HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pnl, Sa fie noul PNL solutia Romaniei?
Marduk
mesaj 8 Jul 2009, 04:50 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Care este legatura intre satanisti si PNL si solutia pentru Romania? Nu de alta dar nu vreau ca in cazul in care decid sa-l aleg pe Crin Antonescu, sa nu ma trezesc ca am votat cu un satanist?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Jul 2009, 05:04 PM
Mesaj #37


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 8 Jul 2009, 05:44 PM) *
Daca tu vrei sa faci propaganda pentru satanisti in numele libertatilor constitutionale , atunci io zic bine a facut consilierul ala liberal cu sesizarea lui

Despre ce sesizare vorbesti? Nu a facut nici o sesizare oficiala, ci a facut abuz de functie.

Eu nu fac propaganda pentru satanisti, eu apar dreptul la exprimare al cuiva care nu incalca legea. Iar tu dovedesti, fiind de acord cu restrangerea libertatilor celor care nu sunt la fel ca tine, ca nu esti un liberal adevarat. Nimic nou...
QUOTE
eu nu vad libertatile constitutionale asa cum le interpretezi tu in favoarea unor asemenea indivizi / fapte :

"Indivizii" nu fac propaganda sinuciderilor ori profanarii de cadavre.

"Am inceput ca trupa blasfemica, dar ne-am maturizat.

Avem multe mesaje si multe lucruri despre care vorbim, in muzica noastra. De exemplu, cel mai nou album, Passiondale, este despre Primul Razboi Mondial. Nu e nimic satanic acolo. Numai ca la inceputurile noastre, in anii 90, am inceput ca o trupa blasfemica, satanica, anti-religioasa. Eram tineri! Dar stiti cum e, odata cu varsta incepi sa vezi si alte lucruri pe lume. Asa ca am inceput sa ne inspiram din carti, filme. Uneori am avut si subiecte religioase. Daca ar fi cautat in trecutul nostru si ar fi vazut cine suntem, atunci n-ar fi trebuit sa existe nicio problema. Dar cred ca sunt oameni foarte ingusti la minte".


Ce "mesaj satanic" vezi in piesa asta, de ex.?
God Dethroned - "The Lair of the White Worm"

QUOTE
Cand Tariceanu a fost la putere ori am criticat ori cel putin am tacut din jena

Ai tacut chitic, asa cum ma acuzi tu pe mine acum? rofl.gif
Tampenii poti face nu doar la guvernare. Exista, dupa cum vezi, si putere locala.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 9 Jul 2009, 12:10 PM
Mesaj #38


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(abis @ 8 Jul 2009, 06:04 PM) *
Ce "mesaj satanic" vezi in piesa asta, de ex.?


Dar tu poti sa recunosti, asa, in general, vreun mesaj satanic?

Acest topic a fost editat de Rehael: 9 Jul 2009, 05:00 PM


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Jul 2009, 12:10 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 10 Jul 2009, 10:10 AM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Rehael @ 9 Jul 2009, 01:10 PM) *
Dar tu poti sa recunosti, asa, in general, vreun mesaj satanic?

Sigur. Mesajele contra lui Basescu si slugilor lui pedeliste !
laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 17 Aug 2009, 12:19 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Impostura marca PNL: azi, Adrian Iorgulescu - Carieră īntemeiată pe un pseudo-doctorat


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 Aug 2009, 06:07 PM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



E, neicusorule deaca ar fi doar asta, am mai apuca sa vedem in tarisoara asta curgand laptele si mierea. Dar tare mi-e teama ca-s mai multi, mult mai multi si sunt infipti peste tot.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Oct 2009, 09:26 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



PNL isi da cu tesla in cojones tocmai acum inaintea alegerilor. L-a sustinut pe Olteanu la postul de vice-guvernator al BNR ! devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 9 Oct 2009, 09:27 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Oct 2009, 05:54 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Patriciu in Ev.Z :

Omul de afaceri liberal Dinu Patriciu īl descrie pe Bogdan Olteanu, proaspăt īnscăunat viceguvernator al BNR, drept un om "labil psihic, excesiv de ambiţios, lipsit de loialitate, de o inteligenţă mediocră, dar şiret şi lipsit de moralitate"

si mai departe continua :

Băsescu, cel mai corupt politician

Patriciu mai spune īnsă că, īntr-o ţară īn care, Cătălin Avramescu este şeful Cancelariei preşedintelui şi Bogdan Olteanu poate fi liniştit viceguvernator al BNR.

El īl critică şi pe şeful Cancelariei prezidenţiale despre care spune că este "mai īntr-o dungă". "Există o singura deosebire īntre dumneavoastră şi Bogdan Olteanu. El e mai şiret. Dumneavoastră mai īntr-o dungă. Īn rest, sunteţi produsele
aceleiaşi stări bolnave a societăţii romāneşti incapabilă īncă să-şi selecteze şi să-şi aprecieze elitele",
continuă omul de afaceri.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 18 Oct 2009, 07:51 PM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nesimtite si viclene afirmatiile lui Paturiciu. Olteanu e pus cu microfoanele la BNR, tocmai dumnealui (Patriciu) si-a achizitionat o banca, nu-i asa?? Parca liberalii nu puteau sa-l traga pe linie moarta pe Olteanu daca vroiau. Sau cum de l-au inscaunat in fruntea parlamentului daca era asa de tembel??

Inca o data ne ia drept o tara de prosti in care el e singurul destept. Ii e dator pe viata lui Nastase pentru Petromidia si Basescu stie asta. De-asta nu precupeteste nici un efort sa-l infunde pe Basescu. De-asta n-a fost de acord de la inceput cu alianta DA , numai ca atunci n-a avut loc de Stolojan , Mona Musca si Valeriu Stoica. Restul penelistilor sunt dependenti financiar de el. Incet -incet insa i-a tras pe astia doi pe linie moarta si si-a vazut visul implinit inca de pe vremea lui Corneliu Coposu.


Inca un articol foarte bun pe aceasta tema.
Cu dedicatie pentru cei care cred ca Antonescu e salvarea . sad.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 18 Oct 2009, 10:39 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Michelle @ 18 Oct 2009, 08:51 PM) *
Cu dedicatie pentru cei care cred ca Antonescu e salvarea .

Eu i-am gasit un nume acestei paiate, Antoriciu, nu stiu daca in el sta salvarea romanilor, sau in programele gen cresa, promovate de Patriciu, sigur este ca Patriciu este un papusar bun, la fel ca Iliescu, numai ca papusile sale sunt liberale, dar muncesc pentru acelasi scop, sprijinirea si promovarea ideilor papusarilor.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Oct 2009, 10:31 AM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 18 Oct 2009, 08:51 PM) *
Olteanu e pus cu microfoanele la BNR, tocmai dumnealui (Patriciu) si-a achizitionat o banca, nu-i asa??

O sa faceti galbenare din cauza acestui Patriciu. Ca s-o evitati cititi si voi si altele nu numai foaia basesciana HotNews !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 19 Oct 2009, 11:29 AM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Decit edem glotic ca tine din cauza lui Basescu , mai buna o galbenare! jamie.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Nov 2009, 06:03 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Calul troian şi orban !

(...) zilele trecute, lunecosul preţios numit Valeriu Stoica īi cānta īn strună lui Orban.

Celui mai mic şi mai crăcănat dintre fraţi. Că el este viitorul preşedinte al PNL, că el face şi drege, că el ştie ce n-a aflat nici Īmpieliţatul! Şi Orban, vanitos, pomanagiu de putere, şi el tot un fel de vulpe gen Valeriu Stoica, dar limitat doar cu copertele cărţilor din bibliotecă, īi īntorcea cāte un rānjet de politeţe. Jumătate din figura sa arăta a īnjurătură, jumătate de fraier care crede că ar putea īnghiţi un crocodil.

Aici e buba, mi-am zis. Ludovic Orban se īndoaie cu uşurinţă, de parcă ar fi un fel de păpuşă de cārpă cu voce groasă
(...)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Nov 2009, 09:27 PM
Mesaj #49


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Antonescu dixit : "PNL, nu-mi place asa in........" (B1TV) Alo, sefu esti presedinte de PNL daca nu-ti place ceva sau cineva, schimba macazul sau da-i afara, ca doar esti independent nu te manipuleaza nimeni.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Nov 2009, 09:13 AM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Oare juristi din PNL si PSD nu au stiut ca primarul Klaus Johannis nu poate fi desemnat premier. Atata tevatura si discutii sterile, tone intregi de maculatura, emisiuni de televiziune care sa discute de ce nu-l vrea Basescu pe Johannis. Daca este adevarata aceasta stire, demonstreaza inca odata daca mai era nevoie de imbecilitatea politicienilor romani. Faptul ca majoritatea adhoc a sustinut, probabil va sustine in continuare, candidatura lui Johannis scoate in evidenta, neseriozitate si dezinteresul parlamentarilor, fata de problemele cu care se confrunta Romania la aceasta ora, cerbicia prosteasca.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Nov 2009, 10:32 AM
Mesaj #51


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(marduk @ 5 Nov 2009, 09:13 AM) *
Oare juristi din PNL si PSD nu au stiut ca primarul Klaus Johannis nu poate fi desemnat premier.

Sunt sigur ca nu au stiut. In conditiile astea ar fi o dovada de bun-simt din partea lui Iohannis sa se retraga.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 13 Feb 2011, 07:59 PM
Mesaj #52


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Pe surse se aude ca Dinu Patriciu ar dori sa infiinteze un nou partid liberal. Ar fi a treia oara cand sparge PNL.
Daca face aceasta miscare, nu va fi decat in beneficiul presedintelui Basescu si al PDL.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 13 Feb 2011, 08:43 PM
Mesaj #53


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



Să vedem și confirmarea oficială.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 13 Feb 2011, 10:20 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Dox @ 13 Feb 2011, 07:59 PM) *
Pe surse se aude ca Dinu Patriciu ar dori sa infiinteze un nou partid liberal. Ar fi a treia oara cand sparge PNL.
Daca face aceasta miscare, nu va fi decat in beneficiul presedintelui Basescu si al PDL.

Il subestimezi pe conu' Dinu.Cel mai bogat om din Romania ori unul dintre bogatii tarii,sa intre acum in politica,ar face o mare prostie.Conu' Dinu,ca si alti sforari din politica de pe margine(Tiriac,Vantu si altii),joaca poker,de fiecare data,incercand sa prinda o chinta ,la doua capete.Marii bogatasi,marile firme prezente in Romania si asociatiile de investitori mijlocii,investesc in alegerea principalilor candidati si partidele aflate in fruntea sondajelor,proportional cu cota de castig,mai mult in cei de pe locul 1 si mai putin in cei de pe 2-3. Indiferent cine castiga,ei vor afirma ca pe cei alesi i-au sponsorizat si,normal,isi vor recupera investitiile,inzecit.
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2011, 09:10 AM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ultimele declaratii ale domnului Crin Antonescu sunt complet naucitoare, domnul Antonescu, promite sa desfiinteze toate legile adoptate prin asumarea raspunderii guvernului Boc si nu numai. De unde aceasta dorinta de razbunare, de unde aceasta atitudine de pasalac unde totul era "sters" de catre noul sultan, acesta sa fie presedintele care ne va conduce prin era postbasescu? Antonescu fie are de platit niste polite si atunci pare a fi mai rau decat Basescu, fie vorbeste doar ca sa se afle intreaba, fie nu stie cu cine s-a aliat. Tare mi-e teama ca PNL-ul va ajunge ca partidul lui Miluta si a lui Ciorbea, daca tandemul Patriciu-Tariceanu isi iau mana de pe PNL cu siguranta PNL-ul va devenii un partid istoric.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 13 Apr 2011, 09:37 AM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 13 Apr 2011, 10:10 AM) *
Ultimele declaratii ale domnului Crin Antonescu sunt complet naucitoare, domnul Antonescu, promite sa desfiinteze toate legile adoptate prin asumarea raspunderii guvernului Boc si nu numai. De unde aceasta dorinta de razbunare, de unde aceasta atitudine de pasalac unde totul era "sters" de catre noul sultan, acesta sa fie presedintele care ne va conduce prin era postbasescu? Antonescu fie are de platit niste polite si atunci pare a fi mai rau decat Basescu, fie vorbeste doar ca sa se afle intreaba, fie nu stie cu cine s-a aliat. Tare mi-e teama ca PNL-ul va ajunge ca partidul lui Miluta si a lui Ciorbea, daca tandemul Patriciu-Tariceanu isi iau mana de pe PNL cu siguranta PNL-ul va devenii un partid istoric.

Prietene,te afli in convalescenta dupa crancena boala ,potocalita acuta!Iti revii incet dar sigur,ca Teo Trandafir.Esti inca in faza de radio Erevan.Da,e adevarat ca un partid se va alatura PNT-ului,numai ca asta e PDL(in nici un caz PNL-care este cotat in alianta USL cu 60-70%,intentie de vot) Daca mai citesti si alte ziare ,in afara celor manjite portocaliu,urmaresti si alte posturi tv,decat TVR si B1,daca vorbesti pe strada,la cumparaturi,la birou cu alte persoane in afara de pedelei,ar trebui sa dai delete cu frenezie la ce ai postat mai sus. 90%din populatia tarii vomita cand aud asemenea ineptii ori cand apar la tv Talmaceanu,Udrea,Boc cel prost,Basescu,Visan,Spanu,Popoviciu si alti imbuibati portocalii.
Nu pot decat sa-ti doresc insanatosire grabnica si,daca poti sa te inscrii intr-un program de detoxificare de portocalita acuta,pentru a nu se croniciza ,precum in cazul unui incurabil,postant pe forum!
gigip
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2011, 09:54 AM
Mesaj #57


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Moncher eu te rog sa comentezi si sa lasi portocalita mea deoparte, oricum iti multumesc ca-mi porti de grija dar te anunt ca nu sunt aliniat politic ci doar comentator politic.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Apr 2011, 10:09 AM
Mesaj #58


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Un atac - meritat, dar fara precendet - la adresa lui Antonescu a aparut chiar in Adevarul.

Iata ca si presa mogulilor are momentele ei de fair-play.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Apr 2011, 10:28 AM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 15 Apr 2011, 11:09 AM) *
Un atac - meritat, dar fara precendet - la adresa lui Antonescu a aparut chiar in Adevarul.

Iata ca si presa mogulilor are momentele ei de fair-play.

Ai ramas in urma. Dragul vostru de "Paturiciu" s-a gandit ca mai bine i-ar trage niste limbi lui Basea. Asa ca schimbati-va atitudinea urgent.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 May 2011, 12:33 PM
Mesaj #60


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Preşedintele PNL, Crin Antonescu "Traian Băsescu a schimbat ilegal regimul politic din Romānia prin īncălcarea Constituţiei. Este necesară suspendarea lui Traian Băsescu”

Si Iliescu & Co. au incalcat constitutia cand l-au debarcat pe Ceausescu, unde era vajnicul UTC-ist Crin Antonescu sa-i spuna lui Iliescu ca ar trebui suspendat pentru incalcarea constitutiei din acele timpuri. In tara asta e dictatura domnule, trebuie suspendat Basescu acum cand nu mai are sustinerea prostimii, sa-i aratam noi cine suntem. PNL e din ce in ce mai de stanga, e timpul ca domnul Patriciu sa-l aduca cu picioarele pe pamant pe UTC-istul de ieri.

Acest topic a fost editat de Marduk: 22 May 2011, 12:34 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gigip
mesaj 22 May 2011, 01:21 PM
Mesaj #61


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.873
Inscris: 30 March 10
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 16.402



QUOTE(Marduk @ 22 May 2011, 01:33 PM) *
Preşedintele PNL, Crin Antonescu "Traian Băsescu a schimbat ilegal regimul politic din Romānia prin īncălcarea Constituţiei. Este necesară suspendarea lui Traian Băsescu”

Si Iliescu & Co. au incalcat constitutia cand l-au debarcat pe Ceausescu, unde era vajnicul UTC-ist Crin Antonescu sa-i spuna lui Iliescu ca ar trebui suspendat pentru incalcarea constitutiei din acele timpuri. In tara asta e dictatura domnule, trebuie suspendat Basescu acum cand nu mai are sustinerea prostimii, sa-i aratam noi cine suntem. PNL e din ce in ce mai de stanga, e timpul ca domnul Patriciu sa-l aduca cu picioarele pe pamant pe UTC-istul de ieri.

Marduk,prietene,gresesti incomensurabil!Nu Iliescu et.comp. l-au debarcat pe Ceausescu ci CIA,cu sprijinul finantei mondiale si a Europei democrate! Daca,in sfarsit,Basea va fi debarcat prin referendum,va fi o cale democratica,noi l-am ales,noi il dam jos.Antonescu,Ponta ori alt lider nu ar reusi acest lucru daca nu ar vrea"boborul".Parerea a 80% dintre romani este ca nu il mai vor la carma pe Matroz Imparat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 May 2011, 01:36 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 22 May 2011, 01:33 PM) *
Preşedintele PNL, Crin Antonescu "Traian Băsescu a schimbat ilegal regimul politic din Romānia prin īncălcarea Constituţiei. Este necesară suspendarea lui Traian Băsescu”

Si Iliescu & Co. au incalcat constitutia cand l-au debarcat pe Ceausescu,



Atunci e nevoie de o alta revolutie sa-l dam jos pe ticalos !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 22 May 2011, 02:37 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gigip @ 22 May 2011, 02:21 PM) *
.... Parerea a 80% dintre romani este ca nu il mai vor la carma pe Matroz Imparat!



QUOTE(March @ 22 May 2011, 02:36 PM) *
Atunci e nevoie de o alta revolutie sa-l dam jos pe ticalos !


Mai incet cu revolutiile astea, ca suntem in UE si NATO, sau vreti sa cantam la balalaica alti 50 de ani?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 May 2011, 11:05 AM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(gigip @ 22 May 2011, 01:21 PM) *
Parerea a 80% dintre romani este ca nu il mai vor la carma pe Matroz Imparat!

asa , 80% dintre rrromani l-au votat si pe iliescu acum 20 de ani. ar trebui acum sa il vreti 80% pe ceausescu, adevaratul vostru carrmaci.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 18 Jul 2011, 03:34 PM
Mesaj #65


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Tineretul penelist ne arata fundul ulala.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Jul 2011, 03:45 PM
Mesaj #66


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Bravo lor, arata bine. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 18 Jul 2011, 07:04 PM
Mesaj #67


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(March @ 18 Jul 2011, 04:34 PM) *
Tineretul penelist ne arata fundul ulala.gif


Ma tot gandeam ce ar putea determina un "jurnalist" sa scrie un asa gunoi de articol, pana cand am vazut ca "jurnalistul" e o ea, probabil invidioasa pe exponatele respective, si cu sindrom avansat de LAP. rofl.gif Si uite-asa ma duc cu gandul la "jurnalista" lui Margineanu, numa-numa... roflmao.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 Jul 2011, 01:08 PM
Mesaj #68


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Renate Weber cere CE o reacţie la decizia "vădit discriminatorie" a Spaniei privind romānii


In timp ce alde Basescu sunt preocupati mai mult cu asigurarea sponsorizarilor pt campaniile ce vor veni(vezi RMGC si ultimul ciordeala a guvernului), opozitia are o reactie (vai de mama ei, dar macar e putin mai mult decat nimic), cu privire la decizia spaniei.

Ma mir ca Basescu nu mai e asa razboinic cum era cu rusii si americanii. S-o fi terminat stocul de Jack! ohyeah.gif

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 23 Jul 2011, 01:09 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 23 Jul 2011, 01:50 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



-Sa fie noul PNL solutia Romaniei?

Daca ar fi fost vechiul PNL, ala de acum jdemii de ani, da. Cei de acum par mai putin liberali, si mai mult sociali rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 23 Jul 2011, 01:55 PM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



QUOTE(Cucu Mucu @ 23 Jul 2011, 02:08 PM) *
[url="http://www.mediafax.ro/social/renate-weber-cere-ce-o-reactie-la-decizia-vadit-discriminatorie-a-spaniei-privind-romanii-8518533/"]Renate Weber cere Ma mir ca Basescu nu mai e asa razboinic cum era cu rusii si americanii. S-o fi terminat stocul de Jack! ohyeah.gif


Lasa bre, nu-ti face griji,la astia o sa latre si mai tare. Ba poate ca tocmai se gandeste cum sa-i si muste ohyeah.gif
Din cite stiu eu zilele astea o sa le zica Lazaroiu niste basme cu Alba ca zapada. Sau alba-neagra, whatever!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 07:16 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman