HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

12 Pagini V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Stil De Muzica Asculta Userii Acestui Forum?
Votati genul preferat
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 367
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Blakut
mesaj 2 Nov 2006, 11:54 PM
Mesaj #351


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
Tu zici ca heavy-ul de la inceputuri [e.g. Black Sabbath] e plin de viata.


De ex. Judas Priest... sau Motorhead...Blue Cheer mi se par destul de pline de viata. Si lista ar fi mult mai lunga.

Acest topic a fost editat de Blakut: 2 Nov 2006, 11:54 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 3 Nov 2006, 12:48 AM
Mesaj #352


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



Stimabililor, eu la versuri ma refeream. Ca muzica poate fi plina de viata si in subgenurile sumbre ale rockului.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Nov 2006, 01:14 AM
Mesaj #353


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ce e un subgen sumbru al rockului, ausländer?
tell it to me, babe devil.gif
Do you have a little bit of Ahnung la ce te bagi?
Hai sa zicem ca Scorpions or fi buni.
Voi va împrastiati peste ei. "Winds of Changes",,, blaaaa
De "Ave maria" nimeni nu stie, e la fel de Scorpions.
Dar e fain ca Scorps au fost în Moscova, Udo Lindenberg la fel, ajutat de Olga von der Wolga huh.gif
Keep on rockin' wink.gif (daca ma întreaba cineva cine e Udo Lindenberg, îi dau niste palmi)


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Nov 2006, 01:14 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ausländer
mesaj 3 Nov 2006, 01:34 AM
Mesaj #354


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



No, babe, subgen sumbru e.... vezi si tu clasificarea metalelor, ca e pe net! tongue.gif
Iar in context ma refeream la dinamica.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yorick
mesaj 3 Nov 2006, 07:09 AM
Mesaj #355


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 25
Inscris: 1 November 06
Forumist Nr.: 8.872



QUOTE (ausländer @ 3 Nov 2006, 01:48 AM)
Stimabililor, eu la versuri ma refeream

păi, dacă stai să analizezi versurile unui eşantion mai larg de formaţii heavy metal, nu se poate să nu observi că nu toate se înscriu pe stilul impus de Black Sabbath. blakut a dat deja 2 exemple.

dacă tot suntem aici, vreau să subliniez partea care a fost trecută cu vederea în postul meu precedent:

QUOTE
e vorba până la urmă de nişte etichete, care nu sunt universal valabile. e uşor să ataci o afirmaţie făcută la modul general cu excepţii.


--------------------
The name's Joyce... James Joyce...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 3 Nov 2006, 10:46 AM
Mesaj #356


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



QUOTE
No, babe, subgen sumbru e.... vezi si tu clasificarea metalelor, ca e pe net! tongue.gif


Metalele cele multe au aparut ceva mai tarziu, la inceputuri multe trupe erau numite de heavy-metal...

Clasificarile s-au facut mai tarziu, si chiar si retrospectiv, trupe care la vremea lor se incadrau intr-un gen, azi sunt considerate ca fac parte din altul. Cine face pana la urma aceste clasifciari si ce autoritate are? De ce sa-l credem....

Mai mult decat clasificarea metalelor de pe net cred ca valoreaza ascultatul metalelor...

Acest topic a fost editat de Blakut: 3 Nov 2006, 10:48 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arlequine
mesaj 3 Nov 2006, 12:55 PM
Mesaj #357


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 515
Inscris: 7 April 04
Din: Cluj Napoca
Forumist Nr.: 2.968



foaie verde lanturi grele ca metalu`i la putere. ziiiiiiiiiiiii maaaaaaaaaaaaaaaaaaa spoton.gif


--------------------
Mi alma es una caverna colmada por la marea alta,
y mi idea de soñarte una caravana de histriones...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oktober
mesaj 6 Nov 2006, 09:06 PM
Mesaj #358


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 40
Inscris: 29 October 06
Forumist Nr.: 8.865



Am ajuns la concluzia ca impartirea muzicii in genuri si subgenuri e la fel de inutila si de artificiala ca si existenta diverselor curente in literatura. Ca sa nu lungesc vorba: am ascultat, la sugestia lui Ausländer, o serie de trupe incadrate indeobste in progressive. Ma asteptam sa-mi placa, avand in vedere ca cele cateva trupe ascultate anterior (de ex. Marillion, Jethro Tull sau Pink Floyd) mi se parusera interesante sau de-a dreptul extraordinare. Surpriza totala. Majoritatea muzicii progressive nu imi spune nimic, absolut nimic. Asa ca am renuntat sa mai cred in genuri (nu e nevoie sa mai spun ca trupele mari sunt revendicate de o serie intreaga de genuri, curente si miscari...), imi plac trupele care imi plac si cu asta basta. wink.gif


--------------------
What you see is what you get. I see nothing.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 6 Nov 2006, 09:34 PM
Mesaj #359


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



QUOTE (Oktober @ 6 Nov 2006, 10:06 PM)
Am ajuns la concluzia ca impartirea muzicii in genuri si subgenuri e la fel de inutila si de artificiala ca si existenta diverselor curente in literatura.

thumb_yello.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rehael
mesaj 6 Nov 2006, 09:51 PM
Mesaj #360


Ex-Merlina
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.045
Inscris: 2 December 05
Din: Iasi
Forumist Nr.: 7.384



unsure.gif Cred ca ai vrut sa spui ca nu preferi un gen anume... pentru ca, vrei nu vrei, muzica se imparte in genuri si subgenuri.

Ca sa nu trebuiasca sa scriu prea mult o sa spun numai ce categoric nu-mi place dintre toate genurile; manelele hh.gif .


--------------------
Specimene de semnatura: 1 2 3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ausländer
mesaj 7 Nov 2006, 08:33 AM
Mesaj #361


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 284
Inscris: 24 July 04
Din: 47° 10' N, 27° 35' E
Forumist Nr.: 4.132



QUOTE (Oktober @ 6 Nov 2006, 09:06 PM)
Ca sa nu lungesc vorba: am ascultat, la sugestia lui Ausländer, o serie de trupe incadrate indeobste in progressive. Ma asteptam sa-mi placa, avand in vedere ca cele cateva trupe ascultate anterior (de ex. Marillion, Jethro Tull sau Pink Floyd) mi se parusera interesante sau de-a dreptul extraordinare. Surpriza totala. Majoritatea muzicii progressive nu imi spune nimic, absolut nimic.

Eu nu tin minte sa-ti fi sugerat sa asculti vreo trupa. Doar am facut o lista cu ce ascult eu. Cat despre faptul ca "majoritatea muzicii progressive" nu iti spune nimic, e problema ta. Cred ca e necesar sa reformulezi. "Majoritatea muzicii progressive pe care am ascultat-o nu imi spune nimic" - suna mai logic. Ma indoiesc ca ai ascultat tot ce tine de progressive ca sa te exprimi asa cum ai facut-o. In plus, ca vrei sa nu vrei, subgenurile exista. Poate tie ti se pare artificiala impartirea pe subgenuri ptr ca sunt unele trupe care nu pot fi incadrate strict intr-un stil.


--------------------
user posted image
Liar, lawyer - mirror, show me what's the difference?

The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man. - George Bernard Shaw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oktober
mesaj 9 Nov 2006, 01:25 PM
Mesaj #362


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 40
Inscris: 29 October 06
Forumist Nr.: 8.865



Ai dreptate, am exagerat din dorinta de a-mi argumenta teoria. wink.gif
Stiu ca genurile si subgenurile exista, independent de vointa mea. Ba s-ar putea chiar sa accept utilitatea impartirii in genuri, pentru ca mi-e mai usor sa spun ca ascult clasica, jazz si rock decat sa insir o gramada de compozitori si formatii.
Da' progressive-ul tot nu-mi place, recomandat de tine sau nu. tongue.gif


--------------------
What you see is what you get. I see nothing.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Emil Condor
mesaj 29 Dec 2006, 12:58 AM
Mesaj #363


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 21 December 06
Forumist Nr.: 9.115



Permiteþi-mi a saluta iubitorii de muzicã din Han!

Referitor la preferinþe: îmi plac mai multe genuri, mai exact îmi plac piece din diferite genuri...
#1 - detaºat de celelalte - clasicã
Douã genuri mã îmbãtrânesc chiar ºi numai auzind pe cineva vorbind despre ele!... rap-ul ºi manelele.


--------------------
ESTI CEEA CE LASI ÎN URMA TA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kulianne
mesaj 28 Jan 2007, 06:07 PM
Mesaj #364


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 6
Inscris: 12 January 07
Din: Dark Forest From Nighmaress
Forumist Nr.: 9.210



Eu ascult mai multe feluri de muzica, dar cam toate se invart una pe langa cealalta... Pai cel mai des ascult Gothic Metal, Rock Alternativ , Piano Rock, Arena Rock, Wagnerian Rock, Pop Rock, Soft Rock si uneori R&b si Blues-uri. Si... Nu ma ascund, dar uneori ascult si vals. wub.gif
A, si... Urasc manelele ranting.gif

Acest topic a fost editat de Kulianne: 28 Jan 2007, 06:09 PM


--------------------
user posted image
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kyklos
mesaj 28 Jan 2007, 06:11 PM
Mesaj #365


Ex-Colimator
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.439
Inscris: 25 November 05
Din: Cosmos , Cetatean al Cosmosului
Forumist Nr.: 7.332



Gold Classics

35.gif

Duc razboi deschis impotriva CURENTULUI MANELAR care castiga pe zi ce trece tot mai multi adepti.

Acest topic a fost editat de Colimator: 28 Jan 2007, 06:13 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana1
mesaj 8 Feb 2007, 10:48 AM
Mesaj #366


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 633
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.934



Muzica irlandeza, chitara rece, Joan Baez(in special).


--------------------
"Fiule, nu uita invataturile mele, si pastreaza in inima ta sfaturile mele" (Prov.3.1)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 8 Feb 2007, 05:30 PM
Mesaj #367


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



clasica, jazz, r&b (nu cel de azi), r&r, ceva pop.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Emil Condor
mesaj 14 Feb 2007, 04:45 AM
Mesaj #368


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 183
Inscris: 21 December 06
Forumist Nr.: 9.115



QUOTE (ioana1 @ 8 Feb 2007, 09:48 AM)
Muzica irlandeza, chitara rece, Joan Baez(in special).

Ai gusturi delicate.
Muzica irlandezã este extrem de relaxantã.


--------------------
ESTI CEEA CE LASI ÎN URMA TA.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 15 Jul 2007, 06:35 PM
Mesaj #369


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



Desi am bifat muzica clasica, constat ca de un timp ascult numai din alte genuri. Probabil vine o vreme cand experimentezi alte forme de manifestare a frumosului,care pana atunci nici nu le bagai in seama. Important este sa intri in rezonanta cu muzica pe care o asculti.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 16 Jul 2007, 01:28 PM
Mesaj #370


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



QUOTE (Oktober @ 6 Nov 2006, 10:06 PM)
Am ajuns la concluzia ca impartirea muzicii in genuri si subgenuri e la fel de inutila si de artificiala ca si existenta diverselor curente in literatura. Ca sa nu lungesc vorba: am ascultat, la sugestia lui Ausländer, o serie de trupe incadrate indeobste in progressive. Ma asteptam sa-mi placa, avand in vedere ca cele cateva trupe ascultate anterior (de ex. Marillion, Jethro Tull sau Pink Floyd) mi se parusera interesante sau de-a dreptul extraordinare. Surpriza totala. Majoritatea muzicii progressive nu imi spune nimic, absolut nimic. Asa ca am renuntat sa mai cred in genuri (nu e nevoie sa mai spun ca trupele mari sunt revendicate de o serie intreaga de genuri, curente si miscari...), imi plac trupele care imi plac si cu asta basta. wink.gif

Impartirea pe genuri a muzicii in general are,pe langa rolul didactic, cel de a permite la un moment dat unui tip genial sa le amestece si sa "inventeze" un gen nou.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Jul 2007, 02:13 PM
Mesaj #371


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Chiar, tocmai mi-am adus aminte cand niste tipi geniali au inventat Rap-ul, Sugarhill Gang, prin '80
Kick it live from 9 to 5 biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 16 Jul 2007, 05:27 PM
Mesaj #372


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



QUOTE (Cla @ 16 Jul 2007, 03:13 PM)
Chiar, tocmai mi-am adus aminte cand niste tipi geniali au inventat Rap-ul, Sugarhill Gang, prin '80
Kick it live from 9 to 5 biggrin.gif

Sa nu uitam ca si pionierii rock-n-roll-ului au fost blamati la vremea lor. La urma urmei nici Verdi sau alt mare compozitor clasic n-au fost aplaudati intotdeauna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Jul 2007, 09:54 PM
Mesaj #373


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Eu n-am zis-o ca si critica, dimpotriva, ascult rap, hip-hop si imi place smile.gif
Astia au fost pionierii, si bine au facut.
Din ce s-ar hrani copiii nostri? rofl.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 16 Jul 2007, 09:57 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 17 Jul 2007, 03:53 PM
Mesaj #374


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



QUOTE (genicon @ 12 Mar 2003, 05:51 PM)

Totusi... referitor la manelele de care ai zis - as vrea sa imi spuna cineva acum (daca exista asa ceva) ca nu a ascultat manele, cel putin la inceput...

Desi e oarecum amuzant sa citez o postare de acum cativa ani, nu ma pot abtine...
Da, eu, nu am ascultat manele niciodata, nici la inceput ( am perceput - oarecum - inceputul fenomenului cand eram studenta, si "rula" o porcarie numita"printzisorul meu" hh.gif sau cam asa ceva...) nici acum.Nu particip la petreceri la care se canta manele, iar daca sunt la o nunta si incepe urgia, dau banu' si plec.
La nunta mea( nu, n-a cazut o stea ohyeah.gif ) am instructionat DJ-ul sa nu cumva sa...nici daca-si taie venele eventualii doritori...Iar cand am nashit, am facut-o cu conditia sa nu aud manele.Asa ca reusesc sa nu le ascult( m-am mutat si de la bloc, pt. asta).Ideea e ca nu muzica aia ma deranjeaza f. tare( in fond, sunt melodii grecesti, sarbesti, turcesti, copiate...) ci tampitzenia versurilor.Si a alora care le canta....Si privirea bovina a alora care asculta si-si tremura coccisul in intentia de a "dansa"...

Mentinez ca imi place muzica populara greceasca, turceasca, sarbeasca, indiana, si ma rog, tot ce tine de etno-ul veritabil al oricarui popor.

La vot am bifat "clasica", si as mai bifat si alta categorie daca ar fi fost mentionata - nu stiu cum as putea-o numi: Enya, Buddha-Bar( desi cu maaare skarba am gasit o manea pe unul din CD-uri - nu ma asteptam la asa ceva de la Visan), Kitaro, Oliver Shanti&friends, Genesis, Mike Oldfield,, dar si Rock Ballads thumb_yello.gif


Veritas


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 17 Jul 2007, 05:10 PM
Mesaj #375


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



Daca citim atenti titlul subiectului, ne dam seama ca suntem intrebati ce ne place, nu ce nu ne place( sau chiar uram).De aceea cred ca putem sa-i acceptam si pe adeptii altor genuri(recte manelele), evident cu conditia sa nu ne inebuneasca cu decibelii. blink.gif

Acest topic a fost editat de bobo66: 17 Jul 2007, 05:11 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobo66
mesaj 17 Jul 2007, 05:17 PM
Mesaj #376


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 163
Inscris: 12 July 07
Din: Sibiu
Forumist Nr.: 10.063



QUOTE (Veritas @ 17 Jul 2007, 04:53 PM)


La vot am bifat "clasica", si as mai bifat si alta categorie daca ar fi fost mentionata - nu stiu cum as putea-o numi: Enya, Buddha-Bar( desi cu maaare skarba am gasit o manea pe unul din CD-uri - nu ma asteptam la asa ceva de la Visan), Kitaro, Oliver Shanti&friends, Genesis, Mike Oldfield,, dar si Rock Ballads thumb_yello.gif


Veritas

Cred ca este un amestec de chillout cu muzica irlandeza(Enya), cu electronica, cu orientala(Budha bar), cu jazz(idem) si Dumnezeu mai stie ce genuri... Sau poate ne ajuta prietenii...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 17 Jul 2007, 05:35 PM
Mesaj #377


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



QUOTE (bobo66 @ 17 Jul 2007, 06:17 PM)
QUOTE (Veritas @ 17 Jul 2007, 04:53 PM)


La vot am bifat "clasica", si as mai bifat si alta categorie daca ar fi fost mentionata - nu stiu cum as putea-o numi: Enya, Buddha-Bar( desi cu maaare skarba am gasit o manea pe unul din CD-uri - nu ma asteptam la asa ceva de la Visan), Kitaro, Oliver Shanti&friends, Genesis, Mike Oldfield,, dar si Rock Ballads thumb_yello.gif


Veritas

Cred ca este un amestec de chillout cu muzica irlandeza(Enya), cu electronica, cu orientala(Budha bar), cu jazz(idem) si Dumnezeu mai stie ce genuri... Sau poate ne ajuta prietenii...

scuze pentru ce Nu ne place, dar era o afirmatie a cuiva - cum ca imposibil ca cineva sa nu asculta si sa-i placa manelele, macar asa, un pic..si, cum nu e prima opinie de acest fel pe care am auzit-o, m-am hotarat sa-i raspund....

Nu stiu cum se face, dar nu am auzit niciodata: " dom'le, stiu eu precis, e imposibil sa nu asculti matale nescai jazz, macar asa, un pik, pe ascuns, las'ca stiu eu..."

Si as mai adauga si corurile gregoriene.Minunate la drum lung( au avut chiar succes comercial la un moment dat, amazing grace...), conduci sute de km in perfecta stare de relaxare...

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 17 Jul 2007, 07:14 PM
Mesaj #378


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



biggrin.gif Ce bine ca mai vin useri noi si reinvie topicuri uitate si prafuite, altfel nu aveam ocazia sa postez aici.
Eu am trecut de varsta la care aveam ascultam cu prepondenrenta un anumit gen de muzica. Am trecut prin Hip-hop, mai apoi Techno si house, apoi Rock sau punk rock, apoi am inceput sa ascult orice muzica buna, muzica reusita, ceva care sa imi faca placere.
Depinde si de starea emotionala si de ceea ce fac in acel moment, asa ca nu exclud nici manelele din repertoriu, cu conditia sa fie de-alea mai soft asa si sa fiu eu aptiguit bine si sa am chef de dans.
Cel mai mult si mai mult imi place insa Vama Veche. Ei sunt incadrati la rock asa, cam fortat, ca nu prea suna a rock, nu stiu la ce gen sa ii incadrez... mai ales ca acum sunt 2 trupe si nu una.


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 20 Aug 2007, 04:27 PM
Mesaj #379


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Si eu ascult multe genuri de muzica si am avut diverse etape pe parcursul timpului, dar in ultima vreme m-am cam stabilit la muzica electronica din care cel mai mult inclin spre trance. Vad ca e cea mai pregnanta etapa, in sensul ca de doi ani frecventez si evenimentele de gen, chiar daca pentru asta trebuie sa ma deplasez cale lunga pana in Bucuresti sau pe litoral... oriunde se desfasoara evenimente mai importante.
In afara de asta mai acult ocazional latino, greceasca (originala - cduri aduse de cand am fost in Grecia cu muzica lor populara), muzica veche, muzica ambientala, muzica folk.... etc
In ceea ce priveste manelele, tin mine ca atunci cand au aparut le toleram, chiar dansam in discoteca, atunci cand dadeau manele. Dar asta nu a durat mult, caci mi s-a aplecat .... asa cum a mai mentionat cineva, versurile sunt cele care imi par grotesti. Linia melodica mi se pare aproape aceeasi la toate manelele ..... Oricum acum nu le mai tolerez.


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gryphon
mesaj 25 Aug 2007, 11:43 AM
Mesaj #380


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 262
Inscris: 3 June 07
Din: NV
Forumist Nr.: 9.938



In ordine: rock progresiv, jazz, clasica.
Nu are rost sa insir trupe/muzicieni/compozitori pentru ca sunt foarte multi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jacob TTL
mesaj 6 Dec 2007, 03:11 PM
Mesaj #381


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 6 December 07
Forumist Nr.: 10.953



house ulala.gif 35.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vladimir Pana
mesaj 27 Dec 2007, 02:55 PM
Mesaj #382


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 36
Inscris: 27 December 07
Forumist Nr.: 11.029



Rock si clasica... in rest mai gasesc exceptii din diferite genuri(nu si din manele tongue.gif )

In liceu imi placea sa fiu rebel si sa ascult formatii gen Rage against the Machine \m/
Acum... parca mai mult ma regasesc in Pink Floyd sau Anathema.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
envy
mesaj 10 Feb 2008, 12:28 AM
Mesaj #383


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 1
Inscris: 10 February 08
Forumist Nr.: 11.255



Buna ziua /seara rolleyes.gif Sunt nou pe aci sorry.gif si voiam sa ma laud si eu ca ascult muzica electronica . De aci sa nu se inteleaga ca ascult exclusiv asa ceva si toate genurile care intra pe acolo (nu ma prea omor dupa minimal mad.gif si parca a "bolunzit" lumea de ma impiedic numai de el pe aci pe la noi ...) . Pe langa electronica mai merge si ceva de prin 80 spoton.gif mai merge Enya, mai merge Enigma, Mike Oldfield, J.M.Jarre si chillout. Ascult si rock mai clasic si mai calm biggrin.gif (Queen,Pink Floyd etc) dar ce nu ascult decat daca e musai-musai sunt manelele si hip-hopul (desi la ultimul mai merge cate o piesa doua). Acestea fiind zise ma retrag in vizuina mea. La revedere cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Boudicca
mesaj 18 Feb 2008, 06:26 PM
Mesaj #384


ex-nOtHiNg_SwEeT
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.170
Inscris: 14 February 08
Din: lumea mea
Forumist Nr.: 11.273



eu ascult mai mult rock tongue.gif




App...la "votati genul preferat" ati omis manele laugh.gif


--------------------

" Non, rien de rien
Non, je ne regrette rien
Ni le bien qu'on m'a fait, ni le mal
Tout ça m'est bien égal... "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 18 Feb 2008, 10:36 PM
Mesaj #385


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Nu, ca alea nu sunt muzica! evil.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Pagini V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 10:26 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman