HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pnl, Sa fie noul PNL solutia Romaniei?
Michelle
mesaj 15 Jan 2013, 11:02 AM
Mesaj #246


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Evident, tot lucratura lui Basescu este si ca se sparge PNL-ul in mii de cioburi cu "sange pe pereti" jamie.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 15 Jan 2013, 11:06 AM
Mesaj #247


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Michelle @ 15 Jan 2013, 12:02 PM) *
Evident, tot lucratura lui Basescu este si ca se sparge PNL-ul in mii de cioburi cu "sange pe pereti" jamie.gif

Lui crinisor i s-o facut vreodata examen psihologic? Ca am inteles ca nu poseda carnet de conducere tip B, o fi cu dunga rosie?


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 16 Jan 2013, 09:53 AM
Mesaj #248


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Un penelist de marca, Becali:

Dacă te apuci sa te certi cu un barbat trebuie sa te astepti sa fii jignita, injurata, ceea ce e ok. Dar tu eşti jurnalistă ca să pui īntrebări, nu ca să enervezi lumea... A meritat să o fac tāmpită.


http://www.realitatea.net/declaratia-haluc...eu_1091593.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 16 Jan 2013, 09:53 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 25 Jan 2013, 04:38 PM
Mesaj #249


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Tariceanu incearca sa reinstaureze democratia in PNL sa vedem cine il va sustine.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 25 Jan 2013, 05:12 PM
Mesaj #250


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 25 Jan 2013, 04:38 PM) *
Tariceanu incearca sa reinstaureze democratia in PNL sa vedem cine il va sustine.

Tariceanu,zis si Razgandeanu,ros de invidie fata de succesele lui Crin Antonescu,vorbeste ca proasta in targ! Trei congrese ,ale PNL,PSD si PC,fiecare separat dar si in sedinta comuna,au stabilit ca Antonescu(si nu altcineva!) va fi candidatul USL la prezidentiale! Este asa de orbit de ura incat isi bate joc de votul,liber exprimat,al catorva mii de oameni! Va fi aruncat afara din partid,impreuna cu un alt decrepit,primarul spagar al sectorului 1!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jan 2013, 10:28 AM
Mesaj #251


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 25 Jan 2013, 05:12 PM) *
....Trei congrese ,ale PNL,PSD si PC,fiecare separat dar si in sedinta comuna,au stabilit ca Antonescu(si nu altcineva!) va fi candidatul USL la prezidentiale!....

Mon general, cum se explica faptul ca Victor Viorel Ponta nu exclude candidatura sa, sau a altcuiva, la alegerile prezidentiale? Chiar aseara la B1TV a facut o declaratie in acest sens, crezi ca daca un congres sau mai multe, stabilesc ceva nu se poate face un alt congres care sa stabileasca altceva? Sunt prea multe voci in PNL nemultumite de dictatura lui Crin Antonescu si "reinvierea" lui Dan Radu Rusanu, un alt guzgan rozaliu, dar de "dreapta", ca sa nu se intample ceva in acest partid, a carei ideologie a fost castrata, din cauza lacomiei unora ca Rusanu si Frunzaverde.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 26 Jan 2013, 10:53 AM
Mesaj #252


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 26 Jan 2013, 10:28 AM) *
Mon general, cum se explica faptul ca Victor Viorel Ponta nu exclude candidatura sa, sau a altcuiva, la alegerile prezidentiale? Chiar aseara la B1TV a facut o declaratie in acest sens, crezi ca daca un congres sau mai multe, stabilesc ceva nu se poate face un alt congres care sa stabileasca altceva? Sunt prea multe voci in PNL nemultumite de dictatura lui Crin Antonescu si "reinvierea" lui Dan Radu Rusanu, un alt guzgan rozaliu, dar de "dreapta", ca sa nu se intample ceva in acest partid, a carei ideologie a fost castrata, din cauza lacomiei unora ca Rusanu si Frunzaverde.

Tu ai auzit de un lucru de bun simt elementar,respectarea cuvantului dat? Cand au fost dobitoci penelistii,cand au votat,in unanimitate ca Antonescu va fi candidatul USL la prezidentiale ori acum? Ponta a declarat ieri,pe toate posturile tv ca ,in conformitate cu protocolul semnat la infiintarea USL,PSD nu va sustine la prezidentiale niciun penelist ci,numai,pe Crin Antonescu! Daca penelistii prosti,gen Chiliman,Tariceanu,Ludovic Orban si alti cativa nesimtiti ca ei nu -si respecta cuvantul dat si semnat,au o mare problema! Pot scoate PNL-ul de la guvernare si ,poate,chiar din parlament!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jan 2013, 12:24 PM
Mesaj #253


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 26 Jan 2013, 10:53 AM) *
....Daca penelistii prosti...

Radu Campeanu


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 26 Jan 2013, 06:06 PM
Mesaj #254


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Dupa declaratiile lui Tariceanu, despre care nu am o parere prea buna, ma astept ca o multime de politruci, comunisti deghizati in liberali, sociali-democrati, nationalisti etc. sa inceapa o campanie de denigrare, defaimare, mistificare si manipulare a opiniei publice scornind fel de fel de scenarii pe seama celor care au indraznit sa-l conteste pe George Crin Laurenţiu Antonescu, sa-i conteste acestuia dreptul consfintit, de a fi viitorul presedinte al Romaniei. Ca si cum George Crin Laurenţiu Antonescu este unsul lui Dumnezeu pentru aceasta pozitie si nimeni nu mai are dreptul sa-l conteste, el George Crin Laurenţiu Antonescu este un dat pentru romani, un mesia menit sa-i salveze de tot si toate cele. Odata ajuns presedinte George Crin Laurenţiu Antonescu, le va insufla romanilor, unitatea de care au nevoie, le va schimba intr-o clipita obiceiurile si mentalitatea cu care acestia au fost indobitociti timp de 48 de comunisti si alti 23 de ani de neocomunism si democratie originala. Liberalism nu mai exista, el este azi o strutocamila numita USL-ism doctrina politica, alianta, prin care niste politruci carieristi de cea mai joasa speta, lipsiti de orice morala si bun simt, incearca sa ne demonstreze ca social-liberalismul este cea mai buna solutie politica pentru Romania si romani. Personal sper ca in cele din urma adevaratii liberali se vor trezii si-i vor arunca in anonimatul istoriei pe cei care au vrut sa schimbe istoria romanilor fara sa tina cont de romani, manipulandu-i si mintindu-i doar pentru a pune mana pe putere, pentru propriul interes.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
decan
mesaj 26 Jan 2013, 11:14 PM
Mesaj #255


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 82
Inscris: 25 April 07
Din: Carpati
Forumist Nr.: 9.756



QUOTE(gigip @ 26 Jan 2013, 10:53 AM) *
Tu ai auzit de un lucru de bun simt elementar,respectarea cuvantului dat? Cand au fost dobitoci penelistii,cand au votat,in unanimitate ca Antonescu va fi candidatul USL la prezidentiale ori acum? Ponta a declarat ieri,pe toate posturile tv ca ,in conformitate cu protocolul semnat la infiintarea USL,PSD nu va sustine la prezidentiale niciun penelist ci,numai,pe Crin Antonescu! Daca penelistii prosti,gen Chiliman,Tariceanu,Ludovic Orban si alti cativa nesimtiti ca ei nu -si respecta cuvantul dat si semnat,au o mare problema! Pot scoate PNL-ul de la guvernare si ,poate,chiar din parlament!

Crin nu poate invoca angajamentul luat de liberali pentru ca ar fi ipocrit. El a fost cel care a incalcat un angajament semnat cu UDMR-ul.
In cazul de fata am impresia ca exista o intelegere pentru postul de premier si de presedinte, dar persoanele sunt decise de fiecare partid. Ponta poate fi oricand debarcat de PSD si inlocuit cu alt premier. Antonescu de ce nu ar putea fi inlocuit daca pana la alegeri se erodeaza? E normal ca liberalii sa-si decida candidatul inainte de alegeri si sa-l lanseze in competitie pe cel care are sanse mai mari.
Conducerea PNL este o echipa obedienta lui R Stroe, care nu prea comunica. Liberalii au cedat cam multe si posibil sa fie multi nemultumiti in teritoriu. Ca reactie la propunerea lui Tariceanu si a nemultumirilor, se pare ca Antonescu vrea sa-i potoleasca promitand sa faca o conducere cu reprezentantii din teritoriu.
Ponta īi trage lui Antonescu (și) Roșia Montană de sub picioare. De ce i-o dă lui Șova. Și Ponta īn grațiile Hotnews și B1TV

Momentan Tariceanu a atacat inteligent. Nu a cerut functii pentru el, a solicitat o modificare de statut prin care sa democratizeze viata interna. Daca mai da cateva miscari de sah in directia asta posibil sa scuture serios scaunul lui Antonescu, si sa profite unul ca Orban.

Acest topic a fost editat de decan: 26 Jan 2013, 11:15 PM


--------------------
Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente, mintile reduse discuta persoane! (Eleanor Roosevelt)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jan 2013, 11:21 AM
Mesaj #256


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



George Crin Laurenţiu Antonescu a reactionat deplorabil la miscarea lui Tariceanu.Vrea sa schimbe perceptia liberalilor din teritoriu, a publicului, ca in PNL exista disensiuni ideologice, cautand rezolvarea printr-un artificiu superperimat, implicarea lui Traian Basescu si tradarea de partid. Importanta este reactia liderilor din teritoriu si mai ales a membrilor PNL. Nu mi-as dori ca PNL-ul sa aiba soarta PNT-CD, dar in cazul unei rupturi intre cele doua, trei curente cate or exista in PNL, asta se va intampla. PSD-istilor le este frica in acest moment, de un astfel de scenariu, motiv pentru care au si acceptat ca PNL-istii sa detina ministere si functii importante in actualul guvern si in administratie.

Acest topic a fost editat de Marduk: 27 Jan 2013, 12:12 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 27 Jan 2013, 02:14 PM
Mesaj #257


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062






Asa o sa arate George Crin Laurentiu Antonescu dupa ce-i va invinge pe tradatorii din PNL si pe Traian Basescu. rofl.gif

Acest topic a fost editat de Marduk: 27 Jan 2013, 02:15 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 27 Jan 2013, 04:05 PM
Mesaj #258


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 27 Jan 2013, 02:14 PM) *

Asa o sa arate George Crin Laurentiu Antonescu dupa ce-i va invinge pe tradatorii din PNL si pe Traian Basescu. rofl.gif

Timp de 20 de ani,PNL-ul a fost in postura unui copil debil,fara forta si istetime,victima unor baieti mai mari si mai puternici! Rand pe rand,FSN-ul,PDSR-ul,PNT-cd-ul ori PDL-ul i-au dat suturi in fund ori palme peste ceafa,cand si de cate ori au vrut!

Acum doi ani,la initiativa comuna a lui Crin Antonescu si Victor Ponta,cele doua partide s-au aliat,PNL-ul devenind fratele mai mic iar PSD-ul,fratele mai mare! Micutul si neajutoratul PNL,ajutat de fratele mai mare ,PSD,nu a mai primit suturi ori palme de la baietii mai mari ba,dimpotriva,incurajat de forta fratelui,a inceput sa-i altoiasca pe vechii lui agresori!

Tariceanu ,Chiliman si alti cativa liberali,scapati de teroarea loviturilor primite s-au umflat in pene si sub falsa impresie ca partidul lor a devenit puternic peste noapte,vor sa se separe de fratele mai mare pe care il ataca permanent,contrar intelegerii avute! E clar ca sufera de sindromul fratelui mai mic ,cel care,in prezenta fratelui mai mare,reuseste sa-i dea un sut in fund celui care il teroriza inainte ! Crezand ca lipsa de riposta a celui agresat de catre ei se datoreaza fortei proprii(si nu a fratelui mai mare!) se despart de acesta ,incearca sa-l si loveasca,vazandu-se un fel de supermani!

Ca de atatea alte ori in viata,cei suferinzi de sindromul fratelui mai mic,devenit “puternic” peste noapte,vor redeveni,rapid,victima celor care i-au tras suturi in fund si palme dupa ceafa!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Jan 2013, 10:00 AM
Mesaj #259


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 27 Jan 2013, 04:05 PM) *
Timp de 20 de ani,PNL-ul a fost .... victima unor baieti mai mari si mai puternici!...PNL-ul devenind fratele mai mic iar PSD-ul,fratele mai mare!

Mon general eu cred ca PSD-ul nu este decat un golan de cartier care si-a gasit o victima in PNL, caruia ii ia apararea doar din interes, urmand sa-l bage in fata ori de cate ori lucrurile vor iesi prost. Nu este vorba de nicio fratie ci doar de politica damboviteana pura, iar liberali ar trebui sa stie ca o uniune impotriva doctrinelor, ideologiilor, nu are sanse de succes, ori cat ar incerca unii sa se faca frati si cu Dracu pana trec puntea.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Jan 2013, 11:50 AM
Mesaj #260


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 25 Jan 2013, 05:12 PM) *
Tariceanu,zis si Razgandeanu

Oare de ce i se spune asa? laugh.gif
QUOTE
primarul spagar al sectorului 1!

De unde stii ca e spagar? Spaga e chestie penala... Nu tu ziceai zilele trecute, te citez: Nimeni,jurnalist,parlamentar ,popa,vidanjor ori onanist,in afara de organele de urmarire penala ori judiciare,nu poate TRAGE CONCLUZII ca este o fapta penala ori nu!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 28 Jan 2013, 12:25 PM
Mesaj #261


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 28 Jan 2013, 11:50 AM) *
Oare de ce i se spune asa? laugh.gif

De unde stii ca e spagar? Spaga e chestie penala... Nu tu ziceai zilele trecute, te citez: Nimeni,jurnalist,parlamentar ,popa,vidanjor ori onanist,in afara de organele de urmarire penala ori judiciare,nu poate TRAGE CONCLUZII ca este o fapta penala ori nu!

1-Basescu si slugile lui i-au zis Razgandeanu,atunci cand se opunea masurilor demente ale acestuia! Probabil ca,dupa revaluarea de catre demis a lui Tariceanu,voi,"admiratorii "lui,il veti iubi mult pe fostul Razgandeanu! Daca ordona stapanul,lacheii executa! Mie nu mi-a fost drag ,nici atunci,nici acum! Noi,romanii li9beri,gandim DOAR cu capul nostru!
2-a spune ca Andrei Chiliman,Videanu,Liviu Negoita,Elena Udrea,Basescu,Popoviciu ori Falca sunt corupti(lucru recunoscut la nivelul perceptiei publice),nu inseamna ca acela care spune TRAGE CONCLUZII ca cei in cauza sunt dovediti ca fiind penali! Eu i-am raspuns doar lui marduk care afirma ca un post de televiziune,trebuie sa aduca DOVEZI CERTE ,sa stabileasca ei vinovatia persoanelor despre care publica o stire! La fel ,si tu,ai afirmat,total eronat,ca ziarul ori televiziunea respectiva TREBUIE SA DOVEDEASCA vinovatia persoanei! Am precizat dar,pentru unii mai grei de cap ,mai spun odata:postul ori ziarul respectiv nu sunt obligate sa dovedeasca vinovatia persoanei,nu sunt abilitate de lege ca procurori,judecatori! Ei au NUMAI doua obligatii:sa posede cel putin doua surse de informare si sa ofere dreptul la replica pentru persoanele vizate!ATAT!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Jan 2013, 01:07 PM
Mesaj #262


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gigip @ 28 Jan 2013, 12:25 PM) *
Basescu si slugile lui i-au zis Razgandeanu,atunci cand se opunea masurilor demente ale acestuia

Daca si tu ii spui asa, sa inteleg ca tu esti Basescu? Sau "sluga"? smile.gif
QUOTE
Probabil ca,dupa revaluarea de catre demis a lui Tariceanu,voi,"admiratorii "lui,il veti iubi mult pe fostul Razgandeanu!

Sau probabil ca nu...
Doar ne bucuram de neintelegerile care apar in USL. Ne dai voie? smile.gif
QUOTE
Daca ordona stapanul,lacheii executa!

Asa era in militie? Deh...
QUOTE
a spune ca Andrei Chiliman,Videanu,Liviu Negoita,Elena Udrea,Basescu,Popoviciu ori Falca sunt corupti(lucru recunoscut la nivelul perceptiei publice),nu inseamna ca acela care spune TRAGE CONCLUZII ca cei in cauza sunt dovediti ca fiind penal

Nu trage concluzii, ci lanseaza ipoteze, probabil. Eu unul nu stiu daca primarul PNL al Sectorului 1 este corupt ori nu. Stiu ca "opinia publica" din sector l-a ales si reales cu o mare majoritate. Eu ma numar printre cei care au votat impotriva lui, insa cei din sector il apreciaza. Daca l-ar fi considerat asa cum zici, nu l-ar fi reales, nu? wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 7 Feb 2013, 11:21 AM
Mesaj #263


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dogaru de la PNL

Dinu Zamfirescu: Ar fi de dorit desfiintarea unor institutii parazitare precum CSAT, DNA sau ANI


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Feb 2013, 02:27 PM
Mesaj #264


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



"Liberalul" Becali - trei ani de inchisoare.

Dar cu suspendare. sad.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Feb 2013, 04:58 PM
Mesaj #265


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pentru "liberalul" George Becali, desi se zice ca si-ar fi dat demisia, condamnarea cu suspendare nu-i o problema, el a declarat ca:

"UPDATE 14.24: Gigi Becali a declarat pentru RTV că nu ar mai vrea să se īntoarcă īn țară. "Aici, īn Dubai, lāngă biserica creştină, sunt nişte case frumoase. Eu nu mai am ce căuta niciodată īn ţara aia", a declarat Gigi Becali la RTV. "O să vin īn ţară pe ascuns, să o văd pe mama, dar nu o să mă vadă nimeni".(EVZ)

Ce poate sa faca justitia in acest caz? pentru ca desi are o condamnare cu suspendare trebuie sa se supuna unor masuri, sa respecte niste conditii. Ce poate sa pateasca daca nu se mai intoarce in tara? dar cum va intra George Becali in tara "pe ascuns"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 11 Feb 2013, 05:14 PM
Mesaj #266


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 11 Feb 2013, 04:58 PM) *
Pentru "liberalul" George Becali, desi se zice ca si-ar fi dat demisia, condamnarea cu suspendare nu-i o problema, el a declarat ca:

"UPDATE 14.24: Gigi Becali a declarat pentru RTV că nu ar mai vrea să se īntoarcă īn țară. "Aici, īn Dubai, lāngă biserica creştină, sunt nişte case frumoase. Eu nu mai am ce căuta niciodată īn ţara aia", a declarat Gigi Becali la RTV. "O să vin īn ţară pe ascuns, să o văd pe mama, dar nu o să mă vadă nimeni".(EVZ)

Ce poate sa faca justitia in acest caz? pentru ca desi are o condamnare cu suspendare trebuie sa se supuna unor masuri, sa respecte niste conditii. Ce poate sa pateasca daca nu se mai intoarce in tara? dar cum va intra George Becali in tara "pe ascuns"

Nu pateste nimic! E dreptul lui sa stea unde vrea! Ca vine in tara"pe ascuns" nu inseamna ca se ascunde de autoritati ci de presa! De autoritati nu are a se teme! Cum il stiu cu gura mare si schimbator mai ceva decat vremea,sigur,Becali va veni in tara si va ramane parlamentar! Este un om aprig la manie dar si usor in a se razgandi! Pariez ca se va intoarce si va face,din nou,mult zgomot pe scena politica romaneasca si in spatiul public!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 11 Feb 2013, 05:42 PM
Mesaj #267


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 11 Feb 2013, 05:14 PM) *
Nu pateste nimic! E dreptul lui sa stea unde vrea!...


"Nerespectarea măsurilor de supraveghere poate conduce la executarea efectivă a pedepsei.
Īn baza art. 863 alin.1 Cod penal, pe durata termenului de īncercare, inculpaţii se vor supune următoarelor măsuri de supraveghere:
a) să se prezinte lunar la Serviciul de Probaţiune de pe lāngă Tribunalul Ilfov (inculpaţii Becali George, Dediu Ştefan Fănuş, Mila Mihai şi Popa Marcel) şi, respectiv Serviciul de Probaţiune de pe lāngă Tribunalul Bucureşti (inculpatul Zmărăndescu Cătălin Otto);
b) să anunţe, īn prealabil, orice schimbare de domiciliu, reşedinţă sau locuinţă şi orice deplasare care depăşeşte 8 zile, precum şi īntoarcerea;
c) să comunice şi să justifice schimbarea locului de muncă;
d) să comunice informaţii de natură a putea fi controlate mijloacele lor de existenţă."


EVZ.ro


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Feb 2013, 03:37 PM
Mesaj #268


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cu oameni ca Hasotti, PNL nu va fi niciodata o solutie pentru Romania. De azi inainte ungurii or sa ne acuze si de hașottism. Multam bre, ca tare dezghetat mai eram, de la Pind ma trageam.

Acest topic a fost editat de Marduk: 18 Feb 2013, 03:59 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Feb 2013, 03:49 PM
Mesaj #269


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu vezi ca PNL a ajuns mai peremist decat PRM-ul? Ca liderii PNL scot aberatii mai mari decat scoate Vadim?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 18 Feb 2013, 03:55 PM
Mesaj #270


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 18 Feb 2013, 04:49 PM) *
Nu vezi ca PNL a ajuns mai peremist decat PRM-ul? Ca liderii PNL scot aberatii mai mari decat scoate Vadim?

dar tu nu vezi si cauza evidenta: basescu...

pe cand reabilitarea lui nelu antonescu si negare oficiala a holocaustului? herr crin isi doreste o mustacioara pana corbului....


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Feb 2013, 11:08 AM
Mesaj #271


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am primit pe net Amendamente la statutul PNLEXPUNERE DE MOTIVE PENTRU AMENDAREA STATUTULUI PARTIDULUI NATIONAL LIBERAL.
Mi se pare o initiativa interesanta, mi-a sarit in ochi acest pasaj de inceput, in forta zic eu.

"Statutul Partidului National Liberal, adoptat de Congresul din martie 2010, consacra organizarea partidului dupa un principiu inventat si aplicat de formatiunile de stanga, cu precadere de partidele de sorginte comunista:
"centralismul democratic". Acest principiu strain de traditia si de valorile Partidului National Liberal se reflecta in Statutul actual printr-o concentrare a deciziei politice si elective la nivelul organismelor conducerii centrale si, mai ales, a presedintelui partidului..."

Acest topic a fost editat de Marduk: 19 Feb 2013, 11:10 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Feb 2013, 02:33 PM
Mesaj #272


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce lupta se da in PNL, Crin Laurentiu Antonescu apeleaza la un neamt pentru a detensiona situatia din partid. Sa vedem daca Klaus Johannis va accepta si de partea cui va "lupta". Decat sa lase partidul me mana unor nevolnici mai bine il da pe mana "strainilor", crunta decizie, stramba gandire, dar poate ca asa ne-a fost scris sa ne scoata la liman un "strain" daca noi nu suntem in satre macar sa-l sprijinim pe Klaus Johannis care este cu mult peste Crin Laurentiu Antonescu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Feb 2013, 03:03 PM
Mesaj #273


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Legea 393/2004 actualizata

(2) Calitatea de primar şi, respectiv, de preşedinte al consiliului judeţean īncetează, de drept, īnainte de expirarea duratei normale a mandatului īn următoarele cazuri:
..............
g1) pierderea, prin demisie, a calităţii de membru al partidului politic sau al organizaţiei minorităţii naţionale pe a cărei listă a fost ales



Deci, sa inteleg ca vor fi alegeri pentru postul de primar, in Sibiu?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Feb 2013, 03:37 PM
Mesaj #274


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu, e doar o alta anomalie, normala pentru Romania, daca cele mentionate sunt reale. Ma gandesc totusi ca exista niste juristi in spatele celor doi, care sa-i traga de maneca inainte de a face orice declaratie. Dar s-ar putea sa fie si o petarda inaintea congresului PNL.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Feb 2013, 03:41 PM
Mesaj #275


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Miscarea asta e desteapta. neamtul are o imagine foarte buna. smile.gif

Daca as fi rau as spune ca vine in locul lui Becali. Dar nu sunt.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Feb 2013, 05:59 PM
Mesaj #276


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Crezi ca renunta Johannis la postul de primar? ar fi pacat pentru sibieni, dar si pentru el, sa lase Cibinul pentru Dambovita!

"g1) pierderea, prin demisie, a calităţii de membru al partidului politic sau al organizaţiei minorităţii naţionale pe a cărei listă a fost ales"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Feb 2013, 09:39 PM
Mesaj #277


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cica vrea sa ramana primar. Dar, legal, nu se poate. Ar trebui ca prefectul (USL...) sa se sesizeze. Daca nu o face, ar trebui ca opozitia (PDL!!) sa faca o sesizare in contencios administrativ, cred

Ca ma mira sau nu prea: Antonescu este absolut sigur (o fi avand premonitii in vis) ca viitorul Congres il va "alege" pe neamt in a doua functie din partic - pe care tot Congresul o va crea. Cum stie el dinainte ce va face Congresul... E util sa ai la dispozitie trupe de comando pe care sa le parasutezi in sectoarele rebele


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 20 Feb 2013, 10:07 PM
Mesaj #278


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(abis @ 20 Feb 2013, 09:39 PM) *
Cica vrea sa ramana primar. Dar, legal, nu se poate. Ar trebui ca prefectul (USL...) sa se sesizeze. Daca nu o face, ar trebui ca opozitia (PDL!!) sa faca o sesizare in contencios administrativ, cred

Ca ma mira sau nu prea: Antonescu este absolut sigur (o fi avand premonitii in vis) ca viitorul Congres il va "alege" pe neamt in a doua functie din partic - pe care tot Congresul o va crea. Cum stie el dinainte ce va face Congresul... E util sa ai la dispozitie trupe de comando pe care sa le parasutezi in sectoarele rebele

Abis,Johanis nu va fi demis din functia de primar al Sibiului si nu este incompatibil! A fost ales primar ca membru al Forumului German ,din care nu a demisionat si nu vas demisiona! In statutul Forumului spune ca fiecare membru al sau se poate inscrie in orice partid! Membrii FG pot fi,in acelasi timp,pesedisti,penelisti,pedisti,etc! O problema poate aparea numai atunci cand va fi numit in vreo functie(premier ori parlamentar,de exemplu) doar in privinta incetarii sau nu a mandatului sau de presedinte al Forumului German!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Feb 2013, 12:17 AM
Mesaj #279


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Dar membru UDMR si PSD poti fi in acelasi timp?! Daca da, asa e cum zici tu... Daca nu, de ce ar fi diferente intre maghiari si germani? Atat timp cat o formatiune a participat la alegeri, poate fi asimilata unui partid politic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Feb 2013, 07:13 AM
Mesaj #280


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ambiguitate specifica legilor romanesti. Daca esti membru in FG, care la fel ca UDMR nu este partid politic, ai dreptul de a fi ales, dar nu esti considerat ca facand parte dintr-un partid politic, desi faci politica la greu. Formatiunile respective au voie sa participe la alegeri, sa sustina proiecte si programe politice, sa faca parte din guvern, dar nu sunt partide. In aceste conditii PNL-ul a mai achizitionat un primar si un "idol" catre care ar trebui sa se indrepte atentia, veneratia liberalilor nemultumiti de Antonescu & Co. Johannis a fost "cooptat" sa aduca speranta, o noua imagine, sa dea impresia ca cei care conduc partidul in prezent stiu ce au de facut pentru binele partidului. Eu sper ca Johannis sa fie un adevarat liberal si sa le faca figura, securistilor si comunistilor ascunsi sub doctrina liberala, dar am senzatia ca va ramane doar o speranta si nimic mai mult.

Acest topic a fost editat de Marduk: 21 Feb 2013, 11:02 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 08:14 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman