HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

39 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Alegerile Prezidentiale Din 2009, candidati,sanse,cum va decurge batalia electorala
Marduk
mesaj 20 Aug 2009, 08:58 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(nefertiti @ 20 Aug 2009, 09:40 PM) *
Da' poate la un moment dat o sa vad tot circul asta de pe un mal de ocean si, atunci, da, o sa pot sa ma rad linistita.

Ai grija sa nu vorbesti romaneste, atunci cand te razi, doar asa vei putea sa stai linistita.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Aug 2009, 09:28 PM
Mesaj #72


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(nefertiti @ 20 Aug 2009, 09:25 PM) *
Adica o sa avem inca patru ani de circ.

Cinci ani, vrei sa spui.

Crezi ca daca ar castiga unul ca Geoana (Antonescu a cam iesit din cursa) s-ar schimba ceva in bine? Priveste personajul. Sigur, ar fi altceva decat Basescu, dar ar fi preferabil sa fie el presedinte? De ce? Doar dorinta de a-l schimba pe actualul presedinte nu-i suficient; ar trebui prezentate avantajele pe care le-ar avea o eventuala victorie a lui Geoana. Bun, nu ar mai fi Basescu presedinte, asta am inteles. Dar dupa aceea? In ce anume ar consta schimbarea? Ce altceva ar fi altfel decat acum, si in ce sens?



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 20 Aug 2009, 09:41 PM
Mesaj #73


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(nefertiti @ 20 Aug 2009, 09:40 PM) *
Pai nu e ok, ca ne radem de noi. Da' poate la un moment dat o sa vad tot circul asta de pe un mal de ocean si, atunci, da, o sa pot sa ma rad linistita. ohyeah.gif


depinde mult care mal și care ocean ... dacă e Pacificul la Șanhai sau Vladivostok, sau Atlanticul la Luanda, ești în eroare ... biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 Aug 2009, 09:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Nefertiti
mesaj 20 Aug 2009, 10:52 PM
Mesaj #74


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



abis, n-am zis ca il prefer pe Geoana, nu incerca sa insinuezi lucruri. smile.gif

Rovaniemi, stai linistit, stiu ce spun.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Aug 2009, 10:56 PM
Mesaj #75


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Stiu ca n-ai zis, ma intrebam doar care ar fi alternativa. Stii cum se spune, in tara orbilor chiorul este imparat. Geoana si Antonescu tin mortis sa arate ca sunt orbi, ceea ce ii permite chiorului sa sa imparateasca...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 20 Aug 2009, 11:00 PM
Mesaj #76


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



se pare că "marele sponsor" îl vrea pe Oprescu candidat în locul lui Antonescu... Are Oprescu şanse mai bune dacă candidează? Eu cred că e preferabil, decât prostănacul, mai bine un chirurg, poate mai ascute bisturiul şi mai taie fripturişti de pe listă...


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Aug 2009, 11:12 PM
Mesaj #77


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Ce a facut Oprescu la capitala, cam asta va face si la Cotroceni, daca ajunge. Adica nimic. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 21 Aug 2009, 12:09 AM
Mesaj #78


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



a făcut patinoar la Universitate, să pice babele pe spate, să mai dea de lucru la confrate! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 21 Aug 2009, 07:25 AM
Mesaj #79


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Dimpotriva, ce a facut la Universitate e singurul lucru bun. Nu stiu daca ai vazut cum era inainte, o mizerie... E drept ca porcaria aia de pe jos a fost prost aleasa, dar, una peste alta, acolo e curat acum. Iar eu mi-as dori sa nu inchierieze spatiile alea comerciale decat pentru vreo librarie, florarie si altele de gen, nu pt fast-food-uri, ca atunci iar o luam de la capat.

In rest, Oprescu are doar gura mare, nu face nimic. Si nici sanse la Cotroceni nu i-as da.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 Aug 2009, 08:50 AM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 21 Aug 2009, 12:12 AM) *
Ce a facut Oprescu la capitala, cam asta va face si la Cotroceni, daca ajunge. Adica nimic. smile.gif

Pai asta vor si baietii destepti, un presedinte reprezentativ, nu unul jucator. Oprescu este un fripturist notoriu, o sa stea linistit sa-si consume mandatul si pariez ca o sa calatoreasca foarte mult.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Aug 2009, 09:41 AM
Mesaj #81


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(nefertiti @ 21 Aug 2009, 08:25 AM) *
Dimpotriva, ce a facut la Universitate e singurul lucru bun.

Nici pe ala nu-l facea daca nu-l incepea Videanu inainte de alegerile locale, pur si simplu s-a nimerit sa se incheie lucrarile in timpul mandatului lui Oprescu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 Aug 2009, 09:56 AM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 21 Aug 2009, 12:12 AM) *
Ce a facut Oprescu la capitala, cam asta va face si la Cotroceni, daca ajunge. Adica nimic. smile.gif

Cel putin cred ca va fi liniste cu oricare alt presedinte. Si nu ca in prezent o :
Ţară fara stăpân: România, scăpată de sub control


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 21 Aug 2009, 11:11 AM
Mesaj #83


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Aha,deci sa-l punem stapin pe nenea doctoru' ca sa avem mai multa liniste, aia care ne lucreaza sa poata sa lucreze linistiti...nu tu DNA, nu tu deranj la Curtea Constitutionala, citeva "halate" pentru aia mai nelinistiti, 2-3 electrozi, ca stie doctoru distribuitori buni si LINISTEA ne va fi asigurata!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 21 Aug 2009, 11:26 AM
Mesaj #84


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 21 Aug 2009, 10:56 AM) *
Cel putin cred ca va fi liniste cu oricare alt presedinte.

Iliescu a candidat in '90 cu sloganul "Un presedinte pentru linstea dumneavoastra". Nu, multulmesc. Nu mai vreau liniste. Linistea este cel mai bun mediu pentru toti ticalosii tranzitiei.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 21 Aug 2009, 02:28 PM
Mesaj #85


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(abis @ 21 Aug 2009, 12:26 PM) *
Iliescu a candidat in '90 cu sloganul "Un presedinte pentru linstea dumneavoastra". Nu, multulmesc. Nu mai vreau liniste. Linistea este cel mai bun mediu pentru toti ticalosii tranzitiei.


Serios? Cred că nu știi ce vorbești. Dimpotrivă, hărmălaia permanentă, care distrage atenția de la cele ce se întîmplă în jur, e cea mai bună metodă de acoperire a jafurilor. Metodă excelent pusă în practică de boul de băsescu și animalele din suita lui, inclusiv micii lingăi.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Aug 2009, 07:07 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Campanie electorala mascata, pe banii statului :

Din 376 de festivaluri, Băsescu a ales unul cu bugetul „la secret“

Preşedintele, umor negru în cimitirul de la Prislop: Zona reprezintă trecutul şi viitorul României


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 23 Aug 2009, 08:15 PM
Mesaj #87


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



QUOTE(abis @ 21 Aug 2009, 12:12 AM) *
Ce a facut Oprescu la capitala, cam asta va face si la Cotroceni, daca ajunge. Adica nimic. smile.gif

Ei, nu-i chiar asa. Nici Basescu nu a facut nimic nici la minister, nici la capitala. Da' de cand e presedinte, uite cate a fa..., uhhh... Ai dreptate! Oprescu n-o sa faca nmic!


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 Aug 2009, 09:51 AM
Mesaj #88


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 21 Aug 2009, 12:12 AM) *
Ce a facut Oprescu la capitala, cam asta va face si la Cotroceni, daca ajunge. Adica nimic. smile.gif


Iegzact! Oprescu, ca si Basescu (la dracu, cand o sa scapam de -escu, ca de 50 de ani ne terorizeaza) sunt doar niste gargaragii simpatici, oameni joviali, bun de stat la spritane cu ei. De facut insa, nu au facut nimic! Eu il credeam mai bun pe Oprescu, dupa discursuri! Acum, cand a avut sansa sa faca ceva a trantit mucii in fasole, cum se spune pe la noi! Alt -escu, acelasi comportament!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Aug 2009, 11:31 AM
Mesaj #89


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 24 Aug 2009, 10:51 AM) *
la dracu, cand o sa scapam de -escu, ca de 50 de ani ne terorizeaza

Uite de-aia nu are sanse Antonescu! Ca-l cheama cu 'escu! rofl.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2009, 11:34 AM
Mesaj #90


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Votati unii fara escu : Becali, Vadim, Hunor ...


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Aug 2009, 11:37 AM
Mesaj #91


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Face iegzat cit ii confera prerogativele din constitutie, in timpul care-i mai ramine dupa ce se fereste de loviturile care vin din toate partile.
De exemplu de facut a facut ca i-a lasat pe astia de la DNA sa cerceteze mai indeaproape, asta-i marea nemultumire a unora.
A lasat presa si televiziunile sa scrie/spuna tot ce le trece prin cap , de-aia pare ca e circ si nu liniste ca pe vremea lui Ilici cind mai toti isi luau tainul din contractele de publicitate, basca ca nu se simteau amenintati nici Vantu, nici Voiculescu ca intr-o buna zi o sa li se infunde.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2009, 11:48 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Michelle @ 24 Aug 2009, 12:37 PM) *
A lasat presa si televiziunile sa scrie/spuna tot ce le trece prin cap ,

Aha, deci presa e libera cu voie de la el !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Aug 2009, 11:51 AM
Mesaj #93


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



unsure.gif Ai fost tare la logica in scoala March!!! ohyeah.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2009, 12:18 PM
Mesaj #94


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pentru pedelitzele care sunt in stare sa-si puna si poalele in cap pentru iubitul lor "Jupan " :

„Şi tu, Brută?!…“

Sceneta din Comedia Română interpretată de dl. Băsescu a fost, ca de obicei, în doi timpi. Primul: preşedintele grav rănit, adânc în inimă lovit, îşi arată publicului rana ca cerşetorii pe la intersecţii. Vă mai amintiţi cazul casei din str. Mihăileanu? Atunci, în primă instanţă, iubitul nostru preşedinte a declarat ofensat că dă înapoi statului casa luată la o zecime de preţ. Dar privirea dârză şi sacrificială, de marinar care a îmbrăcat maieul morţii, pe care ne-o arunca dl. preşedinte când îşi dădea demisia „în 5 minute“, o mai ţineţi minte? Ce-a urmat, de fiecare dată? „Nu mai dau nici o casă înapoi, să nu se zică că mi-e frică.“ „Ar vrea duşmanii mei să-mi dau demisia, aşa că nu mi-o mai dau.“ Primo tempo în cazul de faţă a fost „Înjunghiat de frate pe la spate – şi tu, Brută?!“. Preşedintele, largo desolato, îşi strigă nefericirea: „De duşmani pot să mă apăr, de fratele meu nu“, „Dacă mi-ar fi spus, i-aş fi spus să nu intre“. „Încă o combinaţie din asta cu o firmă dubioasă şi s-ar putea să nu mai candidez“. Mişcaţi, alegătorii d-lui Băsescu strivesc o lacrimă în batista de unică folosinţă. Secondo tempo: „E o lucrătură, oameni buni. Frati-miu a fost înşelat, a semnat altceva şi s-au înlocuit foile. Şi presa a dat asta peste noapte, foarte interesant.“ Asta în condiţiile în care împricinatul frate Mircea refuză, miserupist, să facă vreo declaraţie! Şi în care concluzia ar fi că escrocii sunt taman uniformele cu stele multe, atât de dragi d-lui preşedinte pentru că „sunt mai capabili să-şi iubească patria decât un simplu cetăţean“! Alegătorii se scarpină în zona îngustă dintre freză şi ochi şi rânjesc satisfăcuţi: „Ai văzut, domne? Îl lucrează ăştia că a condamnat comunismu.“

Partea de capital cu care Mircea Băsescu a intrat în „Afacerea Stelelor“ este rămânerea lui Traian Băsescu încă 5 ani la Cotroceni, ca garant al licitaţiilor fericite. Partea de capital cu care Traian Băsescu participă la licitaţia pentru România e garanţia că neruşinarea, nesimţirea şi ipocrizia vor fi ţinute la rang de valori naţionale încă cel puţin 5 ani de-acum înainte.

( totul aici )

Acest topic a fost editat de March: 24 Aug 2009, 12:21 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Aug 2009, 01:25 PM
Mesaj #95


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Asa, si care-i problema? smile.gif

Firma este doar una de consultanta si nu se ocupa cu vanzarea de armament, ci organizeaza doar targuri militare si conferinte. Nu face decat sa invite firme din strainatate sa vina si sa cumpere armament de la alte firme private. Niciun leu de la buget nu a ajuns la firma respectiva. Cum iti spuneam si pe alt topic (ca nu-ti ajunge unul singur pentru aceleasi bazaconii, chiar nu inteleg de ce nu poti sa patrezi o oarecare ordine in postari si vorbesti despre acelasi lucru pe nu stiu cate topicuri in paralel), este doar o furtuna intr-un pahar cu apa.

Asa ca iti sugerez sa nu-ti faci iluzii si sa-ti imaginezi ca prin "lupta" asta pe care o duci pe internet vei contribui cu ceva la "detronarea dictatorului". ohyeah.gif

Problema ta este identica cu cea a lui Geoana si Antonescu: sunteti ca taurul cand vede mantia toreadorului, si dati navala fara sa va ganditi la consecinte. Treaba ta, dar sa nu zici mai tarziu ca nu ti-am spus. wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Aug 2009, 03:44 PM
Mesaj #96


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 24 Aug 2009, 02:25 PM) *
QUOTE
Firma este doar una de consultanta si nu se ocupa cu vanzarea de armament, ci organizeaza doar targuri militare si conferinte. Nu face decat sa invite firme din strainatate sa vina si sa cumpere armament de la alte firme private.


Mie imi cam pute cand aud de firmele astea de consultanta, mai ales avand in vedere actionariatul firmei respective, pe de alta parte Basescu a reactionat foarte repede cand a auzit de fratele sau a "fost prins" in afacerea respectiva. Daca cei din familia lui Basescu sau din anturajul sau sunt implicati in afaceri cu armament, atunci cred ca Basescu nu mai prinde alt mandat. Poate ca de asta asteapta atat de mult sa-si anunte candidatura o fi aflat ceva de la servicii.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2009, 03:46 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 24 Aug 2009, 02:25 PM) *
Asa, si care-i problema? smile.gif

Firma este doar una de consultanta si nu se ocupa cu vanzarea de armament, ci organizeaza doar targuri militare si conferinte. Nu face decat sa invite firme din strainatate sa vina si sa cumpere armament de la alte firme private. Niciun leu de la buget nu a ajuns la firma respectiva.



V-a lovit in boase rau de tot afacerea asta , ai ? laugh.gif Spre stiinta ta pentru cazuri asemanatoare din alte tari Anglia, Franta, USA a fost tam-tam mare cand rude ale presedintilor au fost implicate in asa ceva. Iar autoritatile statului respectiv le-au anchetat serios , anchete ce s-au lasat si cu condamnari.

Acest topic a fost editat de March: 24 Aug 2009, 03:47 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Aug 2009, 04:50 PM
Mesaj #98


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 24 Aug 2009, 04:46 PM) *
V-a lovit in boase rau de tot afacerea asta , ai ?

Only in your sweet dreams... ohyeah.gif
QUOTE
Spre stiinta ta pentru cazuri asemanatoare din alte tari Anglia, Franta, USA a fost tam-tam mare cand rude ale presedintilor au fost implicate in asa ceva

Nu stiu la ce cazuri asemanatoare te referi. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Aug 2009, 04:53 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(abis @ 24 Aug 2009, 05:50 PM) *
Nu stiu la ce cazuri asemanatoare te referi.

Baiatul lui Margaret Thatcher si a lui François Mitterrand.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2009, 04:55 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 24 Aug 2009, 05:50 PM) *
Nu stiu la ce cazuri asemanatoare te referi. smile.gif

E greu ! Tu te pricepi numai la atei si la ... cotrocenisme laugh.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 24 Aug 2009, 04:56 PM
Mesaj #101


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu-i sufla, marduk! smile.gif

Aia doi au avut un baiat impreuna? rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 Aug 2009, 04:57 PM
Mesaj #102


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 24 Aug 2009, 02:25 PM) *
Asa, si care-i problema? smile.gif

Firma este doar una de consultanta si nu se ocupa cu vanzarea de armament, ci organizeaza doar targuri militare si conferinte.


Hai ca faza asta e de toata jena, sa-mi sara basca! Tot boborul, pana si un copchil de cinci ani stie ca prin firmele de consultanta se platesc comisioanele! Hai, bai abis, ce dreacu!

Cat despre afacere in sine sa va spuna tetea o alta varaianta, ca-i trecut prin viata si stie. E doar un superb gambit, cu Mircea pe post de dama si Cazacu pe post de rege advers. Stati cu ochii pe inlocuitor si mai ales pe contractul ala gras ce va sa vina... ala de 600 de milioane pt modernizarea tomberoanelor alea de fregate!

QUOTE(Michelle)
Face iegzat cit ii confera prerogativele din constitutie, in timpul care-i mai ramine dupa ce se fereste de loviturile care vin din toate partile.


Face pe el cat ii da voie constitutia! A facut un rahatis la politica externa, a facut un rahatis la mediere interna! Mai iegzact, ce a facut? Nimic, nada, zero barat! Iegzact cat a facut si cat a fost primar. D-aia, si Oprescu tot aia va face daca iese presedinte!

QUOTE
Uite de-aia nu are sanse Antonescu! Ca-l cheama cu 'escu!


Ete ca la asta tot nu m-am gandit! Dar oricum nu il mai votam de cand a scapat proumbelul cu reducerea taxelor si aberatiile alea stil BocGeoana! rofl.gif Sa stii ca sunt pe la 60-70% ca o sa il votez pe Duda. Macar asta cunoaste limba romana bine (uh, ne cam lipsesc politicieni care sa vobeasca bine romaneste), si pe langa asta macar stie dreacu cel putin engleza, mai scuteste un ban la translator!



--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Aug 2009, 05:03 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cucu Mucu @ 24 Aug 2009, 05:57 PM) *
Face pe el cat ii da voie constitutia! A facut un rahatis la politica externa, a facut un rahatis la mediere interna! Mai iegzact, ce a facut? Nimic, nada, zero barat! Iegzact cat a facut si cat a fost primar.


Ei, a facut totusi ceva in 5 ani. A generat o galceava permanenta in politica damboviteana. Lucru cu care era obisnuit de pe vremea cand era primar si apoi minstru.

Iar condamnarea aia a comunismului a fost doar praf aruncat in ochii patapievicilor !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 24 Aug 2009, 05:10 PM
Mesaj #104


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 24 Aug 2009, 05:57 PM) *
QUOTE
Tot boborul, pana si un copchil de cinci ani stie ca prin firmele de consultanta se platesc comisioanele!

Nu e chiar asa, stiu doar cativa destepti care nu se uita la OTV sau pe ACASA.
QUOTE
E doar un superb gambit, cu Mircea pe post de dama si Cazacu pe post de rege advers.

Eu zic ca Mircea este doar un pion otravit.
QUOTE
Stati cu ochii pe inlocuitor si mai ales pe contractul ala gras ce va sa vina... ala de 600 de milioane pt modernizarea tomberoanelor alea de fregate!

Da aici ai dreptate, daca iese Geoana, noul guvern o sa repare fregatele cumparate de Nastase, bun baieti, macar fac curatenie dupa mizeriile lasate in urma de colegii de partid.
QUOTE
o sa il votez pe Duda.

un alt actor? poate ceva mai cult dar nimic altceva, daca aducea vorba de reinstaurarea regalitatii in Romania poate ca-l votam si eu.





--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 24 Aug 2009, 05:18 PM
Mesaj #105


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(marduk @ 24 Aug 2009, 06:10 PM) *
Da aici ai dreptate, daca iese Geoana, noul guvern o sa repare fregatele cumparate de Nastase, bun baieti, macar fac curatenie dupa mizeriile lasate in urma de colegii de partid.


Poa'sa iasa si mam-mare, contractele de modernizare ale fregatelor sunt prea grase pt a fi lasate in deriva unei licitatii publice corecte! jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

39 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 11:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman