HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Lansare De Carte La Han
andra_v
mesaj 21 Mar 2008, 03:27 PM
Mesaj #36


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Am inceput sa citesc incantatoarele sotii la birou. Imi beau cafeluta cu cartea in mana.
Hampule, sa-ti dea Dumnezeu sanatate, iubire si sa-ti mentina frumuseatea sufleteasca! Si la cat mai multe povestiri!

PS Cartea trebuie lansata si la iarba verde, la prima intalnire forumistica.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 21 Mar 2008, 03:46 PM
Mesaj #37


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Eu am citit-o abia după ce a terminat-o fii-mea, care nu se putea opri din râs. Pt ea, cartea a constituit o noutate, pt mine, o aducere aminte.
Multumim "The... Hampu"! mwah1.gif mwah1.gif

QUOTE(andra_v @ 21 Mar 2008, 03:27 PM) *
....
PS Cartea trebuie lansata si la iarba verde, la prima intalnire forumistica.

Da, da, da!... Musai!... Volumul II.


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 21 Mar 2008, 04:59 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



sorry.gif sorry.gif

...surprinzator la tineri a prins cel mai bine.. blink.gif

La iarba verde desigur...Promit !!! rofl.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 21 Mar 2008, 04:59 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Nefertiti
mesaj 22 Mar 2008, 08:47 AM
Mesaj #39


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Eu nu am reusit sa ajung la posta, pt ca adresa mea din buletin e in alta parte, nu unde stau (o intreaga poveste enervanta). Asa ca imi cer scuze daca se intoarce la tine si daca o sa poti o sa te rog sa o mai trimiti o data, o sa iti dau adresa de la job de data asta, ca mai mult stau acolo decat acasa. blink.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidius
mesaj 24 Mar 2008, 08:13 AM
Mesaj #40


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.849
Inscris: 30 March 04
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 2.824



Hampule:
1) Astept volumul II;
2) Astept o carte autobiografica, de cand te stii tu pe tine insuti de cand erai mic; smile.gif
3) N-as fi vrut sa fiu subiectul poantelor tale;
4) You are my hero.


--------------------
Suntem ceea ce gândim. (Buddha)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 Mar 2008, 08:45 AM
Mesaj #41


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



si eu astept volumul 2, si sa imi spui daca ai gasit vreo forma de distributie ca sa o bagi si in librarii
ca pe asta cu dedicatie nu prea imi vine sa o dau la imprumut


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 24 Mar 2008, 10:18 AM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Multumesc foarte mult tuturor....

Ovidius thumb_yello.gif ..volumul II e in mare parte scris, dar urmeaza sa treaca prin mai multe etape pana sa ajunga la corectura; pana atunci, povesti din el sunt si vor fi publicate pe topicul "Soti, Poante Inscenari". Ma bucur ca te-am facut sa te simti bine.


nefertiti, e o intreaga belea cu actele contabile. Daca as fi fost putin mai priceput as fi putut sa ofer cartea cadou..Nu insemna mare lucru ca costuri de productie. Cum e ea in faza asta, adica un produs finit inregistrat in evidente si declarat ca atare, trebuie intai sa cumpar de la mine fiecare exemplar pentru a il putea face cadou..deci trebuie sa il platesc de doua ori. La volumul doi insa am prevazut asta, asa ca am sa il pot oferii in voie. Trimite-mi noua adresa... unsure.gif


mutulica, cartea s-a epuizat. Am oprit doar 70 de exemplare pentru cei de aici, de pe Han. Din astea s-au dat cam 25. Deocamdata nu am motive sa mai scot o editie, dar daca as scoate-o atunci as putea avea distributie pentru librarii. In general ea e usor de obtinut, si cand vine vorba de carti ele se vand oricum pana la urma. Daca e o carte de succes se epuizeaza imediat, daca e una proasta se va vinde mai greu...dar pana la urma tot se va vinde. Vor fi retururi, redistribuiri toate insemnand costuri insa pana la urma vinzi orice.


Ce e cel mai greu pentru un debutant este sa afle daca el a reusit sau nu.
Cartea mea a respectat o reteta de marketing mai veche: a aparut pe piata la momentul cel mai prielnic (toamna), a avut un titlu incitant, s-a decalarat o lectura usoara si a avut un tiraj redus.
S-a vandut in decursul a patru luni.
Nu stiu daca asta o claseaza in succes sau in esec.

Pe de alta parte critica obiectiva in Romania nu prea exista. Am oferit cartea mai multor publicatii care au pagini de critica si care au cititori numerosi.
Mi s-au pretins intr-un fel sau in altul bani. Fie in numele publicatiei, fie in numele autorului ce urma sa faca recenzia.

Altcineva pentru care am publicat a platit tot ce trebuia platit. Era o carte prost scrisa dupa parerea mea, iar subiectul (o poveste siropasa de dragoste) unul anost.

Crtitica a aparut in ziarul Dilema, si era atat de alambicata incat nu itelegeai mare lucru.
Era insa amintita cartea si autorul ei, asa ca omul nu a aruncat banii pe fereastra.
Eu care cunosteam insa intreaga poveste m-am prins: cartea era atat de proasta incat oricine ar fi spus ceva bun despre ea risca sa se compromita in ochii cititorilor, asa ca banii
s-au incasat, treaba s-a facut...dar in limitele unei anumite decente.

Acest topic a fost editat de The Dude: 24 Mar 2008, 10:21 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 10:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman