HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Inghetata
Iarina
mesaj 3 Jul 2003, 10:45 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Unde ati mancat cea mai buna inghetata? (eventual in ce tara? rolleyes.gif ) Si care e inghetata voastra preferata? cu cacao, vanilie, cornet, cutie, ce amestecuri va plac etc. A facut mama mea saptama trecuta o inghetata de zmeura proaspata.... yummy smile.gif Mie imi plac cele cu cacao, ciocolata dar neaparat la cornet. cea mai buna am mancat-o in grecia smile.gif


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 3 Jul 2003, 11:07 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



Inghetata este cu adevarat ceva foarte bun. Preferata mea este cea de vanilie. Asa cum Ferarriurile tre' sa fie rosii ....asa inghetata ar trebui sa fie numai de vanilie. Restul sunt niste imitatii. smile.gif
Eh..am glumit. Nu zic ca nu sunt bune si celeleate.

Preferata mea este inghetata din comert. Si anume Delta. Fie la casoleta (Aloma) , fie Top Gun. Era mai buna cand era importata din Grecia...dar e buna si acum. Pe vremuri mai era o inghetata turceasca cu un leu pe ea....de asemenea foarte buna. Acum nu se mai importa.

Nu-i rea nici inghetata de la McDonald's.

Ca sa vorbim de strainatati ....o inghetata extrem de buna mi s-a parut cea din Ungaria....care se vindea la "gomb". Super diversificata si de mare calitate.

DA ! Inghetata este ceva bun ! wink.gif


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 3 Jul 2003, 11:40 PM
Mesaj #3


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Foarte greu de spus care imi place cel mai mult. In principiu imi place cea moale, spumoasa. Ca arome, depinde de inghetata.
Imi place inghetata turceasca - cele de fructe sunt majoritatea delicioase; indiana - un milion de calorii pe lingurita, este facuta din caimac de lapte,care am incercat-o in mango (ok), fistic (superb) si vanilie-sofran (socanta prima data, pana ii prinzi gustul, hehe); cea italiana la mama ei - imi luam o inghetata la fiecare colt de strada in Venetia, tot cele de fructe sunt cele mai bune, alune de padure, caisa, fistic...mmmm Si-apoi e Berthillon, in Paris - tot arome de fructe.
Apoi favorita absoluta este o inghetata din supermarket, facuta de firma Godiva (care produce bomboane de ciocolata, trufe in principiu). Au gasit astia o modalitate sa foloseasca rebuturile de trufe cum nu se poate mai desteapta: le fac inghetata. Dai de bucati de trufa si cu inghetata e o combinatie extraordinara. Favoritele: trufa de ciocolata cu sos de zmeura, si ciocolata alba cu sos de zmeura.
Editat sa adaug (cum am putut uita?) Mr. Softee. Sunt camioane care merg pe strazi si au muzica gen cutie muzicala, si opresc din loc in loc asteptandu-si clientii. Altii stau cateva ore la locuri bine stabilite. Se vinde la cornet, e spumoasa, vine doar in vanilie, ciocolata sau combinatie, si poti sa ceri cu gem, cu alune sparte, sau cu confetti. Cand apare Mr. Softee pe strada e semn ca a venit primavara blush.gif

Acest topic a fost editat de Mistinguett: 3 Jul 2003, 11:44 PM


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Jul 2003, 11:40 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mimi
mesaj 4 Jul 2003, 06:14 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 116
Inscris: 14 March 03
Din: de doi ani...italia
Forumist Nr.: 85



hehehe....o inghetata mai buna ca in Italia nu cred ca este tongue.gif ...
si cand m-am dus in Germania si le-am zis ca vreau inghetata ei ma duceau tot intr-un cartier italienesc
este confectionata "in casa"cum s-ar spune...adica este facuta de cei care au magazinul..eu prefer cea de ciocolata ,fior di latte(este fara nimic adaugat ,adica ii ramane doar gustul de la lapte ),de visine,de capsuni,de fructe de padure,de menta,de vanilie...in concluzie toate...Eu imi iau cate un kilogram (cam sase gusturi)si imi ajunge cam doua zile...
binenteles ca sunt si din cele deja ambalate ..din care prefer coppa del nonno(gust de ness...sau cafea..eu care nu sunt bautoare nici de ness, nici de cafea...nu prea fac diferenta)..care este si singura pe care o mai cumpar si asta foarte rar...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Jul 2003, 11:31 AM
Mesaj #5


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Si la mine inghetata de vanilie este liderul pe piata smile.gif Preferatele mele: Top Gun si Napoca White. Excelente!
Cea mai buna inghetata pe care am mancat-o a fost anul acesta in singura tara straina pe care am vizitat-o, si anume Austria. Arata exact asa cum vazusem eu doar prin filme. Si avea un gust la fel de bun, spre surprinderea mea. Ma rog... m-a scuturat de 5 euroi jumate, dar... cine stie cand mai ajung eu sa mananc inghetata in alta tara? biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gabriel
mesaj 6 Jul 2003, 11:44 AM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 428
Inscris: 11 March 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 65



5 euro jumate pt. o inghetata ? adica 200 000 lei ? da ce mai nene ? avea 1 kil ? mad.gif

Mai amuzat , mai genicon ...si totodata mi-ai amintit de Pulp Fiction , cand Uma Thurman si-a comandat un shake de 5 $....spre stupefiactia interlocutorului sau....nimeni altul decat John Travolta.

apropos..va place shake-ul ? ca tot un fel de inghetata e si ala. mie da. beam pe vremuri la Mc....acum isi bat joc de el si nu mai beau. pacat ca nu e popular si in Romania....asa cum e peste Ocean.


--------------------
<span style='font-size:8pt;line-height:100%'>It's so easy to laugh. It's so easy to hate.</span>
It takes strength to be gentle and kind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 6 Jul 2003, 12:26 PM
Mesaj #7


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu, nu avea un kil, dar nici mica precum ale noastre inghetate nu era... Oricum, mi s-a rupt sufletul cand am dat atatia bani pe ea, crede-ma, dar cam astea erau preturile pe la ei. Si, cel mai rau pentru noi, romanii, e ca pentru ei nu erau asa de mari cum sunt pentru noi... dry.gif

Shake nu prea am baut (la mine in oras nu e Mc Donald's blink.gif )... Mai prindeam cate unul cand ajungeam pe la un Mc. si pot sa spun ca imi placea... cel de vanilie wink.gif ... dar nu cred ca am mai baut de cel putin 6-7 luni...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 30 Aug 2003, 07:55 AM
Mesaj #8


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Inghetata in Italia este o MINUNATIE!!! Imi place cea la "cupa"(nu cornet) si in general cea de fructe.Aici in America insa imi place cea de cacao.In Romania pe "vremuri" erau citeva cofetarii care aveau niste inghetate exceptionale....,oare mai sint cofetarii bune?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 30 Aug 2003, 10:41 AM
Mesaj #9





Guests






Hmm...Imi plac cam multe feluri de inghetate, dar cel mai mult imi plac cele cu vanilie sau frisca si, eventual, asezonate cu niste fructe...yummy!! Si-mi plac mult cele la cornet, dar si cand ma duc la o cofetarie imi place sa servesc cate o inghetata la pahar.... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 30 Aug 2003, 10:50 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



cea mai buna //Nirvana cu praline..


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 30 Aug 2003, 12:18 PM
Mesaj #11


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Recunosc ca am mancat multe inghetate la viata mea, dar cred ca singura care imi place cu adevarat e cea la cornet de la McDonald's. blush.gif Pacat ca e doar vara.


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valheru
mesaj 12 Sep 2003, 09:45 PM
Mesaj #12


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



am mancat odata la predeal un parfait cu inghetata de alune , fistic si ciocolata ...
dar ce e bun ori e imoral ilegal ori ingrasa
si in baza acestui principiu nu am mai gasit chestie din aia


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggelos
mesaj 12 Sep 2003, 11:27 PM
Mesaj #13


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 181
Inscris: 11 September 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 749



Cea mai buna inghetata am mancat-o tot in Grecia ... a fost o inghetata de nuci, vanilie, ciocolata, mocca avea si sirop de visine deasupra , fulgi de ciocolata un piscot crocant si cirese glasate toate intr-un bol frumos ... stateam la terasa pe malul marii si ma uitatm dupa fete ... totul a fost perfect ... pina a venit nota de plata ...


--------------------
"Stairway to Heaven"

Gazduire Web www.hostdomain.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 13 Sep 2003, 01:44 PM
Mesaj #14





Guests






Aoleu, bine ca ai zis de nota de plata ca altfel inundam tastatura de pofta biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sagitarius
mesaj 20 Sep 2003, 11:34 PM
Mesaj #15


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



Inghetata este cu adevarat ceva foarte bun. Preferata mea este cea de vanilie dar si cea pe care o prepar eu...cea de NESS
wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
allexa
mesaj 21 Sep 2003, 09:01 AM
Mesaj #16


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 440
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 594



Ador inghetata de cafea, cea de vanilie si caramel. 40.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 21 Sep 2003, 09:06 AM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Allexa,si mie imi plac astea,plus cea de cacao 40.gif 40.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
colectionara
mesaj 28 Sep 2003, 10:34 PM
Mesaj #18


open minded
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 1.049
Inscris: 25 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 840



Mmmm.. inghetata! Nu ar fi drept sa nominalizez o aroma, adevarul e ca toate imi plac, daca inghetata e facuta bine. Ceea ce nu pot sa suport este inghetata pe care o simti ca e complet nenaturala, facuta din cine stie ce prostii nesanatoase. Daca nu o simti, e bine wink.gif. Si, pentru ca inghetata e un pic si pentru latura noastra jucausa, imi plac mult alea care au forme dragute sau alune pe ele sau in fine, ceva... in plus. De exemplu "Panda" - e in forma de.. panda smile.gif. O placere! Si.. cornetul are farmecul lui aparte. Adica e altceva sa te invarti in jurul lui si sa ai grija sa nu pice nimic, iar la sfarsit sa mananci buclucasul recipient!


--------------------
Simplitatea se invata greu.
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hamleet
mesaj 29 Sep 2003, 09:03 AM
Mesaj #19


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 209
Inscris: 19 August 03
Din: Bucuresti - Romanica
Forumist Nr.: 636



Eu mancam Magnum in cantitati enorme pana nu am mai suportat-o.
Acum prefer sa cumpar 2 kg de capsuni si sa-mi prepar inghetata la robot laugh.gif


--------------------
"If i were a king, i could do anything!"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 3 Oct 2003, 08:35 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



O inghetata dementiala este "Momenti Magici" cu tiramisu.
Cu ceva timp in urma se gasea mai prin toate "grocery stores" (ex: Billa)
Oricum, se gaseste cu siguranta in Carrefour.

In rest, ador inghetata cu caramel (de ex. Bryers), cu capsuni, cu cafea.

O combinatie foarte buna e inghetata napolitana (1/3 inghetata cu capsuni, 1/3 inghetata cu vanilie, 1/3 inghetata cu ciocolata)


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 10 Oct 2003, 03:18 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Stiu doua inghetate geniale. Ambele rusesti. Prima e Maruska, inghetata din pasta de carne, sarata si piperata, pusa pe bat. Se consuma cu vodca si e delicioasa. A doua e inghetata la cuptor. E vorba de un cozonac umplut cu inghetata. Secretul e coptul: cozonacul e fierbinte, in timp ce inghetata ramane rece.

Acest topic a fost editat de Figaro: 10 Oct 2003, 03:19 PM


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 25 Oct 2003, 04:50 AM
Mesaj #22


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



interesanta questie am citit la Figaro !
inghetata ! deja salivez!
fac front comun cu cameron--nirvana e cea mai buna!!!
si cea cu praline si cea cu capsuni si cherry si Kahlua!!!
mmmm!
nu ma omor cu cea de vanilie! cu vanilia in general--nu doar in inghetata!
si mi-a mai placut Squash cu biscuiti! chiar buna si accesibila!
de alte tari nu pot zice nimic,pentru ca nu am parasit plaiurile mioritice...


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nana Floare
mesaj 9 Nov 2003, 01:05 AM
Mesaj #23


Debutul Fulminant
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 2.165
Inscris: 12 September 03
Forumist Nr.: 757



Inghetata...imi place la restaurant cand sunt intrebat care dintre tipurile de inghetata le vreau si cate "buline"...si aleg multe, mai ales din alea cu nume exotice, sa nu stiu ce mananc. +++ Imi place mai ales inghetata cu aroma de alune, cocos, si vanilie.
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 26 Feb 2004, 02:44 PM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Probabil ca veti spune ca sunt nebuna. Nu prea-mi place inghetata. Nici macar vara. Rar mananc. Cea mai buna mi se pare aceea apoasa, de zici ca-i suc inghetat. Mananc "cosul", fructele, inghetata mai la urma.

Urasc vanilia in orice fel de desert.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LigiaB
mesaj 26 Feb 2004, 06:20 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.037
Inscris: 3 January 04
Forumist Nr.: 1.685



Mie imi place la nebunie inghetata de alune prajite (toasted almond ice-cream). Este o cofetarie aici care o face proaspata zilnic...e divina, si cu hot fudge (sos de ciocolata) drool.gif merge la fix.

Misti spunea bine de firma Godiva...singura inghe de cioco care mi-o place... licklips.gif


--------------------
Prayer is the bridge between panic and peace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 27 Feb 2004, 03:52 AM
Mesaj #26


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Misti,
Am sa incerc si eu ciocolata de la Godiva, desi cand ma gandesc cata saturated fat are..... cry.gif cry.gif
Mie imi place aia de la Edy's cu Girlscout Cookies, Samoa cred ca le spune acum si cea de la Stucchi's.... A doua pomenita e de ciocolata si are bucatele de prajituri de ciocolata cu menta, e divina... drool.gif
In tara imi placea cea de la dozator chiar daca se spunea la tv in fiecare vara ca are nu stiu ce bacterii si bacteriute. cool.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 27 Feb 2004, 04:05 AM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



Ieri am mincat la servici(....intr-o mica pauza) o inghetata de la DQ.Ai zicea "Brownie earthqueck",plina cu de toate.....,a fost ok,dar nu exceptionala.Simbata am sa incerc "alta",care sper sa fie mai buna smile.gif smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 27 Feb 2004, 06:44 AM
Mesaj #28


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Jasmine, ce mi-e saturated fat de la Edy's, ce mi-e de la Godiva. Doar nu mananc in fiecare zi inghetata - si macar sa fie ceva ca lumea.

Vegas, DQ? Ma dezamagesti... laugh.gif Pastreaza caloriile alea pentru ceva mai bun.

Am incercat inghetata de la Atkins - "butter pecan", e destul de buna pentru ceva fara zahar si fara lapte (e facuta doar cu cream). Si am observat ca Ben&Jerry a scos una low carb, dar nu am incercat-o inca. Bineinteles, asta pentru cui ii pasa de carbs.


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 27 Feb 2004, 08:27 AM
Mesaj #29


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



QUOTE (Mistinguett @ 26 Feb 2004, 07:44 PM)


Vegas, DQ? Ma dezamagesti... laugh.gif Pastreaza caloriile alea pentru ceva mai bun.


......pai daca ceva mai bun nu este in Mall-ul unde lucrez?Aveam pofta de ceva dulce,mai precis inghetata,asa ca am cumparat si eu ce am gasit si am spus ca nu a fost cine stie ce.....sad.gif cry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aramis
mesaj 27 Feb 2004, 08:39 AM
Mesaj #30


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.948
Inscris: 23 January 04
Din: Luna
Forumist Nr.: 1.955



Imi plac mai toate de la aloma, mai ales cea de frisca cu fulgi de ciocolata smile.gif si ar mai fi inghetata de vanilie si nes care o las acasa... mmmm drool.gif


--------------------
humanity is overrated
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jazz
mesaj 27 Feb 2004, 02:08 PM
Mesaj #31


Haiduc
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.002
Inscris: 17 January 04
Din: Ann Arbor
Forumist Nr.: 1.865



Misti,
Daca ai stii de cate ori ma invart pe langa aia de la Edy's pana o cumpar... hh.gif De multe ori ma multumesc doar sa o admir de la departare... Ai incercat Cherry Garcia de la Ben & Jerry's? Adica frozen yogurt, nu inghetata.... rolleyes.gif Asta asa daca te intereseaza cata grasime saturata iei... hh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 27 Feb 2004, 10:55 PM
Mesaj #32


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



Ma intereseaza, cum sa nu. rolleyes.gif Dar ar fi inuman sa-mi refuz o placere din cand in cand. Filozofia mea este ca mai bine mananc ceva bun (si daca e mai plin de grasimi si calorii, eventual fac portia mai mica si mai rara) decat sa mananc ceva fad sau cu gust aiurea doar de dragul catorva calorii sau grasimi in minus. Nu zic ca asa trebuie sa faca toata lumea. Pentru mine mancarea este una din placerile vietii si nu am chiar asa de multe incat sa-mi refuz tocmai pe asta rofl.gif rofl.gif
N-am fost impresionata de Cherry Garcia. Ia sa incerci Godiva White Chocolate Rasberry si sa-mi zici dupa aia daca n-ai uitat ca exista Cherry Garcia. laugh.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 27 Feb 2004, 11:14 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Desi B&J nu-i de aruncat, tot mai buna mi se pare Bryers. Si in plus Bryers se lauda cu "All Natural"


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mistinguett
mesaj 28 Feb 2004, 12:16 AM
Mesaj #34


Cea Mai Impaciuitoare Forumista din 2003
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.395
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 240



"All natural" crap. E lapte cu zahar. Mai are B&J una buna, New York ckunky fudge, sau ceva de genul asta - are NY in titlu. E de ciocolata cu bucati de ciocolata, cu nuci si fudge si marshmallows - nu cred ca lipseste nimic din ea, nici care ingrasa, nici care e bun. rofl.gif


--------------------
Life is what happens to you while you're busy making other plans.
"An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vegas2002
mesaj 28 Feb 2004, 12:49 AM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 776
Inscris: 25 April 03
Forumist Nr.: 241



QUOTE (Mistinguett @ 27 Feb 2004, 01:16 PM)
Mai are B&J una buna, New York ckunky fudge, sau ceva de genul asta - are NY in titlu. E de ciocolata cu bucati de ciocolata, cu nuci si fudge si marshmallows - nu cred ca lipseste nimic din ea, nici care ingrasa, nici care e bun.  rofl.gif

Am mincat si eu o inghetata asa,la cutie,am uitat cum ai zice,dar astazi cind ma duc la cumparaturi am s-o caut si am s-o iau ca tare am pofta de ceva bun,mai ales ca sint un pic "down".......,poate ca o sa-mi faca bine wink.gif laugh.gif

Acest topic a fost editat de Vegas2002: 28 Feb 2004, 12:50 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 20 April 2024 - 05:29 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman