HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

58 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Guvernul Basescu, Ganduri, povestiri, amintiri...
abis
mesaj 12 Jan 2009, 07:11 PM
Mesaj #36


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Prea il vezi pe Basescu peste tot. Oprea a fost propus de PSD, nu de Basescu ori PDL.

Oprea, fiind omul lui Mitrea (ala care ameninta ca-i rupe beregata lui Geoana), a fost mazilit cu prima ocazie de catre gruparea adversa din PSD. Atat si nimic mai mult.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 12 Jan 2009, 07:15 PM
Mesaj #37


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Hai sa fim seriosi. Basescu cand a semnat cu mana lui Boc actul de numire, cu Geoana plecat din tara, nu stia ce face? Nu stia ca Geoana nu a fost consultat? Iar Oprea era asa de prost sa ramana fara ministeriat, ca sa ii faca pe plac lui Mitrea?

PS: Imi bag p...icioarele!
Apropo! Lavinia Sandru rules! Sunt in limba dupa ea. LOL!

Acest topic a fost editat de kumarbi: 12 Jan 2009, 07:25 PM


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ¡En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 12 Jan 2009, 10:40 PM
Mesaj #38


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Sa fim oameni maturi, abisi! Generalul de trei stele, Gabriel Oprea, a primit doua stele pe timpul mandatului lui Traian Basescu? Un presedinte sa ridice un ofiter superior la rangul de general de trei stele pe gratis?!

Acest topic a fost editat de andra_v: 12 Jan 2009, 10:40 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 12 Jan 2009, 10:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Jan 2009, 09:07 AM
Mesaj #39


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 12 Jan 2009, 07:11 PM) *
Prea il vezi pe Basescu peste tot. Oprea a fost propus de PSD, nu de Basescu ori PDL.


Si Boc a semnat numirea, desi Geoana il rugase telefonic sa nu semneze numirea lui Ardelean. Si ce a facut Bocsescu? A tinut Monitorul deschis pana la 2 noaptea numai sa apara decizia de numire chiar de a doua zi. Cum spunea kumarbi, reincepe. Surpriza vine de la Geoana, insa, are cojones pe care nu le banuiam. Cred ca pdl si-a facut gresit socotelile. Sa te tii tavaleala!


Ca m-ati luat la unspe metri "ca cum ti-ai dat seama, bre, ca astia e incompetenti", uite ma uit la euro si ma minunez ca cei mai ai dracu analisti ii dadeau o astfel de apreciere fata de leu numai prin aprilie-mai. Dar, lipsa bugetului si lipsa unei strategii anti-criza pt 2009 baga leul cu capul in buda.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Jan 2009, 10:36 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Jan 2009, 11:35 PM) *
Ce zici, unchiule? Au trecut 24 de ore de cand spusesem asa ceva?
Acum zic ca rusii au reluat livrarea de gaze(cum era de asteptat ca nu puteau sa se joace prea mult cu jumatate din Europa) si chiar ca nu am fost afectati. Daca dura mai mult poate incepeau problemele dar deocamdata Videanu a anticipat corect.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Jan 2009, 10:39 AM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2009, 09:07 AM) *
Si Boc a semnat numirea, desi Geoana il rugase telefonic sa nu semneze numirea lui Ardelean

Asta spune Geoana acum, post-factum. Numirea lui Ardelean si excluderea lui Oprea fac parte din lupta pentru putere din PSD, nu are nici o legatura cu Basescu ori PDL. Daca Boc ii ajuta pe cei din PSD sa se sparga mai repede in mai multe partidulete, bravo lui. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Jan 2009, 10:41 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2009, 09:07 AM) *
Dar, lipsa bugetului si lipsa unei strategii anti-criza pt 2009 baga leul cu capul in buda.
Sau mai degraba lipsurile din buget. Aia cu strategia, da, m-a distrat, am si vazut leul in fotoliu intrebandu-l pe Isarescu, bah, astia au strategie anticriza? Ca daca nu au eu nu mai stau.
Leu a fost tinut artifical sa treaca alegerile. Multe au fost tinute in frau artificial sa treaca alegerile. Guvernul Tariceanu a produs dezastru pe termen lung, nu s-au jucat cu maruntisuri.

Acest topic a fost editat de Uncle Sam: 13 Jan 2009, 10:41 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 13 Jan 2009, 01:31 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Maleficul Jupan vrea sa sparga PSD si sa inregimenteze tradatorii intr-un partid prezidential ! Prima incercare a fost introducerea pe usa din spate a lui Ardelean care urma sa fie folosit ca scula de santaj .Numai ca sefii pesedei in sfarsit s-au trezit din visul infruptarii din ciolan cu orice pret !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jan 2009, 01:34 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2009, 09:07 AM) *
Si Boc a semnat numirea, desi Geoana il rugase telefonic sa nu semneze numirea lui Ardelean. Si ce a facut Bocsescu? A tinut Monitorul deschis pana la 2 noaptea numai sa apara decizia de numire chiar de a doua zi.

Declaratie soc venita din partea domnului Vanghelie azi la ora 13 si-un pic "Domnul Geoana a lasat ceva la mapa si domnul Boc a semnat altceva, a semnat ce a vrut dansul". Fratilor cine conduce de fapt aceasta tara, Basescu, Boc, Geoana? Daca e vorba de tradare, tradare sa fie da sa stim si noi. Al dracu Basescu asta cum le stie el pe toate si le controleaza pe toate, mai sa crezi ca aluat lectii de la mama Omida, de-a prevazut el de prin 2006 ca asa o sa se intample. Cred ca tot pe atunci s-a decis sa tina Monitorul deschis pana la 2 noaptea. rofl.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Jan 2009, 08:35 PM
Mesaj #45


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Uncle Sam @ 13 Jan 2009, 10:41 AM) *
Aia cu strategia, da, m-a distrat, am si vazut leul in fotoliu intrebandu-l pe Isarescu, bah, astia au strategie anticriza? Ca daca nu au eu nu mai stau.


Nu, ma, aia intreaba investitorii! Si cum raspunsul e nu, se cara toti.

QUOTE
Daca dura mai mult poate incepeau problemele dar deocamdata Videanu a anticipat corect.

Noroc ca a cumparat mii de tone de pacura fara licitatie. Pe-alea cine le plateste, tu?

QUOTE
Sau mai degraba lipsurile din buget.

Nu, lipsa bugetului. Sunt niste indicatori economici pe care nu poti sa ii ignori intr-o economie de piata, oricat de boc ai fi, si care, netratati corespunzator, te trantesc cu c*rul in balta, chiar de te cheama Tariceanu, Isarescu sau Basescu. jamie.gif

QUOTE
Asta spune Geoana acum, post-factum.

Si Boc de ce nu il face mincinos? unsure.gif

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 13 Jan 2009, 08:38 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 13 Jan 2009, 09:11 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2009, 08:35 PM) *
Si Boc de ce nu il face mincinos? unsure.gif
Nu mi-e clar cu cine vorbesti si ce legatura au toate cu afirmatia lui Videanu ca avem reverve astfel incat sa nu fim afectati de disputele dintre Rusia si Ukraina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 13 Jan 2009, 09:18 PM
Mesaj #47


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Uncle Sam @ 13 Jan 2009, 09:11 PM) *
Nu mi-e clar cu cine vorbesti si ce legatura au toate cu afirmatia lui Videanu ca avem reverve astfel incat sa nu fim afectati de disputele dintre Rusia si Ukraina.


No, scuze, era pt abis, uitai sa pun in quote pt cine e.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 14 Jan 2009, 12:13 AM
Mesaj #48


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Puşca şi cureaua lată rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 14 Jan 2009, 08:26 AM
Mesaj #49


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca leul se duce la vale in mod firesc... in primul nu avem guvern, sau cel putin cei ce se ocupa de finante nu percep existenta unui guvern si a unei politici coerente in acel guvern


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Jan 2009, 02:43 PM
Mesaj #50


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 13 Jan 2009, 09:07 AM) *
Si Boc a semnat numirea, desi Geoana il rugase telefonic sa nu semneze numirea lui Ardelean. Si ce a facut Bocsescu? A tinut Monitorul deschis pana la 2 noaptea numai sa apara decizia de numire chiar de a doua zi.

Stirea asta nu se confirma, Monitorul Oficial a avut program normal. Cine si de ce a lansat povestea cu "ora doua noaptea", nu stiu. Dar vad ca multi au crezut-o.

Acest topic a fost editat de abis: 14 Jan 2009, 02:44 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 14 Jan 2009, 06:00 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dupa programul normal poarta era inchisa la M.O. Dar dupa aceea in birou a asteptat directorul publicatiei hartia Bocului pana la miezul noptii , dupa cum a afirmat Geoana. Si Bocul n-a dezmintit nimic !

Te straduiesti din rasputeri sa-ti aperi idolii !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 14 Jan 2009, 06:07 PM
Mesaj #52


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 14 Jan 2009, 06:00 PM) *
Dupa programul normal poarta era inchisa la M.O. Dar dupa aceea in birou a asteptat directorul publicatiei hartia Bocului pana la miezul noptii , dupa cum a afirmat Geoana.

Directorul Monitorului Oficial, Liviu Moraru, a declarat, marţi, pentru MEDIAFAX, că decizia 57 privind numirea lui Virgil Ardelean la DGIPI a fost primită la MO vineri, la ora 18.00.


QUOTE
Te straduiesti din rasputeri sa-ti aperi idolii !

Iar incepi?! yeahrite.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dorinteodor
mesaj 14 Jan 2009, 11:01 PM
Mesaj #53


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 237
Inscris: 25 March 06
Forumist Nr.: 8.030



stie cineva ce este cu atributiile anti-teroriste ale turistei-sefe? eu din chestia asta inteleg ca toti turistii vor fi spionati in hoteluri si statiuni ca posibili teroristi....gresesc oare?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 15 Jan 2009, 08:52 AM
Mesaj #54


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cred ca nu trebuie sa te simti cautat la bikinii si alte chestii ce ai prin valiza... exceptand faptul ca esti realmente suspect. dintotdeauna birturile si hotelurile au fost locurile de intalnire a tot ce vrei si ce nu vrei, ca atare au jucat un rol in ceea ce se numeste munca de informatii. ca au fost doar gazde sau direct implicati, nici nu mai conteaza, cert este ca in toata lumea, cei din turism trebuie sa anunte anumite miscari suspecte
banuiesc ca titlul doamnei este impropriu si exagerat, si tine mai degraba de orgoliu decat de munca informativa efectiva


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 15 Jan 2009, 10:31 AM
Mesaj #55


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



un articol, pe care eu il consider foarte bun, legat de Basescu:
http://www.7plus.ro/?arhiva=15/01/2009&id=15856
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 15 Jan 2009, 12:55 PM
Mesaj #56


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Oh, o sa apara imediat aplaudacii, sa te contrazica...


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 15 Jan 2009, 01:05 PM
Mesaj #57


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



Daca Julius scria articolul asta acum vreo 3-4 ani, ma certam eu cu el. La alegerile din 2004 am fost membru activ in campania lui Basescu si chiar am crezut in schimbarea oferita de el si alianta D.A. Dar am ramas extraordinar de dezamagit, motiv pentru care nici nu am mai vot la vot sezonul asta. Pur si simplu nu mai am pe cine alege. Toti sunt o apa si-un pamant, cu gandul numai la ciolan.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 15 Jan 2009, 02:52 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(gonen @ 15 Jan 2009, 12:31 PM) *
un articol, pe care eu il consider foarte bun, legat de Basescu:
http://www.7plus.ro/?arhiva=15/01/2009&id=15856


Auoleu ! Hai baieti, sariti si va aparati Jupanul !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Jan 2009, 04:31 PM
Mesaj #59


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(gonen @ 15 Jan 2009, 01:05 PM) *
Toti sunt o apa si-un pamant, cu gandul numai la ciolan.

De unde sa luam altii, englezii, germanii, americanii, rusii, ar fi mai buni decat astia, ai nostri, dintre noi, crescuti de romancele noastre. Mamaliciki, bine ne-a zis bulgaru si ne-am suparat, uite grecii ce-au facut pentru un pusti impuscat de politie. La noi cand s-au votat legi care ne afectau nu au iesit pe strazi mai mult de 10.000 niciodata si atunci cand au iesit s-au plimbat prin centrul orasului la promenada c-un covrig in gura. A trecut vremea cand terciul dadea in clocot, acum a devenit o mamaliga placida si barfitoare, careia nu-i place nici untul, nici branza si nici gurile infometate. Halal.

QUOTE(March @ 15 Jan 2009, 02:52 PM) *
Auoleu ! Hai baieti, sariti si va aparati Jupanul !

Articolul ar fi si mai bun daca nu s-ar intoarce la sfarsit tot la poporul cae-si merita conducatorii. "Si va cere, nu stim cui inca, un popor pe masura anvergurii domniei sale. Desi, tare ma tem ca il are deja. "


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 15 Jan 2009, 04:46 PM
Mesaj #60


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(gonen @ 15 Jan 2009, 10:31 AM) *
un articol, pe care eu il consider foarte bun, legat de Basescu:
http://www.7plus.ro/?arhiva=15/01/2009&id=15856

Am gasit si eu o opinie care mi se pare foarte buna, aici. Dar despre Basescu exista alt topic.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 17 Jan 2009, 10:57 AM
Mesaj #61


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Ambele articole reprezinta opinii, prin urmare si unul si altul pot avea dreptate sau pot gresi. Depinde cine ii citeste.
In cel de-al doilea, sunt facute cateva observatii cu care sunt de acord. Dar, mi se pare ca in vreme ce primul merge la origini, cel de-al doilea se opreste la efecte si, in opinia mea, rateaza o concluzie (sau doua), chiar daca la un moment dat o intuieste pe una.
Care ar fi prima opinie ratata: Basescu a fost invins de sistem. Nope! Basescu e un profitor de conjunctura al sistemului. Tocmai de aceea Basescu va fi ales a doua oara, indiferent ce va face, de fapt indiferent ce nu va face, caci in asta sta puterea lui, in faptul ca nu a facut niciodata nimic (in afara de podul de la Maracineni ohyeah.gif).
O observatie corecta, dar insuficent valorizata, e ca cei 322 l-au speriat pe Basescu, ceea ce explica propunerile de modificare a Constitutiei. De fapt, corect spus era ca Basescu e un tip umoral. Nu doar propunerile de modificarea a Constitutiei isi au originea in umoarea lui Basescu, ci mai toate atitudinile sale publice. Basescu e lipsit de viziune si intrutotul inconsecvent. Din cauza asta niciodata nu si-a pierdut cu adevarat sustinerea: cine nu e tinut de un program, poate justifica orice.
"Dictatorul" Basescu nu vrea Romania pentru a face ceva cu ea. Pentru asta iti trebuie un minimum de inteligenta si convingeri ferme. "Dictatorul" Basescu vrea Romania pentru senzatie.

PS: de ceam facut off topic? Recunosc, cand e vorba de Basescu si eu sunt umoral: nu ma pot abtine.


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ¡En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Jan 2009, 10:55 PM
Mesaj #62


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 14 Jan 2009, 06:00 PM) *
Dupa programul normal poarta era inchisa la M.O. Dar dupa aceea in birou a asteptat directorul publicatiei hartia Bocului pana la miezul noptii , dupa cum a afirmat Geoana. Si Bocul n-a dezmintit nimic !

A facut-o acum.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Jan 2009, 10:57 PM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(kumarbi @ 17 Jan 2009, 10:57 AM) *
PS: de ceam facut off topic? Recunosc, cand e vorba de Basescu si eu sunt umoral: nu ma pot abtine.

Exista alt topic pentru Basescu. Asta este pentru guvern.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 19 Jan 2009, 12:20 PM
Mesaj #64


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Guvernul Basescu! ohyeah.gif


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ¡En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 19 Jan 2009, 09:41 PM
Mesaj #65


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



"Daca nu stapanim inflatia, nenorocim populatia."
Pentru prima oara in ultimii 3 ani de zile, Basescu mi-a starnit o simpatie sincera. Pentru ca la fel de sincera mi s-a parut si ingrijorarea lui, care a trecut de data asta peste urmatoarul ciclu electoral.

Acest topic a fost editat de kumarbi: 19 Jan 2009, 09:42 PM


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ¡En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 22 Jan 2009, 02:43 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In monstruoasa coalitie au inceput sa se ascuta sabiile ! tongue.gif Mai precis in coalitia lui Basescu cu baronii si mafiotii ( dupa cum el insusi ii numea cu ceva timp in urma ) !

Primul razboi între Băsescu şi baronii PSD


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 22 Jan 2009, 10:51 PM
Mesaj #67


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Asta parca seamana pe undeva cu scandalul cu Loganurile politiei. Can s-a dus la sedinta CSAT doar ca sa le spuna ca nu se mai tine, desi putea sa o anuleze cu zile inainte.
Nu pun in discutie ca Basescu n-avea sincer niciun chef sa stea printre baronii PSD, da' gestu de a se intoarce din drum mi se cam teatral. Si cea mai buna dovada e ca nici Boc n-a fost acolo, desi e ministu in guvernul lui si n-am auzit sa se fi intors si asta din drum. Bineinteles ca se stia dinainte cine va veni acolo, dar nu putea sa stea la Cotroceni pur si simplu, trebuia sa faca el ceva care sa dea loc la discutii: vezi Base nu sta cu coruptii, etc, etc.

Asta e, daca ne place teatrul.


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ¡En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 12:22 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Guvernul Bocsescu pe post de spalatoria :Nufarul" !

Social-democratul Doru Laurian Bădulescu, al cărui nume apare în dosarul privatizărilor strategice ca prieten al bulgarului Stamen Stantchev, a fost numit miercuri de premierul Emil Boc secretar de stat la Ministerul Mediului


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jan 2009, 12:24 PM
Mesaj #69


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



In atentia adulatorilor Jupanului , adevaratul sef al PD-L :

Geoana il confirma pe Sarbu privind discutiile/negocierile incepute de acum 2 ani pentru formarea actualei monstruase coalitii !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Jan 2009, 01:11 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Strainii au inceput sa se lamureasca si ei !

Presa germană face kaput alianţa lui Băsescu

Şeful statului este acuzat, într-un articol din „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, că „a abandonat în mod evident intenţia sa de a lucra cu insistenţă la o înnoire a clasei politice“.


„Lăcomia PDL nu este mai puţin puternică faţă de cea a PSD. (...) Ca şi PSD, PDL are rădăcinile în Frontul Salvării Naţionale, care a preluat puterea în haosul revoluţiei şi loviturii de stat din decembrie 1989. Vechile reţele comuniste, care ani de-a rândul au blocat democratizarea şi reformarea societăţii, sunt din nou la putere“, constată FAZ,


Acest topic a fost editat de March: 26 Jan 2009, 01:12 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 12:09 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman