HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stirile Zilei
March
mesaj 8 Nov 2009, 01:52 PM
Mesaj #71


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



8 noiembrie 1945

Astazi comemoram, alaturi de partidele noastre de suflet, PNL si PNTCD, unul din cele mai importante momente din istoria moderna: Prima manifestatie anti-comunista. 8 noiembrie 1945 - Piata Palatului Regal. In acelasi timp, aniversam ziua onomastica a Majestatii Sale, Regele Mihai.

E una dintre cele mai emotionante zile, care reuneste in amintirea sangelui varsat, cele doua evenimente, de-a pururi. Unii, cand vorbesc despre anti-comunism, "se trag" din Traian Basescu si din discursul lui din Parlament. Noi, sa nu uitam, ne tragem seva si spiritul din aceste evenimente profund anti-comuniste, suprimate prin forta.

Stramosii nostri condamnau comunismul pe vremea cand stramosii lor il adulau. Acesti "anti-comunisti" de "rit nou" nu vor scrie astazi despre moartea sau suferinta tinerilor liberali si taranisti. Pentru ca nu se regasesc spiritual acolo, printre ei. Si nici aici, acum, cu noi, langa noi. Si-au insusit doar si au murdarit niste simboluri. Pentru ca aveau nevoie de votul nostru si de o eticheta istorica, care sa confirme apartenenta lor la dreapta politica. Nu vor avea nimic din toate astea. Istoria nu da pomeni de campanie electorala nimanui. Traian Basescu nu are nimic, dar nimic in comun cu Corneliu Coposu. (Atentie, Cristian Preda!)

Va rog sa cititi mai mult despre 8 noiembrie 1945 pe site-ul Alianta Dreptei. Corneliu Coposu si alti lideri taranisti si liberali s-au numarat printre cei arestati atunci. Fie-le numele pomenit in veci !

"La multi ani", Majestate !


( sursa : lilick )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 Nov 2009, 08:26 PM
Mesaj #72


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Dinu Patriciu, desemnat de ZF cel mai mare capitalist al României


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 25 Nov 2009, 04:08 PM
Mesaj #73


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



ZIUA l-a invins pe Patapievici

Horia Roman Patapievici a pierdut definitiv procesul civil intentat in anul 2007 ziarului ZIUA, dupa ce reporterii nostri au facut o serie de dezvaluiri intitulate "Feuda lui Patapievici" si "ICR - cuib al coruptiei si al conflictelor de interese". ZIUA a fost aparata de maestrul George Papu, din Baroul Bucuresti. Desi Patapievici, in calitate de presedinte al Institutului Cultural Roman, s-a pretins lezat si a cerut daune de circa 100.000 lei, atat ziarului nostru, cat si senatorului Eugen Mihaescu, acuzatiile sale au fost spulberate de judecatori, care au stabilit ca dezvaluirile din ZIUA au fost facute cu buna-credinta si bazate pe informatii din surse oficiale.
(Ziua)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Nov 2009, 04:08 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 27 Nov 2009, 09:36 PM
Mesaj #74


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Legea inmormantarilor si cimitirelor a trecut de Senat.

Fara sicriu deschis, bocete la căpătâiul decedatului sau cortegiu funerar până la cimitir. Normele europene, adoptate prin lege de senatori, anulează tradiţiile populare şi fac loc unor reglementări stricte cu privire la înmormântări.

Patriarhia zice ca daca nu se vor aduce unele modificari legii, preotii nu vor sfinti cimitirele SRL
( particulare )


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Nov 2009, 10:13 PM
Mesaj #75


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



"persoana decedată va trebui să fie îmbracată în haine biodegradabile."
rofl.gif rofl.gif chiar, multe tâmpenii in presa asta... Te pomenesti ca nici nu mai ai voie sa strapungi inima bampirului, ca lasa un pârtz daunator climei globale... rofl.gif



Acest topic a fost editat de Cla: 27 Nov 2009, 10:21 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Nov 2009, 10:15 PM
Mesaj #76


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



@Cla
Aia e din textul legii. Care cica e conform normelor europene.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Nov 2009, 10:23 PM
Mesaj #77


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Curtea Constituţională a decis astăzi, că stocarea şi divulgarea de către companiile de telefonie a informaţiilor despre locul unde se află o persoană sau a identităţii celui cu care vorbeşte incalca Constituţia. thumb_yello.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Nov 2009, 10:35 PM
Mesaj #78


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu cred ca exista asa ceva ca norma europeana. Nu stiu cum se zice pe româneste la o stire aiurea, dar asta se numeste si pe germana, si pe franceza, si pe engleza, ca o ratza - "canard", la fel ca...

" UE anulează tradiţiile populare"
Parca voiau sa interzica si taierea porcului acasa...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Nov 2009, 10:38 PM
Mesaj #79


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pai te costa mai ieftin imbracamintea biodegradabila. Poate fi un costum din celuloza, hartie asa ceva . Si pantofi din papura impletita biggrin.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 27 Nov 2009, 10:48 PM
Mesaj #80


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Daca as fi român care are ceva de zis la UE, as vrea ca ai mei sa fie înmormântati într-o învelitura de "Carpati fara", biodegradabila 100% biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 2 Dec 2009, 04:56 PM
Mesaj #81


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Inca un ”mogulas” - Ninel Potarca , fostul candidat la presedintie in turul I , si-a tras televiziune: “Bahto delo delo TV”

Presedintele Patronatului oamenilor de afaceri rromi, Ninel Potarca, personaj care a candidat la presedintia Romaniei, si-a tras un post de televiziune in buricul Capitalei: “Bahto delo delo TV” (un salut in limba rroma n.r.).

Surse din anturajul lui Potarca au precizat, pentru Inpolitics, ca afaceristul a realizat, cu ocazia propriei candidaturi, cat de importanta este imaginea “pe sticla”, fapt ce l-a determinat sa isi inceapa o cariera de mogul TV. Televiziunea lui Ninel Potarca nu va fi destinata doar minoritarilor rromi, omul de afaceri dorind ca, pe viitor, “Bahto delo delo TV” sa aiba o grila variata de programe. Noul mogul tv al rromilor a decis ca sediul televiziunii sa fie in zona Magheru, in blocul fostului magazin Eva

Acest topic a fost editat de March: 2 Dec 2009, 05:02 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Dec 2009, 05:00 PM
Mesaj #82


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 27 Nov 2009, 10:48 PM) *
"Carpati fara"

nu se mai fabrica, chiar duc dorul unui Carpati fara, sau un Marasesti or o Nationala, doar Ligeros erau la nivelul astora.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Dec 2009, 05:39 PM
Mesaj #83


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(marduk @ 2 Dec 2009, 04:00 PM) *
nu se mai fabrica, chiar duc dorul unui Carpati fara, sau un Marasesti or o Nationala, doar Ligeros erau la nivelul astora.

NU se mai fabrica?? ohmy.gif Pentru mine e un dezastru!! Ce ne mai ramân oare, Marduk, doar amintirile? sad.gif

edit: Si ca sa precizez asta, maica-mea a fost acum vreo 3 ani in România.
Zice ea "Ce sa-ti aduc de-acasa?"
Am zis "Adu-mi te rog un cartus de Carpati fara, ca mi-e dor."

A adus. L-am si luat cu mine pe când eram la spital.
Fiind în camera de fumatori, am aprins Carpatiul.
Colegul de vizavi: "Ce ...la mea pute în halu' asta?"
Replica mea: "Mai, îs tigari românesti, 100% bio, ai uitat probabil cum miroase un tutun original"... laugh.gif
(De când cu American Blend, s-a uitat de origini)
Sa nu mai vorbesc de Marasesti, Nationale, Diplomat... cry.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 2 Dec 2009, 05:55 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Dec 2009, 06:23 PM
Mesaj #84


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Va mai aduceti aminte de Serban Bradisteanu, sef de sectie la Spitalul de Urgenta Floreasca si fost senator PSD, care a fost trimis in judecata cu mare tam-tam de procurorii DNA la 22 martie 2007, sub acuzatia ca ar fi primit mita aproape patru milioane de euro de la o firma care distribuia produse medicale, in schimbul facilitarii unor licitatii ?

Ei bine, Brădişteanu a fost achitat, joi, de Tribunalul Bucureşti, atât pentru abuz în serviciu, cât şi pentru primire de foloase necuvenite.Instanţa Tribunalului Bucureşti a respins acţiunea civică formulată de Administraţia Naţională a Penitenciarelor ca nefondată.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Dec 2009, 06:38 PM
Mesaj #85


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 2 Dec 2009, 05:39 PM) *
Sa nu mai vorbesc de Marasesti, Nationale, Diplomat... cry.gif

Select, Virginia, Ardeal (astea erau trabucuri)

QUOTE(March @ 3 Dec 2009, 06:23 PM) *
Ei bine, Brădişteanu a fost achitat, joi, de Tribunalul Bucureşti, atât pentru abuz în serviciu, cât şi pentru primire de foloase necuvenite.Instanţa Tribunalului Bucureşti a respins acţiunea civică formulată de Administraţia Naţională a Penitenciarelor ca nefondată.

Cred ca Basescu este de vina, a intervenit si a influentat decizia curtii, poate ca acest doctor Bradisteanu era prieten cu el.



--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 3 Dec 2009, 06:40 PM
Mesaj #86


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(marduk @ 3 Dec 2009, 08:38 PM) *
Cred ca Basescu este de vina, a intervenit si a influentat decizia curtii, poate ca acest doctor Bradisteanu era prieten cu el.

Da. Este membru PSD ! rofl.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 3 Dec 2009, 06:44 PM
Mesaj #87


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



An de an la New York are loc aprinderea luminilor in bradul de Craciun, anul acesta bradul de 25 de metri a fost adus din Norvegia, TAIAT, adica mort. Nu inteleg de ce americanii nu planteaza acolo un brad de 25-30 m cu tot cu solul din jurul sau, brad pe care sa-l lase acolo pentru totdeauna, urmand ca in fiecare an sa-i schimbe doar luminile. Tot asa se intampla si la Vatican sau aiurea pe acest pamant, un brad de 10-20 de ani urmeaza sa fie sacrificat pentru..........................................................................
...........................................................................


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdiM
mesaj 7 Jan 2010, 07:15 PM
Mesaj #88


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



Adica Romania, Ungaria si Bulgaria ar putea fi suspectate ... de ce anume? De complot contra Frantei?! biggrin.gif
Asemenea detalii intr-un articol nu spun mare lucru, doar cauta sa dea vina pe cineva.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 2 Feb 2010, 06:31 PM
Mesaj #89


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Liga Scriitorilor din România a cerut Patriarhului Bisericii Ortodoxe Române, PF Daniel, canonizarea poetului Mihai Eminescu ca sfânt în calendarul ortodox român. hmm.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 14 Feb 2010, 08:30 PM
Mesaj #90


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Guvernul Bulgariei solicita guvernului Germaniei informatii despre cetatenii bulgari care au conturi in Elvetia. Informatiile se gasesc pe un CD cu informatii bancare cumparat de guvernul german de la un anonim.

Guvernul roman inca nu a aflat despre aceste informatii sau se mai gandeste daca sa le solicite ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 15 Feb 2010, 12:24 AM
Mesaj #91


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Dox @ 2 Feb 2010, 05:31 PM) *
Liga Scriitorilor din România a cerut Patriarhului Bisericii Ortodoxe Române, PF Daniel, canonizarea poetului Mihai Eminescu ca sfânt în calendarul ortodox român. hmm.gif

La fel a facut-o si liga cizmarilor, îl vor pe Nicolae Ciao Şescu. în calendar rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 15 Feb 2010, 11:06 AM
Mesaj #92


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



nea nicu deja e sfant in mintea romanasilor . unii cu muci la nas zic foarte expert : ce bine era pe vremea lui, toata lumea avea servici si casa. aia batrani zic la fel . munca in capitalism le-a ajuns romanasilor, au obosit.


nea nicu e martirul neamului romanesc. biggrin.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 3 Mar 2010, 02:20 PM
Mesaj #93


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Redactia ziarului "Academia Catavencu s-a "spart " . O mare parte din redactorii tineri au parasit ziarul si vor infiinta o publicatie de satira politica cu titlul " Catavencu alternativ " .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 2 Apr 2010, 02:38 PM
Mesaj #94


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Ipoteză şocantă: FMI a alimentat criza din Europa de Est, determinând statele să ceară ajutor

Sa fi avut Ceausescu si ai lui dreptate atunci cand le-au dat cu flit acestor domni ?!?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Apr 2010, 03:47 PM
Mesaj #95


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



[quote name='Dox' date='2 Apr 2010, 02:38 PM' post='676335' Sa fi avut Ceausescu si ai lui dreptate atunci cand le-au dat cu flit acestor domni ?!? [/quote]
Pai sa stii, ca prost n-o fost.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Apr 2010, 03:51 PM
Mesaj #96


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Cla @ 2 Apr 2010, 03:47 PM) *
[quote name='Dox' date='2 Apr 2010, 02:38 PM' post='676335' Sa fi avut Ceausescu si ai lui dreptate atunci cand le-au dat cu flit acestor domni ?!?

Pai sa stii, ca prost n-o fost. Si n-au fost.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 May 2010, 04:44 PM
Mesaj #97


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Bula , care a demisonat din PDL si a trecut in barca gheneralului de tinichea , e trimis in misiune ! Unde credeti ? La mitingul din Piata Constitutiei, drept la masa Antenei 3 ! Misiunea ? Sarcina data de seful sau suprem de a crea o diversiune . jamie.gif Dar misiunea lui Bula a avut un sfarsit dezastruos. hh.gif Si mai , mai cat pe acii sa se aleaga si cu o ciomageala ! rofl.gif Fiecare Bula are un nume. Al lui asta il stiti prea bine care este .


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 May 2010, 04:50 PM
Mesaj #98


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



O diversiune la ce? azi am jonglat cu fobiile, tu esti Basescufob. Bula acela este un produs 100% postrevolutionar, decembrist, fost comunist, etc. Daca vrei sa-l pui si pe asta in carca lui Basescu, foarte bine, cate odata si personajele malefice vor sfarsi prin a avea admiratori.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 19 May 2010, 05:11 PM
Mesaj #99


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Marduk @ 19 May 2010, 05:50 PM) *
O diversiune la ce? azi am jonglat cu fobiile, tu esti Basescufob. Bula acela este un produs 100% postrevolutionar, decembrist, fost comunist, etc. Daca vrei sa-l pui si pe asta in carca lui Basescu, foarte bine, cate odata si personajele malefice vor sfarsi prin a avea admiratori.

Sa traiesti bine Marduce !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 19 May 2010, 05:13 PM
Mesaj #100


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



hiya.gif bine ai revenit, e o lipsa pe han cand nu postezi tu.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 19 May 2010, 06:14 PM
Mesaj #101


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



apropo, s-a aprobat legea lustratiei cumva azi? daca da, o sa fie show cu felix&co.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 19 May 2010, 06:23 PM
Mesaj #102


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Da, s-a aprobat.
Ma indoiesc.


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 19 May 2010, 06:27 PM
Mesaj #103


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



ca o sa fie show? sau ca nu o sa mai fie senator sau ce naiba e acuma in urma aplicarii legii?

e tardiva legea dar mai bine mai tarziu cu 20 de ani decat niciodata.





--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 19 May 2010, 06:43 PM
Mesaj #104


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Ihi.
Ma indoiesc ca va fi show, nu e pe gustul romanilor, rating = 0.
Ma indoiesc ca conteaza daca turnatorul ma va fi sau nu senator.
N-am nici un dubiu ca legea asta va avea alt respect decat legile in Romania.

Si e tardiva rau, rau de tot... suna mai degraba a bataie de joc, a frectie cu diana la un picior de lemn.


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 19 May 2010, 06:46 PM
Mesaj #105


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



se vor plati polite cu ea dar atata timp cat indivizi gen copos si felix sunt afectati in sens negativ , sunt pentru.

daca va fi show inseamna ca se va incerca aplicarea ei.

Printre persoanele care fac obiectul legii si nu vor putea candida sau fi numite in functii publice se afla persoanele au ocupat functii de conducere retribuite de PCR si cele care au detinut calitatea de membru al Consiliului de Stat si al Consiliului de Ministri, cele care au fost secretari, prim-secretari sau cele care au exercitat functii de activist in cadrul aparatului de propaganda sau care au detinut calitatea de sefi ai unor misiuni diplomatice sau consulare romanesti din strainatate. In aceeasi categorie se inscriu si persoanele care au ocupat functiile de comandant, inspector sef sau inspector adjunct in inspectoratele de militie, comandantii din centrele de detentie politica, secretarii de partid.

Acestia nu pot fi alesi sau nu pot fi numiti pe o perioada de 5 ani consecutivi de la intrarea in vigoare a legii pentru demnitati si functii publice, cum ar fi cea de presedinte al tarii, senator, deputat, membru al CSM, consilieri locali si judeteni, consilieri prezidentiali sau de stat in cadrul Administratiei Prezidentiale, membri ai Guvernului, judecatori ai Curtii Constitutionale, Avocat al Poporului, membru in CA sau in conducerea executiva a BNR sau a altor banci de stat sau membru in CA sau AGA ale regiilor nationale, companiilor nationale, presedinte sau vicepresedinte al ICCJ, procurori generali, membri in conducerea ANI.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 19 May 2010, 06:50 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 04:45 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman