HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

46 Pagini V  « < 20 21 22 23 24 > »   
Reply to this topicStart new topic
> U.s.a. Politica Noului Presedinte B.h. Obama, Discutii despre politica americana sub administratia Obama
Marduk
mesaj 15 Apr 2010, 04:23 PM
Mesaj #736


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 15 Apr 2010, 02:07 PM) *
americanii vor mai ajunge in spatiu ( adica doar pana la statia spatiala) folosind numai rachetele rusesti pe dolari grei ( ma rog abramburel lucreaza si la usurarea dolarului).

daca asa este mai ieftin, nu vad de ce nu ar folosii motoarele rusesti care se stie sunt mult mai bune decat cele americane si mai ieftine. am vazut pe Discovery un reportaj despre aceste motoare, la un moment dat au prezentat un hangar intreg plin cu motoare de racheta. de la chinezi electronica de la rusi motoarele, de la evrei matematicienii, de la nemti surubaraia, de la francezi branza si vinul, de la englezi planificarea, de la romani palmasii iar americanii noua rasa conducatoare, prea simplu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 15 Apr 2010, 05:13 PM
Mesaj #737


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



ce ai vazut pe discoveri (RD-180) sunt deja montate pe rachete americane lansatoare de sateliti : pe atlas v prima treapta sutn motoare rusesti pe care insa rusii NU mai vor sa le mai vanda americanilor jamie.gif .

daca ai auzit vreodata de neil armstrong omul acesta a spus ca planul idioutului de la casa alba "va devasta programul spatial american si va face din america o tara de mana a doua sau a treia".






--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Apr 2010, 05:47 PM
Mesaj #738


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 15 Apr 2010, 06:13 PM) *
QUOTE
pe care insa rusii NU mai vor sa le mai vanda americanilor

nu vor sa le mai "vanda" in genunchi, cer doar un pret care sa le acopere cheltuielile si au si ce sa vanda, sunt bune toti recunosc acest lucru.
QUOTE
daca ai auzit vreodata de neil armstrong

am auzit, dar cred ca perioada nationalismului "made in USA" a trecut, eu cred ca ar trebui inlocuit cu "ansamblat in SUA" asta este viitorul un mare sat in care fiecare stat produce ce poate iar statele dezvoltate folosesc ce le trebuie, totul a devenit ca un mare joc de LEGO.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Apr 2010, 05:47 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Dox
mesaj 15 Apr 2010, 07:08 PM
Mesaj #739


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



QUOTE(Marduk @ 15 Apr 2010, 06:47 PM) *
am auzit, dar cred ca perioada nationalismului "made in USA" a trecut,


Explica-te te rog . smile.gif

La americani orice sarbatoare este intampinata de fiecare familie cu steguletul national la poarta casei. De ziua nationala nu scot tancurile in strada ca sa defileze ci se duc toti la picnic. La cantarea imnului americanii isi duc mana la inima.... Cei care isi bat joc de steagul american sunt bagati urgent la puscarie... Da... patrioti sunt ( indiferent de culoare ) asa cum ar trebui sa fim si noi romanii. Da' din pacate la noi... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Apr 2010, 08:30 PM
Mesaj #740


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Dox @ 15 Apr 2010, 08:08 PM) *
Explica-te te rog .......... Da... patrioti sunt ( indiferent de culoare ) asa cum ar trebui sa fim si noi romanii.

Patrioti nu nationalisti, cum suntem noi romanii. Eu as prefera ca romanii sa fie patrioti si traditionalisti, atat si nimic mai mult.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 16 Apr 2010, 01:37 PM
Mesaj #741


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Hussein Obama a castigat bani frumosi anul trecut din trancaneala sa si a nevestei sale pusa pe hartie jamie.gif Dupa un an si ceva de caimacaneala cu asa ceva sau ales yankees. Adica cu gargara si trancaneala tongue.gif

Barack Obama şi soţia sa, Michelle, au declarat īn 2009 fiscului un venit dublu faţă de anul precedent, informează Mediafax , care citează AFP. Potrivit declaraţiei de impozit a cuplului prezidenţial american, suma cāştigată de cei doi anul trecut a fost de 5,5 milioane de dolari.

Sursele de venit ale lui Obama au fost salariul īncasat ca preşedinte (374.460 de dolari pe an), dar mai ales veniturile din drepturi de autor īncasate pentru cărţile sale, care au reprezentat un adevărat succes īn timpul campaniei electorale şi la īnceputul mandatului, reprezentānd aproximativ 5,2 milioane de dolari din totalul veniturilor.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 16 Apr 2010, 01:41 PM
Mesaj #742


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



QUOTE(March @ 16 Apr 2010, 02:37 PM) *
Sursele de venit ale lui Obama au fost salariul īncasat ca preşedinte (374.460 de dolari pe an),

Ionut Costea directorul de la Eximbank castiga anual aproape cat presedintele Obama !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Apr 2010, 02:14 PM
Mesaj #743


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 16 Apr 2010, 02:37 PM) *
Potrivit declaraţiei de impozit a cuplului prezidenţial american, suma cāştigată de cei doi anul trecut a fost de 5,5 milioane de dolari.

De unde rezulta ca afacerea asta cu presedintia este profitabila. ohyeah.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Apr 2010, 01:44 PM
Mesaj #744


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ia uite ce facea Obama in timpul funeraliilor presedintelui Kachinsky. Se pare ca tribul presedintilor nu i-a iertat polonezului atitudinea din politica externa.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 20 Apr 2010, 02:28 PM
Mesaj #745


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Te intreb si aici: ce trebuia sa faca? Din moment ce n-a putut ajunge in Polonia din cauza norului de cenusa vulcanica... Sincer, nu vad nicio problema in faptul ca a decis sa faca sport in duminica respectiva.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 20 Apr 2010, 02:58 PM
Mesaj #746


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Sa se reculeaga o ora, doua, la o catedrala poloneza din statul sau orasul unde traieste cea mai mare comunitate de polonezi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Apr 2010, 03:35 PM
Mesaj #747


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



[quote name='Marduk' date='15 Apr 2010, 08:30 PM' post='677109']
Patrioti nu nationalisti, cum suntem noi romanii. Eu as prefera ca romanii sa fie patrioti si traditionalisti, atat si nimic mai mult
Moment, sweetie. Misto de traditionalisti daca se inteleg cu Canada.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 21 Apr 2010, 12:40 AM
Mesaj #748


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Meh, ce interesant sa vezi cum ajung stirile la noi. Adica Obama face conferinta de presa, vb despre fostul presedinte mai frumos decat a vb despre orice alt conducator, planuise sa fie la inmormantare, dar la noi ajunge stirea ca juca golf. Interesant cine manipuleaza stirile spre Ro...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 22 Apr 2010, 01:41 PM
Mesaj #749


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Blakut @ 21 Apr 2010, 12:40 AM) *
dar la noi ajunge stirea ca juca golf.

invata de la fratele lui alb tiger woods cum sa dea la copca pardon cum sa joace golf. michele ne poate spune mai multe devil.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Apr 2010, 06:08 AM
Mesaj #750


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Scrisoare deschisa a unui GI din Irak: http://org2.democracyinaction.org/o/5966/p...action_KEY=2724

"Our government may ignore you, concerned more with its public image. It has also ignored many veterans who have returned physically injured or mentally troubled by what they saw and did in your country. But the time is long overdue that we say that the value of our nation's leaders no longer represent us."

Natura nu minte. Se-mpute treaba. "We bring you democracy - with the pumpgun or something else, whatever makes Boom...!!" rolleyes.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 23 Apr 2010, 06:34 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 Apr 2010, 06:45 AM
Mesaj #751


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O concesie facuta turcilor de Obama risca sa denatureze un cuvant folosit de toata lumea pentru a definii uciderea armenilor si evreilor in WW1 si WW2. Probabil de acum inainte se va face distinctie intre a ucide sute de mii de oameni cu sabia, baioneta sau prin impuscare si ai gaza. Sa fie asta pretul pe care turcii il vor pentru pastrarea si apararea laicitatii statului, sau presiunile islamiste sunt atat de puternice in Turcia in cat occidentul a hotarat ca nu e bine sa declanseze un jihad turcesc din cauza unor cuvinte?

Acest topic a fost editat de Marduk: 25 Apr 2010, 06:56 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 May 2010, 01:36 PM
Mesaj #752


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



pe planeta au inceput sa se auda tropaiturile bocancilor . derbedeii acestui glob si-au dat seama ca politicienii nu vor gasi rapid solutia la aceasta criza si vor sa o rezolve ei prin razboi.

cat de mare va fi conflagratia inca nu se stie.

shamberlain cel cafeniu sta in turnul lui de fildes alb si numara spaga groasa pe care baetii lui de la chicago o iau in numele "reformei". nu il intereseaza ce se aude afara ca are geam gros ca si soriciul lui.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 May 2010, 07:12 PM
Mesaj #753


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce-s astea profetiile lui turbo nostrabantus?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 18 May 2010, 11:21 AM
Mesaj #754


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



in afara de partea cu bocancii nu sunt "profetii". din pacate sunt realitati care nu este la cnn sau la alte canalizari de televiziune.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 18 May 2010, 11:27 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 18 May 2010, 11:41 AM
Mesaj #755


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Ce-s astea profetiile lui turbo nostrabantus?
[...] realitati care nu este la cnn sau la alte canalizari de televiziune.


băieţi, mi-aţi făcut ziua frumoasă! spoton.gifrofl.gif

Acest topic a fost editat de Erwin: 18 May 2010, 11:42 AM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2010, 11:17 AM
Mesaj #756


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



primii bocanci de razboi sunt mancatori de orez: nord coreenii lui toarsu kim basinger il au torpilat o nava a marinei sud coreene. 35 de marinari morti si coverta trimisa pe fundul marii.

in conditii de pulbere, trebuie doar o scanteie ca asta.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2010, 12:54 PM
Mesaj #757


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 17 May 2010, 08:12 PM) *
Ce-s astea profetiile lui turbo nostrabantus?

Mai lasa-l pe Basea si urmareste atent ce se intampla pe plan international ... prin Far East !
" Dear Leader" ameninta cu razboi total ! Asta nu-i nicio profetie !!


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2010, 01:12 PM
Mesaj #758


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



nenea kim vrea si el un bailout numai ca nu intelege ca el nu e o banca.

clintonica tocmai a zis ca unchiul kim trebuie pedepsit pentru ce a facut, deci situatiunea acolo se impute. geniul planetei si cel mai prost vanzator de snakeoil tace chitic, primul presedinte pacific nici nu stie ce se intampla.

cum dreacu sa nu se faca planeta praf cand boul asta doarme? radio baijing e tare nervos ca nici exporturile nu mai e ce a fost.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2010, 02:48 PM
Mesaj #759


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Sobolanii alearga prin fata pupitrului prezidential la Casa Alba ! roflmao.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 21 May 2010, 03:00 PM
Mesaj #760


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Nu tot ce se misca si arata ca un sobolan e sobolan, mie imi pare a fi un pars sau o cartita, are coada prea scurta pentru un sobolan.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2010, 03:11 PM
Mesaj #761


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



dar este sigur republicana jivina! bine ca nu s-a suit pe teleprompter ohmy.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 21 May 2010, 03:18 PM
Mesaj #762


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Da' daca era o jivina nord-koreana cu o mini-bomba in varful cozii ?! laugh.gif Ce mai conteaza ca a fost sobolan, soarece, cartita sau mai stiu io ce.... important ca a trecut prin fata lui Obama si se pare ca a dat si un ocol prin spatele lui !

Acest topic a fost editat de March: 21 May 2010, 03:34 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 21 May 2010, 03:23 PM
Mesaj #763


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



nork-ii sunt pretini buni cu o si ei este cu pacea si incalzirea globala si cu dezamare-pace.

io cred ca era un spion republican pregatit sa comita un atentat sinucigas: sa roada firele teleprompterului si astfel sa declanseze un eveniment constitutional: schimbarea presedintelui din cauza incapacitatii acestuia de a vorbi fara teleprompter! sleep.gif

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 21 May 2010, 03:26 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 May 2010, 10:17 AM
Mesaj #764


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



a avut loc o crestere a tensiunii in peninsula coreeana.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 May 2010, 11:54 AM
Mesaj #765


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



da se pare ca nookoreeni au pus pe picior de razboi intrega armata in urma declaratiilor presedintelui sud koreean si a manevrelor ce urmeaza sa aiba loc in sud. un razboi acolo ar mai diminua criza mondiala, ar relansa productia, consumul, etc. si asa traiesc prea multi prin zona aia iar dupa razboi isi revin destul de repede. devil.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 May 2010, 12:26 PM
Mesaj #766


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



cred ca nu ai vazut chestia asta: Obama tells military: prepare for North Korea aggression

io zic ca e de bine si pun pariu ca ala micu , "negru", de respira greu economic vrea sa arate la toata planeta ce oo atomice are smile.gif

oare cum o suna o manea nord-coreeana: "moare dujmanii imperialisti de frica/cand apare kim-ilica/ da la toti cu nucleare/ca e baiat bun si are valuare"


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 25 May 2010, 12:34 PM
Mesaj #767


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



nu e chiar asa de usor cum vor unii, acolo trebuie sa fie de acord si chinezii, rusii, indienii si japonezii altfel iese groasa rau. cat despre razbel eu cred ca nord kooreenii nu rezista mai mult de 2-3 saptamani chiar si cu armele lor atomice, sunt convins ca nu apuca sa lanseze decat una doua si alea spre sud koreeni sau japonezi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 May 2010, 12:40 PM
Mesaj #768


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



nu conteaza cat rezista, conteaza acum cat de boi sunt cei doi conducatori: kimisor il crede pe abramburel impiedicat de ii curg mucii iar abrmaburel este la capitolul"cum sa tratezi cu un stalinist for dummies".

e de ajuns ca kimisor sa vrea sa arate ca are oo si sa trimita o nava in zona maritima pe care sudistii tocmai au declarat-o intangibila pentru nordisti. se ajunge la scorul de 1-1 la nave scufundate si astfel incepe nebunia.

prezidentul sudist este , se pare, un tip dur in ce priveste relatia cu nordul, ceea ce , nu e asa, doamnelor si domnilor, ne ajuta foarte mult.





--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 May 2010, 01:04 PM
Mesaj #769


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Prezident Hussein Obama a inceput sa caute tapi ispasitori. Primul a cazut superseful tuturor serviciilor de " intelighenzie" amiralul Blair. Cica Obama l-a chemat si i-a spus ca numai are incredere in el. Si omu' , obraz subtire ( potomacian nu dambovitean ) a demisionat.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 25 May 2010, 04:29 PM
Mesaj #770


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



un singur pas ne mai desparte de razboi: coreea de nord a anuntat incetarea oricaror legaturi (inclusiv diplomatice) cu coreea de sud.

a evoluat f rapid situatia. probabil baietii de pe b-2 -uri or sa fie rechemati la baze din concedii&shit.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

46 Pagini V  « < 20 21 22 23 24 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 May 2024 - 11:48 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman