HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

16 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sepia, [Jurnalul lui Cameron]
Mihai
mesaj 6 Aug 2003, 09:12 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Opinii, idei, ganduri din viata lui Cameron veti putea citi in cadrul acestui jurnal.
Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 6 Aug 2003, 09:36 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



In sfarsit..magia paginii albe, imaculate,..magia cuvintelor nerostite si a randurilor ascunse sub taceri grele si dense.
In sfarsit..o posibilitate de a ma regasi,..de a ma regasi pe mine ..cea care care am fost...
Unde am plecat? Nu stiu...altfel m-as fi gasit pana acum..
Unde as vrea sa ajung..? Mi-e mai greu sa raspund la aceasta intrebare decat la oricare alta..
As vrea sa ma regasesc in franturi de amintiri adunate ca fragmente prafuite ale unui santier arheologic,.. fiecare avand propria poveste,..fiecare avand propria stralucire pierduta sub patina timpului..
As vrea sa-mi regasesc timiditatea si inocenta din timpul cand intamplarile nu ma prevenisera ca se vor napusti in viata mea intr-o alta ordine decat in cea fireasca..
Sunt foarte curioasa... oare ce voi scrie?
Voi reusit sa adun gandurile ..care zboara nervoase nelasandu-ma sa prind decat incoerentele?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 6 Aug 2003, 10:16 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Este dimineata...(axproximativ),..daca privesc ceasul..se apropie de amiaza
In viata mea exista doar dimineti si seri,..rareori..zile si nopti.
Dimneti grabite ..respir in fuga erul rece si proaspat,..respir vara asta cata mai este..si alerg spre serviciul la care vesnic intarzii..
Seri..in care respir linistea,..stau si privesc nebunia strazii,..iar cand lumina paleste..pandesc stelele..si ma linisteste gandul ca cineva ..undeva..priveste acelasi univers instelat facand distanta dintre noi sa devina un punct de lumina cu puls de vietate..
Sunt nervoasa,..imi caut de o ora tigarile pe care nu le gasesc..si cred eu..ca am luat-o razna..de fapt le-am fumat pe toate..
Imi caut intamplarile...
Incerc sa aflu ce simt...
Dar..pana voi gasi toate astea..job-ul imi urla in constiinta.. rolleyes.gif
Voi reveni...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Aug 2003, 10:16 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
cameron
mesaj 6 Aug 2003, 01:20 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Revin..
Ma topeste caldura aceasta innabusitoare si toropitoare...care imi anihileaza orice zvacnire a imaginatiei..
Imi zboara gandul spre mare...marea de care nu m-am bucurat atat cat as fi vrut..marea pe care am decoperit-o mult prea taziu..si dupa care sufletul meu tanjea ca dupa o iubire indelung cautata..
Ador plaja pustie,..salbatica..unde valurile sa se loveasca furioase de tarm,..sa stau ...sa ma inunde soarele..si sa privesc printre gene cerul...
Jumatate din minte.. adoarme,..cealalta sta de veghe..si se bucura de perfectiune..
Ador singuratatea,..am rare clipe in care ma bucur de singuratate ca de un dar nepermis,...in viata mea este zgomot si aglomeratie continua.
Daca linistea si bucuria ar avea o culoare..aceasta ar fi marea.
Am douazeci de ani..si descopar marea pentru prima data. Uimire,..uimire,..maretie,..vaga spaima. Nu ma pot dezlipi de langa ea.
Am x ani,...si o iubirea ma invita in miez de noapte la o plimbare pe malul marii,..sub stele si zgomot de valuri. De ce descopar atat de tarziu sublimul?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 6 Aug 2003, 02:35 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Cred ca a fost nepotrivit momentul ales de mine..pentru acest jurnal.
Ma sufoca efervescenta unor idei ce nu le pot stapani...
Ma obsedeaza cuvintele nespuse..
Revine in prezentu-mi culoarea pierduta a timiditatii ce mi-a baricadat copilaria.., timiditate fermecatoare,..dar paralizanta in vremea aceea.
Maturitatea m-a obligat sa-mi pun diverse masti,...uneori din considerente estetice si de imagine,..alteori fiind doar un exercitiu de supravieturire..
Urasc sa mi se spuna ca sunt admirata,..ca am realizat prea multe,..urasc sa mi se aminteasca asta..pentru ca pentru mine..nu a fost decat supravietuire si disimulare.
Sub toate astea..ramane timiditatea..si umbrele fara contur ale inocentei ce se incapataneaza sa-mi ramana in fiinta.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 6 Aug 2003, 03:42 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Este ora..la care ma simt obosita, frivola,..si usor atinsa de aripa indecentei..
Poate am sfaramat prea multe vise cu care am fost impovarata..
Poate am calcat cu pasi grei prea multe inimi..doar sub motivul-scut al incompatibilitatii..
Poate ca sunt pacate ce isi cer acum pretul..
Poate..
Poate ca am descoperit mult prea tarziu magia sarutului..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 6 Aug 2003, 07:13 PM
Mesaj #7


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



QUOTE (cameron @ Aug 6 2003, 03:35 PM)
Cred ca a fost nepotrivit momentul ales de mine..pentru acest jurnal.

Ma obsedeaza cuvintele nespuse..
Revine in prezentu-mi culoarea pierduta a timiditatii ce mi-a baricadat copilaria.., timiditate fermecatoare,..dar paralizanta in vremea aceea.


Sub toate astea..ramane timiditatea..si umbrele fara contur ale inocentei ce se incapataneaza sa-mi ramana in fiinta.

QUOTE
Ma sufoca  efervescenta  unor idei ce nu le pot stapani...


Atunci scrie-le aici. smile.gif Sau da-le alta forma.

QUOTE
Maturitatea m-a obligat sa-mi pun diverse masti,...uneori din considerente estetice si de imagine,..alteori fiind doar un exercitiu de supravieturire..


Intr-o societate ca cea din prezent acest exercitiu de supravietuire devine din ce in ce mai frecvent.

QUOTE
Urasc sa mi se spuna ca sunt admirata,..ca am realizat prea multe,..urasc sa mi se aminteasca asta..pentru ca pentru mine..nu a fost decat supravietuire si disimulare.


Ti-ar placea sa ti se spuna 'nu esti buna de nimic, esti o nulitate'?

Scuze ca am intervenit, te rog sa precizezi (fara nici o suparare!) daca doresti sa scrie si alti membri in cadrul jurnalului tau sau nu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 6 Aug 2003, 07:21 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



1. Am vrut un jurnal..si il am! Imi asup responsabilitatea si comentariile voastre...Cuvintele le voi scrie aici in forma pe care o vor alege ele..
2. Sunt de acord ca societatea ne obliga la "exercitiul de supravietuire"..si asta o accept fara doar si poate..important este sa nu ma pierd ...
3. TREBUIE sa ajung eu la concluzia ca nu sunt o nulitate,..si asta este cel mai dificil!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 7 Aug 2003, 09:32 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Astazi.. totul este plat si neted. fara nici un fel de asperitate.
Gandesc plat..simt plat.
Am un soi de renuntare care ma exaspereaza.
Am un soi de plictiseala agasanta..ce ma tintuieste intr-o iarna care nu este a mea..
Ma intreb de ce oare am senzatia vaga ca ma pandeste o dedublare a identitatii?
De ce eu cea care sunt... exist ancorata in cotidian,..caut intotdeauna cea mai buna solutie,..fac un milion de lucruri, respir,..o iau de la capat..
In ce zi este astazi>? Ce zi a saptamanii? Deja joi? Dar ieri..parca a fost doar luni..
De ce eu cea care simt... exist ancorata in alta lume..doar a mea...?
De ce in universul meu paralel..linistea se impleteste cu nelinistea,..vointa cu renuntarea, de ce totul are alt sens aici?
Mi-am dorit sa fiu sensul interzis al vietii unei anumite persoane?
Sa fie doar dragostea la mijloc?
Si sa revin.. existenta persoanei care acum se afla la serviciu..intr-o pauza de o tigara si..de confesat in jurnal.
De dat..nxn telefoane..
De rezolvat 1546 de hartoage..
De scris 32 mail-uri..
De asteptat continuu un telefon..o voce..
De..aruncat ochiul stang..pe forum..
De mintit suav si convingator...
De..stat de vorba cu mine sincer..macar 1 minut!
De..platit n facturi scadente..
Sa nu uit...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 8 Aug 2003, 12:27 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Dificultatea de a alege un lucru sau un altul..
Posibilitatea de a o lua in stanga sau in dreapta..
Uneori raman nepermis de mult gandundu-ma unde sa merg..., dar decizia trebuie luata.
Sa decizi sa-ti continui viata,..sau sa ramai intr-o asteptare continua,..eventual refugiat intr-un trecut mai incert decat viitorul..?
Prima decizie insuficient gandita..casatoria.
Prima decizie fortata de milioane de secunde chinuite de angoasa disperarii..imi iau copii de mana ..si plec in lumea mare... intr-un fel ma voi descurca eu...
Prima decizie inteleapta...trebuie sa iti gasesti un serviciu mai bine platit!
Prima decizie pentru mine > imi continui cu brio studiile...si asta ma face fericita!
As vrea ... ca intotdeuna "cineva acolo sus" sa aiba grija de sufletul meu..si sa ma faca sa aleg intotdeuna drumul bun...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 9 Aug 2003, 07:47 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Jurnal de sambata dimineata..
Aseara..am cazut intr-un somn adanc..lovita brusc de valul oboselii intregii saptamani. Ma intind in pat la ora 20..doar sa inchid ochii o clipa...
Ma trezesc brusc. cat este ceasul? 00.50? Dumnezeule,..unde este tel? Trabuia sa sune pana acum..
Am 2 sms-uri.. De ce Fat Frumos nu suna..ci da sms..pe care nu il aud.. Trimit urgent un te iubesc..
Scor din masina rufele pe care le uitasem cu desavarsire...si trmit cateva randuri pe ym,..in caz ca nu vede sms-ul sa nu creada iar ca nu vreau sa vorbesc..
In sfarsit ..suna. Credea ca dorm,..sau ca nu vreau sa vorbesc!
Ne dam raportul detaliat despre ce am mai facut,..
" Si de ce spuneai ca esti trista?"..
Evit,..povestesc altceva,..ma lasa,..ma lasa..."de ce erai trista?"
Ador si urasc insistenta cu care imi scoate la suprafata orice umbra de gand..
Pana la urma..mai direct,..mai alambicat,..reusesc si spun tot ce am pe suflet. Sper sa inteleaga.
Se face dimineata. Este deja ora 6.30...
Iar am petrecut o noapte cu el..
M-a facut sa descopar sinceritatea fara limite,..m-a facut sa ma descopar pe mine insami...
Sa descopar iubirea,..ce lucru minunat( mai ales pentru mine..care ..zambeam ingaduitor la acest subiect)
M-a facut sa descopar adoratia (oare stie cum stau si ii ascult vocea cu ochii inchisi..?,..oare stie ca imi place in intregime,..imi place mintea lui taioasa ca un bisturiu?..oare stie cat de mult il iubesc?)
Este sambata dimineata..
Nu are sens sa mai adorm acum..putin program de smotru nu strica..mai ales ca am sufletul atat de linistit acum
Poate mai tarziu voi adormi...cu gandul la sarutul lui ametitor..si fredonand in minte "don't know why"..norah jones..
Poate..daca am noroc..il voi visa..
Te iubesc ..my love..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 10 Aug 2003, 08:11 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Duminica seara. O duminica linistita..o relaxare,..un respiro pana la nebunia saptamanii care va incepe. O viata compusa din stres si respiro.
Cel putin acum sunt linistita si calma ca o duminica.
Imi amintesc de noptile in care nu reuseam sa adorm din cauza panicii. A fricii fata de ziua de maine. Ma intreb de unde am capatat aceasta insensibilitate fata de frica. Poate este doar obisnuinta,..poate este doar siguranta gasirii unei solutii fiecarei probleme mai vechi sau inedita.
Ma enerveaza ca peste intamplari din viata mea a inceput sa se astearna uitarea (are este firesc sa se intample asa?)
Ma bucur ca in sfarsit.. nu mi-e teama sa spun clar ce vreau,..si sa nu fac altceva..decat ceea ce consider ca este bine pentru mine..chiar daca altii cred altfel.
Capitolul I nu l-am uitat. Am trecut peste el ca un uragan. Ma bucur ca el a reusit sa isi revina chiar daca l-am ranit de moarte. Imi pare rau pentru suferinta pe care i-am provocat-o, si sper ca intr-o zi va intelege ca asa este mai bine pentru amandoi.
Imi pare rau ca am coborat de pe piedestalul prea inalt unde ma asezase,..dar trebuia sa inteleaga ca sunt doar o persoana normala si nu o icoana careia sa i se inchine, pentru mine chiar si rama unei icoane reprezinta tot ingrarite..
Sper din tot sufletul sa ii fie bine,..si ma poata sa se gandeasca la mine fara ura intr-o zi.
Ii sunt recunoscatoare ca a reusit sa ma transforme intr-un om mai bun,..ii sunt recunoscatoare ca a scos tot ce era mai rau din mine in anumite momente..
A inceput sa-mi fie drag jurnalul acesta..



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 11 Aug 2003, 11:22 AM
Mesaj #13





Guests






Ma bucur, pt ca si mie mi-e drag ce scrii cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 11 Aug 2003, 02:49 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



In sfarsit..reusesc sa fac o pauza..
O tigara,..si deschid jurnalul..
Intre timp suna telefonul..
Cu greu ma stapanesc,..si imi pastrez vocea in limite exasperant de calme. O ziarista cu ton impertinent imi cere informatii pe care nu am inca acord sa le transmit,..si este vadit iritata. O inteleg,..si atat. Job-ul imi este mai important decat articolul ei. Sorry!!
Sa revenim..la jurnalul meu..
Ce am simtit azi? Liniste,..doar liniste. Lipsa de timp a reusit sa ma scoata din minti azi. Prea multe de facut.
Clipele s-au comprimat nepermis de mult,..le-as pune un fertilizant,..ceva...doar doar se dilata la dimensiunea normala...dar nu vor..si ma impac cu ideea asta.
Sunt un pic fericita..in rest. Doar un pic..sa nu manii hazardul!
Ma intreb daca capacitatea-mi de a iubi este limitata. Oare? De ce simt ca am devenit egoista si insensibila?
Din pacate nu mai pot continua acum..cu toate ca as vrea..
S-a terminat pauza de tigara si de jurnal..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 13 Aug 2003, 07:31 AM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Incerc sa-mi scriu gandurile in fiecare zi..dar stiu ca nu va fi posibil sa fac asta. Important este ca acest jurnal exista.. si ca ma asteapta.
O noua saptamana care trece ..
De ieri..aerul are un alt miros.. miros de toamna..miros rece, proaspat si trist..
Nu-mi amintesc cand am inceput sa fac diferentierea anotimpurilor dupa felul in care miros..dupa lumina..dupa felul in care se oglindeste cerul in ochii mei..
Cunosc aceleasi strazi de cand ma stiu,..ciudat este ca in fiecare anotimp le vad altfel,..in fiecare an le vad altfel..
De ce nu mai putem privi unoeri lucrurile cu ochii copilariei?
Sunt locuri de care imi era dor sa le vad,..care aveau o imagine anume in retina amintirilor,..si totusi revazandu-le nu am mai regasit ceea ce stiam.
Se schimba un loc anume sau doar noi ne schimbam continuu?
Sper sa mai am timp sa revin aici..
Este un loc doar al meu..
Este un loc unde pot scrie ceea ce simt acum..si ceea ce sigur voi uita ca am simtit..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 14 Aug 2003, 12:05 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Surprindere maxima...sau..imprevizibilitate..dar scriu din nou in jurnal.
Doar ca acum nu o fac doar pentru mine,..stiu ca vei citi si tu..si vezi?.. asta nu ma impiedica in nici un fel.
Ma gandeam ca voi intra undeva intr-o zona de penumbra ... si imi va fi dificil sa ma exprim..dar...am ales sa fiu sincera...si ridic orice ultima bariera .. in gandurile pe care le voiam sa-mi apartina doar mie..
Imi va greu doar sa ma stapanesc sa nu vorbesc doar cu tine,..ci sa pastrez stilul "persoana I singular"..
Si pana la urma te-a intristat, sau te-a derutat sa afli cat de mult te iubesc..si cat de obsedata sunt de tine?
Ma intreb ce-ti va mai ramane de descoprit daca ma pird dincolo de orice mister...Imi promit..totusi sa te incit continuu..
Nu reuseam sa-ti scriu in mail tot ceea ce simt,..pentru ca acolo ma risipesc in detalii despre amanunte cotidiene,..si doar arareori scap cate un gand impulsiv si nelinistit. Incerc sa-mi arat doar linistea aparenta,...incerc sa-mi maschez dialogul continuu cu intrebarile nerostite,..si mai ales incerc sa par o persoana normala.
Nu stiu daca ceea ce am spus te va face sa ma cunosti mai bine,..sau sa descoperi ca sunt altceva decat ceea ce stiai pana acum,..
Si ..ca sa revin la jurnal,..adica la vorbitul de una singura...am trecut de cu bine de interminabila zi de ieri.
Astazi nu mai sunt atat de extenuata...si nici macar nu mai dorm cu ochii deschisi..
Astept sa se faca odata sambata,... 30.gif
Incerc sa rezolv toatele marile conflicte si micile razboaie ale clanului...
Incerc sa ma apuc de facturi, contracte, nenorociri,...si mai ales incerc sa ma concentrez,..sa nu mai vorbesc cu tine in gand,..sa nu-mi mai zboare mintea la tine,..sa nu te mai sarut continuu telepatic,..
tu ce crezi? o sa mai scriu aici?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 14 Aug 2003, 05:24 PM
Mesaj #17





Guests






Raspund eu, desi stiu ca nu mie imi erau adresate randurile de mai sus.Normal ca o sa scrii aici, pt ca nu poti rosti toate gandurile care te macina.Cel putin nu i le poti spune LUI.Poate ca ii spui ceva, dar e pe ocolite, e "de departe" si nu se stie sigur ce va intelege...Si apoi , te mai gandesti si la:"daca se va speria cand va afla cat de profunde sunt sentimentele mele?", pt ca se poate intampla si asta...Sau te mai gandesti ca nu va mai fi nimic de descoperit si , eventual, il va apuca plictisul si monotonia...Sau...Sunt atatea alte motive pt care nu ii ei putea spune niciodata, pe de-a-ntregu', cat de mult il iubesti...In schimb, ii poti arata...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 15 Aug 2003, 11:13 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



De cateva ore..incerc sa prind un ragaz de cateva minute pentru a mai scrie in jurnal,..noua pagina prea alba ma tenteaza ca un lucru interzis...
In sfarsit,..las totul deoparte...si alerg cu frenezie pe tastatura..pentru ca stiu ca nu am timp prea mult la dispozitie.
Afrodita,..nu este o problema pentru mine sa spun exact ceea ce gandesc..si jurnalul este doar locul unde pot bate campii exact asa cum simt.
Persoana speciala din viata mea imi stie toate gandurile,..fara nici un fel de invelis,..fara nici un fel de cosmetizare.
Nu imi este teama ...
Este deosebit sentimentul sa stii ca altcineva te cunoaste asa cum doar tu te cunosti,..si asta imi doresc cel mai mult,..
Stiu ca pot doar sa ii arat ceea ce simt,...dar este mai important sa stie cum si ce gandesc...
In alta ordine a lucrurilor,..astazi ma simt foarte foarte happy..
Pentru ca maine este ..poate sambata...
Pentru ca ...
Pentru ca am reusit sa-mi rezolv urgentele la serviciu si acasa..
Pentru ca este inca vara..
Pentru ca iubesc..mai mult..si mai rau...
Pentru ca..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 18 Aug 2003, 11:17 AM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



De fiecare data cand deschid jurnalul...nu stiu despre ce voi scrie..
Las cuvintele sa se astearna simplu,..asa cum vor ele..
Le fac doar un serviciu..si las tastatura sa se conecteze direct la gandurile mele..
Mai suna telefonul,..ma mai bruiaza oarecine...dar continui..
Ma surprinde continuu modul in care percepem realitatea...
De ce un lucru simplu poate fi perceput diferit.?
De ce cuvintele pot fi interpretate intr-o mie de feluri?
De ce auzul nu sesizeaza sunetele in acelasi mod?
De ce vad lucrurile diferit de alte persoane?
De vad astazi altfel decat ieri?
Incerc sa fac doar pasi marunti si sa nu ma obsedeze intrebarea "ce voi intelege maine?"..
Citesc paginile celorlalte jurnale ..si ma emotionez. As vrea sa-mi pot readuce la suprafata ganduri si amintiri,..intamplari,..dar inca nu pot sa o fac.
Sunt deocamdata imagini nedecriptate de magia literelor.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 20 Aug 2003, 12:00 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



O noua pagina de jurnal...
O noua zi..
Astazi ma lupt din greu cu un pc o minunatie de pc nou nout..care-mi da dureri de cap..dar trebuie sa ajungem noi la un consens..
As vrea sami definesc starea pe care o am..dar nu reusesc.
E prea complex,..e prea contradictoriu..
Linistea se intretaie cu o agitatie surda si muta,..imposibil de dresat..ca o salbaticiune speriata.
Ce este constat? ceva care sfasie ... Un gand imi sopteste..:"tie- dor..doar,..nu-i nimic in neregula cu tine,..incearca doar sa accepti"
Accept,..ce altceva sa fac..?
As vrea sa ma multimplic...o parte sa plece invizibila...acolo unde as vrea sa fiu,..o parte sa bantuie prin han,..o alta sa scrie lucrarea aceea la care nu am facut nimic,..o alta sa viseze,..o alta sa se ocupe de problemele prozaice ale existentei..
cam multe clone mi-ar trebui..
pana una alta..va trebui sa le fac eu pe toate... mad.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 20 Aug 2003, 02:49 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



si..o alta parte..sa ma urmareasca si sa-mi corecteze ortografia,..cand nu verific ce postez. mad.gif
scuze!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 21 Aug 2003, 08:58 AM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Astazi..cuvantul ce ma copleseste este INCERTITUDINE.
Nu ma deruteaza starea de incertitudine,..ma obsedeaza doar notiunea..
Pana la urma incertitudinea..inseamna variante,..speranta...si cateodata lasa o umbra de posibil sa te incolteasca si sa nu-ti dea pace..
Ma simt..undeva la marginea unei prapastii fara sfarsit..
Haosul intunecat ma atrage ca un magnet..
E doar curiozitate! Ce este acolo in adancuri? Liniste? O alta lumina? O alta realitate?
Indiferent care imi este existenta,..linistita sau fericita,..simpla uneori,..complicata alteori,..eu voi ramana la marginea acelei prapastii ..
Scriam in jurnal..si simt ceva neplacut. O privire goala,..inexepresiva si muta ma fixeaza. Norocul meu cel mare este ca trec peste toate...chiar si peste rautatea aunei priviri ce nu o suport..
Si totusi este sfarsit de vara. Este senin. Este ploaie > Este nor. Este viata. Este o dimineata superba.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 21 Aug 2003, 09:59 AM
Mesaj #23


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




Cred ca INCERTITUDINEA ne guverneaza nu doar anumite zile ci
intreaga viata.Chiar si atunci cand credem ca totul e sigur pe termen
lung apare ceva care da totul peste cap.
Din pacate, oricat incercam sa negam lucrul asta nu suntem stapini
absoluti asupra a nimic.Putem doar sa controlam unele aspecte, dar
in rest...poate doar daca am fi singuri, dar nici atunci.


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 21 Aug 2003, 10:04 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Asa este. Este incontestabil ca incertitudinea ne guverneaza intreaga viata. Imprevizibilul, hazardul,..toate intervin in mai mare sau mai mica masura.
Niciodata nu vom sti ce se va intampla maine,..peste o saptamana, peste un an.
Stiu ca suntem pragmatici si ca ne place sa credem sa ne conducem viata dupa reguli cu care suntem sau cu care nu suntem de acord..
Eu ma gandeam la imprevizibilitatea unei zile. A fiecarei zile.
A felului in care te poate face sa te simti.
Precum o frunza plutind pe ape..
Sa-ti dea un sentiment de neputinta...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mogaldeatza
mesaj 21 Aug 2003, 11:16 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.155
Inscris: 20 June 03
Forumist Nr.: 392




...sau poate de inaltare.
Daca am incerca totusi sa gasim in fiecare zi ceva frumos,nu neaparat
in cei din jur, poate am trece altfel peste omniprezentele probleme.

Imi simt sufletul mugur de fluier
Ce-a doinit cantec cu suier
Pentru zilele ce au sa vie
Pentru noptile cu iasomie


--------------------
Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 22 Aug 2003, 12:26 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Multumesc mogaldeaza..
"Pentru zilele ce au sa vie
Pentru zilele cu insomnie.."

Vineri..
Tensiune matinala,..prea multa tensiune..
Dimneata..m-am trezit greu,..dupa ce am stat dicolo de miezul noptii sa vad "vama veche" la brasov..
Serviciu,..nebunie,..nebunie,..tesniune..si iar tensiune.
Sau poate sunt doar obosita si imi pierd randarea mult prea usor uneori..
Ieri ma coplesea Incertitudinea..
Astazi ce oare ma copleseste..
M-am horatarat. Nimic. Astazi coplesesc EU totul,..si orice..
Poate ca este doar influenta titulului de "haiduc"..proaspat capatat,..inca are cerneala umeda..
Si umezi imi sunt si ochii...azi mi-am luat la revdere de la o persoana foarte draga,..si nu stiu peste cata vreme o voi revedea...
Poate la anul..cine stie...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 22 Aug 2003, 12:30 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Astazi..as vrea sa ascult non stop,..dat pe repeat..pana la nesfarsit ...John Mayers "Quiet"...quiet inside my minde...
Si asta o sa si fac!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 22 Aug 2003, 02:50 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Revin la jurnal.
Vreau sa fac o declaratie de dragoste..
Te iubesc my love..
Te iubesc infernal de mult..
Imi lipsesti...
Te visez in fiecare secunda..
Ma gandesc la tine continuu..
Am incetat demult sa te scot din mintea mea..pentru ca locul tau este acolo..
Ascult Robbie Wiliams..No regrets...si iti simt sarutarea,...
Te iubesc!
Stiu ca vei citi..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 22 Aug 2003, 07:23 PM
Mesaj #29





Guests






Hehe, acum sa vad ca mai zice cineva ceva de iubirea mea fata de iubi..A ta fata de your love parca e mai mare ca a mea biggrin.gif Pup iuuu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 22 Aug 2003, 07:37 PM
Mesaj #30


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



wink.gif nu e mai mare sau altfel..
e doar iubirea mea..
imensa..
infinita..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 23 Aug 2003, 04:35 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Este sambata.
Are culoarea albastru intens..
Pana astazi nu am simtit ca zilele pot avea o culoare anume,..dar ziua aceasta este de un albastru profund si intens..
M-am trezit devrema..pentru o zi de sambata..
Senin ..cerul..si inima-mi..
Cafeau,..tigara,..ordine in haos (dar putin sa nu stric echilibrul si farmecul).
Reconfigurat pc (nu eu..),..asta ca sa nu mai am nici un pretxzt pentru a amana ce am de facut..
Shopping scurt..(prea prozaic..piata!)..
Vizita de complezenta..si aceea scurta..revin acasa..
Albastrul devine din ce in ce mai albastru..
Confuzia oare ce culoare o fi avand,..?
Astazi nici macar nu mai astept..oare de ce?,..ca doar asteptarea devenise o stare.... Nu stiu ! Nu vreau sa-mi raspund la asta! Nu acum!
E sambata..si aproape seara..
Albastrul e mai intens ca niciodata..
Este profund...ca o noapte densa...dar nu simt nici o stea..
Oare..dupa ce plecam din viata aceasta..ne transformam in stele?






--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Aug 2003, 08:57 PM
Mesaj #32





Guests






Si eu visez sa ma transform intr-o stea si de acolo, de sus, sa privesc la toti cei dragi....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 23 Aug 2003, 10:17 PM
Mesaj #33


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Confuzia la mine e gri, uneori cu picatele rosii. Oribil.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 24 Aug 2003, 12:19 AM
Mesaj #34





Guests






Cica "ai grija ce-ti doresti , ca s-ar putea sa se indeplineasca"....Asta referitor la ce am zis eu cu stelele.... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 24 Aug 2003, 08:56 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Misti,..de cate ori voi fi confuza..voi imprumuta culoarea ei de la tine...
Gri cu picatele rosii. Adica niste boxeri..oribili. biggrin.gif
Cred ca pot zambi..de-acum..si cand sunt confuza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:04 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman