HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toba, REFULARI
OMU'BUN
mesaj 6 Jul 2003, 12:14 AM
Mesaj #1


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



In urma cu vreo 20 de ani imi placea sa merg din cand in cand la teatru. Au fost multe care mi-au placut, si-n care jucau actori ce nu au nevoie de nici o prezentare. E de-ajuns sa numesc "National", "Nottara" , "Ion Vasilescu", "Giulesti", iar cei care au cat de cat o imagine a Bucurestiului de atunci, stiu cu siguranta ce vreau sa spun. Am urmarit o data o piesa a lui Dumitru Popescu - "Femeia cu baloane, sau a opta zi, dis de dimineata" (sper sa-mi amintesc bine titlul, ca au trecut ceva ani de-atunci...) Nu-mi amintesc intreaga piesa, ci doar franturi, si nici nu stiu daca era o comedie sau drama... Cred ca si una si alta... Dar imi amintesc cu multa fidelitate un fragment care m-a urmarit de-atunci pe tot parcursul vietii. O sa incerc sa redau fragmentul din memorie, poate va avea un oarecare efect pentru multi care au sufletul incarcat si le lipseste o ... toba!
..." O toba-i lucru foarte mare! O TOBA !!! E un lucru foarte mare!! Daca te ciupeste bacanul, daca te inseala macelarul, daca te amendeaza sectoristul, daca te injura vatmanul... taci din gura, nu fi prost!... Saruta-i mana, spune-i "Multumesc!", intoarce-te apoi, docil acasa, si bate-n toba pana dimineata! Loveste-n ea ca-i lasa, mincinoasa! De ce taci, toba - mincinoasa??? URLAAA!!! URRLAA , nenorocito, ca de-aia esti TOBA ..."
Asadar... refulati... va rog! 50.gif Toba e aici !!! 24.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 6 Jul 2003, 01:24 AM
Mesaj #2


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Ca sa dau curaj, voi incepe eu, desi as fi preferat sa nu fiu chiar primul...
Se intampla in aprilie, anul trecut. O problema de samatate a unuia dintre copii m-a determinat sa vin in Romania intr-un moment cand pasaportul trebuia trimis la Home-office pentru prelungirea vizei. Ca atare m-am inarmat cu un travel-document de la Consulatul Romaniei, si-am plecat spre tara, luand cu mine si scrisoarea in original, care atesta legalitatea mea pe teritoriul UK. La Otopeni, de cum au vazut travel-documentul, s-au si gandit baietii ca au mai gasit un fraier de la care se poate scoate... ceva. Nu m-a deranjat catusi de putin sistemul legal de verificare, ci sfidarea, ignoranta, reaua vointa, tupeul si grandoarea pe care-o afisa politistul vames. Dupa verificarea de rutina, desi era clar ca nu aveau nici un motiv cu care sa ma invinuiasca (aveam la mine pana si dovada de adresa din partea politiei de care apartin in Londra !) m-am vazut lasat in asteptare vreo doua ore, in timp ce respectivul ofiter vamal, nu facea nimic altceva decat sa se plimbe fara nici o noima cu mainile... incrucisate. (Atunci mi-am amintit de aceasta ... toba!) Intr-un final, s-a hotarat sa-mi restituie actele, spunand: Da, dom'ne, am inteles! Mata esti un om cinstit si circuli legal, dar vii mata din Londra si nu dai acolo un 10-20 de lire streline ? "... Oare de ce? Sa-i platesc pentru cele doua ore de bataie de joc???


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Jul 2003, 11:36 PM
Mesaj #3


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Cred ca pana la urma, "toba" va ramane "Jurnalul lui Omu'bun". Toata lumea refuleaza in stanga si-n dreapta, se creaza topicuri noi gen "Lipsa de corectitudine" , "Repulsie", aproape toata lumea "bate toba", dar ce-i drept, nu in sine ci ... in mijlocul multimii! Firesc, nu?
Totusi, nu credeam sa existe atata rautate in sufletul unora. E ca si cum ai merge printr-o gradina care are si flori si zarzavat, si colturi unde cintezoii se intrec in triluri... si ai incepe sa calci de-a valma, fara sa tii cont nici de munca gradinarului, nici de sensibilitatea florilor, nici de neastamparul nevinovat al pasarelelor... Mergi plin de sine, imbatat de prea-plinul constiintei tale infailibile... Nimeni nu-ti sta in cale. Tu esti cel care ai mereu dreptate pentru ca ai toate motivele din lume sa te crezi atotputernic. Cine sa-ti stea in cale? O biata "leguma" ? Dar ea e proasta! Cum poate ea sa gandeasca? O floare ? Florile sunt mult prea efemere ca sa tin cont de ele! E de-ajuns sa suflu... Da' mai bine sa le calc... Imput pamantul degeaba... Caraghioasele astea de pasarici, care-mi zgarie creierii mei supradotati cu galagia lor? Usshh, nenorocitelor, ca pun pusca pe voi...
"Gradina" pare bulversata. Fiecare vietate gandeste pe limba ei: de ce "cad cometele" unde nu te-astepti? Or fi venind ele dintr-o "zona superioara" , dar tot ravagii fac!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 15 Jul 2003, 11:36 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
bdl
mesaj 16 Jul 2003, 12:15 AM
Mesaj #4


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Hombre,
Nu pune la suflet.Stiu ca roade o treaba ca asta, dar deocamdata asta e situatia.Cazul meu.Trec de control, ma indrept spre usa de iesire spre spatiul public al aeroportului, ma opreste plutonierul care era intre ghisee si usa , cu un soldat linga el.Ma opreste pt ca eu politicos ii spusesem Buna Ziua (buna ziua ti-am dat , belea mi-am capatat).Ma intreaba citi bani am la mine. blink.gif
Eu zic 50$. biggrin.gif El (f serios) "Hai domne ce naiba , d-ta vi cu 50$ in buzunar?" Eu "Da". Eu" Nu va suparati, cum va cheama" El "De ce?"Eu "Pt ca apartineti de graniceri, si la ora asta e obligatoriu sa aveti o insigna cu numele in piept". El " Va rog sa va continuati deplasarea, mai sint persoane care trec pe aici".
Mai poti sa zici ceva?
Oricum, nu astia ne reprezinta, sper.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 16 Jul 2003, 02:10 PM
Mesaj #5


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



QUOTE
bdl
Oricum, nu astia ne reprezinta, sper.

Nu stiu de ce am o vaga impresie ca tocmai asta-i imaginea pe care ceilalti o au despre biata Romanie. De altfel se vorbeste la unison de eradicarea coruptiei, a nepotismului sau a traficului de influenta, ba chiar ni se dau termene si conditii in acest sens, iar noi continuam sa ne balacarim in ignoranta si tupeu. Poate de multe ori, fiecare dintre noi ne facem vinovati de mediul in care traim. O singura data am cunoscut pe cineva care se incapatana prin toate mijloacele sa ramana un om vertical in toata puterea cuvantului. Efectul? Asupra lui s-au napustit ceilalti, precum lacustele in plantatie. Intr-un an devenise o epava... Total neputincios ! Banul ia mintile multora, si mutileaza suflete...
Fiecare dintre noi ne facem vinovati in anumite momente, de "coruptie", chiar daca e vorba de o ciocolata, o sticla de wiski sau... o jumatate de porc... Fiecare dintre noi cauta strategii prin care sa obtina ceea ce si-a pus in cap sa obtina cu orice pret... Pentru ca tara-i saraca, si nu-i poate multumi pe toti... Cei ce dispun, trebuiesc "unsi" ca sa-si puna acordul...
Cangrena e mult prea adanca, si nu cred sa ne lecuim curand. Traind in interior, te conformezi regulei, mai stringi din dinti, mai vii acasa si "bati toba" in sufletul tau zbuciumat pana iti sar capacele, dar stii ca sunt "ai tai", faci parte integranta din ei, si tu esti o "mica cangrena" in "Marele Cancer"...
Cand insa traiesti in exterior, si te intorci dupa un timp de unde ai plecat, shokul e dezolant. (Imi amintesc acum traseul de la Otopeni catre Buzau... Obisnuit cu indicatoare la tot pasul, ne-am pomenit ratacind aiurea...) Iar daca indraznesti doar sa te intrebi cu voce tare, esti repede etichetat ca plin de ifose fata de cei langa care ai trait si tu pana nu de mult... E greu pentru cei ce n-au iesit niciodata, sa poata face diferenta !
In general ma feresc sa fac politica si le dau circumstante tuturor (evident nu si atunci cand e vorba de naivitate ce sare-n ochi de la o posta). Dar eu cred ca indiferent de presedinte sau partidul de guvernamant, romanul nu se va schimba in esenta! "Pleaca-ai nostri- vin ai nostri..." Dureros este ca si cei ce vin din urma, invata cam acelasi stil de selectie a semenilor... La inceput cu teama, doar pentru a se linge un pic pe varful degetului, apoi mana se adanceste tot mai mult, si e nevoie de altii sa-l scoata de urechi, ca sa nu intre in colaps. De altfel insistenta cu care cineva se incapataneaza in a-si "oferi" ...pachetul de masuri cred ca este cel mai culpabil dintre toate. El insista, iar tu, cel care inca n-ai pierdut notiunea de OM, nu prea ai scapare, pentru ca variantele lui sunt multiple, pe cnd tu n-ai decat doua: accepti, sau suporti lungul sir de sicane ce urmeaza refuzului...
PARSIVI . Respectul pentru o "calitate" intr-un sistem "de haita"!!!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gand
mesaj 16 Jul 2003, 02:45 PM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 60
Inscris: 9 July 03
Forumist Nr.: 441



M-am dus intr-o zi la Agentie sa rezolv o problema (eram in intarziere deci trebuia rezolvat rapid), si ei si noi facem parte din acelasi minister..deci intr-un fel mi-e colega, doar ca nu ne cunosteam..
Colega mea de birou imi sopteste:"I-ai o ciocolata ca altfel nu te serveste, asa e obisnuita"..hm.
Zis si facut, i-am pus-o pe masa..ciocolata.
"Las-o aci", imi spuse ea..c-o voce fara intonatii, parca flegmatica..


Mm..i-am dat prea putin, oare? Precis nu i-a convenit, m-acuzam in sinea mea..

Da, intr-adevar am fost de vina, dar aveam atata nevoie..Sunt oameni carora nu prea ai ce le povesti..nu i-ati intalnit voi pe oamenii astia..c-altfel ati intelege.

eroare de sistem.smile.gif)sad.gif Odata intrati in joc, apai jucam frate..


--------------------
"Libertatea consta in a spune DA"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 18 Jul 2003, 11:15 AM
Mesaj #7





Guests






Dumnezeule!! Am uitat sa copiez ce-am scris!! Sa fac ceva pe el de net!!Ca numa' erori imi da!!
Ziceam ca am si eu niste refulari, prima e aia cu netu' ce tocmai v-am zis-o , a doua e cu atotstiutorii de la religie, care nu vor sa inteleaga ca nu avem nevoie de dumnezeul si adevarul lor, ca noi le avem pe ale noastre si ne e bine asa.Ca nu avem nevoie sa vina cineva sa ne salveze suflete inmocirlate si sa ne scoata din ignoranta...Si ma opresc aici inainte de a da nume si a injura intr-adevar pe cine, nu de alta dar nu am chef sa ies banata de pe han, ci de buna voie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Aug 2003, 09:40 PM
Mesaj #8


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Vin si eu cu o provocare ! Asta s-ar putea sa-mi aduca multa antipatie pe forum, dar in general nu caut sa devin simpatic cu orice pret. Am avut un schimb de opinii cu Mihai, opinii plecate de la cu totul alt subiect, care nu are aici nici cea mai mica importanta. Parerea mea (probabil subiectiva, dar e o... parere la care eu personal tin !) a fost aceea ca daca exista persoane care fac dovada in timp ca posturile lor "sunt cautate" cu interes , iar animozitatea ideilor lor nu lasa nici o indoiala asupra calitatii de ... cronicar, acea persoana nu trebuie sa astepte pana-i creste barba, pentru a indeplini un nr de posturi ( ideea mi se pare ca trimite uneori catre a scrie vrute si nevrute, numai pt a indeplini o calitate pe care s-ar putea totusi sa n-o meriti cu desavarsire...). Deci, sa fiu scurt si la obiect. Daca exista opinii pro sau impotriva ca anumitor persoane sa li se puna "blazonul" de "cronicar" inaintea nr-ului obligatoriu de posturi, va rog sa vi-o spuneti aici. Sa ne intelegem!!! Nu cerseste nimeni "blazoane" si nici voturi gratuite. Modest sau nu, n-are importanta. Vreau doar sa stiu cati dintre cei care vin prin alte topicuri cu aprecieri evidente, vor avea curajul sa sustina sau (de ce nu?) sa infirme o calitate pe care eu indraznesc sa cred ca... o am !!!
Nu contest calitatea de cronicar a celor care si-au dobandit-o in timp. N-o contest nici pe-a lui Copernic, desi lui mai degraba i se spunea "Filosoful" (ca si lui Tudy) spre exemplu... Oricum, nu comentez decat persoana mea. Daca fac dovada talentului, "bateti toba" , va rog ! Daca nu, cred ca ma voi lamuri mai bine intr-o anumita privinta...
PS - Scuze pt. indrazneala ! Dar asta e un fel de test si pt mine...

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 15 Aug 2003, 11:45 PM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Aug 2003, 09:56 PM
Mesaj #9


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Ce dreaq inseaman cronicar? blink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Aug 2003, 10:06 PM
Mesaj #10


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



... Talentul care abunda de pe urma "penei" tale, draga bdl ! Daca ai ceva impotriva, "trage", (spun si eu ca Sorin...) 51.gif


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Aug 2003, 10:20 PM
Mesaj #11


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Dude,
Scuze-moi.
Mihai, ca o favoare personala, te rog mult pune-l pe Omu Bun cronicar la bancuri, ca vad ca-l incalzeste titulatura asta, si mie schimba-mi titulatura in baba Novac, boobies adicted.
Si iata cum talentul iese la suprafata ca untdelemnul.
Sper ca esti fericit acuma. wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Aug 2003, 10:28 PM
Mesaj #12


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Daca asta ai inteles tu, no coment ! Poate mai au si altii pareri ca pe-a ta am vazut-o. Te priveste personal ceea ce crezi. Eu am decis asa pt ca am observat o oarecare discordanta a caror criterii nu le pot intelege. Daca omul are de asteptat, foarte bine ! Sa astepte! Merita sau nu, nu are importanta !!! Daca omul meita cu adevarat, atunci de ce se fac... discriminari?

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 15 Aug 2003, 10:36 PM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 15 Aug 2003, 10:31 PM
Mesaj #13


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Omu' Bun, eu inteleg ideea pentru ca am discutat-o pe e-mail, dar probabil ca ar trebui sa o expui mai clar pentru ceilalti, pentru a se intelege exact care este intrebarea de baza.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 15 Aug 2003, 10:47 PM
Mesaj #14


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



"Cronicar" inseamna pur si simplu "moderator" in limbajul de la Han, daca nu ma insel. Asadar nu e o distinctie care sa ateste niste merite "conversationale" si ca atare nu vad cam ar putea fi acordat cuiva care nu modereaza unul sau mai multe forumuri/subforumuri. A, daca e vorba sa inventam un alt termen (Mare Scrib, Pisar, etc.) care sa desemneze un membru cu sus-pomenitele calitati, asta e altceva ... Altfel nu vad rostul dezbaterii.


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Aug 2003, 10:48 PM
Mesaj #15


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Nu e cazul Mihai ! Am adoptat aceasta strategie tocmai pentru a evita controversele ce te-ar implica si pe tine. Ideea aceea pe care noi am discutat-o ar putea rani multe amoruri proprii (Unul a fost doborat din greseala, si nu inteleg de ce s-a asezat in fata tirului, inainte sa inteleaga regula jocului...) Spuneam ca acesta e un test si pentru mine... Trebuie sa stiu ceva fara expicatii amanuntite ca la gradinita. Poate trebuie sa... desenez !!!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Aug 2003, 11:03 PM
Mesaj #16


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Exact,
poate ai mai mult talent la desen.
Om Bun, daca este vreo problema mie mi se pare normal sa o spui deschis.Nu cu date incomplete.sau ceva de genul am discutat cu mihai da va intreb si pe voi. Daca nu se stie exact problema, crezi ca o sa dea cineva o parere pertinenta?
Pai daca ne iei pe ocolite, tot raspunsuri pe ocolite o sa primesti.spune clar si vei priomi raspunsuri clare.
Sau doar vrei sa faci tevatura degeaba.Mihai pune cronicar pe cine considera el ca merita.Eu unul nu ii contest dreptul asta.
Iar propunerea mea cu sectiunea bancuri a fost f serioasa.

Acest topic a fost editat de bdl: 15 Aug 2003, 11:09 PM


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 15 Aug 2003, 11:13 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Mai Om bun...nu prea inteleg la ce se refera 'cotitele' astea bagate de tine...asa sant eu mai greoi de bila si codas la arta panei tongue.gif

Vrei sa spui ca sant unii ce nu-s apti de postul de moderatori???????da eu sant unul pt. sant agramat si incult. Vrei sa spui ca sant unii moderatori care nu-si merita postul pt. ca nu sant zelosi?? se poate blink.gif

Vrei sa spui ca ai mai multe calitati si meriti un asa post?????cedez locul la Natuta si Turism, tot schiopata in ultimul timp si daca-l pui pe picioare ai sa fii ales membrul lunii in fiecare saptamana. blink.gif

Fara suparare spune Om Bun care-i buban ce te framanta si nu mai stoarce mintea mea lipsita si asa de IQ.

Nimic personal...

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Aug 2003, 11:15 PM
Mesaj #18


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Hm! Si eu care eram convins ca ..."stii sa citesti! " Din pacate desenez monstruos ! Poate de niste monstri au unii nevoie la "arta de a conversa" . bdl, fa abstractie de o persoana anume, daca esti in stare ! Daca nu, macar lasa-i pe altii, desi se pare ca ai rasturnat din greseala o canistra de kerosen pe vatra focului... Eu n-o sa vin cu explicatii personale nici pt tine si nici pt nimeni de aici ! Tocmai ca vreau sa stiu cum gandesc unii, inainte ca eu sa vreau sa accept sau nu o... propunere...
Poftim ca ti-am si desenat!!!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Aug 2003, 11:19 PM
Mesaj #19


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Mda,
cam multi au inceput sa faca teste pe aici.Pai daca vrei sa sti cum gindesc unii de ce nu le dai pmm si le dai probleme spre rezolvare.
Hombre, lucrurile astea intortocheate nu mi-au placut niciodata.Ti-e frica sa spui lucrurilor pe nume.Uite domne ala nu merita.Hai mai bine sa incercam apa cu degetul, poate sare careva.Sau poate o musca.
Bleeeah. 6.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 15 Aug 2003, 11:28 PM
Mesaj #20


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Sorine, ca ma crezi sau nu, habar nu ai cat de mult te apreciez pentru ceea ce faci la Natura si Turism... Nu sunt vorbe goale, iar eu nu perii pe nimeni ! Macar de acest lucru sper sa nu fiu acuzat!
bdl, tu nu intelegi ca nu conteaza? DA M-am legat de Balauru, (care se pare ca oricum s-a retras ) dar care avansa vertiginos cu niste "copy & paste" de pe la alte forumuri. Deci sistemul de clasificare mi se pare nedrept din acest punct de vedere!!!
Testul de care zici, ma priveste doar pe mine personal, nicidecum soarta acestui forum. Trebuie sa vad eu daca sunt sau nu agreat, nu sa mi se puna o eticheta cand s-ar putea sa... ma jigneasca!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Aug 2003, 11:42 PM
Mesaj #21


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Mai Omule,
Stai cuminte , nu e o competitie aici.Cu ce te incalzeste ca nu stiu care posteaza 200 de prostii pe zii si-si schimba titulatura mai repede ca tine? Tu crezi ca eu cind spun ceva despre cineva ma uit la titulatura lui sau la nr de posturi? Timpul decide, nu nr de posturi.cine judeca dupa nr de posturi pt a a precia pe cineva, greseste.astea sint simple titulaturi, n-au nici o valoare in fata nimanui.Cel putin in fata mea nu.
Si stai linistit ca sint destui care te apreciaza, eu sint unul dintre ei. Pt mine vei fi un partener de discutii valabil oricind. wink.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 15 Aug 2003, 11:48 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Cea ce face Balaurul cu pozele e doar o tehnica pe care nu o stii nici tu si nici eu. Asa ca nu a primit mai multe minute online decat nimeni. E vorba doar de arta PC. si poti sa ma crezi.

Din pacate acest Balaur simpatic la inceput, a pierdut multe puncte la mine cand am aflat cine-s prietenii lui, care au disparut de pe Han la fel ca si el.

Ai multa simpatie pe aici, dar modul in care-ti exprimi parerile ( parca te asteapta la colt cineva ) iti dauneaza numai tie.

BDl. e unul din cei mai parolisti de aici si asta in ciuda faptului ca al inceput pare mistocar si flegmat....sigur nu are nimic cu tine sau cu altii. Asa e el si asta-i 'Maria' lui.

Iar eu in lipsa vocabularului bogat, par mai dur decat sant cu adevarat...oi fi eu rau dar tintele sant alese din alte categorii prin care tu nu faci parte.

Asa ca zi direct ca nimeni nu te musca ...nu Mihai, nu BDL, nu eu si nimeni.

Sorin.

ps. a fost o data cand si eu am crezut ca Mihai face diferente...si a iesit ceve urat de tot, niste expresii ( din partea mea ) de gura satrei dar pana la urma am fost nevoit sa-mi recunosc gafa facuta si mi-am inghitit caciula inapoi.

Acest topic a fost editat de SORIN: 15 Aug 2003, 11:50 PM


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 15 Aug 2003, 11:53 PM
Mesaj #23


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Adica eu sint mistocar si flegmat??? blink.gif
Hombre, esti si tu pe lista mea de " dusmani de dusmani" , imediat dupa Figaro.In urmatoarea suta de ani am timp sa ma ocup si de voi, stati linistiti.


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 15 Aug 2003, 11:55 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



tongue.gif si inca o dat tongue.gif Daneeeee!!

Sper ca Om bun sa inteleaga ceva.....

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 16 Aug 2003, 12:00 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



QUOTE (bdl @ Aug 15 2003, 11:53 PM)
Adica eu sint mistocar si flegmat??? blink.gif


Nuuuuuu...esti balamaua din dreapta usii de biserica, iar eu sant cea din stanga biggrin.gif


Figaro ai pi sentru laugh.gif

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 16 Aug 2003, 12:10 AM
Mesaj #26


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Sorin si bdl, eu nu sustin ca ar exista o competitie. Si nu nr de posturi imi spune in primul moment cu cine am de-a face, ci tocmai eticheta de la avatarul tau... Eu am venit mai tarziu pe forum, iar cand vedeam "cronicar" la avatarurile membrilor, ofeream din start o admiratie pt persoana respectiva, desi poate ca nu citisem mare lucru. Am gandit ca nu degeaba i s-a spus asa! Eu stiu ca, asa cum simteam eu, simt si altii care viziteaza Hanul doar pentru a se delecta, nicidecum pt a posta. Dar daca m-am referit de la inceput la acea discordanta, de ce ma vad pus la zid? Vreau o parere, doar una , care sa sustina ca am "vanat" vreodata cresterea posturilor, prin postari succesive sau nejustificate!!! Nu arat cu degetul , ci doar indraznesc sa ma pun in balanta! Eu sunt doar ceea ce sunt! Nimic mai mult, dar as vrea sa cred ca nici mai putin!!! Ca pe unii ii deranjeaza tupeul meu? De ce? Fiindca incerc sa privesc in ochii oamenilor??? Spune-mi , nene, ma vezi alb, negru sau roz-bombon? E chiar asa de greu???

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 16 Aug 2003, 12:11 AM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 16 Aug 2003, 12:16 AM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Pe mine nu ma deranjeaza tupeul...mult mai sigur ca ai observat Omule.

Iar eu te vad alb ca zapada dar putin prea sensibil wink.gif

Atat, dar nu conteaza...citeste my signature si incearca sa o adopti.

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 16 Aug 2003, 12:31 AM
Mesaj #28


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Sorine, cu sensibilitatea m-ai nimerit in plin ! Dar... tu imi vorbesti de acest exces???
Din pacate (sau din fericire ) poate tocmai aceasta are efectul bomboanei de pe tort. Fara ea, tortul ar fi incomplet...


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 16 Aug 2003, 05:21 PM
Mesaj #29





Guests






Omule bun, io tot nu am inteles:pana la urma care-i baiu? Vrei sa fii moderator(Mihaaaaai, cronicar=moderator?? ca nu mai stiu sad.gif ) sau ce? Scuze , dar sunt total pe dinafara si ti-as raspunde da' nu stiu la ce blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ypsilonalpha
mesaj 16 Aug 2003, 05:40 PM
Mesaj #30


Cel Mai Bun Moderator :: Premiul 'ARTA de a conversa'
******

Grup: Moderator Global
Mesaje: 2.573
Inscris: 3 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7



Din toata discutia asta eu am inteles ca tu, OMU'BUN, ai o propunere de a deveni moderator (adica Cronicar) si de a inlocui astfel un moderator deja existent.
1. Te mustra constiinta ca iei locul altcuiva? Nu vad de ce, atita vreme cit nu te-ai auto-propus pentru functia respectiva.
2. Crezi ca nu vei face fatza? Asta se va vedea in timp.
Ca atare, ma gindesc ca poti sa accepti linistit propunerea.

(Daca am inteles eu anapoda si discursul meu e "pe linga" ignorati acest mesaj smile.gif )

Acest topic a fost editat de ypsilonalpha: 16 Aug 2003, 05:41 PM


--------------------
This is my last act as your King. Do not be afraid. All things change. I am Arthur of Camelot and I command you now...to fight! Fight like you never fought before! Never Surrender! Never Surrender!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMU'BUN
mesaj 16 Aug 2003, 05:54 PM
Mesaj #31


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



Din acest moment eu am iesit din joc! Poate Mihai va lamuri aceasta problema!


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bubu
mesaj 16 Aug 2003, 06:08 PM
Mesaj #32


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 993
Inscris: 30 March 03
Din: BUCURESTI
Forumist Nr.: 144



OmBun e greu sa te sustin, desi sint de partea ta, sint obosit.
Mereu te vei lovi de problema asta in viata.
Atit in viata de zi cu zi, cit si pe stadioane se striga si se aplica la fel:
"Cine nu sare, cine nu sare, ori este(stelist,dinamovist...echipa adversa), ori este prost de moare"
Am crezut ca se striga asta numai pe stadioane, dar vad ca se aplica si in viata de zi cu zi, ceva mai finut ce e drept.
OmBun desi nu sari, nu esti nici prost si nici din echipa adversa nu esti...
Eu am renuntat de mult sa sar...


--------------------
"Frica de Dumnezeu este inceputul intelepciunii"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mihai
mesaj 16 Aug 2003, 06:11 PM
Mesaj #33


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



1. Da, cronicar=moderator
2. Omu' Bun a primit o propunere de a modera un anumit forum (nu de a inlocui un moderator), pe care a refuzat-o, considerand ca pot sa apara probleme.
A lansat aceasta tema pentru a afla parerea voastra despre moderatori in general si despre el ca moderator in special.
Ce a iesit din asta puteti vedea si voi. smile.gif

PS: Nu stiu sigur daca am inteles bine mesajul sau. huh.gif biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 16 Aug 2003, 07:11 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41




Mihai!! Daca Omul e bun si apt de a conduce o tema pe Han, nu vad dece trebuie sa dam noi cu parerile....cine hotareste aici esti tu. Cu-i convine, cu placere, iar cu-i nu....OUT !!

Omule...te invit la Natura si Turism in locul meu, iar eu o sa ma rezum doar la Supravietuitorul....ce zici??? desigur daca Mihai v-a fi de acord.

Cred ca am fost destul de clar, asa ca nu ma mai bag pe aici.

Succes Om Bun in continuare si daca te -ai hotarat sa inchizi usa dupa tine ( si eu am inchis multe ) sper sa nu-ti para rau asa cum imi pare mie.

Sorin.


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bdl
mesaj 16 Aug 2003, 09:35 PM
Mesaj #35


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Mama Om Bun ,
M-ai spart tatale. pai nu spuneai asa de la inceput?
Tu spui da sau nu, ce te intereseaza ca superi pe cineva? E dreptul lui Mihai sa propuna cui vrea el sa fie moderator.Daca tu vrei , spui da si gata.Ti-am zis, nu e competitie, mie unul mi-e perpendicular daca tu apari azi pe forum si miine esti moderator.Asta e dreptul lui Mihai si eu il respect.
Sincer vorbind, tu ca moderator nu m-ai deranja deloc.De fapt nu ma deranjeaza nici unul.
daca expuneai clar4 problema de la inceput, nu mai trageam concluziile proaste pe care le-am tras si poate vorbeam si eu mai la obiect.Eu am pornit de la o premisa gresita si nu pricepeam nici batut unde vrei sa ajungi.Asta e comunicarea pe internet, lasa loc la interpretari.
Iar la capitolul jocuri de culise eu am fost slab intotdeauna.Mie trebuie sa-mi spuna omul clar despre ce e vorba.
Hai ca iar am vorbit prea mult.
Sanatateeeeee 40.gif


--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 09:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman