestia cu trestia, autoritate si alte gilcevi de-astea...pai io rezolv rapid mai....
Socie ..tati..le care va sa zica nu plateste darile la stat...jap...inchise scurt pe doi...nu plateste, nu functioneste.....
Si ca nu e iconomie functionala, o rezolvam la fel de rapid bre....posta,armata, melitiasi justitia de la bujet, restu....bisti de-aici, date la investitori.... Ca categoric o sa patram scoli de stat, spitale de stat si pensie de stat, da pe linga astea lasam si particolarii sa intre cu altele, ca alternativa....
Mda, ma duc sa mai beau.... ca cam atita am avut de spus...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 09:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman