HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

58 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Guvernul Basescu, Ganduri, povestiri, amintiri...
Cucu Mucu
mesaj 5 Jan 2009, 01:35 PM
Mesaj #1


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Inca din fasa, asta pare un guvern de fripturisti, care se agata de putere, indiferent de costuri.

Sa vedem, o fi asa, n-o fi asa... oricum, cred ca e guvernul care nu si-a asumat nicio obligatie declarata in campanie (pentru care au primit voturi - v. salarii cu 50%, 25.000 de euro pt "strainezi", majorari de pensii cu 1 ianuarie, etc), basca alianta asta, neagreata nici de votantii psd, nici de votantii pdl (cel putin asa cred/sper).

Pana acum a continuat insa linia trasata de tariceni, adica: nu sunt bani de majorari salariale, nu sunt bani de majorari la pensii, etc. desi unii mai sa imi bage forumul pe gat ca am tupeul sa zic ca are dreptate fostul guvern, ca nu e bani. Ceea ce demonstreaza ca actualii, inainte de alegeri, ori au trait intr-o Romanie paralela, ori sunt atat de cretini incat sa nu stie citi un buget - refuz sa cred ca au vrut sa ne minta cu buna stiinta ohyeah.gif .


A, da, si la multi ani si sa traim bine.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 5 Jan 2009, 02:46 PM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
sunt atat de cretini incat sa nu stie citi un buget - refuz sa cred ca au vrut sa ne minta cu buna stiinta ohyeah.gif .


eu chiar cred asta... din păcate, toate guvernele de pānă acum s-au străduit să mintă cāt mai frumos, după bunul obicei comunist cu realizarea planului cincinal. Ăştia de acum nici nu se mai străduiesc să ne mintă frumos, dau īn străchini de-a dreptul. Ce e convenabil pentru ei e că or să dea vina pe criza economică mondială şi noi tot cu buzele umflate rămānem! Şi īn frig, că ruşii au tăiat gazul. blink.gif

Acest topic a fost editat de Erwin: 5 Jan 2009, 02:47 PM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Jan 2009, 02:50 PM
Mesaj #3


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Erwin @ 5 Jan 2009, 02:46 PM) *
Şi īn frig, că ruşii au tăiat gazul. blink.gif


Ba io l-am auzit pe ministrul economiei ca romanii nu vor avea de suferit de pe urma acestei masuri. rofl.gif Probabil se gandea ca, la cate basini au dat in campanie, au facut rezerve de gaz pt 10 ani. rofl.gif Noroc ca s-au inchis combinatele alea mari mancatoare de gaz, ca ne lua dracu' cu caloriferu' in brate. E si criza asta buna la ceva.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 5 Jan 2009, 02:50 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Erwin
mesaj 5 Jan 2009, 06:54 PM
Mesaj #4


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
E si criza asta buna la ceva.


Exact! Se reduce mai ales consumul inutil. Se pregăteşte terenul pentru energiile alternative. E scumpă schimbarea, dar lucrurile aşa merg, tot noi vom suporta toate costurile. Ce, crezi că Băse&Co. vor renunţa la ciolan? Măsurile luate de Berceanu cu schimbarea directorilor pe motiv de salarii mari sunt praf īn ochi. Nu mai devreme de 6 luni se vor răzgāndi şi vor zice că se īncurajează corupţia dacă au salariile mici sau le vor mări pe şest, cum au făcut cu pensiile parlamentarilor.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Jan 2009, 12:09 AM
Mesaj #5


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Erwin @ 5 Jan 2009, 06:54 PM) *
Măsurile luate de Berceanu cu schimbarea directorilor pe motiv de salarii mari sunt praf īn ochi. Nu mai devreme de 6 luni se vor răzgāndi şi vor zice că se īncurajează corupţia dacă au salariile mici sau le vor mări pe şest, cum au făcut cu pensiile parlamentarilor.


Nope, e un schepsis cunoscut si aplicat de activistii de partid: salarii ca toata lumea, dar sporuri si diurne ca regii (aia bogati, nu rapciugosii lui Cipri). Asa ca s-a folosit pretextul pt a matura toti directorii ramasi "de la aia", si "vin ai nostri", dar tot pe banii aia vechi, numa' ca acum se regasesc in altele, nu in salariu. Eheee, asculta-l pe tetea, ca-s satul de hotii de-astea comuniste! rofl.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 6 Jan 2009, 12:13 AM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



deocamdată, directorii generali lipsă sunt īnlocuiţi de directorii adjuncţi = cumul de funcţii... şi cum nu se găsesc alţi directori pe toate drumurile... smile.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Jan 2009, 12:16 AM
Mesaj #7


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Ei, vezi, ce-ti spuneam!

Se pare ca numa' noi avem de comentat despre acest guvern mirobolant!

Huo, anarhistii de noi!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Jan 2009, 12:21 AM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Cucu Mucu @ 5 Jan 2009, 02:50 PM) *
...l-am auzit pe ministrul economiei ca romanii nu vor avea de suferit de pe urma acestei masuri
Si tu zici ca vor avea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 6 Jan 2009, 12:26 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Jan 2009, 12:09 AM) *
"vin ai nostri", dar tot pe banii aia vechi, numa' ca acum se regasesc in altele, nu in salariu.
Ai acces la statele de plata astea noi sau asta este doar ce crezi tu ca se va intampla?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Jan 2009, 12:38 AM
Mesaj #10


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Statele noi vor aparea luna viitoare, ca asa se face, dar sumele nu, ca delegatiile se dau pe disp de plata. (:smaili de-ala de face sugubat cu ochiul:)

Si tu zici ca vor avea?
Asa ma duce tetul sa zic, da'...io nu-s ministrul economiei!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Jan 2009, 11:12 AM
Mesaj #11


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Erwin @ 6 Jan 2009, 12:13 AM) *
deocamdată, directorii generali lipsă sunt īnlocuiţi de directorii adjuncţi = cumul de funcţii... şi cum nu se găsesc alţi directori pe toate drumurile...

Mai ales la banii astia. Oamenii competenti, pentru astfel de functii, costa! A le limita salariul la 40 de milioane este ca si cum te-ai scumpi la tarate. Nu poti avea pretentia sa angajezi manageri eficienti pe bani putini.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 6 Jan 2009, 12:07 PM
Mesaj #12


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Sunt populist de incompetenti, cel putin la prima vedere. Sa pui dascalii pensionati sa aleaga intre salariu si pensie in timpul anului scolar imi denota ... proasta cunoastere a sistemului de invatamant ( sa fiu elegant).


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Jan 2009, 03:34 PM
Mesaj #13


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Cucu Mucu @ 6 Jan 2009, 12:07 PM) *
Sunt populist de incompetenti, cel putin la prima vedere. Sa pui dascalii pensionati sa aleaga intre salariu si pensie in timpul anului scolar imi denota ... proasta cunoastere a sistemului de invatamant ( sa fiu elegant).


Cica "noi nu ne-am gandit la medici, profesori si actori"! Hait, na-ti-o franta ca ti-am dres-o! Adica suntem asa de prosti ca nici macar o amarata de lege dictata de la Cotroceni nu putem sa dam ca lumea. Tiiii, tulai, Doamne, promit sa nu mai ratez niciun vot, prea multi au votat pt mine!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Jan 2009, 03:40 PM
Mesaj #14


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Din afaceri imobiliare ilegale, apro­piaţi ai primarului Pandele din Voluntari, dar şi ai proaspătului ministru de Interne Gabriel Oprea s-au ales cu milioane de euro „negri“. Este vorba de sume pentru care nu s-au plătit impozite, sume obţi­nute prin falsificarea unor acte şi retrocedarea fictivă a unor proprietăţi īn Pi­pera şi Voluntari. Din tot grupul aface­riştilor, un singur intermediar este cercetat de Parchetul General. Dar acest intermediar īl poate da jos din scaunul de ministru pe Oprea dacă declară la Parchet că cel puţin o parte din bani au ajuns la actualul ministru de Interne.

Catavencu zice...


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 7 Jan 2009, 04:20 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Boc foloseste aceeasi metoda. Pe baza unui biletel a ordonat evacuarea a doua etaje din Palatul Victoria ca sa-si faca cuibar Elena Udrea , adjuncta sefului sau suprem.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 7 Jan 2009, 05:39 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Salut, March, La multi ani! hiya.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 7 Jan 2009, 08:27 PM
Mesaj #17


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Deci:
1. O.G.-ul privind interzicerea cumulului pensiilor si a salariilor la stat, scrisa pe genunchi, e atacata din toate partile.
2. Mult-hulita (de catre PSD si PDL) Companie Energetica Nationala nu e desfiintata, ci trece sub obladuirea lui PDL.
3. Concernul Cocos se muta la propriu la Palatul Victoria prin me(nes)tresa Elena Udrea si Daniela Andreescu (dupa cate aflu o mai veche partenera de afaceri a Udrei), care, in fruntea SGG, devine un fel de Sf. Petru la poarta Guvernului.
4. Proaspatul ministru de interne Gabriel Oprea s-ar putea trezi chemat pe la DNA.
5. Un fost corespondent TVR la Cotroceni e trimis la o misiune diplomatica in strainatate (pe cand TRU?).
Pe scurt: incompetenta (1), ipocrizie si minciuna (2), tupeu care bate spre conspiratie in vederea instaurarii unui regim autoritar (3) si coruptie (4, eventual 2 si 3), nesimtire (5).

Si asta in doar 2 saptamani, toate realizate intr-un mod extrem de transparent (ca doar au 70%).

Visul lui Basescu!

Acest topic a fost editat de kumarbi: 7 Jan 2009, 08:34 PM


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 7 Jan 2009, 11:35 PM
Mesaj #18


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(Uncle Sam @ 6 Jan 2009, 12:21 AM) *
Si tu zici ca vor avea?


Ce zici, unchiule? Au trecut 24 de ore de cand spusesem asa ceva?

Cand o sa intelegi ca guvernul asta e mai incompetent decat guvernul lui Tariceanu? Abis vad ca a inteles, din cate banuiesc, si action. Tu cand o sa intelegi? Ce elemente iti lipsesc? Argumente ca "stare de urgenta" (dovedind o prostie crasa, ca veni vorba, desi el a denumit-o "alegere nefericita a cuvintelor" - pfui, daca zicea "declaram razboi Rusiei" cand de fapt el ar fi vrut sa spuna "dati-mi ba un foc" ce iesea?), sau faza fantasticei ordonante (pensia vs salariu) completata de Boc in seara asta "sa nu mai interpreteze nimeni" (adica atat de incompetent sa fii sa nu stii ca o lege/ordonanta reglementeaza toate caile de interpretare, inclusiv toate exceptiile ce pot apare ? ). A completat-o atat de tare ca a iesit o varza si mi-a demonstrat o neinformare privind dreptul muncii, daca ar fi stiut codul muncii ar fi observat ca lucrul pe conventie nu il pot face medicii si profesorii, ca e ilegal. Cel putin in forma asta a conventiei civile de prestari servicii (pp ca la asta s-a referit).

Ou, shit! Am tot glumit cu Canada, da' cred ca pe bune o sa ne cam ia dracu'. Bine ca a crescut euro!


Kumarbi, as fi curios (ca tot ai adus vorba de Udrea) cum a putut sa ia credit de la BRD de 3milioane 200 de iepuroi cand are un venit de o suta de mii ca avocat si un milion jumate din dividende (anul asta)! nici macar la un ipotecar pe 30 de ani nu facea scoringul.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 8 Jan 2009, 11:00 AM
Mesaj #19


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Jan 2009, 11:35 PM) *
Cand o sa intelegi ca guvernul asta e mai incompetent decat guvernul lui Tariceanu? Abis vad ca a inteles, din cate banuiesc, si action.

Este prea devreme pentru a spune care dintre cele doua guverne (Tariceanu II si Boc) este mai competent ori mai incompetent. Boc va avea mult de muncit ca sa-l intreaca in incompetenta pe Tariceanu. Observ insa ca a inceput cu stangul (ca sa nu zic "cu stanga"): plafonarea salariilor managerilor de companii nationale la cca. 4000 RON este o masura populista si eronata (nu gasesti manageri buni la banii astia), iar cu privire la ordonanta care interzice cumulul pensiei cu salariul sunt de parere ca a gresit dand inapoi. Masura mi se pare corecta. Argumentele lui nenea asta mi s-au parut de bun-simt.

In plus, nu a inventat Boc roata: nici alte state (de ex. Germania) nu permit cumulul pensiei cu un salariu obtinut de la stat. Caci si ordonanta lui Boc nu se refera la mediul privat, ci la salariatii de la stat. Cehia, la fel. In Ungaria, cei care cumuleaza pensia cu salariul sunt supra-taxati. In Franta, un pensionar are posibilitatea sa cumuleze pensia cu un alt venit, dar suma totala nu poate depasi valoarea ultimului salariu castigat.

Chiar nu vad care-i problema daca cei care vor si pot sa lucreze, sa primeasca salariu, iar pensie abia dupa ce ies din activitate.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Jan 2009, 11:12 AM
Mesaj #20


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(abis @ 8 Jan 2009, 11:00 AM) *
In plus, nu a inventat Boc roata


Era vorba de tratarea exceptiilor, abis. Nu poti sa dai o ordonanta ambigua, din care fiecare intelege ce vrea, si apoi sa vii sa o explici la tv. Nu, legile se dau clare, concise, la obiect. Sunt total de acord cu articolul omului, dar asta nu inseamna ca sunt si exceptii, care trebuie tratate in lege. Nu poti sa dai o lege ziua cu ce visezi noaptea.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Jan 2009, 11:27 AM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Elena Udrea, spaima teroriştilor
http://www.mediafax.ro/politic/elena-udrea...ml?1687;3714775

Ce-o fi avand domn'e muierea asta asa de special ?! O fi pe orizontala ?! huh.gif unsure.gif


@ Marduck : multumesc de urari. Si tie la fel


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Jan 2009, 12:00 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Jan 2009, 11:35 PM) *
Cand o sa intelegi ca guvernul asta e mai incompetent decat guvernul lui Tariceanu?

Cum ai reusit domnule sa-ti dai seama asa de repede ca n-a trecut nici o luna de la formarea guvernului?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gonen
mesaj 8 Jan 2009, 05:16 PM
Mesaj #23


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



4 judecatori ai Curtii Constitutionale cumuleaza pensia cu salariul, deci ar trebui sa renunte la functiile respective.
Aceasta ordonanta data de guvernul Boc a fost contestata la Curtea Constitutionala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 8 Jan 2009, 08:58 PM
Mesaj #24


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(marduk @ 8 Jan 2009, 12:00 PM) *
Cum ai reusit domnule sa-ti dai seama asa de repede ca n-a trecut nici o luna de la formarea guvernului?

Intuitia mea feminina imi spune asta. Cum mi-a spus si despre problema gazelor! Si stai sa vezi ce o sa se adevereasca si spusele ei despre Videanu si Pogea, asteapta olecutica!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 8 Jan 2009, 09:29 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(Cucu Mucu @ 7 Jan 2009, 11:35 PM) *
Ce zici, unchiule? Au trecut 24 de ore de cand spusesem asa ceva?

Cand o sa intelegi ca guvernul asta e mai incompetent decat guvernul lui Tariceanu?

Nu, nu spuneai asa ceva. Spuneai de min. economiei care a declarat ca romanii nu vor fi afectati de stoparea gazului de la rusi si puneai niste emoticoane, sugestive, intr-adevar si spunea-i, in alt mesaj, ca dupa mintea ta ar trebui sa avem probleme.
Dupa mintea mea, tinand cont ca luam doar cam un sfert din gaze de la rusi si ca avem rezerve sa acopere stoparea livrarilor gasesc ca nu a fost chiar pe pustiu cand a spus ca nu vom fi afectati. Ar mai trebui si sa tinem cont ca sunt oprite gazele in jumatate din Europa, ca unii erau dependenti de ele si au probleme majore si ca urmare, tot dupa mintea mea, criza asta nu poate dura toata iarna si cele doua parti vor gasi un compromis acceptabil. Si daca mai tin cont ca dupa strategia noastra gazul catre populatie este ultimul care se inchide, dupa mintea mea, nu ar trebui sa avem probleme. Dar nu trebuie sa tii cont de mintea mea, pot sa gresesc. Eu sper ca de data asta nu.
Mai departe, ca a folosit Videanu niste cuvinte nepotrivite sau ca Udrea a luat nu stiu ce credite personale...nu au legatura cu subiectul gazelor de care vorbeam si nu imi aduc aminte sa fi purtat eu vreo discutie despre competenta guvernului.
Parerea mea este ca au luat niste masuri curajoase dar unele departe de a fi competente.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 8 Jan 2009, 10:01 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cucu Mucu @ 8 Jan 2009, 08:58 PM) *
Intuitia mea feminina imi spune asta. Cum mi-a spus si despre problema gazelor! Si stai sa vezi ce o sa se adevereasca si spusele ei despre Videanu si Pogea, asteapta olecutica!

Bre, da ce intuitive sunt femeile din Cooca Macaii. Ce si Videanu si Pogea au gaze? eu credeam ca numai Basescu are probleme din astea unsure.gif

Acest topic a fost editat de marduk: 8 Jan 2009, 10:02 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 8 Jan 2009, 10:16 PM
Mesaj #27


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



So you admit it! The guy is full of baloney! ohyeah.gif


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 9 Jan 2009, 02:04 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Băsescu va primi dreptul de a dizolva Parlamentul sau Guvernul
http://www.gandul.info/politica/basescu-va...ml?3928;3717116

Incet, incet isi vede visurile cu ochii !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Jan 2009, 05:08 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Pai daca nu mai iese el in 2009, ceea ce este foarte posibil, cu ce-l ajuta? Pentru a modifica constitutia nu este nevoie de votul boborului?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 9 Jan 2009, 07:48 PM
Mesaj #30


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Se modifica si ea Constitutia, nu ai nevoie decat de 50% din voturile celor care voteaza.
Si oricum, el iese si in 2009, cine altcineva? Eu insa ma gandesc la altceva: ce-o sa se faca el dupa ce si-o termina al doilea mandat si va ajunge prim-ministru. Cum va sta el la discretia presedintelui de atunci? rofl.gif


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 9 Jan 2009, 10:33 PM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



păi o să facă sluj īn faţa tronului lui Măria sa Cucu Mucu! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 10 Jan 2009, 10:24 PM
Mesaj #32


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



La categoria sa ne radem:
PDL-ul l-a propus pentru functia de prefect al Timisului pe Mircea Bacala, actualmente consilier pe probleme juridice al Presdintelui Consiliului judetean Timis.
Anul trecut, la o intalnire pe tema Reformei Constitutionale, domnul Mircea Bacala, jurist de profesie, a ramas stupefiat cand a aflta ca Parlamentul adopta si alte legi decat cele constitutionale. thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de kumarbi: 10 Jan 2009, 11:28 PM


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 12 Jan 2009, 04:11 PM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Razboi in PSD:

Biroul Permanent National al PSD a decis, azi, sa-i retraga sprijinul politic ministrului de interne, Gabriel Oprea, dupa ce acesta a numit patru secretari de stat in MAI, precum si pe Virgil Ardelean la conducerea Directiei Generale de Informatii si Protectie Interna a ministerului, fara acordul partidului. "Vom inainta o noua propunere primului ministru pentru ministerul condus de Gabriel Oprea", a anunatat presedintele PSD, Mircea Geoana. Liderul social-democrat a declarat ca BP a propus excluderea din partid a lui Oprea.

"Gabriel Oprea a incalcat deliberat mecanismul de numire a secretarilor de stat din partea PSD", a declarat Geoana. Oprea a afirmat insa ca a procedat corect.


Intarata-i drace... Daca nu s-au spart in opozitie, poate se sparg la guvernare...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 12 Jan 2009, 07:01 PM
Mesaj #34


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Tare mi-e teama ca dracu' care-i intarata are un nume, o fata in politica si o amanta in Guvern.
O luam de la capat. Baga-mi-as!

Acest topic a fost editat de kumarbi: 12 Jan 2009, 07:06 PM


--------------------
Las cabezas frķas de la flor estįn lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ”En
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Jan 2009, 07:08 PM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Bagati-ai mainile in boznar si caciula in cuibar, da sa sti, coana Joitica e muiere faina, parol. Mie unul imi place ceva, cel putin la alegerile astea au intratara in parliament femei care arata cat de cat mai femei. Nu stiu ce-o fi in capul lor, ca nu le cunosc, dar pe dinafara arata bine.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

58 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 11:35 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman