HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Inseala Femeile...
Cum inseala femeile...
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 30
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
albina
mesaj 27 Nov 2007, 03:18 PM
Mesaj #36


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 12 September 07
Forumist Nr.: 10.532



QUOTE
Sa constate ca intre cei doi nu este o compatibilitate suficient de mare pentru a fi fericiti impreuna. Este o posibilitate.


Da, daca e vorba de o relatie nu foarte serioasa, atunci e usor de renuntat la ea din acest motiv. Dar daca e vorba de dragoste, sau de casnicie (eventual si de copii), cred ca e mult mai complicat.
Nu vad cum poti parasi sau insela din acest motiv dat de tine un om caruia i-ai zis macar odata "te iubesc".
Parerea mea personala e ca problemele acestea de cuplu au fost ridicate la rang de probleme capitale (din cauza carora ar merita sa desfaci cuplul) de catre "psihologii" si "terapeutii" moderni in cautare de noi surse de venit. Ca sa nu mai spunem de filme si telenovele...
Depinde ce scara valorica si ce valori morale are fiecare om. Pentru unii fanteziile sexuale nu constituie o valoare, dar dragostea si respectul - da.
Tu ce parere ai, care e importanta problemelor sexuale versus dragoste si respect?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Nov 2007, 03:57 PM
Mesaj #37


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(albina @ 27 Nov 2007, 03:18 PM) *
daca e vorba de o relatie nu foarte serioasa, atunci e usor de renuntat la ea

Defineste te rog "relatie serioasa".
QUOTE
Nu vad cum poti parasi sau insela din acest motiv dat de tine un om caruia i-ai zis macar odata "te iubesc".

La care anume motiv te referi? Am scris mai sus mai multe motive. In general, cei infideli cauta in exterior, in afara cuplului ceva ce lipseste in interior. De multe ori lucruri banale: pentru barbati, intelegere, sentimentul ca este valorizat, ascultat, apreciat; la femei, nevoia de a se simti dorite, curtate, importante, nevoia de a trezi pasiune sau de a gasi pasiune... Sunt nevoi care se cer satisfacute. Lipsa de receptivitate dintre parteneri, lipsa unui limbaj comun prin care aceste nevoi sa fie intelese, ignorarea sunt motive ce predispun la infidelitate
Asadar, in general pe primul plan ar fi lipsa de comunicare si de intelegere intre parteneri.
QUOTE
Tu ce parere ai, care e importanta problemelor sexuale versus dragoste si respect?

Depinde de la caz la caz. De ce "versus"?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 27 Nov 2007, 04:04 PM
Mesaj #38


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



Pentru mine si dragostea si respectul si increderea si compatibilitatea sexuala sunt importante. Dar primele 3 conteaza mai mult, pentru ca in pat se pot face compromisuri astfel incat ambii parteneri sa se simta bine, sau macar in mare parte din cazuri. Unii spun nu la noutati fara sa incerce - poate daca ar incerca o data, le-ar place, si asa s-ar rezolva frustrarea. Solutii exista pentru multe.


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Nov 2007, 04:04 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Serenity
mesaj 27 Nov 2007, 05:04 PM
Mesaj #39


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Eu stau foarte prost la capitolul rabdare, in general, asa ca nu am citit decat cateva posturi de la inceput.... Dar va spun parerea mea.

Eu nu m-am cramponat niciodata atat de mult in legatura cu inselatul barbatilor. Dupa mine barbatul e construit genetic sa fie bigam si oricat de minunata ar fi femeia de acasa, tot va fi tentat sa-si "imprastie samanta" (laugh.gif ce oribil suna) si prin alte gradini.... Nu sunt de acord ca atunci cand inseala o face pentru ca ar fi neaparat ceva in neregula in cadrul relatiei pe care o are. Poate problema e doar a lui, una cat se poate de personala. Oricum, eu una, daca as avea o relatie frumoasa cu un barbat langa care as stii ca pot trai fericita 30 de ani de-atunci inainte, care sa ma respecte si sa ma iubeasca... nu as da cu piciorul acestei relatii doar pentru ca el a calcat stramb o data. Sunt convinsa ca barbatul poate sa faca sex fara sentimente. Ca poate sa insele si sa isi iubeasca foarte mult femeia de acasa. Normal, nu inseamna ca e si cazul, dar se poate.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 27 Nov 2007, 05:12 PM
Mesaj #40


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



N-a zis nimeni ca nu poate face sex fara sentimente... dar daca al meu m-ar insela, nu stiu ce-as face. Asta presupunand ca si-ar cere iertare.


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
albina
mesaj 27 Nov 2007, 05:24 PM
Mesaj #41


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 12 September 07
Forumist Nr.: 10.532



QUOTE
Defineste te rog "relatie serioasa".


Pentru mine, "relatie serioasa" inseamna o relatie in care cei doi se iubesc.

QUOTE
La care anume motiv te referi? Am scris mai sus mai multe motive


Voiam sa spun ca nu inteleg cum poti renunta la un om pe care-l iubesti din cauza ca nu iti poate accepta o fantezie sexuala.

QUOTE
Depinde de la caz la caz. De ce "versus"?


Versus - pentru ca dragostea si satisfactia sexuala pot exista independent una de alta (cum s-a subliniat si mai sus smile.gif).
Adica repet nelamurirea: renunti la un om pe care-l iubesti din cauza ca exista probleme sexuale in cuplu?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Nov 2007, 05:51 PM
Mesaj #42


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Serenity @ 27 Nov 2007, 05:04 PM) *
Nu sunt de acord ca atunci cand inseala o face pentru ca ar fi neaparat ceva in neregula in cadrul relatiei pe care o are.

De multe ori este un factor favorizant, dar evident ca nu toti barbatii isi inseala partenera atunci cand ceva in cadrul cuplului nu merge bine.
QUOTE
nu as da cu piciorul acestei relatii doar pentru ca el a calcat stramb o data

Sa nu-i spui asta si prietenului tau. smile.gif

QUOTE(albina)
Pentru mine, "relatie serioasa" inseamna o relatie in care cei doi se iubesc

Daca cei doi se iubesc, crezi ca fanteziile unuia pot parea "scarboase si umilitoare" celuilalt?
QUOTE
Voiam sa spun ca nu inteleg cum poti renunta la un om pe care-l iubesti din cauza ca nu iti poate accepta o fantezie sexuala

Poate ca nici altii nu inteleg cum de un om care te iubeste nu iti poate accepta o fantezie. smile.gif
QUOTE
dragostea si satisfactia sexuala pot exista independent una de alta

Adica iubesti o persoana si alta te satisface sexual?
QUOTE
repet nelamurirea: renunti la un om pe care-l iubesti din cauza ca exista probleme sexuale in cuplu?

In unele cazuri se intampla, depinde de cuplu, de natura si de amploarea problemei... Dar a insela cu inseamna neaparat a renunta. Dimpotriva. smile.gif

Acest topic a fost editat de abis: 27 Nov 2007, 05:52 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 27 Nov 2007, 06:22 PM
Mesaj #43


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
dragostea si satisfactia sexuala pot exista independent una de alta


Fara sex nu poate exista o relatie calumea (adica fara sex multumitor pentru amandoi).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 27 Nov 2007, 08:36 PM
Mesaj #44


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mie si asta cu "nu poate exista o relatie ca lumnea fara sex" mi se pare o idee preconceputa. Dragostea si relatiile dintre oameni sunt chestii care transcend latura asta instinctiva a omului, adica sexul. Intr-o relatie normala, obisnuita, unde atractia fizica e un factor important, determinat pentru acea relatie.... da, de acord. Dar exista atatea ciudatenii pe lumea asta, de ce nu ar putea exista o relatie frumoasa fara sex? (asta asa, ca imi place sa fac pe avocatul diavolului laugh.gif )

@abis, sigur ca nu ii voi spune asta in veci laugh.gif

Dar acum va intreb eu.... Daca ai stii ca femeia pe care o iubesti, care iti e cea mai buna prietena, care te intelege, inseamna totul pentru tine, etc., ar suferi mult dar NU ti-ar da viteza daca ar afla (de la tine) ca ai calcat stramb, te-ai bucura si ai incepe sa faci mai des chestia asta? tongue.gif Intreb si eu in prostia mea.... dunno.gif laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 27 Nov 2007, 09:05 PM
Mesaj #45


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



Daca sta cu el pentru Mercedes nu cred ca se considera ca relatie serioasa... iar daca isi doreste asa tare un mercedes, sa puna manuta sa munceasca si sa stranga bani wink.gif


edit: cineva zisese mai sus ceva de inselatul pt un mercedes, dar nu mai gasesc postul. Eh, am editat ca sa stiti despre ce vorbesc biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Gavrochette: 27 Nov 2007, 09:08 PM


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 08:25 AM
Mesaj #46


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Gavrochette @ 27 Nov 2007, 09:05 PM) *
Daca sta cu el pentru Mercedes nu cred ca se considera ca relatie serioasa... iar daca isi doreste asa tare un mercedes, sa puna manuta sa munceasca si sa stranga bani wink.gif
edit: cineva zisese mai sus ceva de inselatul pt un mercedes, dar nu mai gasesc postul. Eh, am editat ca sa stiti despre ce vorbesc biggrin.gif



Eu zisesem mwah1.gif , pai daca o fantezie sexuala este asa importanta pentru el si ea pur si simplu nu o poate accepta, poate si ea are anumite dorinte( nu neaparat o masina,asta era un exemplu) pe care el nu i le poate satisface, asta inseamna ca si ea ar avea dreptul sa-l insele?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 28 Nov 2007, 08:36 AM
Mesaj #47


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cica ... femeia inseala doar pe cel pe care il iubeste, pe ceilalti ii paraseste pur si simplu
se pare ca barbatii ... nu o inseala doar pe cea pe care o iubesc


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 09:15 AM
Mesaj #48


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(mutulica @ 28 Nov 2007, 08:36 AM) *
cica ... femeia inseala doar pe cel pe care il iubeste, pe ceilalti ii paraseste pur si simplu
se pare ca barbatii ... nu o inseala doar pe cea pe care o iubesc



roflmao.gif ohyeah.gif corect,corect, barbatii isi inseala si nevestele si amantele rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 28 Nov 2007, 09:22 AM
Mesaj #49


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



Cam aşa ceva... cu ei īnşişi! laugh.gif biggrin.gif ohyeah.gif


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 09:26 AM
Mesaj #50


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



ohyeah.gif rofl.gif rofl.gif si se inseala si pe ei insisi. rofl.gif

ufff, nu stiu ce-i cu mine,in dimineata asta sunt cam rautacioasa devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 28 Nov 2007, 09:29 AM
Mesaj #51


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



Şi eu! Din cauza fierei... Pānă mă operez aşa voi fi! devil.gif tongue.gif

Acest topic a fost editat de coconut: 28 Nov 2007, 09:30 AM


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Nov 2007, 09:29 AM
Mesaj #52


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Serenity @ 27 Nov 2007, 08:36 PM) *
Dar exista atatea ciudatenii pe lumea asta, de ce nu ar putea exista o relatie frumoasa fara sex?

Poate exista, de ce nu. O relatie de prietenie, de pilda. smile.gif
Ori in cazuri extreme, in care din cauza cine stie carui accident unul dintre ei devine infirm ori ceva de genul asta... Sunt cazuri si cazuri. Eu nu ma refeream la astfel de situatii exceptionale, si sunt convins ca nici Blakut.

QUOTE(Anca_M.)
pai daca o fantezie sexuala este asa importanta pentru el si ea pur si simplu nu o poate accepta, poate si ea are anumite dorinte( nu neaparat o masina,asta era un exemplu) pe care el nu i le poate satisface, asta inseamna ca si ea ar avea dreptul sa-l insele?

Pai am mai raspuns la asta: daca vreunul dintre cei doi are anumite dorinte pe care le considera importante si celalalt nu il le poate accepta, inseamna ca intre cei doi nu exista o compatibilitate suficient de mare pentru a fi fericiti impreuna.

Acest topic a fost editat de abis: 28 Nov 2007, 09:30 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 28 Nov 2007, 09:31 AM
Mesaj #53


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



QUOTE(abis @ 28 Nov 2007, 09:29 AM) *
Pai am mai raspuns la asta: daca vreunul dintre cei doi are anumite dorinte pe care le considera importante si celalalt nu il le poate accepta, inseamna ca intre cei doi nu exista o compatibilitate suficient de mare pentru a fi fericiti impreuna.



Perfect adevărat! thumb_yello.gif


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Nov 2007, 09:33 AM
Mesaj #54


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
si se inseala si pe ei insisi.


cred că diferenţa dintre femei şi bărbaţi īn privinţa īnşelatului e că femeile ştiu cānd sunt īnşelate dar bărbaţii nu, dar amāndoi trăiesc cu impresia că celălalt nu ştie cānd de fapt ştie că e īnşelat blink.gif
dacă īi spui partenerului/ei dinainte se mai cheamă īnşelat? unsure.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 09:37 AM
Mesaj #55


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(abis @ 28 Nov 2007, 09:29 AM) *
Pai am mai raspuns la asta: daca vreunul dintre cei doi are anumite dorinte pe care le considera importante si celalalt nu il le poate accepta, inseamna ca intre cei doi nu exista o compatibilitate suficient de mare pentru a fi fericiti impreuna.



Ei da, daca el vrea, scuzama, sex oral sau anal sau mai stiu eu ce porcarie ca am auzit de o gramada, si ea nu vrea.......... si daca relatia aia dureaza de una an de zile si pana atunci nu i-a spus ca ar avea astfel de dorinte si se trezeste acum asta inseamna ca brusc nu mai sunt compatibili?
Putem pune problema si altfel ca cei doi se potrivesc de minune din punct de vedere sexual dar ca si caractere mai deloc si atunci chiar nu iese nimic, eu cred ca o relatie se bazeaza si pe toleranta si pe anumite compromisuri.
El ar putea gasi o alta femeie care sa-i satisfaca fanteziile, dar asta nu inseamna ca v-a fi mai compatibila cu aceea decat cu femeia cu care are o relatie frumoasa de ceva vreme.
Eu nu sunt geloasa, vrea.......sa se duca dar daca il prind....... mwah1.gif mwah1.gif ohyeah.gif devil.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 28 Nov 2007, 10:00 AM
Mesaj #56


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Putem pune problema si altfel ca cei doi se potrivesc de minune din punct de vedere sexual dar ca si caractere mai deloc si atunci chiar nu iese nimic, eu cred ca o relatie se bazeaza si pe toleranta si pe anumite compromisuri.

ok, dar cānd tolerezi sau faci compromisuri de genul īnşelăciunii īnseamă că relaţia scārţīie prea tare ca să (mai) aibă viaţă lungă...

P.S. ai grijă la... puncte...liniuţe! jamie.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 28 Nov 2007, 10:07 AM
Mesaj #57





Guests






rofl.gif In primul rand ii raspund Ancai, ca m-a amuzat de dimineata rofl.gif Draga mea, sexul oral nu mai e de mult vazut ca o perversiune sau porcarie wink.gif Si nici cel anal. Astea sunt deja "normale" intr-o relatie. Nu sunt de acord cu cazul in care el cere - la modul nesimtit ma refer aici - parerea mea e ca ea va oferi oricum macar una din astea doua daca il iubeste si vrea sa-l satisfaca si daca e putin deschisa la minte. (desi in ziua de azi ele "ofera" sex oral si in cazul aventurilor de-o noapte - asa de banal a ajuns).

Acum pentru abis: dragul meu, daca fanteziile lui sunt a face sex incluzand al 3-lea partener - om sau, mai grav, animal! - sau el se crede ceva stapan si ii place sa-i provoace ei durere - da, de sado-maso vorbesc aici - sau multe alte chestii "bolnave" , ma scuzi, dar nu consider ca nu ar fi compatibilitate intre cei doi, ci consider ca pur si simplu omul are ceva probleme la mansarda. Chestiile astea se duc dincolo de compatibilitatea sexuala si de sentimente.
N-am aruncat totul in carca nesimtirii aluia care inseala, caci stiu ca treaba e mult mai complicata de atat. De exemplu l-am inselat pe singurul barbat pe care l-am iubit - ma rog, cand s-a intamplat deja sentimentele erau pe duca, insa vreau sa spun ca stiu ca nu e numai vina aluia care inseala, pentru simplul motiv ca intr-o relatie sunt doi si vina se imprate mereu la doi - la fel ca si realizarile. Doar ca-mi fu lene sa scriu mai mult - ca de obicei biggrin.gif
Sunt de acord ca infidelitatea - in general - e efectul neintelegerilor din cuplu, dar trebuie sa recunosti ca sunt personaje care inseala doar de dragul adrenalinei, ca sa fiu fata fina si sa nu spun altceva tongue.gif

Leonardo - bineinteles ca am simplificat la maxim, caci de obicei nu am timp sau mi-i lene sa scriu prea mult biggrin.gif insa nu pot sa tac si sa nu-mi spun parerea rofl.gif Cum am scris si pentru abis, mai sus, de acord ca sunt femei care inseala doar de dragul de-a insela si de-a se lauda ca au masculi ce le "fugaresc" non stop biggrin.gif Insa am crezut ca aici vorbim despre restul de cazuri, nu despre barfa legata de celebritati inselatoare.
De acord ca sunt unii care mentin relatia stabila din comfort si obisnuinta. Insa dupa parerea mea, aia nu mai e o relatie in adevaratul sens al cuvantului - si spun asta pentru ca am fost in relatii de genul si stiu cum a fost. Repet: e ceea ce-am simtit eu si e parerea mea ca altii care spun altfel se mint singuri biggrin.gif

De asemenea raman la parerea mea ca inselatul nu e bun si ca se poate trai si fara inselat. Insa spre deosebire de Sere, eu nu as ierta inselatul - de aceea nu ma astept sa fiu iertata in cazul in care am inselat. Consider ca o data inselat partenerul si o data aflata treaba asta, increderea dispare si nu mai apare in veci. Si atunci de ce sa stai intr-o relatie in care esti in tensiune non-stop si n-ai timp de respiro? Mai bine rupi relatia si mergi mai departe, in speranta ca urmatorul va fi destept si va stii cum sa te insele fara sa aflii rofl.gif

Mda... dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 10:15 AM
Mesaj #58


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Afrodita @ 28 Nov 2007, 10:07 AM) *
rofl.gif In primul rand ii raspund Ancai, ca m-a amuzat de dimineata rofl.gif Draga mea, sexul oral nu mai e de mult vazut ca o perversiune sau porcarie wink.gif Si nici cel anal. Astea sunt deja "normale" intr-o relatie. Nu sunt de acord cu cazul in care el cere - la modul nesimtit ma refer aici - parerea mea e ca ea va oferi oricum macar una din astea doua daca il iubeste si vrea sa-l satisfaca si daca e putin deschisa la minte. (desi in ziua de azi ele "ofera" sex oral si in cazul aventurilor de-o noapte - asa de banal a ajuns).



roflmao.gif roflmao.gif rofl.gif pe bune acum, fara suparare, dar ce este normal in zilele noastre? Poate pentru unii este incitanta pozitia....... dar scuza-ma.......e cam scarbos, din cauza asta e vorba aia......dar mai sti ce face cu gura? Inca o data scuze pentru parcticanti, eu sunt contra mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Nov 2007, 10:19 AM
Mesaj #59


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(Anca_M. @ 28 Nov 2007, 09:37 AM) *
Ei da, daca el vrea, scuzama, sex oral sau anal
Daca el vrea si ea nu, sau invers, da, inseamna ca cei doi nu sunt compatibili. Iar daca le-a luat un an ca sa afle asta, tot e bine, puteau sa afle dupa zece, si era mai grav.
QUOTE(Afrodita)
daca fanteziile lui sunt a face sex incluzand al 3-lea partener - om sau, mai grav, animal! - sau el se crede ceva stapan si ii place sa-i provoace ei durere - da, de sado-maso vorbesc aici - sau multe alte chestii "bolnave" , ma scuzi, dar nu consider ca nu ar fi compatibilitate intre cei doi, ci consider ca pur si simplu omul are ceva probleme la mansarda
Eu nu vorbeam de cazuri patologice. Ai dreptate, in astfel de cazuri poate fi mai mult decat incompatibilitate, si mai bine rupi definitiv relatia cu cineva care-si doreste sex cu animale ori ceva de genul asta, decat sa te insele cu capra vecinului...
QUOTE
trebuie sa recunosti ca sunt personaje care inseala doar de dragul adrenalinei
Sunt si de-astea. Am zis eu ca nu?
QUOTE(Anca_M. @ 28 Nov 2007, 10:15 AM) *
Inca o data scuze pentru parcticanti, eu sunt contra
Treaba ta. Tu pierzi. mwah1.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 11:51 AM
Mesaj #60


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(abis @ 28 Nov 2007, 10:19 AM) *
Treaba ta. Tu pierzi. mwah1.gif


ulala.gif asa.....sa tot pierd mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 28 Nov 2007, 12:08 PM
Mesaj #61





Guests






QUOTE
decat sa te insele cu capra vecinului...


roflmao.gif rofl.gif Saracuta de capra a vecinului, numai in discutii sexuale nu era bagata, dar s-a rezolvat si cu asta acum rofl.gif

Anca, eu nu stiu despre tine, dar despre mine stiu ca atunci cand mi-e drag rau omul de langa mine, apoi mi-e drag tot la el si nu gasesc nimic scarbos - ca vorba aia, doar se spala, nu? rofl.gif - iar daca e sa ii gasesc anumite parti ca fiind scarboase, atunci clar e ceva in neregula si nu se duce prea departe relatia.

Cred ca pana la urma o sa fiu de-acord cu mutu:
QUOTE
femeia inseala doar pe cel pe care il iubeste, pe ceilalti ii paraseste pur si simplu
jamie.gif nu de alta, dar cam asa s-a intamplat in toate cazurile intalnite de mine pana acum - inclusiv in cazul propriu biggrin.gif

Si ajungand la concluzia asta, acum ma intreb: Si totusi, cum poti insela daca iubesti? unsure.gif

Damn, de ce nu poate fi si mintea omului ceva simplu si usor de inteles? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 28 Nov 2007, 12:19 PM
Mesaj #62


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Afrodita @ 28 Nov 2007, 12:08 PM) *
Anca, eu nu stiu despre tine, dar despre mine stiu ca atunci cand mi-e drag rau omul de langa mine, apoi mi-e drag tot la el si nu gasesc nimic scarbos - ca vorba aia, doar se spala, nu? rofl.gif - iar daca e sa ii gasesc anumite parti ca fiind scarboase, atunci clar e ceva in neregula si nu se duce prea departe relatia.


Da, ai dreptate, si mie cand mi-e drag partenerul, mi-e drag tot la el, dar sunt lucruri pe care nu le pot face sub nici o forma oricat de draga imi e persoana, asa sunt eu rolleyes.gif Ma revansez in alte feluri dar acele lucruri pe care nu le pot face nu le fac orice-ar fi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 28 Nov 2007, 12:53 PM
Mesaj #63


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



QUOTE(Afrodita @ 28 Nov 2007, 09:07 AM) *
Leonardo - bineinteles ca am simplificat la maxim, caci de obicei nu am timp sau mi-i lene sa scriu prea mult biggrin.gif insa nu pot sa tac si sa nu-mi spun parerea rofl.gif Cum am scris si pentru abis, mai sus, de acord ca sunt femei care inseala doar de dragul de-a insela si de-a se lauda ca au masculi ce le "fugaresc" non stop biggrin.gif Insa am crezut ca aici vorbim despre restul de cazuri, nu despre barfa legata de celebritati inselatoare.
De acord ca sunt unii care mentin relatia stabila din comfort si obisnuinta. Insa dupa parerea mea, aia nu mai e o relatie in adevaratul sens al cuvantului - si spun asta pentru ca am fost in relatii de genul si stiu cum a fost. Repet: e ceea ce-am simtit eu si e parerea mea ca altii care spun altfel se mint singuri biggrin.gif

De asemenea raman la parerea mea ca inselatul nu e bun si ca se poate trai si fara inselat. Insa spre deosebire de Sere, eu nu as ierta inselatul - de aceea nu ma astept sa fiu iertata in cazul in care am inselat. Consider ca o data inselat partenerul si o data aflata treaba asta, increderea dispare si nu mai apare in veci. Si atunci de ce sa stai intr-o relatie in care esti in tensiune non-stop si n-ai timp de respiro? Mai bine rupi relatia si mergi mai departe, in speranta ca urmatorul va fi destept si va stii cum sa te insele fara sa aflii rofl.gif

Mda... dry.gif


Doamne fereste sa-ti bag pumnul in gura, suna a perversiune in contextul discutiei de mai sus ohyeah.gif

Eu dadeam doar contra-exemple ca sa echilibrez spusele tale. Vorbind despre restul de cazuri, asa cum spuneam, nu cred ca exista diferente intre femei si barbati dpdv al 'traducerii'.

De acord cu tine referitor la relatiile ce se mentin din obisnuinta, am aceeasi parere ca si tine, de multe ori acest tip de relatie se transforma intr-o povara pentru cel putin unul dintre parteneri, necesita prea multe compromisuri degeaba. Dar e o situatie des intalnita si de aceea o mentionam.


Se poate trai si fara a insela (asta e valabil in general, exista si oameni cinstiti, nu numai escroci), dar totul depinde de cat de puternica si sincera e legatura dintre cei doi. In relatia de cuplu ca si in orice alt tip de relatie ce presupune a lucra in echipa e nevoie de dorinta de comunicare si de a agrea aceleasi principii generale de viata in echipa. Asta e valabil si la servici, si cu prietenii, si in sporturile de echipa. O relatie de familie inseamna mai mult decat atractie fizica, inseamna sa impartasesti in mare aceleasi valori morale, sa fii capabil sa faci mici compromisuri pentru a-l face pe parter sa se simta bine. O relatie de cuplu presupune sa te identifici cu celalalt, sa te gandesti si la ce-si doreste el, nu numai sa-ti satisfaci doar propriiile placeri in mod egoist. O relatie de succes presupune sa poti comunica cu celalalt fara prea multe vorbe. Fara asta atractia fizica trece ca un foc de paie. Oricum nu am fost niciodata atras doar de ambalaj, o femeie cat de frumoasa ar fi nu ma atrage daca atunci cand deschide gura spune idiotenii, daca ma priveste bovin fara nicio sclipire in ochi. In viata apar si tentatii insa, poti iubi o persoana si sa intalnesti o alta care te atrage. Dar totul depinde de tine, decizia de a alege iti apartine iar daca stii sa evaluezi corect situatia, daca iti pasa de partenerul tau si il iubesti cu adevarat, atunci a rezista unei tentatii nu e greu deloc. In plus asta te intareste, te face sa te simti bine ca ai actionat corect fata de ceilalti, poate sa-ti dea un sentiment de implinire mai mare decat potentiala satisfactie a cedarii atractiei de moment.

Oamenii care cedeaza primei tentatii ivite sunt cei ce se complac sa traiasca dusi de val, intamplator.
Cei care stiu cu adevarat ce vor, pretuiesc cu adevarat ceea ce au si stiu incotro vor sa mearga vor analiza si vor decide ceea ce e bine de facut pentru a nu pierde ceea ce au si pentru a merge pe drumul bun catre tinta dorita. smile.gif


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 28 Nov 2007, 01:29 PM
Mesaj #64


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



unsure.gif Ce discuţii filosofice despre īnşelătorie...
Cine īnşeală partenerul se īnşeală pe el īnsuşi. La un moment dat asta se va īntoarce īmpotriva lui. Cānd nu mai ai de-mpărţit nimic cu celălalt, decāt o singurătate, mai bine-i pui capăt, decāt să te fofilezi pe la colţuri cu altul/alta şi să dai din colţ īn colţ cānd eşt prins asupra faptului... Cine ştie cānd te trezeşti cu echipa "Trădaţi īn dragoste" (ce idioţenie!) după... colţ! biggrin.gif


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
albina
mesaj 28 Nov 2007, 03:00 PM
Mesaj #65


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 12 September 07
Forumist Nr.: 10.532



QUOTE
Poate ca nici altii nu inteleg cum de un om care te iubeste nu iti poate accepta o fantezie.


A nu se confunda dragostea cu sclavia.
Decat sa gandesti "daca ma iubeste face orice pentru mine", mai bine sa gandesti "daca o iubesc, fac orice pentru ea". Ma gandesc la binele partenerului si renunt la chestiile care stiu ca-i creeaza suferinta sau neplacere. Asa cum zicea si Leonardo.
Si - daca zici ca iubesti pe cutare, dar sunteti incompatibili (din motive sexuale sau din orice alte motive), inseamna ca pur si simplu nu-l iubesti, desi asa crezi. E foarte simplu: cand iubesti pe cineva, nu-l parasesti, nu-l faci sa sufere, ci faci orice iti sta in putere ca sa-i fie bine. Parerea mea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 28 Nov 2007, 03:38 PM
Mesaj #66


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



Ba, cu rsicul de a fi patetică, ar trebui să-ţi dai viaţa pentru cel iubit. Cum ai putea cu atāta uşurinţă să-l īnşeli?... mad.gif


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Nov 2007, 03:46 PM
Mesaj #67


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(albina @ 28 Nov 2007, 03:00 PM) *
Decat sa gandesti "daca ma iubeste face orice pentru mine", mai bine sa gandesti "daca o iubesc, fac orice pentru ea".
Fac orice, cu exceptia lucrurilor care mi se par scarboase si umilitoare? smile.gif
QUOTE
Ma gandesc la binele partenerului si renunt la chestiile care stiu ca-i creeaza suferinta sau neplacere
Ca sa stiu, trebuie sa intreb inainte, nu?
QUOTE(coconut @ 28 Nov 2007, 03:38 PM) *
Cum ai putea cu atāta uşurinţă să-l īnşeli?...
Usor, greu, in unele cazuri se intampla... Oamenii nu sunt perfecti si pot gresi. Chiar si cand iubesc.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 28 Nov 2007, 04:03 PM
Mesaj #68


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



QUOTE(abis @ 28 Nov 2007, 03:46 PM) *
Oamenii nu sunt perfecti si pot gresi. Chiar si cand iubesc.



Unii


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
albina
mesaj 28 Nov 2007, 04:09 PM
Mesaj #69


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 44
Inscris: 12 September 07
Forumist Nr.: 10.532



QUOTE
Fac orice, cu exceptia lucrurilor care mi se par scarboase si umilitoare?

Normal, de ce mai intrebi? smile.gif

QUOTE
QUOTE
Cum ai putea cu atāta uşurinţă să-l īnşeli?...

Usor, greu, in unele cazuri se intampla... Oamenii nu sunt perfecti si pot gresi. Chiar si cand iubesc.

Apoi vorba ceea, cine nu a gresit niciodata sa ridice primul piatra.
Normal ca mai gresim, dar faza e sa constientizam greseala si sa nu o mai repetam. Corect? smile.gif
Si inca o chestie: ceea ce tie nu-ti place, altuia nu-i face...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 28 Nov 2007, 04:10 PM
Mesaj #70


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(coconut)
Unii

Nu unii, ci toti pot gresi. Unii chiar o si fac.

Errare humanum est...

QUOTE
Normal, de ce mai intrebi?

Pai asa trebuia sa scrii mai sus: Decat sa gandesti "daca ma iubeste face orice pentru mine", mai bine sa gandesti "daca o iubesc, fac orice pentru ea, cu exceptia lucrurilor pe care le cred scarboase sau umilitoare". smile.gif

Acest topic a fost editat de abis: 28 Nov 2007, 04:13 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 04:11 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman