HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pdl - Viitorul Partid De Guvernamant?
actionmedia
mesaj 4 Dec 2007, 07:51 PM
Mesaj #36


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE(March @ 4 Dec 2007, 06:59 PM) *
În opinia preşedintelui PC, este "regretabil că dreapta românească este confiscată de nişte impostori".


Asa este, de acord cu Voiculescu aici, doar ca 13% cat are PNL nu inseamna "dreapta romaneasca". Patriciu nu a reusit sa confiste decat un partid istoric pe numele de PNL. Curentul de dreapta e viu si tot mai multi alegatori adera la el. Noul PDL este o speranta pentru acesti alegatori, care au inteles ca PNL nu este decat instrumentul prin care Patriciu isi aranjeaza ploile in asa fel incat sa isi faca afacerile murdare si urat mirositoare si sa scape nepedepsit...
Toata arata spre PDL ca ar fi subordonat unei singure persoane. Dar oare PNL-ul cum e? Cei care au criticat conducerea marioneta a partidului sustinuta de Patriciu, au fost rapid exclusi din partid...
Imi cer scuze pentru offtopic, dar pe drepata de care vorbeste Voiculescu se gaseste si PNL-ul si in privinta lor se potriveste cel mai bine ceea ce spune Voiculescu.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Dec 2007, 07:54 PM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Of, of, of. Durere mare cu aceasta fusiune la comanda ! Unii nici acum nu s-au dezmeticit dupa acest ciomag aplicat de "Jupan" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 4 Dec 2007, 08:12 PM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Uitati-va cu atentie la figurilor lor. Videanu si Berceanu, Turcanu, mai, mai gata sa planga ! Pe Bocul nu-l mai pun la socoteala.
Nu. Nu-i vorba despre vreo inmormantare. Ci de unificarea fortata a doua partide.
Visit My Website


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Dec 2007, 08:12 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Uncle Sam
mesaj 4 Dec 2007, 08:35 PM
Mesaj #39


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 4 Dec 2007, 08:12 PM) *
Uitati-va cu atentie la figurilor lor. Videanu si Berceanu, Turcanu, mai, mai gata sa planga ! Pe Bocul nu-l mai pun la socoteala.
Nu. Nu-i vorba despre vreo inmormantare. Ci de unificarea fortata a doua partide.
Visit My Website
Hahaha, ai cautat pe net poze in care sa apara Boc strambandu-se si cu astea viii sa faci conversatii inteligente pe han?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 4 Dec 2007, 11:15 PM
Mesaj #40


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



QUOTE(mariusc2 @ 4 Dec 2007, 01:43 PM) *
Dupa cum arata treaba, o sa cam fie.


Din păcate, da! Nu mă mai miră nimic în ţara asta... de merde! sad.gif


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Dec 2007, 10:54 AM
Mesaj #41


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 4 Dec 2007, 10:35 PM) *
Hahaha, ai cautat pe net poze in care sa apara Boc strambandu-se si cu astea viii sa faci conversatii inteligente pe han?

Pozele astea ca la inmormantare au fost preluate de mai toate televiziunile. Cat despre inteligenta conversatiilor tale, nu sare mai departe de logica boccilor ! Da' inca odata, iti inteleg durerea ca urmare a fortarii nasterii cu forcepsul a struto-camilei pedeliste !

Poza de la priveghiul PD-ului, mai ales tongue.gif
( Turcanu a venit cu sacosa aia direct de la piata !)

Si au inceput maraielile !

(...) unii dintre lideri democraţi sunt de părere că decizia şefului statului de a forţa fuziunea este greşită şi este facuta din „răzbunare”. (...)

(...)„El îşi face un nou partid şi distruge PD. Aşa va scăpa de cei care îl deranjează şi va avea la dispoziţie doar o mână de oameni, care vor face numai ce doreşte el”, a declarat unul dintre lideri, fără să-şi asume şi public această afirmaţie.(...)


Iar Stolo vrea avansare tongue.gif





Acest topic a fost editat de March: 5 Dec 2007, 11:15 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Dec 2007, 11:14 AM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Poti specula la infinit pe marginea unei poze, daca vrei neaparat sa cauti nod in papura. Sa-ti dau un exemplu. Poza de mai jos este facuta pe santierul autostrazii Bechtel. Ai spune, privind figura lui Tariceanu, ca este atat de incantat de viteza si calitatea lucrarilor, incat se grabeste sa scoata din buzunarul public 5 miliarde de euro, fata de cele 2 miliarde anuntate initial?



Daca niste televiziuni au difuzat niste imagini ai simtit nevoia sa le pui si aici, ca poate la TV ne-or fi scapat... Multumim! smile.gif

Mie imi convine ca in 2008 nu va mai trebui sa aleg, la vot, intre PD si PLD.

Acest topic a fost editat de abis: 5 Dec 2007, 11:17 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Dec 2007, 11:16 AM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ca moderator probabil ca te-a luat apa si ai uitat ca aici e vorba de PDL ! tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Dec 2007, 11:58 AM
Mesaj #44


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



N-am uitat, voiam doar sa-ti arat ca pe marginea unei poze poti broda orice vrea fantezia ta. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Dec 2007, 12:25 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(abis @ 5 Dec 2007, 11:14 AM) *
Poti specula la infinit pe marginea unei poze, daca vrei neaparat sa cauti nod in papura. Sa-ti dau un exemplu. Poza de mai jos este facuta pe santierul autostrazii Bechtel. Ai spune, privind figura lui Tariceanu, ca este atat de incantat de viteza si calitatea lucrarilor, incat se grabeste sa scoata din buzunarul public 5 miliarde de euro, fata de cele 2 miliarde anuntate initial?



Daca niste televiziuni au difuzat niste imagini ai simtit nevoia sa le pui si aici, ca poate la TV ne-or fi scapat... Multumim! smile.gif

Mie imi convine ca in 2008 nu va mai trebui sa aleg, la vot, intre PD si PLD.

Din poza cu pricina se vede clar cum Tariceanu era inca de pe atunci macinat de gandul aparitiei noului partid. Ce naiba March, uite la strambatura lui, este cat se poate de clar. Cum poti sa spui ca fotografia nu are legatura cu PDL-ul?
Auzi March, te intreb asa, cu o slaba speranta ca vei raspunde la subiect, tu intelegi ce ar fi forumul asta politic daca am aduce toti poze cu grimasele diverselor personaje? Si te mai intreb, cu aceeasi lipsa de speranta, tu intelegi ce ar deveni forumul asta politic daca am face toti ca tine, adica in loc sa conversam sa aducem doar articole din presa si sa lasam sa se razboiasca aici Cristoiu cu Ungureanu sau Stanescu cu mai stiu eu cine? Si, te intreb a treia oara, cu aceeasi lipsa de speranta, tu chiar nu te prinzi ca daca se mai poate purta totusi cate o discutie aici asta se intampla tocmai pentru faptul ca oamenii nu fac ca tine?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 5 Dec 2007, 01:30 PM
Mesaj #46


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



rofl.gif rofl.gif

Ce moaca are Tariceanu in poza aia... Zici ca e un mongol dintr-ala cu cipilica verde tzuguiata pe cap, asa se vede din unghiul din care a fost facuta poza, iar cu strambatura aia pe fata seamana putin cu Remes cand a fost prins cu caltabosii rofl.gif

EDIT: Si ca sa nu fiu total offtopic, March, in poza postata de tine, Stoica, Berceanu si chiar si Turcan zambesc. Udrea, Preda, Flutur si domnii din spate pe care nu ii stiu se uita fix in aparat nici nu zambesc dar nici nu sunt tristi, Boc si Stolo au niste priviri pierdute undeva in alta parte (dar nici ei nu par tristi), singurul care pare trist in acea poza este Videanu care de fapt se uita in jos sau a clipit in momentul pozei.
Si eu am poze de la chefuri unde m-am distrat de minune dar apaream trist in poza pentru ca clipisem in momentul pozei...
Asa ca a flutura niste poze pe aici ca sa sustii ca Basescu a dictat, iar ceilalti au executat, culmea impotriva vointei lor (ca altfel de ce ar fi tristi) este de domeniul ridicolului.
Oricum cei care se simt amenintati de acest nou partid este normal sa faca acuma diversiuni, doar doar or baga ceva raca intre membrii mai putin avizati ai celor doua partide ca sa le mai slabeasca din sustinere.
Stim March cum functioneaza lupta politica, ma mir ca tu nu stii si vii aici pe forum cu copilarii dintr-astea...

Acest topic a fost editat de actionmedia: 5 Dec 2007, 01:38 PM


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Dec 2007, 01:36 PM
Mesaj #47


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Mie moaca lui Tari din poza nu imi inspira decat incapatanarea de a scoate taxa de prima inmatriculare. Parca ar zice ceva de genul "Nu stiu, fratele meu. Mergem pe burta pana mai vand si eu cateva citronade (pardon, citroene), si dup-aia, daca ne amendeaza bulangii astia europeni, platesc prostii, ca au bani, nu i-am furat pe toti."


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 5 Dec 2007, 01:45 PM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Uite o tema de campanie electorala, cine o va scoate primul si o va sustine temeinic poate sa mai castige cateva procente: "eliminarea taxei de prima inamtriculare".
Sa le dam niste idei pedelistilor poate vor pedala si ei in favoarea noastra putin laugh.gif
Si apropos de asta, cred ca un semn electoral bun pentu PDL ar fi pedala, de acceleratie thumb_yello.gif


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Dec 2007, 01:56 PM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(actionmedia @ 5 Dec 2007, 01:30 PM) *
Stim March cum functioneaza lupta politica, ma mir ca tu nu stii si vii aici pe forum cu copilarii dintr-astea...

Ba eu cred ca stie, dar ne crede pe toti infantili. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Dec 2007, 06:09 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Uncle Sam @ 5 Dec 2007, 02:25 PM) *
Si, te intreb a treia oara, cu aceeasi lipsa de speranta, tu chiar nu te prinzi ca daca se mai poate purta totusi cate o discutie aici asta se intampla tocmai pentru faptul ca oamenii nu fac ca tine?

Poti sa te intrebi si a "n"-a oara pentru ca tot n-o sa intelegi. Cand te-oi vedea ca aduci chiar si o minuscula critica "Jupanului" tau , atunci am sa intru in dialog cu tine. Pana atunci voi raspunde viguros la toate remarcile la adresa mea si voi continua sa aduc aici toate opiniile celor care vad ca te racaie. Ca altfel nici nu le-ai baga in seama tongue.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Dec 2007, 06:13 PM
Mesaj #51


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(actionmedia @ 5 Dec 2007, 03:30 PM) *
Stim March cum functioneaza lupta politica, ma mir ca tu nu stii si vii aici pe forum cu copilarii dintr-astea...

Dimineata te uiti in oglinda si iti spui ce bun sunt, ce bun sunt ? laugh.gif Asa-i , opozantii "Jupanului" vin numai cu "copilarii" pe-aici. Care racaie , insa !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 5 Dec 2007, 06:21 PM
Mesaj #52


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



QUOTE(March @ 5 Dec 2007, 06:13 PM) *
Dimineata te uiti in oglinda si iti spui ce bun sunt, ce bun sunt ?

Nu, nici una, nici alta, nici amandoua la un loc... Pe tine asa te-a invatat Tovarasu Patriciu sa faci?

QUOTE
Asa-i , opozantii "Jupanului" vin numai cu "copilarii" pe-aici.

Singurul la care am remarcat aportul de "copilarii" pe acest forum este userul March.

QUOTE
Care racaie , insa !

smile.gif Pe mine unul nu ma racaie, ci ma amuza. Ca doar asa sunt "copilariile" amuzante, iar copiii dragalasi tongue.gif
Sa-l mwah1.gif pupe tata pe el de baiat inteligent...


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Dec 2007, 06:26 PM
Mesaj #53


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(actionmedia @ 5 Dec 2007, 08:21 PM) *
Sa-l mwah1.gif pupe tata pe el de baiat inteligent...

Vezi ca ai gresit adresa. Du-te in alta parte pentru asta ! devil.gif

Acest topic a fost editat de March: 5 Dec 2007, 06:27 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Dec 2007, 07:46 PM
Mesaj #54


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(March @ 5 Dec 2007, 06:09 PM) *
Poti sa te intrebi si a "n"-a oara pentru ca tot n-o sa intelegi. Cand te-oi vedea ca aduci chiar si o minuscula critica "Jupanului" tau , atunci am sa intru in dialog cu tine. Pana atunci voi raspunde viguros la toate remarcile la adresa mea si voi continua sa aduc aici toate opiniile celor care vad ca te racaie. Ca altfel nici nu le-ai baga in seama tongue.gif

Sincer imi vine sa te magai pe crestet si sa iti spun, bine martisor, asa e cum zici tu, acum fugi la joaca si te chem eu daca am nevoie de tine.
Dar hai sa te mai lamuresc odata.
Uite, aia cu criticile la adresa jupanului. Daca vrei iti mai enumar odata criticile mele la adresa jupanului dar am facut-o de atatea ori incat ori stii si te faci ca nu pricepi ori chiar nu pricepi si atunci e destul de grav. Ar fi interesant insa daca ai aduce tu macar un lucru pozitiv, asa, ca sa pari credibil.
Nu ai decat sa raspunzi viguros si apoi sa te umfli in oglinda mandru de vigoarea ta. Singurul rezultat este ca iti da o imagine deformata asupra propriei tale persoane.
Opiniile alea pe care le aduci tu nu le-as baga in seama? CCCOOOORRRECT March. Absolut corect. Dar asta am zis-o eu baietas, eu am zis-o, nu tu. Am scris...citez aproximativ, "noroc ca mai aduci tu linkuri ca altfel nu m-as obosi sa le citesc"
Si acum o treaba complicata: explica si mie cum ma racaie opiniile pe care nu le bag in seama? Huh?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 5 Dec 2007, 08:33 PM
Mesaj #55


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ca sa te aduc cu picioarele pe pamant si totodata sa-ti mai inveselesc topicul, uite aici :

Incest in ograda lui Basescu laugh.gif

Un singur pedist a avut cojones sa i-o spuna verde-n fata :

„PDL este un melanj penibil“
Sorin Frunzaverde - membru fondator (1990) al PD

Acum, de frica unei revolte in masa :

Democraţii ar putea propune renegocierea numelui noului partid, din PDL în PD tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 5 Dec 2007, 08:33 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Dec 2007, 09:41 PM
Mesaj #56


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Vino tu cu picioarele pe pamant, Frunzaverde nu contesta fuziunea ci denumirea partidului.
Dar mai March, ce indisciplina brusca in randurile acestor partide prezidentiale, care executa doar ce zice jupanul, nu-i asa?
Incepi sa te prinzi?
Se va numi PD, stai linistit, denumirea de PDL e doar de tranzitie. Dar am mai spus asta si ieri, inainte sa iasa la rampa Dl. Frunzaverde.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 5 Dec 2007, 10:09 PM
Mesaj #57


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



E inevitabil sa apara cativa nemultumiti, pe care PNL-ul ii va primi bucuros (si brusc vor deveni penelisti cat se poate de respectabili, sunt convins ca daca Flutur ar face astazi cerere de reinscriere in PNL maine Tariceanu si-ar aduce aminte ca a spus candva despre el ca este cel mai bun ministru al sau biggrin.gif ).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 5 Dec 2007, 11:39 PM
Mesaj #58


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



QUOTE(abis @ 5 Dec 2007, 10:09 PM) *
E inevitabil sa apara cativa nemultumiti, pe care PNL-ul ii va primi bucuros (si brusc vor deveni penelisti cat se poate de respectabili, sunt convins ca daca Flutur ar face astazi cerere de reinscriere in PNL maine Tariceanu si-ar aduce aminte ca a spus candva despre el ca este cel mai bun ministru al sau biggrin.gif ).

Pai a inceput deja, cei ce au lasat PNL pentru PLD erau tradatori si pupincuristi, acum ca lasa PLD-ul nemultumiti de fuziune sunt un fel de eroi. Ca si Marinescu, ala din PD, imi aduc aminte ca a avut nu stiu ce iesire grosolana in parlament si era facut in toate felurile iar cand a plecat din PD era aplaudat pentru acelasi tip de grosolanii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Thrakianu
mesaj 6 Dec 2007, 02:27 AM
Mesaj #59


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 9
Inscris: 18 November 07
Forumist Nr.: 10.864



QUOTE(Uncle Sam @ 5 Dec 2007, 11:39 PM) *
Pai a inceput deja, cei ce au lasat PNL pentru PLD erau tradatori si pupincuristi, acum ca lasa PLD-ul nemultumiti de fuziune sunt un fel de eroi. Ca si Marinescu, ala din PD, imi aduc aminte ca a avut nu stiu ce iesire grosolana in parlament si era facut in toate felurile iar cand a plecat din PD era aplaudat pentru acelasi tip de grosolanii.


Viaţa, ca şi politica, e o doamnă... Şi cea mai mare e speranţa - toţi trăiesc cu ea...

Pun pariu că Joseph Daul de la PPE deabia aşteaptă să confirme în grupul creştin-democrat european un partid democrat-conservator plăpând în corpul căruia se zbate un partid liberal feroce...
Să te ţii distracţie!
Doar dacă prinţesa Europa nu va fi din nou vacă şi se va lăsa furată de un bou (Zeus). Ca-n legendă.


--------------------
__________________________________
Cine nu are bătrâni, să şi-i cumpere...
Cine are prea mulţi, să mai vândă din ei.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2007, 03:41 PM
Mesaj #60


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Taur. Te rog sa respectam adevarul mitologic. laugh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 6 Dec 2007, 05:12 PM
Mesaj #61


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



QUOTE(March @ 5 Dec 2007, 10:33 PM) *
Sorin Frunzaverde - membru fondator (1990) al PD

PD n-a fost fondat in 1990, daca vrei sa subliniezi vechimea omului in partid ai putea zice "membru PD de pe vremea cind se chema PCR".


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Dec 2007, 05:25 PM
Mesaj #62


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Superunknown @ 6 Dec 2007, 07:12 PM) *
PD n-a fost fondat in 1990, daca vrei sa subliniezi vechimea omului in partid ai putea zice "membru PD de pe vremea cind se chema PCR".

Mea culpa hh.gif Ai mare dreptate !

Biroul politic a fost largit ca sa-i multumeasca si pe altii ! tongue.gif

Conducerea PDL îi va include şi pe Adriean Videanu şi Gheorghe Flutur

Si in pofida doleantelor pedistilor infocati ( acum sufocati) numele partidului va fi totusi PDL. Si va activa sub sigla trandafirului tongue.gif

Acest topic a fost editat de March: 6 Dec 2007, 05:39 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Dec 2007, 05:28 PM
Mesaj #63


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



In '90 se chema FSN, nu PCR. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Dec 2007, 07:25 PM
Mesaj #64


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Basescu si-a chemat subordonatii la carciuma si le-a ordonat sa se uneasca ! laugh.gif

C-asa scrie la Constitutie ! devil.gif


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Dec 2007, 09:12 PM
Mesaj #65


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Ce nume! SOMFELEAN! Pariez ca Zikka al nostru e de 10x peste ... rofl.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 8 Dec 2007, 08:04 PM
Mesaj #66


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Numai exista nicio jena constitutionala ! "Jupanul" suprem , adica adevaratul presedinte de partid, primeste raportul zilnic asupra evolutiei unificarii .

Intre timp i s-a gasit si lui Stoica o sinecura. Flutur a primit deja una. Urmeaza Boureanu si Turcanu. Si cam atata. Ca restul nu mai sunt !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damnatius
mesaj 10 Dec 2007, 06:01 PM
Mesaj #67


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 635
Inscris: 3 August 03
Din: Bucuresti / Ramnicu Valcea
Forumist Nr.: 537



QUOTE
Cand te-oi vedea ca aduci chiar si o minuscula critica "Jupanului" tau , atunci am sa intru in dialog cu tine.


March, in saptamana dupa referendum/alegeri EvZ a avut numai articole critice la adresa lui Basescu, acuzandu-l ca a "ingropat" votul uninominal din ambitia de a se razboi cu Tariceanu. Cu toate astea tu te-ai facut ca nu observi si ai considerat in continuare ca acest ziar este un "oficios" prezidential.

Ideea pe care vreau sa o subliniez aici este ca sustinatorii presedintelui (printre care ma numar si eu) NU ii ignora greselile. Dar tu te faci ca nu observi cand aducem critici. Poate ai vrea sa adoptam o atitudine total impotriva...

Eu unul am fost dezamagit de rezultatul referendumului. A fost clar esecul lui Basescu si chiar incepuse sa ma enerveze cand declara ca un eventual esec nu i se poate imputa lui. Mai tarziu a avut maturitatea sa isi asume esecul. Sper ca presedintele a invatat ceva din povestea asta: cu toti patricienii si caltabosii, PNL totusi nu este PSD si nu mai poate folosi mereu aceeasi tema de campanie ca in 2004.

Despre noul PDL, iarasi am fost un pic dezamagit. Eu am votat mereu cu PNL cand s-a putut si am sperat, din naivitate probabil, ca in urma succesului PLD se vor ridica destule voci in PNL care sa rastoarne actuala conducere si sa pregateasca o realipire a grupului Stolojan si o revenire a acestuia la conducerea PNL.

Apropo de asta, March: ti-am urmarit evolutia pe forum si ai fost in tabara pro-Basescu cat timp PNL a fost de partea lui. Este destul de clar ca tu sustii PNL-ul (sa nu zici ca nu esti; la alegeri erai anti-PSD, pro-Alianta; cand a inceput razboiul palatelor atunci ai inceput si tu cu atacurile la Basescu). Te intreb ca de la (fost) simpatizant PNL la simpatizant PNL: tie iti plac liderii actuali ai partidului? Acest Crin Antonescu? Acest Ludovic Orban? Cum se poate sa il excluda pe Stolojan cand existenta PNL, asa cum era el in 2004, i se datora in mare parte lui? Cum se poate sa excluzi oameni ca Flutur si sa pui in locul lor oameni ca Remes? Pe tine nu te deranjeaza toate chestiile astea?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 10 Dec 2007, 07:37 PM
Mesaj #68


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Damnatius @ 10 Dec 2007, 08:01 PM) *
Apropo de asta, March: ti-am urmarit evolutia pe forum si ai fost in tabara pro-Basescu cat timp PNL a fost de partea lui. Este destul de clar ca tu sustii PNL-ul (sa nu zici ca nu esti; la alegeri erai anti-PSD, pro-Alianta; cand a inceput razboiul palatelor atunci ai inceput si tu cu atacurile la Basescu). Te intreb ca de la (fost) simpatizant PNL la simpatizant PNL: tie iti plac liderii actuali ai partidului? Acest Crin Antonescu? Acest Ludovic Orban? Cum se poate sa il excluda pe Stolojan cand existenta PNL, asa cum era el in 2004, i se datora in mare parte lui? Cum se poate sa excluzi oameni ca Flutur si sa pui in locul lor oameni ca Remes? Pe tine nu te deranjeaza toate chestiile astea?

Daca imi dedici si tu o postare intreaga iti raspund totusi pentru ca o faci rational si nu din fundul inimii ca altii de pe aici.
Am votat cu Basescu pentru ai da un vot negativ lui Nastase. Adica nu i-am dat din inima votul lui Basescu pentru ca stiam loviturile pe care el le-a dat CDR, lui Ciorbea, PNTCD-ului plus scandalurile permanente de la Primaria Generala.
Dupa un timp am pastrat o pozitie de simpatie fata de Alianta DA si deci implicit fata de Basescu ( pe care vrand-nevrand l-am si aparat in anumite ocazii , in pofida evidentelor !) . Insa , incet, incet, vazand apucaturile cu tenta dictatoriala ale lui Basescu mi-a dat seama ca am gresit. Si am inceput sa spun pe fata ceea ce tineam inchis in mine de mult timp.

Stolojan ? Daca mai trebuia o dovada ca este un liberal vopsit, de circumstanta iata ca aceasta a venit odata cu nasterea struto-camilei centristo-popularo-crestin democrato-liberala cu numele de PLD !! Adica pelede e pentru noi un fel de udemere doi !!
Nu vreau sa mai dezvolt acum pe marginea circului cu plansetele, "draga Stolo" si rocada de ultim moment din 2004 ! Si cum as putea sa-l uit eu pe acest individ , Stolo, care in 1996 devenea sef al Comitetului national de sustine a candidaturii lui Ion Iliescu in 1996 la Presedintia Romaniei ?! devil.gif Plus "pacatele" din timpul cand activa in/pe langa nomenclatura comunista finantista ?!
In lipsa unui partid de dreapta, crestin-democrat ( nu ciora vopsita !) votez cu liberalii . Nu cu anumite persoane din partid. Deocamdata nu avem o lege a uninominalului ca sa votez poate si cu un independent. Politician ,nu gen Oana Zavoranu sau Prigoana !

Acest topic a fost editat de March: 10 Dec 2007, 07:54 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 11 Dec 2007, 03:56 PM
Mesaj #69


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(March @ 10 Dec 2007, 07:37 PM) *
Dupa un timp am pastrat o pozitie de simpatie fata de Alianta DA si deci implicit fata de Basescu ( pe care vrand-nevrand l-am si aparat in anumite ocazii , in pofida evidentelor !)

Acum tot impotriva evidentelor nu esti dispus sa accepti ca PNL numai liberal nu mai este, de cand guverneaza cu voturile PSD-ului, si facand concesie dupa concesie pesedistilor...
QUOTE
In lipsa unui partid de dreapta, crestin-democrat ( nu ciora vopsita !) votez cu liberalii

De dreapta si guvernand dupa bugetul impus de PSD?
Vezi ce se intampla azi in comisiile de buget ale Parlamentului.
QUOTE
Deocamdata nu avem o lege a uninominalului ca sa votez poate si cu un independent.

Parca nu-ti doreai uninominal? unsure.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 11 Dec 2007, 04:02 PM
Mesaj #70


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Abis,
Io discutam cu Damnatius . Si intrucat esti un moderator-partinitor n-am niciun comentariu la cele insirate de tine mai sus !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 06:15 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman