HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Arhiva

Forum Read-Only. NU pot fi trimise mesaje noi.

 
Reply to this topicStart new topic
> Volosenkov: Campanie Electorala
Mihai
mesaj 18 May 2004, 03:02 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Topic destinat campaniei electorale a candidatului Volosenkov.

Intrebari, discutii alaturi de electorat, promisiuni si dezbateri.

Il invit pentru pentru inceput pe Volosenkov sa prezinte pe scurt motivele pentru care trebuie sa fie ales ca primar al Hanopolis-ului, oferta electorala.

Mult succes! thumb_yello.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Volosenkov
mesaj 22 May 2004, 09:01 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 4
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.548



Salut cu stima pe toti membrii Hanopolisului, il salut si ii multumesc pe aceasta cale lui Mihai pentru oportunitatea politica acordata.

Motive care sa imi acrediteze alegerea consider, ca orice candidat respectabil, ca sunt atat in agenda mea electorala cat si in mintile celor care doresc schimbarea in bine la Hanopolis, si nu doar un alt joc politic de alergare in jurul visinului; faptul ca eu fac aceasta precizare trebuie sa nuanteze, macar din principiu, ideea ca eu nu cred in stereotipii si nici macar in superstitii, fie ele de moment, de durata ori de traditie. Asadar, sa se ia aminte la cele ce voi scrie, in limita timpului, in spatiul desemnat mie, sa se citeasca adevarul din afirmatii; am increderea ca nu se vor face interpretari prea multe pe marginea celor ce vor fi rostite virtual iar ca acest meci electoral va avea, deopotriva, candidati si contra-candidati redutabili, in speta respectabili si de onoare. Macar intre peretii Hanopolisului sa ne simtim in siguranta, mancarea sa prinda gust iar viata sa merite a mai fi traita... Acestea fiind zise ma retrag nu insa inainte de a va ura o zi minunata si cat mai productiva.

Cu respect,
Volosenkov.


---


V O L O S E N K O V face diferenta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Volosenkov
mesaj 22 May 2004, 09:16 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 4
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.548



Am poposit din nou la Han pentru a va impartasi alte noi informatii care sa puna in lumina crezul meu cat si partidul care m-a propulsat. Succint vorbind, vin la primarie din partea Partidului Umanist din Romania - Aripa Tanara.
In cele ce urmeaza am sa prezint cateva date ce, su siguranta, vor interesa pe dvs. alegatorii, cei in slujba carora imi voi pune timpul si aptitudinile si fata de care am, in fapt, o responsabilitate morala si legala.

Astfel, acest partid trebuie plasat la dreapta social-democratiei ,la stanga neoliberalismului, PUR-Aripa tanara crede in revalorizarea demnitatii umane. Umanismul politic trebuie sa fie, prin excelenta, ancorat īn zona de iradiere a ideilor social-liberalismului.
Umanismul politic trebuie sa fie, prin excelenta, ancorat īn zona de iradiere a ideilor social-liberalismului.
Umanismul politic, din optica fondatorilor, nu trebuie sa recurga in bloc sau selectiv la asimilarea unor idei apartinand corpusului teoretic al social-democratiei ori neoliberalismului. Operatiunea de elaborare a unei doctrine proprii presupune o refondare teoretica a liberalismului prin accentuarea dimensiunii sociale a revalorizarii interesului fata de individul uman. In acest fel umanismul politic va permite situarea unui partid umanist la dreapta social-democratiei si la stānga neoliberalismului.
De asemenea, noi credem in afirmarea individului si coeziunea sociala, in libera initiativa si difuziunea prosperitatii si in drepturi afirmate si responsabilitati asumate.


PUR-Aripa Tanara va reveni cu alte amanunte in scurta vreme.


---


V O L O S E N K O V face diferenta!

Acest topic a fost editat de Volosenkov: 22 May 2004, 09:18 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 22 May 2004, 09:16 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Catalin
mesaj 23 May 2004, 07:50 AM
Mesaj #4


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Domnule Volosenkov, in primul rand va urez succes! In al doilea rand, ma indoiesc ca il veti avea! smile.gif Cel putin cat timp nu veti renunta la limba de lemn. Un oras nu se construieste cu teorii despre spectrul politic si despre dreapta si stanga ci cu lucruri concrete! Iar dumneavoastra nu ati spus nimic concret!


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denise
mesaj 24 May 2004, 04:53 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: MembriOffBoard
Mesaje: 2.426
Inscris: 7 December 03
Forumist Nr.: 1.412



blink.gif Bine-bine, dar planuri pentru Hanopolis, deloc?
Sa inteleg ca veti politiza Primaria? Ce se intampla cu cetatenii carora nu le plac aripioarele , fie ele si tinere?


--------------------
__________
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Volosenkov
mesaj 26 May 2004, 05:23 PM
Mesaj #6


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 4
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.548



Stimat electorat al Hanopolis-ului, draga Denise_d,
redactarile mele de pana acum reprezinta, in fapt, o mostra reala de platforma program, chestiune neatalnita, de altfel, la ceilalti colegi contracandidati.

Propunerile mele au in obiectiv dilemele sociale ale cetatenilor virtuali ai Hanopolis-ului, oameni simpli ori elevati, mesteri in dialectica ori persoane ce cauta un mod de evadare din apasatorul cotidian, intre peretii incapatori ai orasului nostru.
Eu nu doresc sa magulesc ori sa fiu tendentios, fapt pentru care, in eventualitatea unui insucces major, imi voi face mea culpa, demisionand din cursa electorala.

Nu imaginez un oras aflat in slujba unor legi nedrepte si la mila unei persoane alese pe spranceana si avida de putere. Eu am in minte un viitor prosper, in care toleranta sociala si sistemul normativ al Regulamentului vor merge mana in mana; voi lucra intens pentru o lume in care sa existe mai putina ura intre semeni si mai multa hotarare si determinare pentru reforma, pentru o schimbare metodica si rationala, in acele puncte vitale din infrastructura Hanopolis-ului care colcaie de nedreptate, extremism ori neputinta anumitor persoane de a se intelege ori de a se adapta mersului social amiabil.

Prin alegerea mea se va institui, ca prima directiva legislativa, un Birou Federal al hanopolis-ului care sa vegheze la justa aplicare a Regulamentului, pentru a avea cat mai putine plangeri din partea dvs.; fireste, suntem oameni, insa acolo unde se va gresi in mod repetat si deliberat actiunile punitive vor fi pe masura, descurajand, astfel, alte viitoare actiuni antisociale.

Acest nou Corp administrativ si legislativ, deopotriva, va fiinta dupa legea virtuala pe care o voi enunta la timpul potrivit. Se va amenda legea prin noi amendamente si propuneri, care vor putea fi primite si din partea dvs., a electoratului, urmand ca in comisia Consiliului de Deliberar (*)sa se aprecieze care propuneri sunt sau nu viabile.

Biroul Federal al Hanopolis-ului va fi constituit atat din Agenti activi cat si pasivi ori de arhiva. Din randurile Agentilor vor face parte cetateni ai Hanopolis-ului, persoane special alese pentru aptitudinile, pregatirea si devotamentul fata de Hanopolis si cetatenii sai. Alegerea Agentilor se va face in mod democratic prin concurs. Se vor stabili, ulterior, parametrii dupa care sa se conduca concursul.

De asemenea, doresc sa vin cu amendamente practice in ceea ce priveste structura si normarea Regulamentului. Nu doresc sa fiu in preajma unui Regulament rigid ori strain de nevoile cetateanului, dar nici nu trebuie lasata impresia ca legea va favoriza o persoana sau alta, ori un grup de indivizi sau altii. In aceasta chestiune legislativa mai trebuie lucrat.

Prin alegerea mea, voi realiza o retea de topice cu caracter special. Caracterul acestora va consta in programe si tematici cu podium si premieri, concursuri interactive pentru persoanele ce, in medie, petrec mai mult timp in comunitatea virtuala, precum si distinctii de merit acelor cetateni ce au excelat pe fondul virtutilor morale, devenind oameni ai cetatii prin suportul si intelegerea acordate celor aflati in dificultate.

Izbanda bunului simt coroborata cu spiritul de sacrificiu slefuiesc un caracter puternic, animat de umanism si datorie civica inalta. Vorbele rostite in paragraful de mai sus, contureaza distinctia de merit suprema, pentru serviciile deosebite in cadrul comunitatii Hanopolis-ului in grad de Mare Cetatean. Alte doua grade, inferioare distinctiei de merit, prin alegerea mea, vor fi cel de Cetatean de Onoare al Hanopolis-ului si cel de Cavaler ad vitam. Aceste distinctii vor fi inmanate sub forma de document A4, persoanelor in drept, pe o perioada de 15 zile de la facerea publica a evenimentului; exista posibilitatea la distinctia de Mare Cetatean ca documentul A4 sa fie insotit si de o insigna(trei modele la alegere).

Pentru anunturi speciale, este bine de retinut, va exista un topic aparte ori o rubrica speciala. Gradele Cetatean de Onoare si Cavaler ad vitam vor detine o imunitate speciala, insa, pentru fapte fundamental gresite, cu un grad sporit de periculozitate sociala, aceste distinctii vor putea fi retrase de catre un Corp de deliberare special constituit, sub titulatura: Consiliu de Deliberar(*). La distinctia de merit suprema, respectiv cea de Mare Cetatean, imunitatea va putea fi retrasa doat prin strangerea de 100 de voturi plus 1, acest ultim vot fiind al Administratorului. Daca Administratorul se abtine, se va astepta o perioada de gratie de 30 de zile, dupa care se va trece la o noua ultima votare publica, cuantum de voturi strans (care nu trebuie sa cada sub pragul de 10 voturi!) decizand soarta Marelui Cetatean.
(*n.a.: din componenta Consiliului de Deliberar vor face parte, dupa cum urmeaza, rangurile ori gradele: Presedinte(Administratorul pe viata), Secretar(prin vot liber exprimat cetatenii isi declina optiunea pentru un cetatean demn de ocuparea pozitiei de Secretar, iar Administratorul si Primarul Hanopolis-ului isi dau acordul; daca una din parti nu este de acord, se va realiza o noua alegere, ramanand la aprecierea Administratorului optiunea pentru pozitia de secretar); Trezorier(ales de Primar), Orator/Purtator de cuvant al Consiliului de Deliberar(ales de Primar) si Magistrat/Magister(ales de Administrator). Alte completari, detalii si explicatii vis-ą-vis de pozitiile sus-amintite vor aparea la timpul potrivit.

Dupa cum se poate observa, eu am in minte un plan de restructurare administrativo-legislativa, actiuni ce vor conduce la occidentalizarea Hanopolis-ului, transformarea sa intr-o Metropola a marilor forumuri internationale si nationale, statut ce va spori imaginea Hanului, conferind transparenta si mese rotunde de discutii civilizate si antrenante, constituind un mijloc, totodata, de imbunatatire a relatiilor interumane, in mod continuu.

Staful pe care vreau sa il formez va fi unul competitiv, eficient si cu simtul raspunderii. Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Ca un ultim aspect electoral, alaturi de Volosenkov la primarie, membru onest al Hanopolis-ului, va fi Dreptate, Respect si Prosperitate.

- - -

V O L O S E N K O V face diferenta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Volosenkov
mesaj 27 May 2004, 12:20 PM
Mesaj #7


Musteriu
*

Grup: Misterios
Mesaje: 4
Inscris: 18 May 04
Forumist Nr.: 3.548



Salut comunitatea Hanopolis-ului!
Astept intrebari si sugestii care sa imi creioneze imaginea actuala ori cum sunt eu perceput de dvs. M-ar ajuta enorm sa stiu daca eu ori ceea ce voi face, prin alegerea mea, ar avea sau nu vreo importanta majora ori, macar, semnificativa. Nu sunt o persoana care sa uzeze ineficient de timpul si rabdarea dvs. asadar astept interpelari din partea dvs.

---

V O L O S E N K O V face diferenta!




Acest topic a fost editat de Volosenkov: 27 May 2004, 12:20 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 08:30 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman