HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >  
Reply to this topicStart new topic
> Miscarea Raeliana
Erwin
mesaj 14 May 2009, 11:21 PM
Mesaj #246


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Offtopic:
Blakut, merci, ai băgat bine de seamă că niciunde pe han n-am zis că aş fi ateu sau ce credinţă am. Poate doar cu fractalii să fi fost ceva mai explicit! rofl.gif

QUOTE
daca tu nu esti in stare sa recunosti ca Erwin a raspuns nu numai fara dreptate ci si jignitor

Rehael, unde zici că am răspuns jignitor?? unsure.gif Dar defineşte mai īntāi jignitor, ca să pricepem şi noi ce vrei să spui. blink.gif
Expresiile "īnvārţi pisica de coadă" "Mda, halal logică..." īn care categorie se īncadrează?

Ontopic:
QUOTE
Daca ma fac eu Ghid, am nevoie de o certificare ceva? Vreun act? Vreau sa stiu cum sa-ti iau banii aia in mod legal. E un contract ceva? Nu de alta, dar as vrea sa ajung si eu prin Europa vara asta.

Cu atāţia şomeri cred că o să fie coadă mare! ohyeah.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 14 May 2009, 11:26 PM
Mesaj #247


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Si daca faci transfuzie de sange cuiva sau grefa de organe cum rezolvi problema genelor diferite daca tu crezi ca sufletul este localizat numai in ADN? In plus de asta, se poate face grefa de organe de la persoane decedate, carora orice le-ai face nu le mai poti trezi, in schimb primitorul de grefa e viu...


Sangele, din cate stiu eu nu e relevant ADN. Nu? Adica celulele alea nu se pot inmulti, nu au nucleu. E interesanta problema grefelor, adica cate organe poti transplanta dintr-un om si sa consideri ca omul respectiv ramane el insusi. Insa in zilele noastre e mult mai simplu: organul transplantat e un corp strain, pe care corpul gazda il tolereaza doar cu medicamente.

Apoi, nu am spus ca sufletul de determinat doar de ADN, ci daor ma intrebam: daca sufletul exista (indiferent sub ce forma) de ce exista doar in corpuri cu ADN? Poate exista constiinta de sine, sau sufletul (de aici putem intelege partea spirituala sau doar colectia de reactii, ganduri, interactiuni determinate chimic - depinde de fiecare) fara un suport ADN?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 14 May 2009, 11:40 PM
Mesaj #248


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



@Erwin
QUOTE
Rehael, unde zici că am răspuns jignitor??


Cu mare placere!

QUOTE(Erwin @ 13 May 2009, 04:44 PM) *
tu ai zis-o!
Biologii susţin şi altele: metabolismul, deşi guvernat de ADN, este tributar atāt factorilor de mediu cāt şi factorilor interni. Psihologii n-au īnsă treabă cu ADN-ul prea mult; procesele cognitive, reflexele condiţionate, īnvăţarea, sentimentele, judecata, logica, memoria, toate sunt procese psihice care se manifestă īn timp. Ce nu pricep credincioşii este că nu este nevoie de supranatural pentru a explica toate astea şi nici de reducţionism!


Mai este nevoie de vreun comentariu? Oare chiar nu iti dai seama?... Pot sa arunc acum cu matza in tine??
Probabil tu chiar ai crezut ca ai inteles ce spuneam de ai lipit atat de usor eticheta de reductionism... sau poate ai facut-o numai din placere?...

QUOTE
"Mda, halal logică..."


Deci tu esti de acord, sa inteleg, cu logica lui rael?? Calin oricum ne-a spus ca suntem niste prosti, astia care nu-i "intelegem" liderul, cu el inseamna ca sunt chit... biggrin.gif Tu ce zici, raman cu datorii la tine? smile.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 14 May 2009, 11:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Rehael
mesaj 14 May 2009, 11:59 PM
Mesaj #249


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(Blakut @ 15 May 2009, 12:26 AM) *
Sangele, din cate stiu eu nu e relevant ADN. Nu? Adica celulele alea nu se pot inmulti, nu au nucleu. E interesanta problema grefelor, adica cate organe poti transplanta dintr-un om si sa consideri ca omul respectiv ramane el insusi. Insa in zilele noastre e mult mai simplu: organul transplantat e un corp strain, pe care corpul gazda il tolereaza doar cu medicamente.

Apoi, nu am spus ca sufletul de determinat doar de ADN, ci daor ma intrebam: daca sufletul exista (indiferent sub ce forma) de ce exista doar in corpuri cu ADN? Poate exista constiinta de sine, sau sufletul (de aici putem intelege partea spirituala sau doar colectia de reactii, ganduri, interactiuni determinate chimic - depinde de fiecare) fara un suport ADN?


Sangele folosit in transfuzii contine celule vii (cu ADN) si poate salva viata unui om care are nevoie sa il primeasca de la altcineva; nu vad de ce nu ar fi relevant... Iar organele transplantate nu-s transplantate ca sa existe doar intr-un organism ci ca sa indeplineasca o functie.

Unii spun ca poate exista suflet si inafara organismelor biologice vii cunoscute. De exemplu Rudolf Steiner sustine ca se poate vorbi si despre regnul mineral si despre spiritele stelelor...


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 15 May 2009, 12:56 AM
Mesaj #250


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



una la mānă: fraza subliniată nu era ad-hominem, ci la modul general, nu ştiu de ce "te-ai simţit"
doi: ia uite ce zice DEX că este reducţionism-ul. N-are nimic jignitor īn el, e vorba de o paradigmă filozofică cu care nu mă īmpac, eu susţin că nici reducţioniştii şi nici holiştii nu deţin adevărul ci că acesta este undeva la mijloc. Ori, unii credincioşi (īn orice discuţie persoanele de faţă se exclud!) reduc totul la voinţa divină, trecānd cu uşurinţă peste sute de ani de descoperiri ştiinţifice. Despre asta era vorba, dacă n-am fost explicit, mea culpa!


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 15 May 2009, 07:43 AM
Mesaj #251


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(Blakut @ 15 May 2009, 12:26 AM) *
Sangele, din cate stiu eu nu e relevant ADN. Nu? Adica celulele alea nu se pot inmulti, nu au nucleu. E interesanta problema grefelor, adica cate organe poti transplanta dintr-un om si sa consideri ca omul respectiv ramane el insusi. Insa in zilele noastre e mult mai simplu: organul transplantat e un corp strain, pe care corpul gazda il tolereaza doar cu medicamente.


Doar celulele roșii sīnt lipsite de nucleu; cele albe, trombocitele și restul care or mai fi pe-acolo au nucleu.

Dar presupun că dintre toate contează doar celulele sexuale.

Discuția ar putea deveni intereseantă dacă punem īn cauză ființele cu īnmulțire non-sexuată ... dacă le faci o grefă, de orice fel, cu organe avīnd ADN diferit de al gazdei, ce se īntīmplă cu sufletul / ADN-ul lor etc.?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 15 May 2009, 11:30 AM
Mesaj #252


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



QUOTE(Erwin @ 15 May 2009, 01:56 AM) *
una la mānă: fraza subliniată nu era ad-hominem, ci la modul general, nu ştiu de ce "te-ai simţit"
doi: ia uite ce zice DEX că este reducţionism-ul. N-are nimic jignitor īn el, e vorba de o paradigmă filozofică cu care nu mă īmpac, eu susţin că nici reducţioniştii şi nici holiştii nu deţin adevărul ci că acesta este undeva la mijloc. Ori, unii credincioşi (īn orice discuţie persoanele de faţă se exclud!) reduc totul la voinţa divină, trecānd cu uşurinţă peste sute de ani de descoperiri ştiinţifice. Despre asta era vorba, dacă n-am fost explicit, mea culpa!


Te-am inteles... In viziunea ta toti credinciosii is niste prosti(natural, chiar ei aleg sa fie asa deci nu-i nici un pacat) chiar daca persoanele de fata se exclud... prin conventie. Ca nu pricep ca nu-i nevoie de spirit, suflet s.a.m.d., ca intr-o buna zi omul(ateul dezinhibat de toate prostiile credinciosilor) va reusi sa construiasca fiinte in laborator, ca nu trebuie decat sa cercetezi suficient si nu se poate sa nu descoperi, totul e sa poti sa crezi ca se poate(parca l-as auzi pe rael...). Ca iata geniile din laboratoare cum se framanta sa construiasca cromozomi cu ADN prelevat de la ei insisi, si de la Einstein, Napoleon, si alte genii cunoscute pastrate in borcanele in frigider! Scuza-ma ca te-am inteles gresit. E evident ca n-ai vrut sa jignesti spunand un adevar despre credinciosi. smile.gif

Da, recunosc, nici eu nu ma prea impac cu reductionismul celor care situeaza adevarul pe undeva pe acolo, pe la mijlocul mijlocului, rezolvand astfel dintr-un foc toate problemele omenirii. Dar asta este intr-adevar strict problema mea. smile.gif

@Rovaniemi

Legat de grefe si transplanturi de organe: eu am auzit ca unele persoane care au primit transplanturi ajung sa incerce si unele din emotiile donatorilor(se pare ca acestea se impregneaza in organe...).


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 15 May 2009, 12:02 PM
Mesaj #253


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



calin_dan, hai, batrane! Hai, ca am inceput sa vorbim despre altele, pe thread-ul asta.Si normal raelienii ar fi prioritatea, nu?! Raelienii e pe primu' loc thumb_yello.gif

Ti-am dat si un citat din scriptura dupa rael. Vrem sa stim parerea ta. smile.gif


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calin_dan
mesaj 15 May 2009, 01:46 PM
Mesaj #254


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 64
Inscris: 9 November 08
Forumist Nr.: 12.288



QUOTE(Rovaniemi @ 15 May 2009, 08:43 AM) *
Doar celulele roșii sīnt lipsite de nucleu; cele albe, trombocitele și restul care or mai fi pe-acolo au nucleu.

Dar presupun că dintre toate contează doar celulele sexuale.

Discuția ar putea deveni intereseantă dacă punem īn cauză ființele cu īnmulțire non-sexuată ... dacă le faci o grefă, de orice fel, cu organe avīnd ADN diferit de al gazdei, ce se īntīmplă cu sufletul / ADN-ul lor etc.?


celule albe au ADN dar in mare parte il folosesc in scopul anihilarii parazitilor ;

Craig Venter a produs primul cromozom artificial - modificat si l-a implantat unei celule Mycoplasma

http://en.wikipedia.org/wiki/Mycoplasma_genitalium

http://www.youtube.com/watch?v=nKZ-GjSaqgo

legat de problema in discutie e posibil ca noile organe aduse in corp sa modifice metabolismul , sinteza proteinelor din corpul gazda , rezultand chiar si modificari de comportament .

Acest topic a fost editat de calin_dan: 15 May 2009, 01:49 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 15 May 2009, 02:55 PM
Mesaj #255


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Precum ziceam... ADN, cromozomi care pot fi reciclati(daca vrei copii frumosi destepti si cuminti care sa-ti aduca o cana cu apa cand vei fi batran) au si cadavrele. Dar eu vreau sa stiu daca o sa poata baga viata inapoi intr-un cadavru.


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 16 May 2009, 12:09 AM
Mesaj #256


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Mi-am permis sa iau astea din ceea ce a postat CharonOfNyx . Iertare dar nu am avut timp si rabdare sa citesc la sursa .

NOILE PORUNCI
Yahweh a spus atunci:
"Cei care doresc sa va urmeze, vor aplica legile pe care vi le voi da dumneavoastra.
1) Vei aparea cel putin odata in viata in fata Ghidului Ghizilor pentru ca sa iti poata transmite
codul celular prin contact manual, sau prin intermediul unui ghid initiat, computerului care care
va tine cont de el la ora judecatii finale a vietii tale.
2) Te vei gandi cel putin o data pe zi la Elohim, Creatorii vostri.
3) Vei incerca pe toate caile sa raspandesti mesajul Elohimilor.
4) Vei face o data pe an o donatie Ghidului Ghizilor, care va fi egala cu cel putin 1% din venitul
tau anual, pentru a-l ajuta sa se dedice in intregime misiunii sale si sa calatoreasca in jurul lumii
pentru a raspandi acest mesaj.
5) Vei invita cel putin o data pe an Ghidul din regiunea ta si veti reuni persoanele interesate, ca
sa le explice mesajul in toate dimensiunile sale.

1 cod celular prin cod manual - rofl.gif nu pot sa scriu la ce m-am gandit
2 . Daca arata ca rael ala , slabe sanse rofl.gif .
3 . Tinand cont ca calea cea mai utila ar fi sa fumezi iarba rofl.gif
4. Donatii ?! Pentru ce sunt nevoie de donatii cand ei sunt suprameganaturalicuputerimiraculoase . Ma intreb daca se accepta si card intrastelar la o banca pe planeta aia care este . rofl.gif
5. DIMENSIUNI ?! rofl.gif Adica .... comparatii ceva ?! Chestia asta poate duce si la inhibitie , frustrare . ohyeah.gif



--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 16 May 2009, 08:42 AM
Mesaj #257


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
1 cod celular prin cod manual - rofl.gif nu pot sa scriu la ce m-am gandit
2 . Daca arata ca rael ala , slabe sanse rofl.gif .

oPsedato! rofl.gif rofl.gif
QUOTE
4. Donatii ?! Pentru ce sunt nevoie de donatii

Păi ca să se poată plimba la braţ cu Hugh&compania cānd are chef de transmis coduri celulare! rofl.gif rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 16 May 2009, 03:22 PM
Mesaj #258


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Erwin ,

QUOTE
Păi ca să se poată plimba la braţ cu Hugh&compania cānd are chef de transmis coduri celulare!


Banii si bunny in romaneste suna la fel . rofl.gif


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 17 May 2009, 01:04 AM
Mesaj #259


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Zed @ 16 May 2009, 01:09 AM) *
NOILE PORUNCI
Yahweh a spus atunci:
"Cei care doresc sa va urmeze, vor aplica legile pe care vi le voi da dumneavoastra.
1) Vei aparea cel putin odata in viata in fata Ghidului Ghizilor pentru ca sa iti poata transmite
codul celular prin contact manual, sau prin intermediul unui ghid initiat, computerului care care
va tine cont de el la ora judecatii finale a vietii tale.
computerul ala ce sistem de operare are? vista , xp sau ceva interstelar?
2) Te vei gandi cel putin o data pe zi la Elohim, Creatorii vostri.
draga elohim as vrea o pizza dar sa fie cu ansoa
3) Vei incerca pe toate caile sa raspandesti mesajul Elohimilor.
sa raspandesti si pe cale ferata?
4) Vei face o data pe an o donatie Ghidului Ghizilor, care va fi egala cu cel putin 1% din venitul
tau anual, pentru a-l ajuta sa se dedice in intregime misiunii sale si sa calatoreasca in jurul lumii
pentru a raspandi acest mesaj.
sa ajutam pe nenea rael sa insamanteze cateva playmate-uri in clubul ten mile high
5) Vei invita cel putin o data pe an Ghidul din regiunea ta si veti reuni persoanele interesate, ca
sa le explice mesajul in toate dimensiunile sale.
dimensiuni = L*l*H

poruncile dupa trabant sorry.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 17 May 2009, 01:27 AM
Mesaj #260


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Da oare Ghidul Ghizilor ala are o adresa de mail ?!
Incep sa am probleme cu care-i Ghidul Ghizilor, care e elohim ala , care e marian , care e profetul , calin ce e ?!. Astia au status deja : director general , director vanzari , director economic , menager rofl.gif


turbo_trabant , mai lipseste circumferinta rofl.gif



--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 17 May 2009, 01:33 AM
Mesaj #261


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Zed @ 17 May 2009, 02:27 AM) *
Da oare Ghidul Ghizilor ala are o adresa de mail ?!
are twitter dar cel mai bine se aude codul morse in capul credinciosilor
Incep sa am probleme cu care-i Ghidul Ghizilor, care e elohim ala , care e marian , care e profetul , calin ce e ?!. Astia au status deja : director general , director vanzari , director economic , menager rofl.gif
normal pai sunt cotati la bursa interstelara. 1% de pe cateva planete nu e de ici de colea
turbo_trabant , mai lipseste circumferinta rofl.gif
nu vorbi de lucruri sfinte colectarii de material genetic

dar am o intrebare: calin dan ,ca tot o da cu "ce aichiu mare o sa ai daca te clonam" nu e cumva o clona? sa fie dolly ?

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 17 May 2009, 01:34 AM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 17 May 2009, 09:29 AM
Mesaj #262


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(calin_dan @ 15 May 2009, 02:46 PM) *
celule albe au ADN dar in mare parte il folosesc in scopul anihilarii parazitilor ;


cum naiba să folosească ADN-ul pentru așa ceva? eu știam că celulele albe recunosc și fagocitează celulele-intrus folosindu-se de șabloane electromagnetice (mă rog, distribuția sarcinii electrice, care variază de la un tip de celula/bacterie/virus la altul)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 17 May 2009, 11:34 AM
Mesaj #263


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



QUOTE(Zed @ 16 May 2009, 01:09 AM) *
1 cod celular prin cod manual - rofl.gif nu pot sa scriu la ce m-am gandit

corect era: "cod celular prin contact manual" ohyeah.gif
... si cred ca te-ai gandit bine, pentru ca "ingerasele" lu' rael si "iepurasele" lu' hugh nu sunt pentru cei de rand. drool.gif

QUOTE(turbo trabant @ 17 May 2009, 02:04 AM) *
poruncile dupa trabant sorry.gif

rofl.gif Foarte tare! Scurt, clar si la obiect, Asta e conceptul pentru un set de porunci, nu te apuci acuma sa editezi cateva volume, plus norme de aplicare. biggrin.gif
Se vede ca ai potential, trabant! thumb_yello.gif
Ce zici, n-o pui de-o religie, miscare, ceva?! Eu te sustin. rofl.gif

QUOTE(Zed @ 17 May 2009, 02:27 AM) *
turbo_trabant , mai lipseste circumferinta rofl.gif

... sau circumcizia? unsure.gif sorry.gif

QUOTE(turbo trabant @ 17 May 2009, 02:33 AM) *
dar am o intrebare: calin dan ,ca tot o da cu "ce aichiu mare o sa ai daca te clonam" nu e cumva o clona? sa fie dolly ?

Oh, nu! Cum poti sa faci o astfel de confuzie? ohyeah.gif
Dolly, saraca, a murit demult. Oricum ar fi murit de batranete, dar parca au eutanasiat-o.
Poate e, Eva?! unsure.gif

LE: am si eu o intrebare:
Daca, in tot cursul istoriei, extraterestrii au fost in vizita pe la noi cu rachete, raketii actuali sunt cumva urmasi de-ai lor?! unsure.gif
Sau poate o fractiune ideologica a raelienilor? unsure.gif

Acest topic a fost editat de CharonOfNyx: 17 May 2009, 11:52 AM


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
calin_dan
mesaj 17 May 2009, 12:24 PM
Mesaj #264


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 64
Inscris: 9 November 08
Forumist Nr.: 12.288



QUOTE(Rovaniemi @ 17 May 2009, 10:29 AM) *
cum naiba să folosească ADN-ul pentru așa ceva? eu știam că celulele albe recunosc și fagocitează celulele-intrus folosindu-se de șabloane electromagnetice (mă rog, distribuția sarcinii electrice, care variază de la un tip de celula/bacterie/virus la altul)


exista mai multe tipuri de celule albe iar unele folosesc ADN-ul ( nuclear sau mitocondrial ) - il expulzeaza - pentru distrugerea "intrusilor" -
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 17 May 2009, 05:05 PM
Mesaj #265


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(calin_dan @ 14 May 2009, 05:43 PM) *
sa sti ca se vede ohyeah.gif

sunt curios de ce au ales raelienii sa utilizeze numele lui Yahve? oare extraterestri cu care sunt in contact le-au transmis acest nume? sau l-au gasit prin cartile de religie si au ajuns la concluzia ca este cel mai potrivit nume pentru un creator?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 17 May 2009, 08:51 PM
Mesaj #266


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
sunt curios de ce au ales raelienii sa utilizeze numele lui Yahve?


o fi eroare de traducere de la "ia mă!" rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 17 May 2009, 09:09 PM
Mesaj #267


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Erwin , laugh.gif

Nicio tara nu le va oferi teren neutru si ei stiu asta . Astfel pot sa prosteasca cat mai multa lume pentru ca sansa de a construi ambasada e nula . ohyeah.gif Si astfel nu e vina lor , ei au vrut dar nu i-au lasat . rofl.gif Mda .


CharonOfNyx , na , tu esti mai direct , eu am mai ocolit un pic dar nu destul .... Erwin s-a prins imediat unde bateam eu mingea sorry.gif rofl.gif

Eu vreau o poza cu Ghidul Ghizilor !!!! rofl.gif


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 11 Jun 2009, 07:58 AM
Mesaj #268


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Gata! Acuma se explica de ce calin raelianul n-a mai dat pe aici de atata vreme.
A fost ocupat cu intalnirea extraterestrilor de la Baicoi:





Desi vajnicii raelieni din Romania si sustinatorii lor de la distanta nu au reusit construirea unei ambasade a extraterestrilor pe teritoriul Romaniei, relatiile bilaterale romano-extraterestre n-au incetat nici un moment. Cea mai recenta vizita a fost zilele trecute, intr-un lan de porumb din celebra localitate Baicoi.
Desi vizita extraterestrilor s-a dorit discreta (dovada si lipsa suspecta a lui calin, precum si recenta inregistrare pe han a unui user cu numele "rael"), urmele aterizarii navelor au ramas in lanul de porumb de la locul intalnirii.

intregul filmulet facut dintr-un elicopter: aici


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 11 Jun 2009, 10:21 AM
Mesaj #269


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



charon ala e smiley ??????

bycoy rofl.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 11 Jun 2009, 10:30 AM
Mesaj #270


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Ori poate ca a plecat impreuna cu ei?
Orisicum, presupunand prin bunul simt ca extraterestrii au o tehnologie foarte avansata, putem spera ca va putea lua legatura cu hanul pentru noi informatii si directive.

Caline, aici Pamantul, aici Pamantul! Ne auzi? unsure.gif


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 11 Jun 2009, 05:07 PM
Mesaj #271


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



rofl.gif cei trei , calin , ghidul ghizilor si ala cu contu pe hi5 ză master .


--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 11 Jun 2009, 11:14 PM
Mesaj #272


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Dar oare alea din lanul de porumb nu or fi portretele lor, ca sa stie extraterestrii unde sa-i gaseasca?


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Jun 2009, 10:41 AM
Mesaj #273


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Rehael @ 11 Jun 2009, 11:14 PM) *
Dar oare alea din lanul de porumb nu or fi portretele lor, ca sa stie extraterestrii unde sa-i gaseasca?

pai nu era mai simplu sa dea coordonatele pe gps-ul interplanetar: planeta pamant , oras baicoi , in lanul cu cucuruz?

ce extraterestru serios face mii de ani galactici la asa o adresa? drool.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 12 Jun 2009, 12:34 PM
Mesaj #274


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



QUOTE(turbo trabant @ 12 Jun 2009, 11:41 AM) *
pai nu era mai simplu sa dea coordonatele pe gps-ul interplanetar: planeta pamant , oras baicoi , in lanul cu cucuruz?


Pardon! aterizarea ar fi bine să fie īn localitatea Sălard (cine ascultă cotele apelor rīurilor știe! rofl.gif )


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 12 Jun 2009, 01:52 PM
Mesaj #275


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Rovaniemi @ 12 Jun 2009, 12:34 PM) *
Pardon! aterizarea ar fi bine să fie īn localitatea Sălard (cine ascultă cotele apelor rīurilor știe! rofl.gif )

bre, tu vrei sa puna hiperinteligentii aia blasteru' pe planeta noastra mioritica? ohyeah.gif

beam me up, scotty, i need to have some sex ! rofl.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 12 Jun 2009, 10:02 PM
Mesaj #276


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



Mmmm ... păi unde dă icstraterestrul cu blasteru, crește. Așa se zice īn popor.

De-aia se cer toți īn lanul cu popușoi, că poate crește cu ajutorul lui nea E.T., că de la ploi și irigații slabe speranțe ...


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zed
mesaj 13 Jun 2009, 10:52 PM
Mesaj #277


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.766
Inscris: 25 August 03
Forumist Nr.: 671



Asta-i ............. lanul de porumb vazut de aproape rofl.gif



--------------------
I'm hanging on your words /Living on your breath
Feeling with your skin /Will I always be here ?!

Iarta-ti mereu dusmanii. Nimic nu-i supara mai tare.
www.unicef.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 14 Jun 2009, 08:45 AM
Mesaj #278


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



Pare sa fie cannabis!..


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rovaniemi
mesaj 14 Jun 2009, 08:46 AM
Mesaj #279


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 870
Inscris: 5 May 08
Forumist Nr.: 11.565



Stau și mă īntreb de ce n-a candidat și Rael la europarlamentarele astea. Vorba aia, unde s-a dus EBA, ducă-se și Rael.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 14 Jun 2009, 11:41 PM
Mesaj #280


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Rovaniemi @ 14 Jun 2009, 09:46 AM) *
Stau și mă īntreb de ce n-a candidat și Rael la europarlamentarele astea.

ce europarlamentare? omu joaca pe cai mari la interplanetare ohyeah.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 02:43 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman