HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pnl, Sa fie noul PNL solutia Romaniei?
Cucu Mucu
mesaj 23 Jul 2011, 02:09 PM
Mesaj #71


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Aaaa, daca se duce Lazaroiu, gata, m-am linistit! biggrin.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Aug 2011, 02:47 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Situatia din PNL devine din ce in ce mai agitata ultimele afirmatii ale lui Crin Antonescu dezvaluie doua mari probleme din PNL, partidul pare sa fie de fapt controlat de Voiculescu prin intermediul lui Antonescu care declara ca singurul sau partener este Voiculescu si nu Patriciu.


"Declaratia domnului Patriciu, dincolo de faptul ca este o minciuna, este comica. Un comic de care doar domnul Patriciu este in stare, sa afirmi luni de zile ca USL este o monstruozitate si o nenorocire si apoi sa te lauzi ca tu ai facut aceasta uniunea sau ai contribuit in vreun fel la constituirea ei"

"Numai unul din cei doi imi este partener, respectiv domnul Voiculescu. Domnul Patriciu nu imi este partener, este membru PNL, dar prin toata pozitionarea sa de multa vreme calitatea de membru PNL a devenit pur formala, in nici un caz nu este pentru PNL un membru in adevaratul sens al cuvantului, nicidecum un partener"

Oau, asta da declaratie, sa vedem reactia patricianului. Sa predea Antonescu PNL-ul lui Voiculescu? Astept ca dupa aceste declaratii sa iasa la rampa greii PNL-ului.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 1 Aug 2011, 03:07 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 1 Aug 2011, 03:47 PM) *
Oau, asta da declaratie, sa vedem reactia patricianului. Sa predea Antonescu PNL-ul lui Voiculescu? Astept ca dupa aceste declaratii sa iasa la rampa greii PNL-ului.

Da' ce Basea nu s-a dus cu caciula in mana la Voiculescu sa-i cerseasca alianta ? Asa ca nu te mai mira atata. Patriciu a fost este si va fi un tradator.Imi vine sa vomit numai cand ma gandesc la scandalul ala cu filmuletul, baiatul cu pumnul in nas... si apoi vaicarelile lui cum ca e urmarit de baietii lui Basea prin strainatate pe unde umbla el.

p.s. da' pe unde umbli ? Bine ca ai aparut ca vad cum moare forumul asta in picioare hh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Aug 2011, 03:07 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 1 Aug 2011, 03:15 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



e vacanta, cum e cu ploi si soare dar e vacanta, ai rabdare sa fina toamna si sa vezi ca se revigoreaza si forumul, desi avem concurenta mare.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Aug 2011, 05:29 PM
Mesaj #75


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 1 Aug 2011, 04:15 PM) *
e vacanta, cum e cu ploi si soare dar e vacanta, ai rabdare sa fina toamna si sa vezi ca se revigoreaza si forumul, desi avem concurenta mare.

Marduk,prietene,vreau sa fi primul care afla o stire importanta ! Nu mai sunt un forumist liber! M-am inscris intr-un partid component al USL! Vreau sa fiu sincer cu postantii Hanului.Incepand de azi ,voi fi mult mai ponderat in postarile mele(dar o sa-mi lipseasca frumoasele dispute ,acide uneori,cu tine si abis-minus cenzura aplicata unor postari ale mele.
Desi nu cred ca intereseaza pe cineva,voi spune,mai tarziu si partidul.
Pentru march:daca ma vei ataca ,nu te condamn,sunt pentru totdeauna ,tetio Gigip!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 1 Aug 2011, 06:08 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 1 Aug 2011, 06:29 PM) *
.....Nu mai sunt un forumist liber! M-am inscris intr-un partid component al USL! Vreau sa fiu sincer cu postantii Hanului....

Inscrierea intr-un partid nu trebuie sa te faca sa te simti incorsetat in doctrina partidului respectiv, atata vreme cat respecti statutul si vorbesti la obiect nu cred ca va exista o problema nici in cazul discursurilor pe care o sa le ti la partid nici in cazul postarilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 1 Aug 2011, 06:59 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 1 Aug 2011, 07:08 PM) *
Inscrierea intr-un partid nu trebuie sa te faca sa te simti incorsetat in doctrina partidului respectiv, atata vreme cat respecti statutul si vorbesti la obiect nu cred ca va exista o problema nici in cazul discursurilor pe care o sa le ti la partid nici in cazul postarilor.

Ai inceput cu stangul! Eu nu voi posta aici parerile partidului,nu voi lauda ,never,ce face partidul ori seful sau,nu sunt propagandist ca voi! Am spus ca nu voi mai fi asa de dur si acid cu basistii,nu ca voi deveni cantaretul de partid.Daca partidul face ceva bun,romanii vor aprecia asta,daca greseste,nu ma vei vedea pe mine ca voi apara,precum voi,prostia ori incompetenta lor.
La varsta mea,la pozitia mea materiala si sociala,nu am nevoie de functii,bani ori alte favoruri,doar de sanatate !
Ca si pana acum,gigip,va posta NUMAI PAREREA SA,BUNA ORI REA,NU VA FI PROPAGANDISTUL CUIVA!
PS:Inceputul tau,dupa anuntul meu fair-play,ma face sa va atentionez ca daca veti incerca sa ma atacati jegos,veti primi riposta cuvenita! Asa ca,atentie amicilor,gigip nu se preda vreodata in lupta!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 1 Aug 2011, 08:49 PM
Mesaj #78


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(gigip @ 1 Aug 2011, 06:29 PM) *
Desi nu cred ca intereseaza pe cineva,voi spune,mai tarziu si partidul.


Tetio, sursili, dupī ci lie-am zmardoit di sanji pi bot, zicii cī partidul ie PSD. Eee?

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 1 Aug 2011, 08:54 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 2 Aug 2011, 07:33 AM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 1 Aug 2011, 09:49 PM) *
Tetio, sursili, dupī ci lie-am zmardoit di sanji pi bot, zicii cī partidul ie PSD. Eee?

Eeee!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Aug 2011, 08:18 AM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(gigip @ 1 Aug 2011, 06:29 PM) *
Pentru march:daca ma vei ataca ,nu te condamn,sunt pentru totdeauna ,tetio Gigip!
gigip

Bre tetio, matale cel putin esti cinstit si spui. Nu ca altii de pe acici care se dau apolitici dar il ridica in slavi pe Autokrat !

Dar daca te inscriai la pedelacheii ti-as fi zis cateva....


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 2 Aug 2011, 08:37 AM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 2 Aug 2011, 09:18 AM) *
Bre tetio, matale cel putin esti cinstit si spui. Nu ca altii de pe acici care se dau apolitici dar il ridica in slavi pe Autokrat !

Dar daca te inscriai la pedelacheii ti-as fi zis cateva....

Pai inca nu m-am ramolit! Nu am nici alzheimer!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Aug 2011, 12:05 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Va fuziona PNL cu PSD in urma declaratiilor presedintelui Basescu? sau se va scinda in urma divergentelor dintre Patriciu si Antonescu? Sa fie aceasta uniune USL sita de care avea nevoie PNL pentru a separa doctrinar adevaratii liberali de cei care confunda social democratia cu liberalismul?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 Sep 2011, 03:11 PM
Mesaj #83


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



PNL isi taie singur creaca de sub picioare, prostul satului din politica romaneasca, sare la gatul unuia dintre cei mai versati politicieni ai acestui partid. Melescanu, este cu mult desupra multor sefi din PNL, in fapt el este in opinia mea liderul de care are nevoie PNL, desi s-ar putea sa aiba aceiasi problema ca Mona Musca, o femeie ce putea schimba istoria PNL, dar care din nefericire a colaborat cu securitatea, desi nu cine stie ce. L-am cunoscut pe domnul Melescanu prin '74 sau '76, ma intorceam de la Warsovia, de atunci nu l-am mai vazut, dar era acelasi domn cu stil si bun simt, o cultura vasta, puteai sa dicuti cu el orice. Daca acest politician este "curat" PNL-ul pierde ultima sansa de a avea un lider capabil sa castige alegerile in numele PNL.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2012, 12:58 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O demisie de onoare care dezonoreaza PNL-ul. Daca nu are alte interese decat cele declarate, felicitari doamnei deputat. Daca ma uit la cativa membri ai PNL chiar regret situatia acestui partid, sa-i zicem istoric, desi pare rupt de realitatea istorica a acestei tari.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 02:36 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 02:58 PM) *
O demisie de onoare care dezonoreaza PNL-ul. Daca nu are alte interese decat cele declarate, felicitari doamnei deputat. Daca ma uit la cativa membri ai PNL chiar regret situatia acestui partid, sa-i zicem istoric, desi pare rupt de realitatea istorica a acestei tari.


Trebuia de mult sa plece. O cartita basesciana ! Se va duce la " Alba ca Zapada" devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 31 Jan 2012, 02:54 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(March @ 31 Jan 2012, 02:36 PM) *
Trebuia de mult sa plece. O cartita basesciana ! Se va duce la " Alba ca Zapada" devil.gif

Multi cred ca madama(care se pare ca a divortat de Saftoiu!) a parasit Cotrocenii,exclusiv din gelozie fata de Nutica! Spera sa-i ia locul in gratiile??? marinarului? E posibil orice ,mai ales ca gura lumii zice ca Baconschi a fost demis pentru ca s-a dat la Diva Blonda!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 03:15 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 12:58 PM) *
Daca nu are alte interese decat cele declarate, felicitari doamnei deputat. Daca ma uit la cativa membri ai PNL chiar regret situatia acestui partid, sa-i zicem istoric, desi pare rupt de realitatea istorica a acestei tari.

Ce ma distreaza pe mine la voi postacii de serviciu ai PDL e ca picati fix in zicala aia romaneasca:
"Magarul moare de drum lung ... iar postacul de grija altuia ..."
Aveti zeci de aberatii ale puterii de studiat si de analizat, la zi, si pe tine te arde de realitatea istorica a PNL.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 03:18 PM
Mesaj #88


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(gigip @ 31 Jan 2012, 02:54 PM) *
gura lumii zice ca Baconschi a fost demis pentru ca s-a dat la Diva Blonda!

Diva Blonda e din alta Liga ... e de la Base in sus, dar asta e alta poveste.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2012, 03:38 PM
Mesaj #89


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 31 Jan 2012, 03:15 PM) *
voi postacii de serviciu ai PDL

Ai grija ca sari calul. Pe tine nu te-a numit nimeni postac, asa ca nu-i numi nici tu pe altii.

Aici se discuta despre PNL, despre PDL in alta parte...

Pe pe Voxpublica:

Preşedintele Partidului Naţional Liberal nu mai are nevoie de scuze pentru a-şi justifica absenţele repetate de la Parlament. Opoziţia a intrat īn grevă, astfel că liderul PNL conduce cu aplomb protestele. Problema, jenantă pentru un liberal, a apărut atunci cānd a venit vorba de indemnizaţie.

Dac㠓stāngistul” Ponta a plusat electoral cu o donaţie către SMURD, Crin Antonescu s-a plāns că va fi nevoit să se īmprumute de la prieteni pentru a rezista pe parcursul grevei parlamentare. Poate s-ar fi īnscris şi la ajutorul social, dacă Boc, evident la indicaţiile lui Băsescu, nu ar fi modificat legislaţie cu privire la deţinerea de blănuri şi bijuterii. Liderul PNL nu are īnsă nevoie să testeze noile norme de creditare ale BNR, pentru că o simplă privire prin ultima declaraţie de avere arată că are īn conturi circa 300.000 de euro.

Īn plus, soţia cāştigă peste 6000 de euro lunar de la Parlamentul European, fără a pune la socoteală cei 100.000 de euro cāştigaţi pentru consultanţă de la una dintre firmele lui Patriciu īnainte că arhitectul de la Adevărul să aibă probleme financiare. Şi atunci, pentru ce acest circ? Pentru electoratul liberal, īn nici un caz.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 03:51 PM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 31 Jan 2012, 03:38 PM) *
Ai grija ca sari calul. Pe tine nu te-a numit nimeni postac, asa ca nu-i numi nici tu pe altii.

Aici se discuta despre PNL, despre PDL in alta parte...

Pe pe Voxpublica:

Preşedintele Partidului Naţional Liberal nu mai are nevoie de scuze pentru a-şi justifica absenţele repetate de la Parlament. Opoziţia a intrat īn grevă, astfel că liderul PNL conduce cu aplomb protestele. Problema, jenantă pentru un liberal, a apărut atunci cānd a venit vorba de indemnizaţie.

Dac㠓stāngistul” Ponta a plusat electoral cu o donaţie către SMURD, Crin Antonescu s-a plāns că va fi nevoit să se īmprumute de la prieteni pentru a rezista pe parcursul grevei parlamentare. Poate s-ar fi īnscris şi la ajutorul social, dacă Boc, evident la indicaţiile lui Băsescu, nu ar fi modificat legislaţie cu privire la deţinerea de blănuri şi bijuterii. Liderul PNL nu are īnsă nevoie să testeze noile norme de creditare ale BNR, pentru că o simplă privire prin ultima declaraţie de avere arată că are īn conturi circa 300.000 de euro.

Īn plus, soţia cāştigă peste 6000 de euro lunar de la Parlamentul European, fără a pune la socoteală cei 100.000 de euro cāştigaţi pentru consultanţă de la una dintre firmele lui Patriciu īnainte că arhitectul de la Adevărul să aibă probleme financiare. Şi atunci, pentru ce acest circ? Pentru electoratul liberal, īn nici un caz.


Cine se scuza se acuza.
Te simti cu musca pe caciula?
Repet, aveti atatea aberatii de decizii si actiuni ale puterii, la zi, care afecteaza in mod direct si concret viata de cetateanului Romaniei, si voi va faceti ca nu vedeti nimic si veniti sa analizati temeinic actiuni cu iz electoral ale PNL-ului, aruncand cu acuze in ei. Ca si cand mesajele cu iz electoral ale lui Antonescu au treaba cu genocidul economic realizat de Putere.
Am mai avut discutia asta de la inceput.
In zilele noastre, fata de regimul Nastase in care o buna parte a comentatorilor se faceau doar ca nu vad anumite actiuni ale Puterii, acum comentatorii politici ai Puterii, nu doar ca se fac ca nu vad aberatiile zilnice, DAR SE OCUPA IN MOD ACTIV de discreditarea Opozitiei, cea care nu are nici o treaba cu dezastrul zilnic, ca d-asta ii zice Opozitie ...
Te simti?


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2012, 03:58 PM
Mesaj #91


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(goguta @ 31 Jan 2012, 03:51 PM) *
Cine se scuza se acuza.

Nu se scuza nimeni - doar te-am avertizat ca daca vei continua in stilul asta o sa incepi sa reclami ca gigip "cenzura crunta" de pe aici.

QUOTE
aveti atatea aberatii de decizii si actiuni ale puterii, la zi, care afecteaza in mod direct si concret viata de cetateanului Romaniei, si voi va faceti ca nu vedeti nimic

Pe alea le discutam daca vrei pe topicurile dedicate lui Basescu, Boc, guvernului samd. Aici nu

QUOTE
veniti sa analizati temeinic actiuni cu iz electoral ale PNL-ului, aruncand cu acuze in ei

Si care e problema ta?! Aici subiectul este PNL si este normal sa discutam despre un partid care are sanse mari sa faca parte din coalitia de guvernare, din toamna. Doar ne va afecta pe toti prestatia pe care o va avea.

QUOTE
fata de regimul Nastase in care o buna parte a comentatorilor se faceau doar ca nu vad anumite actiuni ale Puterii, acum comentatorii politici ai Puterii, nu doar ca se fac ca nu vad aberatiile zilnice

In perioada aia nu exista televiziune la care sa vezi ce vezi acum la Antene, Realitatea ori in alta parte. Existau doar 2 sau 3 ziare care indrazneau sa critice puterea, in rest toata presa era aservita puterii. Cu largul concurs al PNL situatia se va repeta din noiembrie incolo.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 04:01 PM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 31 Jan 2012, 05:58 PM) *
In perioada aia nu exista televiziune la care sa vezi ce vezi acum la Antene, Realitatea ori in alta parte.


Minti portocaliu ce deobicei ! jamie.gif Saltarea de pe strada si arestarea lui Ciuvica pentru Armaghedon a fost data intens la posturile respective


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 04:08 PM
Mesaj #93


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 31 Jan 2012, 03:58 PM) *
Si care e problema ta?! Aici subiectul este PNL si este normal sa discutam despre un partid care are sanse mari sa faca parte din coalitia de guvernare, din toamna. Doar ne va afecta pe toti prestatia pe care o va avea.

Vezi ca pentru argumentul tau de mai sus ti-a dedicat Ion Creanga o fabula, ceva cu drobul de sare.
Daca ai chef de discutat chestiuni care ne afecteaza, hai sa ne pastram in prezent si o sa vedem in viitor ce vom discuta atunci.
Pana atunci vezi cum e cu Creanga ...
QUOTE(abis @ 31 Jan 2012, 03:58 PM) *
In perioada aia nu exista televiziune la care sa vezi ce vezi acum la Antene, Realitatea ori in alta parte. Existau doar 2 sau 3 ziare care indrazneau sa critice puterea, in rest toata presa era aservita puterii. Cu largul concurs al PNL situatia se va repeta din noiembrie incolo.

Te-ai gandit ca poate televiziunile astea sunt printre putinele care-si fac treaba in mare, adica stau cu ochii pe Putere si critica Puterea asa cum e normal peste tot.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2012, 04:14 PM
Mesaj #94


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 31 Jan 2012, 04:01 PM) *
Minti portocaliu ce deobicei !

Si tu minti rosu?

QUOTE
Saltarea de pe strada si arestarea lui Ciuvica pentru Armaghedon a fost data intens la posturile respective

Adica pe vremea aia erai arestat pe strada pentru ca indrazneai sa critici puterea si nu era dictatura.

Azi poti sa zici ce vrei si nu te salta nimeni, dar este dictatura?



Goguta, nu m-am gandit. Pur si simplu nu mi-a trecut prin cap ca "iti faci treaba" daca urli toata ziua-buna ziua, fara niciun motiv, ca traiesti in dictatura, ca e mai rau ca pe vremea lui Ceausescu samd.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 04:21 PM
Mesaj #95


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 31 Jan 2012, 06:14 PM) *
Azi poti sa zici ce vrei si nu te salta nimeni, dar este dictatura?

Probabil ca aplauzi cand Morar slugoiul lui Basea isi trimite trupele ( insotite de televiziuni ) sa salte oamenii de acasa !

Si pentru ca sa nu iti uiti minciuna :
In perioada aia nu exista televiziune la care sa vezi ce vezi acum la Antene, Realitatea ori in alta parte.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 31 Jan 2012, 04:23 PM
Mesaj #96


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Da? Unde vedeai la TV toata ziua "dictatura"?

Bineinteles ca il aplaud pe Morar! O face si ambasadorul SUA, o fac si aia de la Bruxelles, eu ce de nu?

Acest topic a fost editat de abis: 31 Jan 2012, 04:23 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 04:26 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(abis @ 31 Jan 2012, 04:14 PM) *
Goguta, nu m-am gandit. Pur si simplu nu mi-a trecut prin cap ca "iti faci treaba" daca urli toata ziua-buna ziua, fara niciun motiv, ca traiesti in dictatura, ca e mai rau ca pe vremea lui Ceausescu samd.

Absolut fiecare "urlet" e insotit de motivele si argumentele respective.
De ce spui "fara niciun motiv"?
Da-mi un singur exemplu de urlet al Antenelor fara motiv. De preferinta de la Badea, Ciutacu sau Gadea hai chiar si Dana Grecu. Sa nu-mi zici de Gabi Firea ca aia, pentru mine, e o mahalagioaica proasta care doar face rating ca asta vrea poporul.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2012, 04:27 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 31 Jan 2012, 02:36 PM) *
.... O cartita basesciana !

"Cartita basesciana"? In cazul asta inseamna ca PNL-ul este infestat, poate ca ar fi cazul sa inceapa marea epurare, cartitele cu Basescu sau cu PDL, iar "adevaratii" PNL-isti cu PSD-ul ca tot au format ei o uniune contra ideologiei, USL.

QUOTE(goguta @ 31 Jan 2012, 03:15 PM) *
Ce ma distreaza pe mine la voi postacii de serviciu ai PDL e ca picati fix in zicala aia romaneasca...

Moncher, magarul ala de care faci vorbire pe aici era de fapt caine. Cum la zoofolclorogie vad ca nu stai prea bine, sa vedem de ce crezi domnia ta ca cei de forum sunt postaci? intreb ca n-am inteles prea bine, daca am o alta parere trebuie sa fiu considerat postac? atunci ceilalti care au alte pareri diferite de ale mele ce sunt? forumisti? Daca incep sa injur guvernul si pe Basescu ma faceti iar forumist?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 04:30 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 06:27 PM) *
sa vedem de ce crezi domnia ta ca cei de forum sunt postaci? intreb ca n-am inteles prea bine, daca am o alta parere trebuie sa fiu considerat postac?


Nu esti postac, ma pun chezas. Veniturile le obtii din albinarit. Aci combati numai din dragoste pentru Basea @ Co


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2012, 04:43 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Daca toti politicienii din aceasta tara ar avea o dragostea mea pentru Basescu, pentru tara, pentru neam, Basescu era de mult plecat de la Cotroceni, mai exact din ziua cand i-a iesit porumbelul ala din gura, cum ca e gata sa-si depuna mandatul pentru infaptuirea reformelor. Opozitia a demonstrat in acele zile ca are cu totul alte interese decat natiunea, poporul, in numele caruia se ia la tranta cu puterea, de fapt opozitia nu vrea decat sa ajunga la ciolan isi doreste asta atat de mult incat e dispusa sa sacrifice orice, ideologie, popor, trecut si viitor, asta pentru ca stie deja ce inseamna sa fi la putere, sa ai puterea, iar puterea este ca un drog, da dependenta, pentru unii.

Acest topic a fost editat de Marduk: 31 Jan 2012, 04:44 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 04:46 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 04:27 PM) *
Moncher, magarul ala de care faci vorbire pe aici era de fapt caine. Cum la zoofolclorogie vad ca nu stai prea bine, sa vedem de ce crezi domnia ta ca cei de forum sunt postaci? intreb ca n-am inteles prea bine, daca am o alta parere trebuie sa fiu considerat postac? atunci ceilalti care au alte pareri diferite de ale mele ce sunt? forumisti? Daca incep sa injur guvernul si pe Basescu ma faceti iar forumist?

Mie cainii mi-s dragi, eu prefer varianta cu magarul.
Cum zice si march, nu zic ca esti postac PDL platit, ci doar din punct de vedere ideologic.
Daca matale initiezi discutii, pe subiecte paralele, fara importanta majora ca sa sancionezi niste greseli umane, fara efect concret in societate, normal ca te banuiesc pe interese ascunse.
Dar nah, e parerea mea, Felina vad ca te apreciaza, pe unde te prinde biggrin.gif, si cum eu o apreciez pe Felina sunt sigur ca si la dumneata am multe de apreciat, doar ca nah, sanctionez ce mi se pare deplasat.
Eu sunt PNL-ist de cand lumea, si mi se pare un atac direct sa apari aici si sa spui: "partid, sa-i zicem istoric, desi pare rupt de realitatea istorica a acestei tari." - este de o cruditate gratuita crancena si dupa cum vezi m-am aprins tare rau.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 04:50 PM
Mesaj #102


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 04:43 PM) *
Basescu era de mult plecat de la Cotroceni, mai exact din ziua cand i-a iesit porumbelul ala din gura, cum ca e gata sa-si depuna mandatul pentru infaptuirea reformelor. Opozitia a demonstrat in acele zile ca are cu totul alte interese decat natiunea, poporul, in numele caruia se ia la tranta cu puterea, de fapt opozitia nu vrea decat sa ajunga la ciolan isi doreste asta atat de mult incat e dispusa sa sacrifice orice, ideologie, popor, trecut si viitor, asta pentru ca stie deja ce inseamna sa fi la putere, sa ai puterea, iar puterea este ca un drog, da dependenta, pentru unii.


Pai nu-i pic de logica in ce spui matale.
Ce spui matale arata ca din contra, USL nu si-a dorit ciolanul daca zici ca Base l-a oferit, Base a oferit niste vorbe atat.
Ce motiv avea USL sa nu faca ce zicea Base atunci in schimbul puterii?
pana una alta drog vad ca e doar pentru Base si PDL, care se agata de putere in conditii de sustinere de 10-20%.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Jan 2012, 05:05 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(goguta @ 31 Jan 2012, 04:46 PM) *
QUOTE
... ci doar din punct de vedere ideologic.

nici macar, eu sunt regalist, consider monarhia constitutionala o solutie buna pentru Romania.
QUOTE
Eu sunt PNL-ist de cand lumea, si mi se pare un atac direct sa apari aici si sa spui: "partid, sa-i zicem istoric, desi pare rupt de realitatea istorica a acestei tari." - este de o cruditate gratuita crancena...

Dap, e crud cand vezi un partid istoric, regalist, facand o alianta cu un partid nascut din esaloanele 2 si 3 ale PCR.



QUOTE(goguta @ 31 Jan 2012, 04:50 PM) *
...Ce motiv avea USL sa nu faca ce zicea Base atunci in schimbul puterii?

Moncher, asta este problema mea, ca nu stiu de ce PSD-ul, nu cred ca USL-ul exista atunci, nu a profitat macar mediatic de oferta lui Basescu. Io in locul lor intram in jocul lui si-l faceam sa faca macar pasul inapoi, public, dar poate ca ceea ce pierdeau era mai important decat ceea ce urmau sa castige. Apoi mai era si nenorocita asta de criza din care aveu sa ne scoata ei nu PDL-ul, asa ca daca e sa stai sa judeci au avut destule motive doar sa dea din gura fara propuneri concrete, acum probabil ca suntem pe druml cel bun si vor sa poarte ei laurii. Daca e sa am dreptate sunt de-o josnicie fara margini.

Acest topic a fost editat de Marduk: 31 Jan 2012, 05:07 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 31 Jan 2012, 05:11 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 07:05 PM) *
nici macar, eu sunt regalist, consider monarhia constitutionala o solutie buna pentru Romania.


Ai fost in Piata ? Cu o mica placarda scrisa de tine : Monarhia salveaza Romania ?

Sau tu oi fi regalist de-al printului-bastard Poulica ?


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
goguta
mesaj 31 Jan 2012, 05:15 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.116
Inscris: 24 December 08
Forumist Nr.: 12.676



QUOTE(Marduk @ 31 Jan 2012, 05:05 PM) *
nici macar, eu sunt regalist, consider monarhia constitutionala o solutie buna pentru Romania.

Dap, e crud cand vezi un partid istoric, regalist, facand o alianta cu un partid nascut din esaloanele 2 si 3 ale PCR.
Moncher, asta este problema mea, ca nu stiu de ce PSD-ul, nu cred ca USL-ul exista atunci, nu a profitat macar mediatic de oferta lui Basescu. Io in locul lor intram in jocul lui si-l faceam sa faca macar pasul inapoi, public, dar poate ca ceea ce pierdeau era mai important decat ceea ce urmau sa castige. Apoi mai era si nenorocita asta de criza din care aveu sa ne scoata ei nu PDL-ul, asa ca daca e sa stai sa judeci au avut destule motive doar sa dea din gura fara propuneri concrete, acum probabil ca suntem pe druml cel bun si vor sa poarte ei laurii. Daca e sa am dreptate sunt de-o josnicie fara margini.

Esalonul 2 ca esalonul 3 sunt PDL.
Eu cred ca nu aveau ce sa primeasca atunci de la Base, care a facut doar un exercitiu de imagine si intoxicare, nu a oferit nimic concret, a zis doar in treacat ca cei de la PSD nu vor puterea si atat, a prins la public ideea.
Altfel, din criza nu se iese asa usor, fara niste masuri concrete.
Masuri ce exista in programele USL, si o sa le vedem aplicate concret iar apoi o sa vedem si rezultatele.
Bineinteles ca nu va fi meritul lor, va fi cum zice Abis - meritul masurilor lui Boc wink.gif.


--------------------
Analiza stiri
"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur, prind curaj"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 06:15 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman