HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Interviu Stafeta, sa ne cunoastem mai bine
atta
mesaj 24 Sep 2003, 08:02 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



In primul rand regulile interviului:

1. Interviul se desfasoara in mai multe runde, fiecare dintre ele avand un Reporter si un Subiect.
2. Dupa ce Reporterul si'a terminat intrebarile declara runda incheiata si preda stafeta Subiectului care devine astfel Reporter.
3. Noul Reporter isi cauta un Subiect prin intermediul PM si incepe o noua runda.
4. Comentariile se vor face intr'un topic paralel, Comentand interviul... pentru a pastra discutia curata.

In prima runda eu ii adresez intrebarile Afroditei.

1. Daca ar fi sa te descrii in trei cuvinte care incep cu litera 'd' care ar fi acelea?
2. Cum iti amintesti prima zi de scoala? (clasa intai smile.gif )
3. Care crezi ca este scopul vietii tale?
4. Daca ai avea posibilitatea sa convingi o persoana sa faca doua lucruri... pe cine, ce ai ruga sa faca?
5. Continua propozitia: "Daca as putea sa zbor... "


Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 26 Sep 2003, 01:24 PM
Mesaj #2





Guests






1. Delicata, draguta, dracoasa laugh.gif
2.Pai nu prea mi-o amintesc pe prima.Parca eram tare nedumerita si emotionata.In schimb ultima zi de clasa intai nu am s-o uit niciodata.Cand am auzit ca am sa iau premiul intai am lesinat laugh.gif
3.Hmm...Scopul vietii mele?? Sa ajut, pe cat mai multi si cat mai mult.Si oameni si animale.
4.Pai, l-as ruga pe taica-miu sa-si schimbe mentalitatea si s-o iubeasca pe mama asa cum merita ea!
5.Daca as putea sa zbor as fi fericita.Pt ca as putea sa ma plimb oriunde in lumea asta mare si as putea sa-mi intalnesc prietenii de pe mapamond.Plus ca as putea s-o vad pe mama mult mai des.

Mai ai intrebari sau asta e tot? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 26 Sep 2003, 03:40 PM
Mesaj #3


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



1. Trei cuvinte cu litera T, care NU te caracterizeaza!
2. Povesteste'ne putin despre un om din viata ta de pana acum pe care nu l'ai mai vazut de ceva vreme dar pe care ai vrea sa'l revezi.
3. Inafara momentului in care ai plecat de acasa... ai mai avut vreun moment de turnura in viata ta? M'ar interesa mai ales o schimbare in firea ta!
4. Daca ai putea da cuiva puterea sa zboare, dar nu tie, cui ai da'o?
5. Intrebarea 4, fara restrictia: "dar nu tie".

si asta e tot... wink.gif. Dupa ce termini de raspuns te numesc Reporter.

Multumesc pentru raspunsuri.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Sep 2003, 03:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
(Afrodita)
mesaj 27 Sep 2003, 11:08 PM
Mesaj #4





Guests






1.Nu puteai sa pui alta litera??Ca nu-mi vine mai nimic in cap acum biggrin.gif
2.Presupunand ca ceva vreme inseamna mai mult timp am sa va povestesc despre o prietena de-a mea din Bacau.Singura mea prietena , de fapt(in afara de voi, bineinteles).E inalta, bruneta, frumoasa foc, desteapta si are un suflet de aur.Tot timpul ne-am impacat bine, au fost si vreo 2 certuri in cei 3 ani de prietenie, dar au fost marunte si s-au spulberat ca fumul de tigara.Intotdeauna a fost langa mine cand am avut nevoie de ea, cu exceptia cazurilor in care nu i-am dat nimic de stire.Si atunci nu i-am spus nimic ca sa nu o intristez sau sa-si faca griji pt mine.Cand eram in scoala si mult timp dupa aia la servici eram mai tot timpul impreuna.Cel putin cand lucram , anul trecut din ianuarie pana in aprilie, cred ca doar 2 saptamani nu am fost impreuna 24 din 24.Tot timpul avem ce sa ne spunem, tot timpul avem o vorba buna una pt cealalta, tot timpul santem gata de a sari in ajutorul celeilalte indiferent ce trebuie sa facem.Pe noi nu ne-au despartit nici banii, nici baietii si nici un alt motiv.Doar distanta, atat .Acum murim una de dorul celeilalte, ea are probleme si eu nu am cum o ajuta sad.gif Insa am ramas aceleasi prietene bune care-si spun absolut orice si care rad impreuna si plang impreuna.Abia asteptam sa ne revedem...Ceea ce va deveni foarte greu daca (da doamne!!) se va hotari sa plece in Italia!!Ii doresc tot binele din lume si-i mai trimit un pupic virtual! 31.gif
3.Da am avut multe momente de turnura in viata mea.Nu le pot povesti aici, insa m-au schimbat.M-au facut mai sceptica, m-au invatat sa-mi analizez orice miscare sau cuvant, m-au invatat sa cred in instinctele mele si sa stiu cine imi e prieten sau cine nu.M-au facut mai pragmatica, insa de vise tot nu am scapat. biggrin.gif
4.Puterea sa zboare? Unei singure persoane sau multora? As da-o Elizei, prietena de care pomeneam mai sus si mamei.
5.Cred ca e acelasi raspuns ca mai sus.Plus ca as invata si eu sa zbor.De-adevaratelea biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 18 Oct 2003, 11:09 AM
Mesaj #5


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Draga afro... sper ca nu te superi pe mine prea tare.... dar m'am decis sa continuu eu cu interviul.... Sunt insa convinsa ca nu va trece mult si iti va veni randul din nou smile.gif... si poate atunci o sa raspunzi mai repede, ok? pup iuuuu.

Urmatorul meu subiect este chiar ea, Rose.

Draga Rose, fii buna si raspunde'mi la urmatoarele intrebari.


1. Cu ce animal crezi ca semeni cel mai mult? (caine, pisica, vreo pasare (care), cal, etc... ) In ce fel?
2. Ce impresie ti'ai face despre tine daca te'ai vedea ca pe un necunoscut in metrou?
3. Ce culoare ai alege pentru peretii din camera ta daca nu ai avea culoarea alb? Dar daca ai avea si culoarea alb?
4. Vrei sa ai copii? Cati? Cu cine tongue.gif? (scuze.... la ultima intrebare nu trebuie sa raspunzi!)
5. Spune'mi despre un mister.


Multumesc amandurora!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 19 Oct 2003, 08:19 PM
Mesaj #6


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



1. Probabil cu un cameleon; pentru ca am dispozitii mai mult decat fluctuante, pentru ca in functie de cei din jur, ma schimb mereu, pentru ca incerc sa iau cate putin din toate si sa ma adaptez pe cat posibil. Si...pentru ca uneori prefer sa fiu la fel ca mediul, sa nu fiu observata.

2. Nu cred ca mi-as face vreo impresie...serios vorbind; poate as incerca sa-mi prind privirea(stiu ca suna tare aiurea tongue.gif)...probabil as crede ca sunt o persoana inchisa in sine, genul de persoana care zambeste din obligatie la conversatiile din metrou si apoi continua sa se gandeasca la ale sale...in orice caz, cineva nu foarte comunicativ cu strainii.

3. Ce culoare...ar fi ceva cald...un fel de portocaliu stins, ceva gen culoarea caiselor coapte. N-as vrea sa am si alb, nu-mi place deloc culoarea asta pentru pereti(poate si pentru ca o vad zi de zi), ma oboseste si se si murdareste foarte usor smile.gif

4. Daca vreau sa am copii...uau...pai, mi-e tare greu sa ma gandesc la asta la 17 ani. Acum, chiar nu vreau. Mai incolo nu stiu. Chiar nu stiu; pentru ca nu ma pot imagina deloc pe mine ca mama. Probabil ca daca va exista un moment peste suficienti ani in care ma voi simti destul de responsabila si matura pentru a avea copii, voi avea. Cati? Putini...1, maxim 2. Cu cine...intreaba-ma peste vreo 10 ani si poate voi stii sa-ti raspund smile.gif

5. Aceasta intrebare mi-a dat cea mai multa bataie de cap...asa ca, in urma unei discutii cu reporterul, am hotarat sa vorbesc despre un mister de aici de la han: chiar atta. Pentru mine, fata aceasta ramane o enigma, cred ca reuseste aproape de fiecare data sa ma zapaceasca si sa ma faca sa mai descopar ceva la ea. Este vesela, desi uneori imi pare usor melancolica prin ce scrie; spune ca este o "realista" prin excelenta si totusi...poezie, povesti, interviuri, procese de constiinta...hm...Este deschisa, dar retrasa in acelasi timp. Este directa, dar totusi timida. Si parca stiu atat de multe lucruri despre ea, dar totusi, nu stiu nimic(na, c-am fost filozofica tongue.gif)...Ce ma nelamureste pe mine: de unde are atata energie pentru toate...personalitatile sale? smile.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 19 Oct 2003, 10:01 PM
Mesaj #7


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Citat: "Eu, atta, o rog pe ea, Rose, sa posteze acest mesaj pentru ca eu am probleme tehnice...."


Multumesc Rose!

Inca trei intrebari si esti reporter!

1. Povesteste'mi despre un om mare, care nu ti'e tie ruda (poate chiar nici profesor) de la care ai invatat ceva care'ti foloseste acum.
2. Dintre toate lucrurile pe care nu ti le poti permite din motive financiare, de care iti pare cel mai rau?
si acum o intrebare pare care cred ca ar trebui sa o pun si la "Daca..."
3. Daca ar trebui sa alegi un personaj dintr'un film (un el, o ea) ce personaj ai vrea sa fii?

Asa ca m-am conformat, raspunsul va veni un pic mai tarziu smile.gif

Acest topic a fost editat de atta: 21 May 2005, 11:34 AM


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 20 Oct 2003, 08:52 PM
Mesaj #8


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



1. Probabil cea mai utila chestie pe care am invatat-o de la un adult(ne-ruda si ne-profesor) a fost sa-mi leg sireturile. Vorbesc cat se poate de serios; pana la vreo 5 ani, eu nu stiam sa-mi leg sireturile...nu stiu de ce...imi explica cineva, stiam sa mi le leg o data si dup-aia...uitam procedeul sorry.gif. Ma simteam complet tampita ca de fiecare data trebuia sa iau pe altcineva la rand sa-si bata capul cu mine. Singura care a reusit intr-un final a fost vecina bunicii mele. Nu stiu cum. Asta e singurul motiv pentru care nu m-am certat niciodata cu ea. Sa povestesc despre ea...ce sa zic? Mi-era complet antipatica, mi se parea o persoana rea, prefacuta, barfitoare, invidioasa si toate cele; plus ca imi facea tot timpul morala ca plecam dimineata in parc si ma intorceam cand se intuneca cu genunchii juliti si plina de vanatai(deh, daca nu stiam sa-mi leg sireturile biggrin.gif). Noroc cu bunica mea care o punea mereu la punct smile.gif

2. Hm...regrete financiare...sunt prea multe si prea marunte...ca vad o carte si trebuie sa-i cer bani mamei s-o iau...sau vreau sa-mi cumpar un CD si ma apuc cu economisitul si in final ma plictisesc si dau banii pe vreo prostie... Cel mai mare si cel mai mare...nu stiu care e...probabil ca nu pot sa merg la mare la fiecare sfarsit de saptamana...nu stiu sigur...

3. Un personaj din film...cred ca Vianne din "Chocolat". Pentru ca este libera, face exact ce-i place...si asa...ca a fost prima care mi-a venit in minte smile.gif


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 21 Oct 2003, 10:01 PM
Mesaj #9


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Dragul meu Subiect, de acum te numesc Reporter!!

Iti multumesc mult pentru raspunsuri... si pentru onoarea ce mi'ai facut'o misterificandu'ma. tongue.gif.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 23 Oct 2003, 03:38 PM
Mesaj #10


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Dupa ce am primit si aprobarea, urmatorul intervievat este...motzart. Pe care il rog, daca vrea, bineinteles smile.gif , sa-mi raspunda la urmatoarele:

1. Ce culoare are lumea ta acum?(inspirata din jurnalul lui cameron sorry.gif)

2. Ce te reprezinta intru totul?(orice, o atitudine, un citat, un film, o zi, absolut orice smile.gif) Si in aceeasi idee, exista vreun lucru pe care crezi ca l-ai putea face toata viata, zi de zi?

3. Daca ai putea sa citesti gandurile celor din jur, ai face-o? tongue.gif

4. "1+1=2" intotdeauna, uneori sau rar? tongue.gif Adica...poti fi complet sigur de ceva sau tot timpul mai exista un mic semn de intrebare?


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
motzart
mesaj 26 Oct 2003, 07:28 PM
Mesaj #11


Cel Mai Romantic Forumist
****

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 304
Inscris: 9 August 03
Forumist Nr.: 570



1.cenusie.
2.mercurul. sa stau 'de veghe in lanul de secara'.
3.da.
4.rar.

...am raspuns la intrebari scurt pentru ca altfel as fi tentat sa-mi exteriorizez tot ce nu simt si tot ce nu cred despre mine..
..o sa am rugamintea ca stafeta sa o preia altcineva...ca reporter...pentru ca nu pot intreba nimic pe nimeni...de fapt ar exista cineva dar nu-i pe forum...sorry...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 17 Jan 2004, 04:44 AM
Mesaj #12


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Pentru ypsilonalpha...


1. Este noapte, te afli intr'o padure de brazi. A ce miroase?
2. Care este piesa ta favorita de sah si de ce?
3. Daca viata ar fi un joc. Ce joc ai vrea sa fie viata? Fata'scunselea, table, baba oarba, etc.
4. Comenteaza: "Infinitul a sosti prea devreme!" Se accepta sa refuzi... de exemplu pentru ca este o aberatie.
5. Ce crezi ca ai gasi daca ai ajunge la infinit?
6. Ce ai vrea sa gasesti la infinit?
6 bis. Crezi ca o sa ajungi vreodata la infinit? Iti pare rau?
7. Conteaza mai mult drumul sau destinatia?
8. Daca ar fi sa iei cu tine 3 cuvinte pe o insula pustie... care ar fi acelea? Dar 10 cuvinte?
9. Spune'mi ceva ce ai vrea sa poata fi cumparat cu bani si ceva ce nu ai vrea sa poata fi cumparat cu bani. Se accepta sa vrei sa lasi lucrurile asa cum sunt acum.
10. Inventeaza un cuvant. Si da'i si definitia (prefer ca in definitie sa existe doar cuvinte deja cunoscute de catre majoritatea:) sau macar cuvinte definite la randul lor lalala)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 17 Jan 2004, 11:02 AM
Mesaj #13


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



------------------------------------------------

1. Este noapte, te afli intr'o padure de brazi. A ce miroase?

A brazi, normal. Si a oleaca de frica. smile.gif

------------------------------------------------

2. Care este piesa ta favorita de sah si de ce?

Pionul. E cea mai amarita piesa din joc, dar si cind ajunge aproape de transformare, atunci sa te tzii ...

------------------------------------------------

3. Daca viata ar fi un joc. Ce joc ai vrea sa fie viata? Fata'scunselea, table, baba oarba, etc.

O partida de ping-pong. Printre altele, si datorita faptului ca poate sa tina la nesfirsit.

------------------------------------------------

4. Comenteaza: "Infinitul a sosti prea devreme!" Se accepta sa refuzi... de exemplu pentru ca este o aberatie.

Pai infinitul e deja aici. N-a sosit prea devreme, a fost dintotdeauna linga noi De pilda, ia uita-te pe cer la o stea, oricare stea. Pentru mine e infinit de departe. Chiar si anul 2200, sa zicem, e infinit de departe.

------------------------------------------------

5. Ce crezi ca ai gasi daca ai ajunge la infinit?

As gasi un indicator rutier pe care scrie: "Infinit, 10 la puterea 100 kilometri spre dreapta" smile.gif

------------------------------------------------

6. Ce ai vrea sa gasesti la infinit?

O masa buna dupa un drum lung (materialist mic ce sint!). Intotdeauna m-am gindit la infinit ca la o distanta de parcurs.

------------------------------------------------

6 bis. Crezi ca o sa ajungi vreodata la infinit? Iti pare rau?

Nu, n-o sa ajung. Nu, nu-mi pare rau. In general nu cred ca e sanatos sa ajungi acolo. Dar sa incerci ai voie.

------------------------------------------------

7. Conteaza mai mult drumul sau destinatia?

Destinatia.

------------------------------------------------

8. Daca ar fi sa iei cu tine 3 cuvinte pe o insula pustie... care ar fi acelea? Dar 10 cuvinte?

Dar n-as vrea sa le iau de la bun inceput, nici 3, nici 10. As prefera sa le chem pe rind, atunci cind am nevoie de ele. Si in cazul asta cine stie care ar fi ele?

------------------------------------------------

9. Spune'mi ceva ce ai vrea sa poata fi cumparat cu bani si ceva ce nu ai vrea sa poata fi cumparat cu bani. Se accepta sa vrei sa lasi lucrurile asa cum sunt acum.

Timp, timp si iarasi timp. Desi nu prea vad cum s-ar realiza tranzactia ... eu unul as cere inca 8 ore suplimentare (oferta speciala!) pe linga cele 24 ale unei zile. Sau ceva extra-time dupa momentul oficial al mortii. Ma mai gindesc smile.gif

Si totusi n-as vrea sa pot cumpara timpul cu bani.

------------------------------------------------

10. Inventeaza un cuvant. Si da'i si definitia (prefer ca in definitie sa existe doar cuvinte deja cunoscute de catre majoritatea:) sau macar cuvinte definite la randul lor lalala)

AAAA = adica incapacitatea de a-ti constientiza si exterioriza sentimentele. Exista deja un cuvint pentru asa ceva, dar nu conteaza!; iti dai seama, cuvintul meu ar fi primul in dictionar. thumb_yello.gif

------------------------------------------------


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 17 Jan 2004, 04:24 PM
Mesaj #14


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Multumesc ypsi!!

Te incumeti acum sa fii reporter? Sper ca da! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(yronick)
mesaj 8 Sep 2004, 11:25 PM
Mesaj #15





Guests






Daca nu se incumeta ypsilon sa fie reporter voi fi eu....dupa 8 luni, daca ypsi a uitat...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
contraste
mesaj 9 Sep 2004, 02:03 PM
Mesaj #16


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Faina joaca ! bazata pe spontan si pe on-line nu ?


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 9 Dec 2004, 12:28 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Nah pe unde mai circula stafeta asta??
ypsi? yronic?

ps: sunt top-secrete restul de interviuri?? biggrin.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 12 Dec 2004, 05:32 PM
Mesaj #18


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Cine se ofera voluntar sa continue interviul?!? ca eu ma declar incompetent in aceasta cauza sorry.gif si ma recuz smile.gif

yronick, Carmi ... care va incumetati?!?


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 12 Dec 2004, 09:53 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Pai vreau si eu sa stiu de ce esti tu Ypsi incompetent?\Si cine sti tu sa te recuzi singur?? mwah1.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 12 Dec 2004, 11:18 PM
Mesaj #20


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



sorry.gif Ca asa sint io, timiiiid ...

Si daca tot ma provoci smile.gif, ce-ar fi sa te aleg pe tine pe post de "victima" a interviului?!? rolleyes.gif De acrod?

mwah1.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 13 Dec 2004, 07:19 AM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Imi dati voie sa fiu eu reporter? Dar nu acum, ca trebuie sa plec la facultate, ci mai spre dupa-amiaza cand ma intorc de la seminarii? biggrin.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Dec 2004, 10:56 AM
Mesaj #22


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



clapping.gif Aramis.. Ma bucur ca ati 'reinviat' topicul, imi place tare mult ideea.. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 13 Dec 2004, 11:03 AM
Mesaj #23


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



si pana la urma cine pune intrebarea si pentru cine!?
adica
1. cine e reporter?
2. cine e subiect?
3. care e intrabare?
....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Dec 2004, 11:18 AM
Mesaj #24


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



1. Aramis e reporter, cand se intoarce de la facultate tongue.gif
2. Cred ca alegerea e a ei..
3. Din cate am inteles eu, sunt mai multe intrebari nu una singura.. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 13 Dec 2004, 01:03 PM
Mesaj #25


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Bai... eu vin cu boicotul laugh.gif Zic sa ne-mpartim in cateva "ziare" - cotidian sau nu, sa fim toti reporteri si sa ne luam unii altora interviuri ca-ntre vedete rofl.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 13 Dec 2004, 01:28 PM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Avand in vedere ca am primit observatie in ceea ce priveste dorinta de a fi reporter, ma dau la o parte si ii las pe Carmi si pe Ypsi sa se joace.


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 13 Dec 2004, 02:49 PM
Mesaj #27


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



deja eu nu mai inteleg nimic.
nu Aramis era reporter?
acum se retrage?
presiunile astea, asupra ziaristilor, iar fac victime?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 13 Dec 2004, 10:23 PM
Mesaj #28


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Daca s-a retras Aramis, a facut-o din cauza mea. Dar nu intentionam in nici un caz treaba asta sad.gif Pe bune... sad.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 14 Dec 2004, 06:31 PM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Te supraestimezi, fiule tongue.gif. Ca pedeapsa, te invit in scaunul de intervievat! Maine, la ora 12.45 iti voi servi intrebarile smile.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 14 Dec 2004, 06:50 PM
Mesaj #30


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Ok! Daca nu sunt acolo, nu te teme, nu am dat bir cu fugitii... apar eu si raspund. wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 14 Dec 2004, 09:13 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Ypsi....si eu m-am eschivat ...une chere mi-a luat locul biggrin.gif


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 15 Dec 2004, 12:03 AM
Mesaj #32


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Et voila ... nous sommes sauves! Moi aussi je me retire .. Aramis, genicon, in voi ne e nadejdea!

P.S. Las' ca iti pun intrebarile in particular smile.gif

P.P.S. O sa-mi cresc singur nivelul de avertizare pentru ca am scris in frantuzeste, contrar legii Hanului spoton.gif

P.P.S. In plus, am fost super-off-topic rofl.gif


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 15 Dec 2004, 04:08 PM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Stimate genicon, mingea este in terenul dumneavoastra smile.gif :

1. Care este cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat vreodata?
2. Descrie-te folosind 5 cuvinte.
3. Cui ti-ar placea sa ii iei primul tau interviu in calitate de jurnalist plin? (adica atunci cand vei fi terminat facultatea)
4. Spune-mi un vis din copilarie la care tineai mult si care nu s-a implinit.
5. Acum un vis care s-a implinit.
6. Care consideri a fi cel mai mare viciu al tau?
7. Daca ar trebui sa alegi un personaj dintr'un film (un el, o ea) ce personaj ai vrea sa fii? (voi plati drepturile de autor pentru intrebare, fiti pe pace tongue.gif )
8. Scopul chiar scuza mijloacele?
9. Ce "vezi" atunci cand inchizi ochii, iar pe fundal auzi o melodie linistita?
10. Cum vezi tu femeia ideala si ce parere ai despre urmatoarea opinie "femeia ideala este cel mai bun compromis la care poate ajunge barbatul".


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 15 Dec 2004, 10:55 PM
Mesaj #34


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE
1. Care este cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat vreodata?

A castigat Basescu! rofl.gif
Acum sa vorbim serios? ...La finalul unei piese de teatru, sala arhiplina era in picioare si aplauda frenetic. Ca au fost secunde sau minute, asta nu am mai simtit. Stiu doar ca sufletul meu era inundat de o bucurie imposibil de descris si abia imi stapaneam lacrimile. E drept, nu era meritul meu, ci al intregii trupe, dar sentimentele pe care le ai atunci sunt sublime. Si mie chestiile de genul asta mi se par cele mai frumoase!
QUOTE
2. Descrie-te folosind 5 cuvinte.

Daca cerei doar unul, era mai usor - ziceam oPsedat si terminam povestea. biggrin.gif Hmmm... fumator, bautor, inalt, chel si, normal, oPsedat. laugh.gif
QUOTE
3. Cui ti-ar placea sa ii iei primul tau interviu in calitate de jurnalist plin? (adica atunci cand vei fi terminat facultatea)

Unui necunoscut intalnit pe strada, care in urma acestui interviu sa devina cea mai titrata persoana publica din tara.
QUOTE
4. Spune-mi un vis din copilarie la care tineai mult si care nu s-a implinit.

Cat se poate de serios - nu am ajuns sa joc in NBA! Stateam ore in sir visandu-ma pe teren, facandu-i praf pe mai marii momentului. Poate de asta nici nu s-a implinit - am pierdut timpul visand in loc sa ma antrenez wink.gif
QUOTE
5. Acum un vis care s-a implinit.

Dupa ce in generala am fost o persoana destul de... stearsa, in liceu am fost unul dintre "most popular guys". Pacat ca vraja s-a dus rofl.gif
QUOTE
6. Care consideri a fi cel mai mare viciu al tau?

Nu am vicii, am doar perversiuni tongue.gif ...Cel mai mare? Nu stiu, asta chiar e greu de zis... am prea multe si mi-e lene sa incep sa fac topuri tongue.gif
QUOTE
7. Daca ar trebui sa alegi un personaj dintr'un film (un el, o ea) ce personaj ai vrea sa fii?

In nici un caz Lex Luthor, cum zice Diva rofl.gif Mi-a placut foarte mult "Povestea unui cavaler" ("A knight's tale" parca). Nu mai stiu cum il chema pe personajul principal dar ca omul ala mi-ar placea sa fiu.
QUOTE
8. Scopul chiar scuza mijloacele?

Intotdeauna.
QUOTE
9. Ce "vezi" atunci cand inchizi ochii, iar pe fundal auzi o melodie linistita?

Un negru imens, gras, transpirat, care se apropie cu o bata in mana de casetofon, il face praf si incepe sa urle: "Eastside, nigga!!!"
QUOTE
10. Cum vezi tu femeia ideala si ce parere ai despre urmatoarea opinie "femeia ideala este cel mai bun compromis la care poate ajunge barbatul".

Frumoasa, slaba, blonda si cu sanii mari laugh.gif
Cum sa vorbesc eu despre femeia ideala, cand am crezut de vreo trei ori pana acum ca am gasit-o? Lumea este intr-o continua schimbare si idealul la fel. Prezentul este cel mai important si daca el se transforma intr-un trecut de vis, apare si idealul. Poate parea stupid dar, din punctul asta de vedere, "perfectul" poate avea o sumedenie de forme. Daca alegem doar una dintre ele si o cautam cu disperare riscam sa ne plangem singuri durerea pe patul de moarte... Multa sanatate, domnule Petrarca!


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ComicDiva
mesaj 16 Dec 2004, 05:11 PM
Mesaj #35


White Trash Beautiful
*****

Grup: Membri
Mesaje: 528
Inscris: 18 May 04
Din: a galaxy far far away....
Forumist Nr.: 3.552



QUOTE
In nici un caz Lex Luthor, cum zice Diva


50.gif unde mi-e bata... 50.gif

j/k jamie.gif

Acest topic a fost editat de ComicDiva: 16 Dec 2004, 05:12 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:54 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman